Şimdi Ara

2013 Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.273
Cevap
75
Favori
255.362
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2012 bitmek üzere, 2013 erken rezervasyon fırsatları tatil sitelerinde yayınlanmaya başlandı. artık yeni konu açma zamanı geldi bence :)

Edit:
    Bu sene Marmaris Grand Yazıcı Club Turban Hotel'de kaldık. Yorumlarımı trip****orda paylaşıyorum, ayrıca genel olarak tatile çıkmadan önce bu sitedeki yorumları incelemenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

2012 için ilgili topic:
    http://forum.donanimhaber.com/m_58512260/mpage_19/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance -- 20 Ekim 2013; 21:54:01 >

• İyi akşamlar, bizde kemer kuşadası yada fethiye arasında kararsız kaldık önerebileceğiniz yer var mıdır? Daha önce çeşme ve marmarisi tercih ediyorduk çeşmenin ılıca tarafında deniz çok güzel sığ ve taşsız temiz. Böyle denizi kum ve sığ olan çocukla kalabileceğimiz mutfağı geniş bir otel tavsiyesi alabilir miyim? ( fiyat olarak 2000-3000 tl olabilir)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuisance

Selamlar,

2012 bitmek üzere, 2013 erken rezervasyon fırsatları tatil sitelerinde yayınlanmaya başlandı. artık yeni konu açma zamanı geldi bence :)

ilk konuyu ben başlatayım. bu sene limak arcadia ve limak atlantis arasında kaldık.
    daha önce amara ve voyage otellerinden memnum kaldım şimdi de limakları denemek istiyorum.

bu iki otel arasında hangisi daha iyi olur haziran ayı için?

bu arada bu sene fiyatlar zıplamış gibi, geçen sene gittiğim otele yaklaşık %25 zam gelmiş.

2012 ile ilgili topic:

amara ve voyagelarda kaldıysanız (gerçi hangilerinde kaldığınızı belirtmemişsiniz ama) limak grubunun bu 2 otelide sizi kesmez diye düşünüyorum ama ilaki limak deneyecekseniz lara deluxe gidin.

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

quote:

Selamlar,

ilk konuyu ben başlatayım. bu sene limak arcadia ve limak atlantis arasında kaldık.
    daha önce amara ve voyage otellerinden memnum kaldım şimdi de limakları denemek istiyorum.

bu arada bu sene fiyatlar zıplamış gibi, geçen sene gittiğim otele yaklaşık %25 zam gelmiş.

2012 ile ilgili topic:

amara ve voyagelarda kaldıysanız (gerçi hangilerinde kaldığınızı belirtmemişsiniz ama) limak grubunun bu 2 otelide sizi kesmez diye düşünüyorum ama ilaki limak deneyecekseniz lara deluxe gidin.

amara wing ve voyage bodrumda kaldık. yani grupların en iyi otelleri değil. amara wing özelllikle hizmet kalitesi çok iyiydi.
    şimdi limaklarda amara wingteki kaliteyi bulamayız mı diyorsun?

limakların fiyatları da hiç az değil. amara wing ile aynı.

• alanya bölgesinde otel arıyorum memnun kalacagımız sıkılmayacagımız.gecen sene long beach ten memnun kaldım aquası olan alternatif olarak otel önerebilecek varmı.
  • ben amara wingtede ve limak atlantistede kaldım.
    diğer herşeyi karşılaştırabilirsiniz ama amara wing ile limak atlantisi hizmet yönünde karşılatırırsanız ve amara wingteki hizmeti limak atlantiste beklerseniz üzülürsünüz.
    yani önceliğiniz hizmet ve ürün kalitesi ise ikisi kıyas kabul etmez.
    ama diğer şeyler ise mesela fiziki mekan, otel,oda, kum plaj gibi şeyler ise işte orada limak öne geçebilir.
    yani tamamen beklenti ile alakalı.
    ben bir daha ikisi arasında 100 tercihim olsa 1 ini limak atlantisten yana kullanmam.
    ama bu benim şahsi tercihim siz kendi kararınızı kendiniz veriniz.
  • quote:

