Şimdi Ara

2012 Yeni Hyundai İ30 Klübü (732. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.692
Cevap
83
Favori
985.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 730731732733734
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ''Önde her iki modelde de bağımsız McPherson kollar mevcut.Arkada ise multilink denilen çok noktadan bağımsız süspansiyon mevcuttur.yol tutuşu anlaminda iyidir konfor anlamında zayıftır kasis ve bozuk yollarda çok hissedilir aşırı yüke gelmez yolcu ve yük bakımdan ''şeklinde bilgi aldım . Tam da böyle malesef. Herşeyi hissettiriyor malesef darbeyi hafifleten en yumuşak ve konforlu yaz lastiğini şimdiden araştırmaya başladım . Yazın değiştireceğim inşallah.
  • Kumho Ecowing KH27 ES01 ile değiştirmiştim lastikleri aracı satın aldığımda. Michelin kadar olmasa da yumuşak ve konforlu bir lastik. Ben memnun kaldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pakosalter kullanıcısına yanıt
    Nokian e line2 Michelin pilot sport 4 ve ya primacy 4 düşünüyorum hatta gelirse Michelin HP zero gravitiy gibi.bi lastiği konuşuluyor yurt dışı forumlarda . Bulursam bunlardan birini alacağım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZevkiSefa -- 22 Kasım 2019; 12:26:30 >
  • primacy 4 ü ben de düşünmüştüm ama çok pahalı olduğundan almadım. Bütçe varsa kumho ile kıyaslanamaz bile. Bu arada servisten aracı aldım sıkıntı çözülmüş.kaplin değiştirip eps yi yağlamışlar. 230 tl ödedim. Akü, marş otomatiği, bagaj butonu, direksiyon derken bu ay 1250 tl masraf açtı başımıza. Yaş ve km arttıkça başka sıkıntı çıkarmaz umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pakosalter -- 22 Kasım 2019; 13:58:40 >
    Sizin sorununuz direksiyonu sağa sola çevirince tok tok tok şeklinde ses mi oluyordu ?

• https://www.youtube.com/watch?v=ufrgE681T0c&feature=youtu.be

Direksiyonda boşluk vardı ve linkteki gibi ses yapıyordu. Elektrik destekli direksiyon (eps) olan bütün Hyundai modellerinde senelerdir kronik problem galiba bu durum. Senelerdir bu kadar model arıza vermiş. Bir sonraki modelini revize edip üretsene değil mi? Israrla düzeltmemişler gibi. Hayret.
    Bu arada benim aracım 2012 yeni kasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pakosalter -- 22 Kasım 2019; 23:15:34 >
    2015 den sonra kaplin eps ye entegre edildi ve bazı değişiklikler yapıldı 15 den sonra pek yok bu sorunlar .

• pardon dostum ama , altindaki arac 300 hp filan mi :) lastik mi yakiyosun, yoksa surekli yanlayalarak mi gidiyosun? Bu kadar ust seri lastiklerin isinmasi gerektigini de unutma. Isinmadan performanslari ust duzey de degil :) primacy 4 haric
  • H hız indeksine sahip olanı alacağım yani yüksek hızlarda kullanmama ya da yanlamama gerek yok . Pilot sportta h yok sanırım ama yapılan testlerde konforu en yüksek testler bu lastiklerde .

• Merhaba arkadaşlar aracı servisten aldığımdan beri direksiyon tarafından ağır yapıştırıcı kokusu geliyor. Bali gibi yağ gibi birşey. Araç beklediği zaman kapıyı ilk açtığımda insanın suratına çarpıyor koku. Başım ağrıyor kokudan binince araca. Serviste trimleri sökerken kırıp yapıştırmış olabilirler mi? Müşteri bekleme salonundan sigara içmeye çıkarken servis personeli '' gevremiş ondan kırılmıştır vs'' diye konuşuyorlardı.
    Böyle bir durum varsa nasıl ispat edilir.

• Servisten bugün aracı aldım, iki gün onlardaydı araç,servis fişime baktım.
    Tıkırtı burcu
    Boyunduruk burcu
    Boyunduruk tapası
    Hidrolik direksiyon kremayeri
    Direksiyon dişi gövdesi.
    Değişmiş ama ses halâ devam ediyor bunlar nasil insan bunlar nasıl servis yahu arkadaş olmamış araci neden oldu diyerek teslim ediyorsun bana .
    Adamlara dedimki arkqdaşım ustacım bu arabanın sorunu EPS.
    Şöyle bir teklifle gittim dedimki kardeşim siz bu aracın eps'sini değiştirin kredi kartimda sizde dursun şiftlreyide söylim,eps değistikten sonra çağirin beni beraber teste çikalim,eğerki direksiyondan ayni ses gelirse maliyeti neyse cekin kredi kartimdan getirin kağitta imzalayayim kabul ettiğime dair,yok ses kesilirse hadi size kolay gelsin deyip dönüp arkqmı gideyim,daha ne diyebilirimki bunlara Allah aşkina,sizin dediğinizi yapicam thh bqşvurucam sinuç alirmiy sanmam ama inuda deniycem hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rammo kullanıcısına yanıt
    Hemen Assan merkeze dosya açtırin . Durumu izah edin aracım iki gün kaldı ama sorun çözülmedi . Sizin adam akıllı bu sorunu çözecek bir servisiniz yok mu falan gibi damara basın :) sizden gidebileceğiniz üç tane servis ismi isteyecekler , onlara durumu bildirip kabul eden servis tarafından aranıp randevu verecekler . Onlar da bakacak eps değişmediği sürece sonuç değişmeyecek ama denemekte fayda var . Direksiyon kaplini değiştirin bir iki yılda bir yumuşama yaptığı için de bu sorunlar olabiliyor belki yeni kaplin işinizi görür ona da baktırın .

