Şimdi Ara

W205 MERCEDES C-Class ANA KONU (757. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.121
Cevap
187
Favori
1.187.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 755756757758759
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: corova

quote:

Orijinalden alıntı: hundai ix35 klübü

Yukarida arkadas ayni sorunu 45 dk.cozduler diyor.siz en az 2 hafta diyorsunuz.garanti surelsi bitene kadar bu servisler adami verem eder valla.siz araci baska servise goturun bence .buyuk sehirde iseniz arayin butun servisleri ellerinde turbo hortumu varsa hemen degistirirler

Turbo hortumu değil hocam, olduğu gibi Turbo değişecek. Hortum olsa işlem kısa sürerdi zannımca. Turbo değişeceği için süreç uzun zaman alacak. Hadi ona “evet” dedik de; ikame araç yetersizliği neyi ifade ediyor? Servislerin sorumluluktan kaçmaları bir yana, kronik sorun yaşayan araçların sıra oluaşacak kadar fazlalığını. Turbo ile ilgili “kronik sorun” iddiaları yalın ve yaşananların da gösterdiği gibi gerçek maalesef

Öncelikle çok geçmiş olsun

C200d’lerdeki en önemli sorun turbo borusuna yağ geçmesi. Yani yağ eksiltme sorunu var ama bu sorun bazı vw modellerinde olduğu gibi buharlaşmadan kaynaklı değil. Maalesef bu sorunu çözemediler. Islık sesine benzer bi ses duyduğunuzda veya yakıt tüketiminiz artarsa bir an önce servise başvurup turbo borunuzu temizletin. Yoksa turbonuzu değiştirmeniz gerekecek.

Bu sorun tüm C200d’lerde olduğu için kısa vadede araç değiştirmesi gibi kesince tatmin edicidir çözüm zor gibi görünüyor

Servislerde bu modellere ikame araç vermek istemiyor çünkü siz bu sorunu yılda birkaç kez yaşayabilirsiniz ve tabiri caiz ise sizi bu ikame araç işine alıştırmak istemiyorlar. Asıl terbiyesizlik bence bu noktada

Tekrar geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dr.tolgaaa D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Evet, benim zoruma da giden, bayinin, "ikame araç yok, hepsi dolu, sıra gelince veririz" tarzı yaklaşımıydı. Turbo arızasına üzülmektense bu duruma daha çok içerledim. Daha ilginci beni kimseler aramadı. Çok bekledim aranmayı. Baktım olacak gibi değil, önce genel merkeze telefonla ulaşıp durumu şikayet ettim. Daha sonra da genel merkez, ana şirket ve söz konusu bayi adreslerini etiketleyerek bir iki tweet yazdım. Şikayetvar.com'a da hasseten yazdım aynı şikayeti. Döndüler sonra bana ve yarın ikame araç alabileceğimi söylüyorlar. Mağduriyet yaratmadan, mağduriyet giderme çabasında olmalılar lakin şikayet etmedikçe pek bir değişiklik olmuyor.
  • corova kullanıcısına yanıt
    MB Servisi = Müşterinin sürekli maduriyeti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aracım AMG C180 lastikleri yenilemem gerekiyor. normal lastik taktırmayı düşünüyorum.
    malum süspansiyon sıkıntımız var. Belki burada konu geçmiştir ama takip edemedim uzun
    zamandır. Bu konuda deneyimi olan var mı? Bu arada burası izmir kış lastiği burada yok
  • Orj kışlık paspas kullanan var mı? Yada satmayı düşünen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theimperial -- 19 Ocak 2018; 1:44:46 >
  • Bugun 15bin km bakimi yaptirdim indirimle 1960 tl yapildi 2 saate bakim yapip verildi kolumanda yaptirdim birdaha yalniz oraya uzak diye goturmeyi dusunmuyorum servisin diyalogu hizi sevdigim noktada idi

• quote:

Orijinalden alıntı: mak-müh

aracım AMG C180 lastikleri yenilemem gerekiyor. normal lastik taktırmayı düşünüyorum.
    malum süspansiyon sıkıntımız var. Belki burada konu geçmiştir ama takip edemedim uzun
    zamandır. Bu konuda deneyimi olan var mı? Bu arada burası izmir kış lastiği burada yok

Aracim 90.000 de ilk 15.000 km runflat ile kullandim. Yani 75.000 km dir normal lastik ile kullaniyorum, virajlarda runflat gibi sert girince lastik eziliyor yanaktan, konfor artti, lastigime 1 kere cok ince bir civi girdi sensor 2 hafta sonra uyari verdi cunku cok inceydi ve cok az hava kacirmisti goz ile bile gozukmuyordu iniklik, verdim 20 TL yaptilar yama cozuldu

Kisaca cok memnunum run flat almam, ama tercih meselesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: theimperial

Orj kışlık paspas kullanan var mı? Yada satmayı düşünen?

