Şimdi Ara

2012 HONDA CİVİC ALANLAR BURAYA (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
890
Cevap
17
Favori
141.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle yeni araç alan arkadaşların hepsine hayırlı olmasını ve yeni araçlarını kazasız, belasız iyi günlerde kullanmalarını diliyorum..

Ben de haftasonu Çiftkurtlar Honda'da ki Mustafa Bey'in yardımları sayesinde 2012 Civic Hatchback almış bulunmaktayım. Allah izin verirse bu haftasonuna doğru teslim alacağım.

2-3 yıldır hayallerimi süsleyen bir araçtı kısmet bu zamanaymış :)

herkese keyifli sürüşler..
  • Cumartesi kaporayı verip, premium otomatik füme aldım,
    birazdan kalanı ödemeye gideceğim,
    herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.
  • Yeni alan arkadaşlarada hayırlı olsun,kazasız belasız hatta aracın çukur yüzü görmediği yollar dilerim

Araç 850 km de premıum düzbeyaz bugün 1.000 km ücretsiz bakıma gidiyorum.

Şimdiye kadar ki izlenimlerim:

Araç içi
    -Resim yükleme başarılı,kızımın fotoğrafını yükledim.
    -Park sensörü harika(P tuşu ile sesli sessiz durumunu ayarlayabiliyorsunuz)
    -Ses sistemi biraz daha iyi olabilirdi.Biraz dağılıyor gibi,Focus ile kıyasladığımda
    -Araç yıkamadan sonra sürücü kapı alt lastiğinin çıktığını gördüm.Bugün servise soracağım.Bu kadar kolay çıkmamalı.
    -İlk Hondam olması sebebi ile kıyaslama yapamıyorum.içi rahat geldi bana,arka ve ön pencereler küçülmüş galiba
    -Koltuk kılıfları güzel
    -Bagaj gayet yeterli
    -Yolu aydınlatmasıda harika
    -Dikiz aynası ile kontrol ettiğimde arkayı net olarak göremiyorum.Yan dikiz aynaları ile idare ediyorum.
    -Kapanan yan aynalarıda unutmamak lazım

Araç dışı
    -Arka görünüşü ilk başta yorumlardan dolayı kafamı karıştırmıştı,ancak görenlerden aldığım yorumlar hep olumlu oldu.Bu sebeple bunu eledim.
    -Motor sesi içeride duyulmuyor.Araç hızlanması harika,bazen bu hıza bu vitesle nasıl gedliğimi bile unutabiliyorum
    -Amortisörleri çok sert olduğu için galiba ilk başta dikkatimi çekmemişti.5 kişi bindiğimizde çukura yavaşça girdiğim halde arabanın altı vurdu zannetim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SHOSTKOVİCH

Yeni alan arkadaşlarada hayırlı olsun,kazasız belasız hatta aracın çukur yüzü görmediği yollar dilerim

Araç içi
    -Ses sistemi biraz daha iyi olabilirdi.Biraz dağılıyor gibi,Focus ile kıyasladığımda
    -Araç yıkamadan sonra sürücü kapı alt lastiğinin çıktığını gördüm.Bugün servise soracağım.Bu kadar kolay çıkmamalı.
    -İlk Hondam olması sebebi ile kıyaslama yapamıyorum.içi rahat geldi bana,arka ve ön pencereler küçülmüş galiba
    -Koltuk kılıfları güzel
    -Bagaj gayet yeterli
    -Dikiz aynası ile kontrol ettiğimde arkayı net olarak göremiyorum.Yan dikiz aynaları ile idare ediyorum.

Araç dışı
    -Arka görünüşü ilk başta yorumlardan dolayı kafamı karıştırmıştı,ancak görenlerden aldığım yorumlar hep olumlu oldu.Bu sebeple bunu eledim.
    -Motor sesi içeride duyulmuyor.Araç hızlanması harika,bazen bu hıza bu vitesle nasıl gedliğimi bile unutabiliyorum
    -Amortisörleri çok sert olduğu için galiba ilk başta dikkatimi çekmemişti.5 kişi bindiğimizde çukura yavaşça girdiğim halde arabanın altı vurdu zannetim.

virajlarda hiç denediniz mi?

