Şimdi Ara

2011 YENİ PANASONIC MODELLERİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
308
Cevap
3
Favori
34.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dolayısıyla VT/GT/ST seçenkli gelen panellerden VT ler pahalı olacaktır doğal olarak!
    ancak bu defa seçenekler arttığı için(buda üreticilerin "numaralarıdır"!!)örneğin GT ve ST
    serileri daha uygun çıkabilir,olayı artık V ile mukayese etmeyin,çünkü bu seneki serilere
    bakınca fiyatlar konusunda daha farklı olacaktır,2010 Modellere göre!

Pany,pazarda tek olduğu vede en büyük rakibi Pio artık olmadığı için PDP piyasasında tek söz
    sahibidir,dolayısıyla bunun avantajından faydalanacaktır

Pany ana üretici olduğu için,bütün ana HW elamanları ile Modül imalatı kendisinde olduğu için
    maliyet konusunda da avantajlıdır ve fiyatları daha rahat belirlemektedir! bu herifler aynı zamanda
    felaket uyanıktırlar! fitay dengesini süper yaparlar merak etme

++
    Senin soruna gelirsem;ben daima yeni çıkan bir serinin üstüne balıklama atlamadığım için;hep beklerim!!!
    ama bu sene yeni modeller sürpriz rakamlarla çıkabilir(çünkü seçenekler fazla+maliyetleride düştü!)
    ancak bu herifler çok uyanık olduğu için eski panelleri bitirmeden yenilerinide şak diye piyasaya vermezler
    özelliklede Pany vermez!!

Sana al veya alma diyemem,çünkü 2010 Model paneller artık bitti,daha ne kadar düşer fiyatı bilemem!

Bizler ne kadar uyanık olursak olalım;bu çekik-gözlü uyanıklar bizlerden daima bir adım öndedirler
    bu seneki Serilere bakarsan durumu anlarsın

• Vatan bilgisayarda 50V20 3580 TL şu anda. Ama Nisan 2011 de yeni modeller geliyor. 4 aydır falan bekliyorum. Bu model takibimdeydi. Şu black light , hareketli sahnelerdeki bulanma vs olaylarından dolayı kesin plaza alıcam Zaten doğal görünüü istiyorum. Ha birde ışıkla siyah yapılmaz mantığındayım. Sizce bu cihaz alınırmı? Yoksa beklenirmi bu kadar beklenmişken... O kadar bekledikten sonrada V serisi kalktı mecburen VT alıcan derlersede 50 VT30 da 5000 üzeri bi fiyatla girerse V20 kaçtı diye ağlarmıyız. Bıktım artık panelsizlikten her gece en az 2 full HD film izliyorum. Gerçi evde Panasonic 42PV60 var ama..

sizce ne yapmalı???
  • PANASONİC 'İN 2011 SERİLERİNDEN ;PANASONİC TX-L42E30 'DA GEÇEN SENE ÜRETİMİNE YENİ BAŞLADIĞI VE SADECE JAPONYADA SUNDUĞU 42 İNCH İPS ALPHA PANEL KULLANMIŞTIR.BİLGİNİZE.(BİLDİĞİNİZ GİBİ DAHA ÖNCEDEN SADECE 32 VE 37 İNCLERİN ÜRETİMİ VARDI.)
  • Vatan bilgisayarda 50V20 3580 TL şu anda. Ama Nisan 2011 de yeni modeller geliyor. 4 aydır falan bekliyorum. Bu model takibimdeydi. Şu black light , hareketli sahnelerdeki bulanma vs olaylarından dolayı kesin plaza alıcam Zaten doğal görünüü istiyorum. Ha birde ışıkla siyah yapılmaz mantığındayım. Sizce bu cihaz alınırmı? Yoksa beklenirmi bu kadar beklenmişken... O kadar bekledikten sonrada V serisi kalktı mecburen VT alıcan derlersede 50 VT30 da 5000 üzeri bi fiyatla girerse V20 kaçtı diye ağlarmıyız. Bıktım artık panelsizlikten her gece en az 2 full HD film izliyorum. Gerçi evde Panasonic 42PV60 var ama..

sizce ne yapmalı???