Selamlar,

2012 ile ilgili topic:

Limak Larayı tavsiye ederim.Burası olmazsa Belektekine gidin.En zayıfı kemer...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• teşekkür ederim cevaplar için, peki limak arcadia mı yoksa atlantis mi? ikisi de belekte fakat hangisi iyise ona gitmek lazım. fiyatları aynı gibi.

limak lara'ya baktım, fiyat bizi aşar :)
  • slmlar.bodrum ve çevresinde tavsiye edebileceğiniz aile odası olan otel var mı?bu sene fiyatlar uçmuş.2 sene önce vera club TMT de 110 dan bir hafta 2 kişi tatil yapmıştım bu sene geceliği 170 olmuş.herkese hayırlı tatiller.
  • 2 aydır Antalya bölgesi otellerini ve Tur operatörleri hatmettim WEBden.
    Geçen senelerde Ocakta başlayan erken rezervasyon bu sene sürpriz birşekilde kasımda başladı.
    Buna hazırlıksız yakalanan diğer tur operatörleri de apar topar aralık ayında erken rezervasyonlara başladılar.
    Tabii bu "sürpriz yumurtadan" çıkan erkenden başlayan "erken rezervasyonlar" afedersiniz keriz yakalama
    avına dönüştü benim gözlemlediğim.Asıldalga bana göre OCAK ayında başlayacaktır.Şu anki fiyatlarla nabız ölçüyorlar gibime geliyor.

Neden böyle düşünüyorum derseniz :
    - Sezon dışı dönemlere bakarsak mesela okul tatillerinden önceki/sonraki sezonlarda mesela mayıs ve ekim fiyatlar inanılmaz yüksek.
    eli yüzü düzgün bir otel 200 küsür TL kişi/gece fiyat çekiyorlar. ekim ayına bakınca benzer fiyatlar çekmişler.
    6-7 ay öncesinden yada 10-11 ay öncesinden (ekim için) parasını peşin ödediğiniz bir tatili bu kadar yüksek satınalmak mantıklı değil.
    bunun adı erken rezervasyon değil, sezon fiyatlarına erkenden satmak olsa gerek.
    - Yurtdışı satışları baz alıp,kalan odaları Türkiye'den finanse etme çabası yine kendini gösterdi. ekim ayından beri Alman tur satış sitelerini tarıyorum.
    Fiyatları orada da odalar satıldıkça yükseldi.Ama satışlar bazı otellerde bayağı artarken bazılarında aynı yerinde sayıyor. Demekki yurtdışından
    talepler çok iyi değil. Oteller şimdilik finanse edelim Türkiyeden,gerekirse devamında fiyat arttırmayıp sezon başına kadar aynı fiyatlarla satışa devam ederiz diyeceklerdir.
    Fiyat indirmek yoluna gideceklerini sanmam,zira bu aralar alanlara haksızlık olur.
    - Daha henüz türkiye'de tüketici ayağında henüz erken rezervasyon kavramının oturmamış olması,Firmaların %40-%45 indirim yapıyoruz diye gelgel yapıyorlar.
    Evet brüt fiyatlar bunlar olabilir ama bu mevsimde değil,ancak sezon başı için önerlmesi gereken bedellerdir bunlar.

Sözün özü erken rezervasyondan otel almak isteyenler F/P otelleri iyi seçmelidir.Onları almak mantıklı şimdi,ama sezondışı aylarda geceliği 250 TL olacak bir " fena değil otel" için aralıkta bu fiyata satınalmak bana mantıklı gelmiyor.