• Arkadaşlar herkese merhaba.Bizde bugün kaporayı verdik 1.6 elegance otm beyaz mart başında teslim dediler inş bi aksilik olmadan alıcaz arabayı.Etraftan sürekli toyota corollayla karşılaştırdılar corolla dizel ve 1.4 az yakıo ama araba kalas gibi geldi bana tipini hiç sevmedim birde corollanın yakında kasa değiştiriceği haberi tamamen vazgeçirdi beni tüp taktırırız diyerek honda da karar kıldık şu ana kadar yaptığım araştırmalarda insanlar hep beğenmiş bu arabayı.Ben test sürüşü yapmadım sadece arabayı showroomda inceledim iç döşemelerde sadece iki renk olması dezavantaj gibi ben siyah seçeneğinin olmasını isterdim açık renk kirlenir diye güvenemiyorum fazla.Donanımla ilgili econ özelliğini kullanan varmı acaba özellikler arasında dikkat çekiyo hemen.Birde tüple ilgili olarak satış danışmanı BRC firmasıyla anlaştıklarını söyledi fiyat 3 e yakın ama servisçi tanıdıklara sorduk aynı marka 1600 civarı fiyat verdiler biz kendimiz taktırırsak garantide yine sorun yaşarmıyız bilgisi olan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: m35ut

quote:

Yeni alan arkadaşlarada hayırlı olsun,kazasız belasız hatta aracın çukur yüzü görmediği yollar dilerim

Araç içi
    -Koltuk kılıfları güzel
    -Bagaj gayet yeterli

Araç dışı

virajlarda hiç denediniz mi?

Antalyadan Mersin'e aracı getirirken denedim.O yollar bayağı virajlıdır.Hatta otobüs-kamyon ile virajda karşılaşmamak için dua edersinizVirajlarda savrulmuyorsunuz,yatmıyorsunuz sağa,sola bu sebeple sert olması iyi imiş,ayrıca arabaya 5 kişi binince çökmüyor,bu da belki bu durum ile ilgilidir.Rampa virajlarda araç bayılmıyor bu durumda bir artı

Bugün sabah farkettim vites değiştirirken debriyaja basıp çektiğiniz zaman debriyajı bırakma noktası ile gaza basma noktasında hafif bir boşluk var gibi,takıldım şimdi bu konuya

• quote:

Orijinalden alıntı: BoZo47

Arkadaşlar herkese merhaba.Bizde bugün kaporayı verdik 1.6 elegance otm beyaz mart başında teslim dediler inş bi aksilik olmadan alıcaz arabayı.Etraftan sürekli toyota corollayla karşılaştırdılar corolla dizel ve 1.4 az yakıo ama araba kalas gibi geldi bana tipini hiç sevmedim birde corollanın yakında kasa değiştiriceği haberi tamamen vazgeçirdi beni tüp taktırırız diyerek honda da karar kıldık şu ana kadar yaptığım araştırmalarda insanlar hep beğenmiş bu arabayı.Ben test sürüşü yapmadım sadece arabayı showroomda inceledim iç döşemelerde sadece iki renk olması dezavantaj gibi ben siyah seçeneğinin olmasını isterdim açık renk kirlenir diye güvenemiyorum fazla.Donanımla ilgili econ özelliğini kullanan varmı acaba özellikler arasında dikkat çekiyo hemen.Birde tüple ilgili olarak satış danışmanı BRC firmasıyla anlaştıklarını söyledi fiyat 3 e yakın ama servisçi tanıdıklara sorduk aynı marka 1600 civarı fiyat verdiler biz kendimiz taktırırsak garantide yine sorun yaşarmıyız bilgisi olan varmı?

Hayırlı olsun,güle güle kullanın şimdiden zamanında teslim edilmesi dileğiyle,

Aracım Beyaz kılıfı ilk etapta benide korkutmuştu.Ancak herşeyden leke kapan koltuk kılıfından değil,(benim fikrim)Arka koltuklarada çocuk ayağı ile dokunduğu için kirleniyordu.Arka koltuk arkaları fermuarlı ve yıkanabilir gibi geldi.Detaylı inceleyemedim.

ECON kapatmadığınız sürece devrede seri sürüşünüzü önlüyor,bazıları yakıtı arttıran donanımlarıda kapadığını söylüyor.Sıralı için ise kendileri yaparsa 2.750 TL civarıydı yanılmıyorsam 6 yıl garantiyi devam ettiriyorlar.BRC için 3 yıl garanti veriyorlar.Birde fiyattan önce ustalığı herşeyden önemli

• çok çerkefilli işler yaa
  • biraz da az yaksaymış iyiymiş ama tam otomatik olunca böyle sanırım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BoZo47