ARKADAŞLAR ne olur acil yardımmmm???
  • v ile vt serisinin farkı ne arkadaslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubahakan -- 15 Mart 2011; 12:48:57 >
  • tek fak var
    VT de sadece fazladan 3D özelliği var

fark sayarsanız kasa rengi farklı bana göre V daha güzel kasası parmak izi kalmaz
  • Selam,
    Bende uzun zamandır arayış içersindeyim. Ufaklık tv yi boyadığı ve çizdiği için elimden geldiğince geciktirdim :)
    şu an bende 42pv70 kullanıyorum ama 50" panasonic arayışım devam ediyor.
    50V20 ve 50VT20 şu an en iyi seçenekler, alacaksanız tavisyem ay sonunu bekleyin Vatan genelde ayın son günü %25 indirim yapar, onu kaçırmayın derim.

Yeni modeller benim de kafamı karıştırdı.
    Özellikle 50GTxx ilgimi çekti, eski G serisine göre çok daha dolu bir model.
    Yeni serilerde sadece "V" serisi olmayacak, buraya sanki GTxx serisi oturuyor gibi bir durum var.
    50VTxx muhtemelen yine çok pahalı olacaktır ama Nisan başında gelmesi beklemen GTxx serisinin fiyatlarını merak ediyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: tonmaister

Vatan bilgisayarda 50V20 3580 TL şu anda. Ama Nisan 2011 de yeni modeller geliyor. 4 aydır falan bekliyorum. Bu model takibimdeydi. Şu black light , hareketli sahnelerdeki bulanma vs olaylarından dolayı kesin plaza alıcam Zaten doğal görünüü istiyorum. Ha birde ışıkla siyah yapılmaz mantığındayım. Sizce bu cihaz alınırmı? Yoksa beklenirmi bu kadar beklenmişken... O kadar bekledikten sonrada V serisi kalktı mecburen VT alıcan derlersede 50 VT30 da 5000 üzeri bi fiyatla girerse V20 kaçtı diye ağlarmıyız. Bıktım artık panelsizlikten her gece en az 2 full HD film izliyorum. Gerçi evde Panasonic 42PV60 var ama..

sizce ne yapmalı???

ARKADAŞLAR ne olur acil yardımmmm???

• Yardımlarınız için teşekkürler.

2 gün önce internet şubesinde kalan son 2 kapalı kutudan biri 50V20 yi sipariş ettim.
    Sitesinde girip baktığınızda Ankaradaki mağazaları dahil bir çok yerde bu cihaz var gözüküyor. Ankara'da gidip 2 mağazayada bizzat sordum cihazlar teşhir.
    Internet şubesinden söylemişlerdi ben inanmamıştım. Ama Internet deki 2 cihaz hariç Vatandaki tüm 50V20 ler teşhirmiş. Ben cihazı ineternetden aldım. Eve geldi kutu temiz ama akşam servis kurucak. zaten Vatanda 7 gün koşulsuz iade etme olayı var. Midem bulanırsa hemen iade ederim. Zaten akşam hemen ilk işim ölü noktaya bakmak olucak.
    Şu an internete baktığımda Vatanın internet şubesinde cihaz kalmamış. Ayrıca teknosa fiyatı bu hafta 3.600 TL ye düşürmüş. Ama Türkiye de tüm teknosalarda teşhir TV ler kalmış. Bana size temizini buluruz dediler. Dedim o işi geçin..
    Ayrıca 3.881 fiyatla Ankaradaki Media Markt larda ki cihazlarda teşhir. Ayrıca Ankaradaki Electro World de cihazın 42 si var ama 50 si teşhir dahi yok.