Ben mi ne yaptım, Aralık ayında Rixos Lares'ten mayısın son haftasına 128 TL/gece kişibaşından standart oda varken, 144 TLye superior oda (46 m2) olarak yerimi aldım.Ailem antalyaya yakın olsun demeseydi, benzer fiyatlara Rixos Tekirova'dan alırdım.Orası da tam bir F/P otelidir bence . Bunun haricinde IC Hotel Santai 'de fena gözükmüyor F/P olarak . crystallerde uygun fiyatlı ama ben tercih etmedim,segment olarak bana düşükmüş gibi geldi ama benim düşüncemi dikkate almayın, siz kendiniz değişik kanallardan inceleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realgs -- 23 Aralık 2012; 23:46:48 >

• quote:

teşekkür ederim cevaplar için, peki limak arcadia mı yoksa atlantis mi? ikisi de belekte fakat hangisi iyise ona gitmek lazım. fiyatları aynı gibi.

limak lara'ya baktım, fiyat bizi aşar :)

konsept ikisindede aynıdır.
    atlantis daha yeni bir otel ama yorumlarını okuyunca arcadiada sanki insanlar daha mesut gibi.
    fotoğraflarına bakıp karar verirsiniz.
  • Bende bir sezon başlangıcı yorumu yapayım.
    2007 yılından beri her sezon açılışı ile birlikte erken rezervasyonumu yaparım Türkiyede incelemediğim tatil oteli yoktur diyebilirim. Sadece kendim için değil bütün eş dost akrabanında tercihlerine göre otel seçimlerini ben yaptığımdan aşağı yukarı her yıl 20 civarında rezervasyon işinin direk tarafı olurum.Bu sene için bile şu anda kendimin 2 eş dost akrabanın 5 adet olmak üzere 7 tane rezervasyon işini hallettik. Kendi yaptığım rezervasyonların 2 sindede daha şimdiden fiyatlar %25 arttı.Bakın daha aralık ayını bitirmedik ama fiyatların artışını görüyorsunuz değilmi.Bunun nedeni çok iyi fyattan bir tesis yakaladım tabi bi ek biz uyanık değiliz fiyatı uygun gören herkes hücum edince fiyat 1 ayda uçtu.
    Bunları neden anlattım bu konuda birazcık tecrübem olduğunu görün diye anlattım.
    Şunu bilin ki otellerini dolduramayan otellerin son dakika fırsatları gibi bir durum olmadığı takdirde oteller açıklanan fiyatlarından geri adım atmazlar çünkü fiyatın geri çekilmesi rezervasyon iptallarine sebep olur, artık erken rezervasyon sigortası yaptırmayan kimse kalmadı. Fiyatlar geri gelir beklentisi içinde olmayın bu nafile bir beklentidir.
    Bir diğer konu bu sene fiyatlar acaip arttı durumudur. Ben çok uzun zamandır gözlemlediğim ve rezervasyon yaptırdığım için fiyatlara aşinayım ve inanın bu seneki artış çok fazla değil hatta önceki sezonlara göre daha düşük fiyatla sezon açılışı yapan tesislerede rastladım. Geçen sene tarihin en büyük fiyat artışı yaşanmıştı bu nedenle geçen seneye oranla fiyatlardaki artış yüzdesi bence abartılı değil talebi yüksek olan tesisler tabiki fiyatlarını ortalamanın üzerinde artmışlardır buda son derece normaldir.

Gelelim son söze her sezon fiyatını hak eden tesisler olduğu gibi hak etmeyen tesislerde vardır ve olacaktır. Bu nedenle siz fiyat performans oranı sizce en yüksek olan tesisleri belirleyip rezervasyonunuzu en erken zamanda sigortalı olarak yapın. Çünkü fiyat performans oranı yüksek tesisler her geçen gün odalarını dolduracak ve fiyatlarını artıracaktır.

Saygılarımla..

• #Otomobilci_x üstadın önerileri çok yerinde ve benim zamanında seçimimde de etkili oldu.
    Bu anlamda kendisine minnettarım.

