Şimdi Ara

2012 Lancia Thema - Mercedes E 250 CGI - BMW 5.20D Tercihiniz Ne Olurdu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
1
Favori
11.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sifir olmasi dert degilse. 80 85euro civarina e350 cdi alinir
    265ps 620Nm 3litre dizel

Sifir olacaksa da 520. Iyi olur. Lancia falan sacmalik yapmayin buyuk kayip yasarsiniz

(Konuyu ciddeye aldim, o yuzden mesaj yaziyorum.. yalan degildir ins)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galeriden(özel ithalat) donanımlı m paket 525xd derim....

• quote:

Orijinalden alıntı: dsg35

Galeriden(özel ithalat) donanımlı m paket 525xd derim....

Tabi ondan sonra odenmemis otv borclariyla ugrassin
    Garantisiz olmasi cabasi
    Parayla rezil olmak=grey market

Grey marketen araba alip 1 ay boyunca plaka cikartamayan gordum....

• quote:

Muhteşem bir tercih olabilirdi lakin son zamanlarda medyada çıkan, ithal araçlardaki sıkıntılar böyle bir tercih yapılmasını riskli kılıyor. İthalatçıda 2013 Range Rover Sportlar donanımına göre 89-95 Bin Eurodan veriyorlar. İnsan heveslenmiyor değil fakat hem borusan garanti vermiyor hemde ileride bir sıkıntı ile karşılaşma riski çok fazla... Düşünsenize borusanın 137 Bin Eurodan verdiği RR Sportu 89.000 Eurodan alıyorsunuz. İki ihtimal var ya borusan çok fahiş kar ediyor yada ithalatçı sağlam iş yapmıyor. Riskli konu bence... Ama bir sıkıntı çıkmayacağına ikna olursam neden 5.25 xd için 230 bin tl ödemek yerine 180.000 TL ye ithalatçıdan satın almak elbette daha mantıklı.
  • Hocam duygularınız ve mantık arasında kalmışınız. Ben bu durumu cok yasadım. Ben compact SUV bir arac düşündüğümde kime sorduysam qashqai dedi, ben bildigimi okudum jeep Patriot aldım ve pişman etmedi beni. Yılbaşında 100 bin tl bütçe ile sifir arac baktığımda herkes 3.16 veya c180 dedi ben yine bildigimi okudum sürücü destek paketli, R Design ağzına kadar dolu dizel volvo s60 aldım 105 bin tl ye. Ve cok memnunum aracımdan. Ayrıca 300c benim çocukluk hayalimde. Ve bugun bile araci yolda gördüğümde dönüp araca tekrar tekrar bakıyorum. Themayi da düşündüm arastirdim ama jeep, chrysler markasını bu duruma düşürenler utansın. Size diyeceğim,eğer mantık derseniz 520, 525 alın derim. Ama duygularınızı bastiramiyorsaniz, ve 3 yıl sonra Themayi 100 bin tl ye sattığınızda zararınız olan 70 bin tl sizi fazla etkilemiyorsa yarın gidin Thema icin kapora verin. Ha bu arada 3 yıl sonra Themanin alıcısı da benim. Temiz kullanmanız şartıyla :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: pug406

quote:

Muhteşem bir tercih olabilirdi lakin son zamanlarda medyada çıkan, ithal araçlardaki sıkıntılar böyle bir tercih yapılmasını riskli kılıyor. İthalatçıda 2013 Range Rover Sportlar donanımına göre 89-95 Bin Eurodan veriyorlar. İnsan heveslenmiyor değil fakat hem borusan garanti vermiyor hemde ileride bir sıkıntı ile karşılaşma riski çok fazla... Düşünsenize borusanın 137 Bin Eurodan verdiği RR Sportu 89.000 Eurodan alıyorsunuz. İki ihtimal var ya borusan çok fahiş kar ediyor yada ithalatçı sağlam iş yapmıyor. Riskli konu bence... Ama bir sıkıntı çıkmayacağına ikna olursam neden 5.25 xd için 230 bin tl ödemek yerine 180.000 TL ye ithalatçıdan satın almak elbette daha mantıklı.

Muhasebeci bir arkadas soyle birşey yazmıştı forumda;galeriler özel ithalat yaparken sadece ötv oduyorlar kdv olarakta size satıs yaparken %1 kdv oduyor ,borusan ise %18 kdv oduyor devlete buradanda baya bir fark çıkıyor .birde konuştugum bir galerici fiyatı düşük tutmak için bazı donanımları beyan etmiyoruz otv odememek için demişti (navigasyon vb) garanti konusuna gelince bmw için bu araçların üretildiği tarihten itibaren 2 yıl garantisi var (uluslararası garanti diye geçiyor sanırım)ve borusan bunu uyguluyor zorluk çıkarmıyor..diğer markalardaki garanti olayını bilmiyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dsg35 -- 29 Nisan 2013; 1:32:46 >

• Bütçenize A6 çok uyuyor.2.0 TDİ motora quattro sistemi gelecek.