Anlıycağınız V serisi artık tarih oldu sayılır. Bu tarihin son sahiplerinden biride ben oldum. 2005 yılında 42PV60 ile başlayan panel maceramda araya bir sürü LCD ve LED girdi. Ama yine döndüm dolaştım plazmacı oldum bakalım bu cihaz ne kadar bende kalır...

• PDP lerde "teşhir" ürünü alınabilir elbette aynen LCD ler gibi!

Ancak netten metten veya bilinmedik yerlerden görmeden,ellemeden panel alınmaz!

Teşhir içinde mümkünse gidin mağazaya çıplak gözle izleyin panelini(askıda durandan bahsediyorum)
    daha sonrada incelersiniz,zaten falso varsa teşhirde durmaz! cosmetic olarak sorunu yoksa veya çizik
    çıkmayacak gibi olan lekeler v.s sonrada indirtin o paneli ve yükleyin getirin,fiyatıda şayet işinize geliyorsa!

Depoda teşhir varsa,onuda isteyin yanınıza ve açıp izleyin orada! ...abi biz depodan sana göndeririz.... ayağını yemeyin!!!

++
    Pio olsa önemli değil,ben bir sürü kişiye 2bin-5bin KM arasında Pio aldırdım ama diğer panellerde bu iş sakattır!
    Mutlaka gidip görün,elleyin sonra kafanız yamışsada kağın gitsin!

++
    46Z1 isteyen varsa şayet;İzmir EGEMEN de sanırım 7-8 tane ellerinde kaldı! İzmirde olanlar gidip baksın bu panele!

+

• Her ay sonu Vatan %25 indirim yapıyor bu ay sonuda kesin yapacaklardır. Ama stok durumu nedir bilmiyorum elbet sormak lazım.
    Dediğiniz gibi internette stok gözükmüyor. Teşhir ürününe dikkat diyorum ben 50VT20 aldım, sıfır dediler 2000küsür saat tkullanılmış teşhir ürünü
    çıktı 2 gün kullandım her tarafı logo yanığıydı cihazın iade ettim.

Birde dediğim gibi yeni seriler gelmeden tüm panasoniclerde ciddi indirimler bekliyorum bu aralar.

Ölü piksel bakmanıza gerek yok plasma için geçerli değil, LCD/LED için geçerli bir tehlikedir.
    Plasmanın en büyük handıkapı burn in/image retention olayıdır ki, bu da biraz şans biraz da sizin "rodaj" denilen ilk kullanım hatalarına bağlı olarak ortaya çıkabilir.

quote:

Yardımlarınız için teşekkürler.

2 gün önce internet şubesinde kalan son 2 kapalı kutudan biri 50V20 yi sipariş ettim.
    Sitesinde girip baktığınızda Ankaradaki mağazaları dahil bir çok yerde bu cihaz var gözüküyor. Ankara'da gidip 2 mağazayada bizzat sordum cihazlar teşhir.
    Internet şubesinden söylemişlerdi ben inanmamıştım. Ama Internet deki 2 cihaz hariç Vatandaki tüm 50V20 ler teşhirmiş. Ben cihazı ineternetden aldım. Eve geldi kutu temiz ama akşam servis kurucak. zaten Vatanda 7 gün koşulsuz iade etme olayı var. Midem bulanırsa hemen iade ederim. Zaten akşam hemen ilk işim ölü noktaya bakmak olucak.
    Şu an internete baktığımda Vatanın internet şubesinde cihaz kalmamış. Ayrıca teknosa fiyatı bu hafta 3.600 TL ye düşürmüş. Ama Türkiye de tüm teknosalarda teşhir TV ler kalmış. Bana size temizini buluruz dediler. Dedim o işi geçin..
    Ayrıca 3.881 fiyatla Ankaradaki Media Markt larda ki cihazlarda teşhir. Ayrıca Ankaradaki Electro World de cihazın 42 si var ama 50 si teşhir dahi yok.