Arkadaşlar herkese merhaba.Bizde bugün kaporayı verdik 1.6 elegance otm beyaz mart başında teslim dediler inş bi aksilik olmadan alıcaz arabayı.Etraftan sürekli toyota corollayla karşılaştırdılar corolla dizel ve 1.4 az yakıo ama araba kalas gibi geldi bana tipini hiç sevmedim birde corollanın yakında kasa değiştiriceği haberi tamamen vazgeçirdi beni tüp taktırırız diyerek honda da karar kıldık şu ana kadar yaptığım araştırmalarda insanlar hep beğenmiş bu arabayı.Ben test sürüşü yapmadım sadece arabayı showroomda inceledim iç döşemelerde sadece iki renk olması dezavantaj gibi ben siyah seçeneğinin olmasını isterdim açık renk kirlenir diye güvenemiyorum fazla.Donanımla ilgili econ özelliğini kullanan varmı acaba özellikler arasında dikkat çekiyo hemen.Birde tüple ilgili olarak satış danışmanı BRC firmasıyla anlaştıklarını söyledi fiyat 3 e yakın ama servisçi tanıdıklara sorduk aynı marka 1600 civarı fiyat verdiler biz kendimiz taktırırsak garantide yine sorun yaşarmıyız bilgisi olan varmı?

Hayırlı olsun,güle güle kullanın şimdiden zamanında teslim edilmesi dileğiyle,

Aracım Beyaz kılıfı ilk etapta benide korkutmuştu.Ancak herşeyden leke kapan koltuk kılıfından değil,(benim fikrim)Arka koltuklarada çocuk ayağı ile dokunduğu için kirleniyordu.Arka koltuk arkaları fermuarlı ve yıkanabilir gibi geldi.Detaylı inceleyemedim.

ECON kapatmadığınız sürece devrede seri sürüşünüzü önlüyor,bazıları yakıtı arttıran donanımlarıda kapadığını söylüyor.Sıralı için ise kendileri yaparsa 2.750 TL civarıydı yanılmıyorsam 6 yıl garantiyi devam ettiriyorlar.BRC için 3 yıl garanti veriyorlar.Birde fiyattan önce ustalığı herşeyden önemli

Teşekkür ederim.Forumda biraz araştırma yaptım görmeyen arkadaşlar için buraya kopyalıyorum lpg taktırırken dikkat edilmesi gereken bi kaç nokta yazılmış

1. my11 kit takılsın.
    2. mutlaka bütün parçaların ve baglantıların brc marka olması
    3. pipo başlık ( motorun delinmemesi için çok önemli )

BRC firmasının honda için özel kit çıkardığı söyleniyor fiyatları piyasadan biraz yüksek ama garanti bozulmasın diye ordan taktırıcaz gibi görünüyor.Sunroof un ileride sorun çıkartabileceği söyleniyor yağmursuyu kaçırma gibi şeyler Honda arabalarda böle sorunlar yaşayan varmı acaba herkes bişi söylediği için insanın içine ister istemez kurt düşüyor :d

• arkadaslar merhaba bende premıum duz vıtes sıyah cıvıc aldım bugun aradılar araba honda efe plazaya gelmıs bır ıkı gune bıtecek sanırım ıslemlerı ılk resımlerını paylasırım artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: wiesmann

arkadaslar merhaba bende premıum duz vıtes sıyah cıvıc aldım bugun aradılar araba honda efe plazaya gelmıs bır ıkı gune bıtecek sanırım ıslemlerı ılk resımlerını paylasırım artık

Hayırlı olsun,bekliyoruz,

1.000 km e 22 km e kaldı.340 TL benzin parası vermişim.Yeni araba için beklediğimden iyi sonuç gibi,(ortalama 500 km şehir dışı-500 km şehiriçi)

Antalyada yaklaşık 200 TL ye fulledim.430 km sonra silifkede 115-117 TL arası fiyata tekrar fulledim.Şehir dışı az yaktığı kesin,hele yeni araç için bence güzel sonuç

Alışveriş merkezlerinde araç kontrollerinde bagaj kapağını o kadar sert örtüyorlar ki,kavga etmemek için kendimi zor tutuyorum.amortisörlü olsaymış bu kadar sert kapayamazlardı,bozulana kadar en azından

• quote:

quote:

arkadaslar merhaba bende premıum duz vıtes sıyah cıvıc aldım bugun aradılar araba honda efe plazaya gelmıs bır ıkı gune bıtecek sanırım ıslemlerı ılk resımlerını paylasırım artık

Hayırlı olsun,bekliyoruz,

1.000 km e 22 km e kaldı.340 TL benzin parası vermişim.Yeni araba için beklediğimden iyi sonuç gibi,(ortalama 500 km şehir dışı-500 km şehiriçi)

Antalyada yaklaşık 200 TL ye fulledim.430 km sonra silifkede 115-117 TL arası fiyata tekrar fulledim.Şehir dışı az yaktığı kesin,hele yeni araç için bence güzel sonuç

Alışveriş merkezlerinde araç kontrollerinde bagaj kapağını o kadar sert örtüyorlar ki,kavga etmemek için kendimi zor tutuyorum.amortisörlü olsaymış bu kadar sert kapayamazlardı,bozulana kadar en azından

ben dalarım o güvenliğe :)

• hala arabayı alamadım beklıyorum malesef

aracın teybı usb' den mp3 calabılıyormu?
  • quote:

hala arabayı alamadım beklıyorum malesef

aracın teybı usb' den mp3 calabılıyormu?