Bayiden detaylı bilgi alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muradi77

Hocam duygularınız ve mantık arasında kalmışınız. Ben bu durumu cok yasadım. Ben compact SUV bir arac düşündüğümde kime sorduysam qashqai dedi, ben bildigimi okudum jeep Patriot aldım ve pişman etmedi beni. Yılbaşında 100 bin tl bütçe ile sifir arac baktığımda herkes 3.16 veya c180 dedi ben yine bildigimi okudum sürücü destek paketli, R Design ağzına kadar dolu dizel volvo s60 aldım 105 bin tl ye. Ve cok memnunum aracımdan. Ayrıca 300c benim çocukluk hayalimde. Ve bugun bile araci yolda gördüğümde dönüp araca tekrar tekrar bakıyorum. Themayi da düşündüm arastirdim ama jeep, chrysler markasını bu duruma düşürenler utansın. Size diyeceğim,eğer mantık derseniz 520, 525 alın derim. Ama duygularınızı bastiramiyorsaniz, ve 3 yıl sonra Themayi 100 bin tl ye sattığınızda zararınız olan 70 bin tl sizi fazla etkilemiyorsa yarın gidin Thema icin kapora verin. Ha bu arada 3 yıl sonra Themanin alıcısı da benim. Temiz kullanmanız şartıyla :)

Duygu ve mantık devamlı çekişen 2 arsız canavar gibi insanı kararsız bırakıyor ama sizin gibi cesur yürekler duygularının peşinden gidebiliyor. Yeni aldığınız Volvo'yu güle güle kullanmanızı diliyorum... İnsanların zihninde Alman otomobilleri silinmez izler bırakmış bunu aşmak cidden zor... Çoğunluğun tercihinin peşinde gitmeye insan meylediyor ister istemez... Bende sanırım bu Alman furyasından ciddi sıkılan biri olarak Thema için direniyorum... Eğer Thema noktasında karar verirsem satmak için karar kıldığımda ilk sizi haberdar ederim emin olun :) Aracı temiz kullanıyorum merak etmeyin... Titiz bir kullanıcıyım...

• quote:

quote:

Araç ithalatında ÖTV den kaynaklı bir sorun çıktığında (eksik ödeme, donanım göstermeme vs.) bundan alıcı veya kullanıcı değil direkt olarak ithalatçı firma sorumludur. Konuyla alakalı google dan arama yaparsanız uzmanların açıklayıcı metinlerle birlikte videoları falanda var. Yanlış bilmiyosam ve hatırlamıyırsam kanunun 3. maddesiydi galiba. Daha önce forumda benzer bi tartışmada bende bu çeincemi sormuştum cevap beni tatmin etmemişti. Daha sonra arama yaptığımda bu bilgilere ulaştım. Şimdi bazı arkadaşlar geçenlerdeki operasyondan bahsedip sanatçıların mağduriyetinden dem vuracaklar ama o olayla ilgili farklı spekülasyonlar var. Olay sadece eksik ÖTV olayı değil diye söyleniyor. Olayın tafsiratını bilmiyorum herkesin vebali kendine benide ilgilendirmiyor açıkçası. Greylerde tek dikkat edilecek husus bazen 2. el araç getirip km düşürdükten sonra sıfır diye satıyorlarmış. Varsa özel ihalat yapan fimalarda tanıdığınız ordan korkusuzca alıp binebilirsiniz. Servis ve garanti olayına gelince, çıkacak fabrikasyon bi hatada herkes markasına sahip çıkar böyle kötü reklama sebep olacak sebeplerden uzak durur diye düşünüyorum. Tercih sizin elbette. Hakkınıza hayırlı olan olsun inşallah.

• Alman otomobillerine sadece Türkiye'de bu kadar deger veriliyor. Ve kesinlikle bunu haketmiyorlar. İster doğuya ister batıya gidin bu Alman fanatikligini bulamazsınız. Japon veya Amerikan otomobilleri benim gözümde hep Almanlardan ustun olmuşlar. Volvonun yeri ayrı. Umarım doğru kararı verir gonlunuzdeki araçlardan birini alırsınız. Thema olursa farklı bir deneyim olur. Saygılar

• Jaguar XF düşünmez misiniz? (yanlış hatırlamıyorsam bu sene en iyi tasarım ödülünü almıştı)
    http://www.arabam.com/sifir-0-km/AracDetay?versionId=1350214&vehicleComponentId=2