Anlıycağınız V serisi artık tarih oldu sayılır. Bu tarihin son sahiplerinden biride ben oldum. 2005 yılında 42PV60 ile başlayan panel maceramda araya bir sürü LCD ve LED girdi. Ama yine döndüm dolaştım plazmacı oldum bakalım bu cihaz ne kadar bende kalır...

• Sn.casparza

Yalnış biliyorsun ve düzelteyim

>>Pixel hatası(Dead/Stuck) ""bütün"" panel tiplerinde olur/oluyor vede olacaktır!!

Bunun teknik manada ne PDP nede LCD v.s olmasıylada zerre kadar alakasıda yoktur!

>>Pixel hatası ve Burn-in/Retention hatalarıda PDP ler için her zamanki risktir sadece oran olarak Pio larda
    çok çok düşüktür bu hatalar!

>>PDP lerde pixel hatası daha sonra çıkarken,LCD lerde ilk anda çıkar/çıkabilir ve yine oran olarak PDP lere
    baktığımız zaman hatalı pixel çıkması ilk günden değilde,daha sonra çıktığını son 12 senelik tecrübelerden daha
    iyi biliyoruz!

>>kısaca PDP lerdeki klasik/kronik hata ve sıkıntılar 10 sene önce neyse bugünde aynıdır!
    Ben 13 senedir biliyorum ve oranlara baktığım zaman ortada ciddi bir fark göremediğim gibi
    özellikle Retention konusunda her üç üreticide yerinde sayıyorlar(Pany/LGE/Samy)

Ama siz üreticilerin katalog bilgilerine vaya Satıcıların gazlarına filan bakarsanız hem PDP ler hemde
    LCD ler uçuyor

Selamlar

• Sn.albani
    Yanlış demeyelim eksik/açık olmayan ifade diyelim sanırım daha doğru olur.
    bende düzelteylim ifademi daha açık olsun konu :

PDP lerde pixel hatası son derece azdır, bir tehlike olarak görülmez. SOn derece nadirdir, sizinde bildiğiniz gibi.
    Bugüne kadar çevremde ne duydum ne kendm yaşadım.

LCD/LED lerde ise, panelin doğasında olan çok sık yaşanan bir sorundur.
    Ölü piksel, siyah nokta ve/veya parlak nokta hatası LCD/LED lerde kullanılan filtrelerin takılı kalmasından veya transistörlerin arıza yapmasından kaynaklıdır.
    Çoğunlukla transistör hatası olarak tanımlanır, ve LCD/LED lerde PDP oranla çok daha fazla transistör olduğundan ciddi bir risk oluşturur.

Bu yüzden hiç bir LCD/LED üretici "sıfır piksel hatalı" bir ürün üretemez, ve buna garanti veremezler. Zira panlin doğasında vardır.

Bu yüzden PDP alacak kimsenin ilk olarak bunu dert etmemesi gereken bir sorundur düşüncesindeyim. PDP nin bence en başlıca sorunu "burn in" olayıdır.
    LCD/LED sahiplerinin ise maalesef en başlıca sorunu ise piksel hatasıdır.

demek istemiştim.
    saygılar.

quote:

Orijinalden alıntı: albani

Sn.casparza

Yalnış biliyorsun ve düzelteyim

>>Pixel hatası(Dead/Stuck) ""bütün"" panel tiplerinde olur/oluyor vede olacaktır!!

Bunun teknik manada ne PDP nede LCD v.s olmasıylada zerre kadar alakasıda yoktur!

>>Pixel hatası ve Burn-in/Retention hatalarıda PDP ler için her zamanki risktir sadece oran olarak Pio larda
    çok çok düşüktür bu hatalar!