Ben kullaniyorum cok memnunum, hali paspaslari yazin kullanirim diyordum ama yazin bile kullanmiyorum, kaucuk paspaslar saglikli hali pas pasta toz aracta cok dolasiyor. Yan sanayi hic tavsiye etmem kesin orjinal alin

• quote:

Orijinalden alıntı: savyola133

Bugun 15bin km bakimi yaptirdim indirimle 1960 tl yapildi 2 saate bakim yapip verildi kolumanda yaptirdim birdaha yalniz oraya uzak diye goturmeyi dusunmuyorum servisin diyalogu hizi sevdigim noktada idi

Bende bugun yaptirdim

Arac c200D 90.000 bakimi yapildi

1- yag filtre

2- yag degisimi

3- hava filtre

4- toz filtre

5- mazot filtre degisti kdv dahil 1.498,75 kurus

1.500 lira diyelim, yinede cok pahali mazot ile yarisiyor servis masrafi, 100 km de uzun yolda 5 litre yaksa 5 x 5.21= 26,05 tl mazot masrafi, bakim masrafida balatasi lastigi derken 15-17 lira, hesap ortada şaka gibi, dunyanin en pahali yakiti bizim ulkemizdeyse en super bakim masrafi pahaliligida yine bizdedir.

• Mortal_Abas kullanıcısına yanıt
    Yok canım, kıskanılıyoruz.

• theimperial T kullanıcısına yanıt
    Ben de kullanıyorum son 4 aydır. Gayet memnunum. Tavsiye ederim. Ben aldığımda bayilerde bej renk yoktu, şu an varmış sanırım. Hatta hayrettir ki yurtdışı ile aynı fiyat.

• arkadaşlar, garanti süresi bittikten sonra özel serviste bakım yaptırmanın riski var mıdır? orijinal parça kullanır mı özel servisler? ya da yetkili serviste devam etmenin bozulan parçanın iskontolu değişimi için bir avantajı var mıdır?

bu arada silecekleri 2 yıldan fazla dayanan var mı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aband0ned

arkadaşlar, garanti süresi bittikten sonra özel serviste bakım yaptırmanın riski var mıdır? orijinal parça kullanır mı özel servisler? ya da yetkili serviste devam etmenin bozulan parçanın iskontolu değişimi için bir avantajı var mıdır?

2 buçuk yıl oldu, 26000 km. Silecekler sorunsuz.
  • aband0ned A kullanıcısına yanıt
    Şöyle birşey var. Benim aracın sunroofunda bir problem oluştu. Sunroofun cam hariç tüm parçaları değişti, tavan döşemesi söküldü vs. Aracım 2 senelik. Servisteki arkadaşa sordum eğer garanti olmasa idi ne olacaktı diye, o da MB nin büyük ihtimal sürekli bakımlarını vs MB’ ye yaptırdığın için iyi niyet garantisi altında ücret almazlar ya da cüzzi bir rakam alırlardı dedi. Garanti olmasa idi masraf 6.500 / 7.000 TL arası bu arada. Ha şöyle birşey var. Bu aksiyonu ben dışarıdaki bir serviste garanti olmadan yaptırsaydım eğer maksimum 2.5000 TL’ ye halledilirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: aband0ned

arkadaşlar, garanti süresi bittikten sonra özel serviste bakım yaptırmanın riski var mıdır? orijinal parça kullanır mı özel servisler? ya da yetkili serviste devam etmenin bozulan parçanın iskontolu değişimi için bir avantajı var mıdır?

bence servis %90-95 ihtimalle her halükarda pahalıya geliyor, misal garantiyi 4 yıla uzatmak için 2.500 TL verdiniz, sadece 2.500 vermek ile kalmayıp yağ bakımı, balata, kaporta işçiliklerinide servise yaptırma zorunluluğunuz doğuyor yani sadece 2.500 vermekle garanti uzamıyor, bugün servisin 2.600 dediği bakımı dışarıda 600-700 e yaptırabilirsiniz.

peki %5 ihtimal nedir servise yaptırmanın avantajlı olacağı durum derseniz, karter tapasının kapağını iyi takamadı diyelim ki usta ve yağ boşaldı motor yandı, yol yardım çağırdınız ve tapa düzgün takılmadığından dolayı yağ boşalıp motor yanmıştır yazdı forma bu sefer o bakımı yapan servis full masrafınızı ödemek zorundadır.

fabrika çıkışı üzerinde gelen silecekleri 28 ay kullandım, 87.000 KM ye kadar.

• bu arada serviste yağ mercedes yağı dolduruluyor yada shell, ben hep mercedes yağ doldurdum.

Fakat bugün öğrendim ki mercedesin kendi yağı yokmuş Petronas marka mercedes onaylı yağ dolduruluyormuş.

Petronas hakkında bilgisi olan var mı yetkili servise gitmeyi bıraktıktan sonrada Petronas ile mi devam etmeliyim.
  • Mortal_Abas kullanıcısına yanıt
    Senin araç kaç model ve kaç KM’ de idi?

• W205 C SERİSİ ORJİNAL KIŞLIK PASPAS C180 C200d

İlan No: 519717102

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-w205-c-serisi-orjinal-kislik-paspas-c180-c200d-519717102/detay

Bu alınır mı? Fiyatı bayiden ucuz mu? Ne diyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theimperial -- 21 Ocak 2018; 12:0:31 >
  • Arkadaşlar ikinci el piyasasında satılık düşük kilometreli ( 5-15.000km) çok fazla sayıda C-200d var. Nedeni nedir? Memnuniyetsizlik mi var? Kronik problem mi var? Lütfen samimi cevaplar.

• quote:

Orijinalden alıntı: theimperial

W205 C SERİSİ ORJİNAL KIŞLIK PASPAS C180 C200d

İlan No: 519717102

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-w205-c-serisi-orjinal-kislik-paspas-c180-c200d-519717102/detay

Bu alınır mı? Fiyatı bayiden ucuz mu? Ne diyorsunuz

Servisi aradim telefonda 600 tl dediler.

• 
Sayfa: önceki 755756757758759
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.