Alman sitelerini taramak ve fiyat karşılaştırmak isteyenler için bazı linkler ve kelime tercümeleri :

Ana sayfada herzaman HOTEL kısmını tıklayın.Gerekirse opsiyon verirse Ferienhotel'i (tatil oteli) seçin.

Reiseziel = Gidilecek yer ,bölge,ülke (Türkei=Türkiye)
    Themen = seyahat çeşidi (golf, deniz, kültür,kayak,dağ vs.) "Burayı boş bırakın"
    Reisende = Seyahat edecek kişi sayısı
    1.Kind = 1. Çocuk
    Früheste Hinreise = en erken gidilecek dönem (Gidilecek zaman)
    Spateste Rückreise = en son seyahat edilecek dönem (dönüş zamanı)
    Reisedauer= seyahat süresi (kaç gece olacağını seçin)
    hotel katagorie (ab) = otel sınıfı (itibaren). en az kaç yıldız olacağını seçin. 5 yıldız için 4 * seçin.Bizim 5ler onlarda 4,5*'tan başlıyor. Stern = yıldız
    Angebot finden = Teklif bulun. Verileri girince bu tuşa basıp,otelleri ekrana getirir.
    Verpflegung = pansiyon tipi (odakahvaltı, yarım pansiyon, herşey dahil, vs. ) Boş geçebilirsiniz.

http://www.glauch.de/
    http://www.ab-in-den-urlaub.de/ferienhotel.htm
    http://www.oeger.de/suchen-und-buchen/nur-hotel.html

• quote:

Bende bir sezon başlangıcı yorumu yapayım.
    2007 yılından beri her sezon açılışı ile birlikte erken rezervasyonumu yaparım Türkiyede incelemediğim tatil oteli yoktur diyebilirim. Sadece kendim için değil bütün eş dost akrabanında tercihlerine göre otel seçimlerini ben yaptığımdan aşağı yukarı her yıl 20 civarında rezervasyon işinin direk tarafı olurum.Bu sene için bile şu anda kendimin 2 eş dost akrabanın 5 adet olmak üzere 7 tane rezervasyon işini hallettik. Kendi yaptığım rezervasyonların 2 sindede daha şimdiden fiyatlar %25 arttı.Bakın daha aralık ayını bitirmedik ama fiyatların artışını görüyorsunuz değilmi.Bunun nedeni çok iyi fyattan bir tesis yakaladım tabi bi ek biz uyanık değiliz fiyatı uygun gören herkes hücum edince fiyat 1 ayda uçtu.
    Bunları neden anlattım bu konuda birazcık tecrübem olduğunu görün diye anlattım.
    Şunu bilin ki otellerini dolduramayan otellerin son dakika fırsatları gibi bir durum olmadığı takdirde oteller açıklanan fiyatlarından geri adım atmazlar çünkü fiyatın geri çekilmesi rezervasyon iptallarine sebep olur, artık erken rezervasyon sigortası yaptırmayan kimse kalmadı. Fiyatlar geri gelir beklentisi içinde olmayın bu nafile bir beklentidir.
    Bir diğer konu bu sene fiyatlar acaip arttı durumudur. Ben çok uzun zamandır gözlemlediğim ve rezervasyon yaptırdığım için fiyatlara aşinayım ve inanın bu seneki artış çok fazla değil hatta önceki sezonlara göre daha düşük fiyatla sezon açılışı yapan tesislerede rastladım. Geçen sene tarihin en büyük fiyat artışı yaşanmıştı bu nedenle geçen seneye oranla fiyatlardaki artış yüzdesi bence abartılı değil talebi yüksek olan tesisler tabiki fiyatlarını ortalamanın üzerinde artmışlardır buda son derece normaldir.

Gelelim son söze her sezon fiyatını hak eden tesisler olduğu gibi hak etmeyen tesislerde vardır ve olacaktır. Bu nedenle siz fiyat performans oranı sizce en yüksek olan tesisleri belirleyip rezervasyonunuzu en erken zamanda sigortalı olarak yapın. Çünkü fiyat performans oranı yüksek tesisler her geçen gün odalarını dolduracak ve fiyatlarını artıracaktır.