>>PDP lerde pixel hatası daha sonra çıkarken,LCD lerde ilk anda çıkar/çıkabilir ve yine oran olarak PDP lere
    baktığımız zaman hatalı pixel çıkması ilk günden değilde,daha sonra çıktığını son 12 senelik tecrübelerden daha
    iyi biliyoruz!

>>kısaca PDP lerdeki klasik/kronik hata ve sıkıntılar 10 sene önce neyse bugünde aynıdır!
    Ben 13 senedir biliyorum ve oranlara baktığım zaman ortada ciddi bir fark göremediğim gibi
    özellikle Retention konusunda her üç üreticide yerinde sayıyorlar(Pany/LGE/Samy)

Ama siz üreticilerin katalog bilgilerine vaya Satıcıların gazlarına filan bakarsanız hem PDP ler hemde
    LCD ler uçuyor

Selamlar

• 1-LCD/LED diye bir tanımda yoktur ayrıca!
    (bunu ilk ""uyduran"" sonrada DAVA edilip mahkum edilen ama yinede hiç tınmayan üreticide Samy dir)

A)CCFL/HCFL/EEFL-LCD

B)LED-LCD

Baclit-yapısına göre LCD ler ikiye ayrılır(ama bana göre hiç ayrılmazlar!)

2-Pixel hatasının;PDP/LCD lerde olur/olabilir demem ise riskin olduğu ama oranın LCD lere göre PDP lerde
    daha az olduğu şeklindedir,yoktur/olmaz/çıkmaz gibi bilgiler tamamen yalnış olur!
    Sadece LCD lerde bu riskin ve oranın çok daha yüksek olduğuda bir gerçektir,etrafa bakınca elbete bu şikayetlerin
    PDP den çok fazlasıyla LCD lerde olduğunu biliyoruz ama bunun hem teknik hemde üretim prosesleri hemde kullanılan
    teknoloji ve en nihayetinde maliyetle illşkisi vardır ama PDP lerde tüm bu işlemler daha farklıdır!

3-Benim asıl işim Modüldür(panel dediğiniz eleman)ancak sistemin teknik ve fiziki ve çalışma prensipleri olarak ne transistör
    nede bazı devrelerle doğrudan ilişkisi yoktur,zaten bunu halen üreticilerde bulamadılar
    Bu konuda en büyük ve gelişmiş teknolojiye sahip(TFT-LCD paneller)Sharp uzun yıllardır "pixel" için çalışma ve ömür
    çalışması sürdürsede bunu normal yani sizlerin kullandığı Modüllerde henüz başaramadı(aslında teknik ve teknolojik olarak
    başarıldı ama hem maliyet hemde kasa büyüklüğü v.s sebebler yüzünden pratik hayata sunulamıyor!)

Kısaca üreticilerde aslında her türlü teknolojik geliştirmeler ve bunların prototipleri olsada bunları hayata geçirmek çok zordur
    ve en baştada maliyet gelmektedir!

Heriflerin gizli Laboratuvarlarında 20-30 senelik panel teknoloji bilgileri ve hazır ürünleri bile vardır
    Örneğin bazı panel tipleri bulunalı 10 seneyi geçti artık ....LED tabanlı paneller gibi(AMOLED/OLED/MOLED gibi örneğin)
    ama pazara bir şekilde sunmuyorlar ve "maliyet" diyorlar;ancak burası külliyen yalan tabiki!! çünkü PDP/LCD pazarı "hala"
    çok aç!!!

PDP ve LCD de ufak rötuşlar ile daha herifler senelerce giderler!! onların hiç acelesi yok zaten!

PDP deki pixel hatası ise ilk gün neyse bugünde aynıdır ne ilerleme nede gerileme yoktur ama bana görede PDP lerde pixel hatası
    riski hiç önemli değildir veya kafa takılacak bir durumda hiç değildir ama Retention konusu hepsini bastırmaktadır ki zaten günümüzde
    konuşulan tek PDP sıkıntısıda budur!!
    +diğer sıkıntıları saymıyorum!