O yazdıklarınız arasından BMW alınır. Lanciadan çok zarar edersiniz 3 yıl sonunda vw touareg bile alınır ama lancia thema güzel araç olmasına rağmen zararı çok büyük olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matematikcimm

quote:

quote:

Araç ithalatında ÖTV den kaynaklı bir sorun çıktığında (eksik ödeme, donanım göstermeme vs.) bundan alıcı veya kullanıcı değil direkt olarak ithalatçı firma sorumludur. Konuyla alakalı google dan arama yaparsanız uzmanların açıklayıcı metinlerle birlikte videoları falanda var. Yanlış bilmiyosam ve hatırlamıyırsam kanunun 3. maddesiydi galiba. Daha önce forumda benzer bi tartışmada bende bu çeincemi sormuştum cevap beni tatmin etmemişti. Daha sonra arama yaptığımda bu bilgilere ulaştım. Şimdi bazı arkadaşlar geçenlerdeki operasyondan bahsedip sanatçıların mağduriyetinden dem vuracaklar ama o olayla ilgili farklı spekülasyonlar var. Olay sadece eksik ÖTV olayı değil diye söyleniyor. Olayın tafsiratını bilmiyorum herkesin vebali kendine benide ilgilendirmiyor açıkçası. Greylerde tek dikkat edilecek husus bazen 2. el araç getirip km düşürdükten sonra sıfır diye satıyorlarmış. Varsa özel ihalat yapan fimalarda tanıdığınız ordan korkusuzca alıp binebilirsiniz. Servis ve garanti olayına gelince, çıkacak fabrikasyon bi hatada herkes markasına sahip çıkar böyle kötü reklama sebep olacak sebeplerden uzak durur diye düşünüyorum. Tercih sizin elbette. Hakkınıza hayırlı olan olsun inşallah.

Öncelikle hayırlı bir seçim yapmam için sunduğunuz iyi niyetlere minnettarım. Açıkcası bu konu hakkında bir araştırmam olmadı ama bahsettiğiniz şeylerden sonra araştırma ihtiyacı duyacağıma eminim. İnsanın aklına şu da gelmiyor değil, madem riskli, İstanbul ve Ankara'da binlerce araç satılıyor her yıl ithalatçılar tarafından. Kimse parasını sokakta bulmadı, ileride sorun yaşayacağı bir konu için neden para döksün ki insanlar..! Madem satılıyor ve premium orta sınıf parasına premium üst sınıf araç binen binlerce kişi durumdan memnun o halde bizim gibi suni derili araçlara 180 bin TL vermeyi niyetlenenler yerine aynı paraya RR Sport Porche Cayenne gibi üst sınıf araçlara binen insanlar daha akıllıca karar veriyorlar ve daha şanslılar... Hayırlısı olsun bakalım!!!

• bir önceki kasa 300c'de mercedes'in w210 kasasi ve 3.0lt 218hp dizel motoru kullaniliyordu.

lancia adi altindaki durumu nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

bir önceki kasa 300c'de mercedes'in w210 kasasi ve 3.0lt 218hp dizel motoru kullaniliyordu.

lancia adi altindaki durumu nedir?

Fiat Grubu tarafından geliştirilen Multijet II adında bir motor kullanılıyor. Aynı motor yeni Grand Cherokee araçlarda da kullanılıyor.
  • Biraz iddiali olacak ama hakkaten 3 üde o parayi haketmiyor

• Forumda hala o kadar para versem yakiti dusunmem zihniyetindeki insanlari anlayamiyorum. Neyin kafasini yasiyorlarsa.. Neyse..

Bmw 5.20d'i oneririm hocam. İkinci el'dede en yuksek potansiyele sahip arac. E serisi daha cok makam araci tarzi bir arac. Nedense ben hic isinamadim e serisine. O yuzden de 5.20d diyorum.

Ayrica yukarida okudum borusan galeri ithalati araclara garanti vermiyor demis. Yok oyle bisey hepsi garanti altinda. Bmw ve Land Rover'in garantisi dunyanin her yerinde gecer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emryrgc -- 29 Nisan 2013; 2:10:57 >
  • evet.. simdi onu okuyordum.. artik mercedes ile bir alakasi kalmamis.. vm motori adi altinda bir firma.. fiat'in alt kurulusu veya finanse ettigi bir firma olsa gerek.. 2014'den sonra RAM kamyonetlerde de kullanacaklarmis..