Saygılarımla..

rezerve yaptıgınız otelleri belirtirseniz daha cok yardımcı olabilirsiniz..haziranın 2. haftası rixos tekirova yada güral tekirovadan yana şansımı kullanıcam... oda bakımı ve servis hizmeti bakımından güral daha ii bir seçim olacağı kanaatimdeyim aradaki fark 300 tl.. bu oteller konusunda bilgisi olan yada balayı oteli önerebilcek olan var mı ?

• takip...
  • @dewr Ben rixos tekirovaya yaptırdım. Ama benim yaptırdığım dönemler için artık fırsat olmaktan çıktı o nedenle isim paylaşmadım.Bakış açısı bence otel isimlerinden daha önemli ve değerlidir.
    Sorunuza gelirsem Güral tekirova, rixos tekirovadan daha iyi bir oteldir aralarında 300 lira fark varsa güralı seçebilirsiniz. hatta seçebilirsiniz kısmını es geçin ve seçin ve o fiyat aralığında tekirova civarında bir yer bakıyorsanız amara dolce vitayıda listenize ekleyebilirsiniz. Gerek güral gerekse dolce vita tekirovadan üstün otellerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 25 Aralık 2012; 7:59:16 >
  • gerçekten fiyatlar daha 2013e bile girmden arttı mı? yani örneğin siz rixos tekirovoyı kaça rezerve ettiniz?
  • quote:

gerçekten fiyatlar daha 2013e bile girmden arttı mı? yani örneğin siz rixos tekirovoyı kaça rezerve ettiniz?

hocam öbür konu başlığını okursanız orada artacağını ısrarla söyledim.
    ben mayıs sonu için 2016 liraya aldım şu anda 2630 lira
    eylül ayı için 2070 liraya aldım şu anda 2520 lira

fiyatı uygun olan heseye talep artar artan talepte fiyatı yükseltir.
    bu yüzden ısrarla söylüyorum fiyatını uygun bulduğunuz rezervasyonu sigorta kullanarak bir an önce yapın.
  • madem sıcak fırsatlar sizlere bir otel önereyim.
    rixos lares mayıs son hafta ve eylül 15 inden sonrası için çok iyi fiyatlar çıkıyor.
    inceleyin otel, lokasyon ve fiyatlar hoşunuza giderse değerlendirin derim.
    tekirova içinde fiyatlar artmış olmakla beraber lares tercih edilmeyecekse halen düşünülebilinirmi bilmiyorum.
    çünkü ocaktan sonra tekirovanın 3500-4000(a blok deniz manzaralı oda) bandına geleceğini tahmin ediyorum ama şu an itibariylede o fiyatlara daha iyi alternatifler var gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otomobilci_x -- 25 Aralık 2012; 8:24:59 >
  • quote:

@dewr Ben rixos tekirovaya yaptırdım. Ama benim yaptırdığım dönemler için artık fırsat olmaktan çıktı o nedenle isim paylaşmadım.Bakış açısı bence otel isimlerinden daha önemli ve değerlidir.
    Sorunuza gelirsem Güral tekirova, rixos tekirovadan daha iyi bir oteldir aralarında 300 lira fark varsa güralı seçebilirsiniz. hatta seçebilirsiniz kısmını es geçin ve seçin ve o fiyat aralığında tekirova civarında bir yer bakıyorsanız amara dolce vitayıda listenize ekleyebilirsiniz. Gerek güral gerekse dolce vita tekirovadan üstün otellerdir.

geçen sene haziran döneminde kardeşim gürala gitmişlerdi..çocuk bakımından kalabalık olduğunu sölediler..amara dolce vitayı tavsiye edende çok oldu sizin gibi.. dolce vitayı araştırıyım o vakit teşekkürler

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.