İlk aldığınızda da var mıydı bu koku ? Servise götürün aynen durumu söyleyin bu yapıştırıcı kokusu nerden geldi ? Eğer bir müdahale edildiyse neden bana haber verilmedi yapıştırma yerine neden yenisi takılmadı vs gibi .

• quote:

Orijinalden alıntı: ZevkiSefa

Hemen Assan merkeze dosya açtırin . Durumu izah edin aracım iki gün kaldı ama sorun çözülmedi . Sizin adam akıllı bu sorunu çözecek bir servisiniz yok mu falan gibi damara basın :) sizden gidebileceğiniz üç tane servis ismi isteyecekler , onlara durumu bildirip kabul eden servis tarafından aranıp randevu verecekler . Onlar da bakacak eps değişmediği sürece sonuç değişmeyecek ama denemekte fayda var . Direksiyon kaplini değiştirin bir iki yılda bir yumuşama yaptığı için de bu sorunlar olabiliyor belki yeni kaplin işinizi görür ona da baktırın .
    Hocam Assan'dands sinuc alamiyoruzki yılanın başı o zaten ben onu anladim bu süreçte,gecen seferde hemen onları aradim baktim dönüs yok ben aradim 2-3 gün sonra,servisleri aradik sorun olmadigini s9ylüyorlar dedi,ee yani servisler öyle diyor tm bende sorun devam ediyor diyorum sraç sahibinin söylediginin hiç hükmü yokmu dedim, biz inceleyip size dönücez efendim dedi,iyide arsmiyorsunuz işe benimde garantimin bitmesine günler kaldi dedim sonuç sıfır malesef.
    https://www.youtube.com/watch?v=kij_VR_5MGI&feature=youtu.be
    Video bu sabah cekildi dun servisten geldi araç ses daha fazla cikiyorda muhtemelen yagliyorlar falan o yuzden simdilik bu kadar ilerleyen günlerde yukseliyor ses .
    Acaba sorun bendemi diye düşündürüyorlar indana piskolojimi bozdular valla.☺

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rammo -- 29 Kasım 2019; 10:15:30 >

Bu ses epsnin içindeki kaplinden bence . Komple değişmesine gerek yok 10 liralık kaplı degisecek ya da alt takımdan Z rot vs onlara bakılacak . Siz nerede yaşıyordunuz ?

• İstanbul avrupa yakasındayım Cevizlibağ'a çok yakınım zaten o yüzden çapsız Odak servise götürüyordum aracı,en son iki kez Elmas'a götürdüm ,oda çapsız çiktı:)

şaşırıyorum ya oluyor malesef böyle sorunlar . Arkadaş ve ben Afyon'da benzer sorunlar yasadik . Arkadaş bı Ankara bi eskisehir dolaştı çözüm icin . Onun daha beter olmustu . Benim de benzer sorunların olmuştu Bursa inallar nokta atışı ile sorunu çözmüştü . Uzak kalmayacagini bilsem Bursa inallara getirin baktırın ben ustalarını ve yaklaşımlarını çok beğenmiştim hem de iki kere .

• quote:

Orijinalden alıntı: pakosalter

https://www.youtube.com/watch?v=ufrgE681T0c&feature=youtu.be

Direksiyonda boşluk vardı ve linkteki gibi ses yapıyordu. Elektrik destekli direksiyon (eps) olan bütün Hyundai modellerinde senelerdir kronik problem galiba bu durum. Senelerdir bu kadar model arıza vermiş. Bir sonraki modelini revize edip üretsene değil mi? Israrla düzeltmemişler gibi. Hayret.
    Bu arada benim aracım 2012 yeni kasa.
    Merhaba,

Benimde 2012 model manuel dizel elite aracımda 3 gün önce aracı park ederken bu ses oluştu. Durduğu yerde direksiyonu videodaki gibi sağa sola çevirince tak tuk diye bir noktada ses çıkıyor.

Siz çözdünüz mü sorunu? Nasıl, nerede ve ne şekilde olduğu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    nerede ikamet ediyorsunuz ?
  • Sefaköy/Küçükçekmece IST

Neden sordunuz acaba?

• 
Sayfa: önceki 730731732733734
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.