şase de ayni şekilde. tamamen kendilerine ait..

bu kombinasyon bana biraz kumar gibi geliyor.. muzik sisteminden bahsetmissiniz ilgimi cekti, nedir acaba?

seciminiz icin ise; ben su an plan ve programimi o segmentte bir arac almak uzere yapmis bulunuyorum.. bu araclari da zaman zaman kullaniyorum.. su an birisi bana bir 520d veya e250 verse cok mutlu olurum, ancak para verip satin aldigim zaman baska beklentiler isin icine giriyor..

mesela bmw'nin muzik sistemi ile yasayamam.. x6'da tecrube ettigim hi-fi bile yetersiz.. mercedes'i bilemiyorum bu konuda..

ayrica, o segmentte 4 silindirli dizel veya benzinli hangi motor olursa olsun, bir süre sonra beni kaşindiracağini biliyorum..

bunu bir sekilde telafi etmek lazim.. ya cok ucuz alacagim, veya parasini verince tam olacak.. anlatabildim sanirim..

o yuzden, mevcut sartlariniz acisindan makyajli e serisi'nin 1.6 motor secenegini dusunmenizi tavsiye edebiliyorum ancak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CemUsUs -- 29 Nisan 2013; 2:12:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CemUsUs

evet.. simdi onu okuyordum.. artik mercedes ile bir alakasi kalmamis.. vm motori adi altinda bir firma.. fiat'in alt kurulusu veya finanse ettigi bir firma olsa gerek.. 2014'den sonra RAM kamyonetlerde de kullanacaklarmis..

şase de ayni şekilde. tamamen kendilerine ait..

bu kombinasyon bana biraz kumar gibi geliyor.. muzik sisteminden bahsetmissiniz ilgimi cekti, nedir acaba?

seciminiz icin ise; ben su an plan ve programimi o segmentte bir arac almak uzere yapmis bulunuyorum.. bu araclari da zaman zaman kullaniyorum.. su an birisi bana bir 520d veya e250 verse cok mutlu olurum, ancak para verip satin aldigim zaman baska beklentiler isin icine giriyor..

mesela bmw'nin muzik sistemi ile yasayamam.. x6'da tecrube ettigim hi-fi bile yetersiz.. mercedes'i bilemiyorum bu konuda..

ayrica, o segmentte 4 silindirli dizel veya benzinli hangi motor olursa olsun, bir süre sonra beni kaşindiracağini biliyorum..

bunu bir sekilde telafi etmek lazim.. ya cok ucuz alacagim, veya parasini verince tam olacak.. anlatabildim sanirim..

o yuzden, mevcut sartlariniz acisindan makyajli e serisi'nin 1.6 motor secenegini dusunmenizi tavsiye edebiliyorum ancak.

Makyajlı E serisi 1.6 motor sanırım TR de satılmayacak, Vergi avantajı bakımından araç 120-130 bin TL civarı fiyata satılabilirdi aslında ama performans açısından verimsiz olacağı kesin... 276 Watt Anfili premium hoperlorlu bir müzik sistemi kullanıyorlar, mercedes bmw standart müzik sisteminden çok verimli. Benim için en azından yeterli bir sistem ama sizin gibi hi-fi sistemleri bile beğenmeyen biri için sanırım tatminkar olmaz. Bence aracı bir deneyin test edin en azından sizde tatminkar ve 4 silindir olmayan bir araç bakıyorsunuz. Tecrübelerinizi paylaşmış olursunuz.

• 180 bin TL ödemeyi göze almış bir kişi olarak bu üç aracı en iyi sizin incelemiş olmanız gerekir. Ayrıca belirttiğiniz araçlara binmek o araca sahip olmak anlamına gelmediği gibi uzun vadede ne gibi sorunlar çıkaracağı konusunda da fikir vermez. Birkaç test sonrası belki de hiç kullanmadan logosunda BMW ve Mercedes olan her araca hayran kalan bazı kişilerin yorumları sizi yanıltmaktan başka bir işe yaramaz. Piyasa da bolca gördüğümüz araçların yanında Lancia gibi bir tercih varsa ki öyle farklı olmayı seçmişsiniz demektir.Unutmayın ki her tercih bir vazgeçiştir. Yolunuz açık olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: escober

180 bin TL ödemeyi göze almış bir kişi olarak bu üç aracı en iyi sizin incelemiş olmanız gerekir. Ayrıca belirttiğiniz araçlara binmek o araca sahip olmak anlamına gelmediği gibi uzun vadede ne gibi sorunlar çıkaracağı konusunda da fikir vermez. Birkaç test sonrası belki de hiç kullanmadan logosunda BMW ve Mercedes olan her araca hayran kalan bazı kişilerin yorumları sizi yanıltmaktan başka bir işe yaramaz. Piyasa da bolca gördüğümüz araçların yanında Lancia gibi bir tercih varsa ki öyle farklı olmayı seçmişsiniz demektir.Unutmayın ki her tercih bir vazgeçiştir. Yolunuz açık olsun.

Hikmet dolu öğütleriniz için teşekkürler... Gönül insanı olduğunuz aşikar... En güzel dileklerimle....

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.