Hayırlısı,geç olsun güç olmasınYarın alırsın inşallah

Çalıyor ben genelde track,MP3 ü CD ye kopyalayıp dinliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHOSTKOVİCH -- 9 Şubat 2012; 14:53:27 >
  • selamlar,
    bugün tam 1 ay oldu, beyaz Elegance düz.. herhalde ilk sipariş veren ve ilk teslim alanlardanım..
    Geçen hafta İstanbul yaptım. ( Bodrum-İstanbul-Bodrum) daha önce 6 yıl Jazz kullandım, hep gönlümde civic vardı (aslında Accord ama ona ulaşamadığım için şimdilik civic) .
    Araçla ilgili şunları söyleyebilirim..
    öncelikle kullanımı çok keyifli, saatlerce sürüyorsunuz hala yeni binmiş gibi dahada sürmek istiyorsunuz.. Uzun yolu gerçekten rahat.. yol tutuş çok iyi.. süspansiyonlar da iyi ama bozuk yolda sesli ... içi ferah ve aydınlık.. ailecek araca binmekten çok zevk alıyoruz bi kere.. park ettikten sonra dönüp tekrar bakıyoruz..:)
    ilk başlarda bana biraz hantal hissi veriyordu (özellikle kalkışlarda) ama şimdi sanki daha iyi gibi..kullandıkça açılıyor sanırım. istanbul-bodrum ( 690 km) 1 depo ile geldi ( yaklaşık 190 tl)..! bana göre en olumsuz yönü 100 km/hız üzerinde rüzgar sesini alması, davlumbaz yalıtımının kötü olması..

• quote:

Orijinalden alıntı: Halil*

selamlar,
    bugün tam 1 ay oldu, beyaz Elegance düz.. herhalde ilk sipariş veren ve ilk teslim alanlardanım..
    Geçen hafta İstanbul yaptım. ( Bodrum-İstanbul-Bodrum) daha önce 6 yıl Jazz kullandım, hep gönlümde civic vardı (aslında Accord ama ona ulaşamadığım için şimdilik civic) .
    öncelikle kullanımı çok keyifli, saatlerce sürüyorsunuz hala yeni binmiş gibi dahada sürmek istiyorsunuz.. Uzun yolu gerçekten rahat.. yol tutuş çok iyi.. süspansiyonlar da iyi ama bozuk yolda sesli ... içi ferah ve aydınlık.. ailecek araca binmekten çok zevk alıyoruz bi kere.. park ettikten sonra dönüp tekrar bakıyoruz..:)
    ilk başlarda bana biraz hantal hissi veriyordu (özellikle kalkışlarda) ama şimdi sanki daha iyi gibi..kullandıkça açılıyor sanırım. istanbul-bodrum ( 690 km) 1 depo ile geldi ( yaklaşık 190 tl)..! bana göre en olumsuz yönü 100 km/hız üzerinde rüzgar sesini alması, davlumbaz yalıtımının kötü olması..

Aracı sakin kullanırım ancak aracı sürdükçe kendimi tutamıyorum,frenlemem lazım kendimi

econ aktifken devamlı vitesi yükselt demesine ise sinir oluyorum.düşünsenize 40 km hız ile giderken 3.viteste 4.vitese yükseltmemi istiyor.Ayrıca ekran maviye dönüyor.Ama kesinlikle buna uymuyorum.(El kitabındada yönlendirme bu şekilde zaten)

• quote:

Hayırlısı,geç olsun güç olmasınYarın alırsın inşallah

Çalıyor ben genelde track,MP3 ü CD ye kopyalayıp dinliyorum.

ya bende yazın navara'ya cd yazmaktan bunaldım o yuzden usb yı sordum
  • quote:

quote:

selamlar,

Aracı sakin kullanırım ancak aracı sürdükçe kendimi tutamıyorum,frenlemem lazım kendimi

econ aktifken devamlı vitesi yükselt demesine ise sinir oluyorum.düşünsenize 40 km hız ile giderken 3.viteste 4.vitese yükseltmemi istiyor.Ayrıca ekran maviye dönüyor.Ama kesinlikle buna uymuyorum.(El kitabındada yönlendirme bu şekilde zaten)

söylenenlere uymalısın, yoksa acayip benzin yakar haberin olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: caucass

quote:

quote:

selamlar,

söylenenlere uymalısın, yoksa acayip benzin yakar haberin olsun

uymaya çalışıyorum,ama 40 km 4.vites abartı geliyor,8.1 gösteriyor şehir içi şu an

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.