Şimdi Ara

2013 Auris lastik basıncı ve yakıt tüketim sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
13.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Pxshadowz

Ben ilk depomda sehir ici 780km yaptim. İstanbul da kopru trafikleri de dahil km icinde

Hocam peki kontagi actiniz da kaç km sonra kapatiyorsunuz genelde ben 4km sonra kapatiyorum benim araç 500 yaptı trafikte yoğungenelde klima aCIKkis oldu iiçin bu normalmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kış öncesi dolu depo ile (İstanbul içi) 680 km civarı giderken birden 580-600 km ye düştüm. kış lastiği taktırmadım. klima vs nedeniyle ya da kış ve araç dizel diye bu düşüş normal mi?

yazdan itibaren lastiklerde nitrojen var. kışın bunun bir etkisi var mı merak ediyorum. aslında araç sanki nitrojenle daha az yol tutuyormuş gibi geliyor ve sanki inik gibi örünüyor ama (lastiklerdeki hava basıncı 33 dü, bunu da tekrar ölçtüreceğim)
  • Arkadaslar auris 1.6 12.6 LTnin altini gormedim normal mi ?

• hsksaglikci H kullanıcısına yanıt
    En az 10 km yapıyorum. Yurt dışında olduğumdan uzun bir süredir bakamamıştım. Aracı abim kullanıyor son 6 aydır son tüketim 5.2 lt de kalmış söylediğine göre. Araçta 38000 lerde. Anladığım kadarı ile km arttıkça yakıt inanılmaz derecede düşüyor. Tam bir depoyla İstanbul şehir içi trafiğinde köprüler dahil olmak üzere 850km yi rahat görüyormuş.
  • naz2111 N kullanıcısına yanıt
    Aracınız yeniyse çok normal. Belirli kilometrelerden sonra 10000+ gibi tüketim 10 lt nin altına kesinlikle düşecektir.
  • Arkadaslar 9000 km 11.7 :(((cikiyorrr ;))))

• 2 yildir kullaniyorum

• Sanirim surekli trafiktesiniz ya da gittiginiz mesafeler cok kisa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pxshadowz -- 12 Aralık 2014; 0:41:26 >
  • Kısa denilebilir

• İsterseniz ortalamanizi sifirlayin ve 1 ay boyunca kullanin. ortalamaniz yuksek cikarsa bilin ki gittiginiz mesafenin kisaligi, surekli dur kalk tan dolayidir

• 16400 km de arac. Dizel manuel premium. Maksimum 650 km gittim. Hesap yaptigimda 23 kusur kurus yakio gorundu.
    Lastik basinci kac olmasi gerekiyor?
    Ayrica uzun yolda 120 km den sonra direksiyonu hafif kirdigimda onden ugultu sesi geliyordu. Farkli yone cevirirken susuyordu. Servise gidemedim is yogunlugundan. Basina boyle birsey gelen var mi?

• Sofor kapisinin orda yaziyor olmasi lazim 33psi diye aklimda kalmis siz yine de bakin. Ben 6 ay kullandim araci dediginiz bir sesle karsilasmadim. Gostereniz iyi olur. Suan Auris abimde onun ortalamasi İstanbul sehirici 5.4lt de. Yazin 5.2 ydi. Aracta 40.000 kusur km de

• Tesekkurler cevap icin.
    Bu arada bu arac icin turkiyede body kit uygulamasi var mi? Ayrica farlari xenon olarak degisebiliyor muyuZ?

• Yeni aurisin 1.6 lık benzinli manuel motoru kullanan arkadaşların..100 km yakıt ortalaması nedir..şehir içi..şehir dışı..ölçen varmı?

• msln_002 kullanıcısına yanıt
    2014 auris 1.6 benzinli otomatik cam tavan izmir şehir içi ortalama 7.4 litre benzin tüketimi var. 9 ay oldu 5000 km de. motor sıfırken daha yüksekti git gide düştü 7.4 de şu an. Yazın klima açık. Uzun yolda denemedim ama sanırım 100 120 km aralığında 6 litre gibi yakar

• Arkadaşlar benim araç 8.8 den aşağı düşmüyor.
    İstanbul şehir içi de uzun yolda.
    İlk aldığımda 5-6 litreydi bir iki gün.
    2013 1.6 auris advance skypack multidrive s
  • Düştü düştü 8.7 ye düştü :D
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.