Sadece çalışma prensipleri matrix arkasında farklı olduğundan dolayı;PDP ler özellikle pixel hatası konusunda "avantajlıdır" ama diğer
    riskleri ise daha can sıkıcıdır vede Retention olayı başlı başına sinir bozucu bir olaydır!!!

Not;sıfır pixel hatalı Modül üretilmez(teknik olarak)ancak 1 pixel hatalı bile olsa üretici garantisinde verilen Modüller vardır!
    Seviyeleri çok fazla olan TFT-LCD Modüllerde;bugün Hi-End bir panelde en yüksek "Class-II" kullanılır!
    "Class-I" ise özel Modüldür ve sadece Sharp üretebiliyor(Askeri/Tıp/Mühendislik/Uzay ve özel alanlar için ve fiyatları kafa sıyırtır bu panellerin
    Monitörleri ise 65" ebatlısında $35-40bin dir!!!)

NEC te yine özel üretim PDP Modüller vardır sıfır pixel hatalıdır! NEC Pio nun bünyesindedir şuanda ve Pio yu Pany/LGE/Samy den PDP kalitesinde
    ayıran en önemli özellikte NEC tabanını kullanmasıdır!!!

Aynı şekilde FHGroup(Fujitsu-Hitachi) tada böyle özel PDP ler vardır yukarıda bahsettiğim alanlarda kullanılan ve aşırı pahalı olan
    Modüllerdir bunlar

PDP leri ancak ikiye ayırabilirsiniz Pio ve diğerleri olarak Pany/Samy/LGE;çünkü bu iki tarafta çok ciddi bir kalite/teknik/işlem v.s farkları
    olduğu gibi Modül+HW olarakta çok çok farklıdır Pio lar!

Riskler diğer tarafa göre Pio da inanılmaz düşüktür ve 12 senedir bunu takip ediyoruz

4-"Panel tip TV" ler aslında tek bir teknolojidir! sadece PDP lerin kendi enerjisini yaratma sistemi dolayısıyla artıları vardır(bunun yanında eksileride vardır
    ama ben "bugün" için PDP tarafındayım!! kullandığım panellerin LCD olması sizi şaşırtmasın ltf,ben Pio cuyum panel işinde ve bu işin teknolojisinde ise Sharp çıyım)

++
    Sonuç olarak fazla kafaya takmayın pixel miş yok ekran yanmasıdır yok bilmem nesi söyleymiş diye,herkes nasılsa bir vesile gidip bir panel alıp kullanacaktır,bundan kaçış yok
    ama benim kafam hiç bu sıkıntılara takılmaz hatta görmem bile
    Üstelik kendimde malum VSL sıkıntısı yaşamış olsam bile hiç kafamı takmadım!

Bu teknoloji(daha doğrusu teknik)bugün için bu kadar!!daha ilerisi yok bu klasik panellerde!
    Ben hala gün boyu CRT izliyorum yaw panelden sadece büyük ağırlık SD ama özellikle HD FILM izlerim!
    Tavsiyem "FILM" için PDP alın

++

• Fiyatlarınız aşırı pahalı. Samsung garantili orjinal ürünler daha ucuz. Bunun sebebi nedir ?
  • İstanbul Bilişim elemanları beni her ne kadar sevmeselerde,yazdıkları ürünler doğrudur !

Ürünler çubat 2011'de satışa çıktı ama İstanbul Bilişimde varmıdır bilemem,ST30 serisi 42-55 arası satışta 65 inc ise piyasaya çıkış tarihi Mayıs olarak belirtilmiş !

Amerikadaki fiyatları ise,ST30 ların fiyatı 1.100-3.300 Dolar arası !

ST30, GT30 ve VT30 serileri şuan satışta !

Ben size liste olarak paylaşmak isterim !

İstanbul Bilişim elemanıda sattığı üründen haberi olur en azından :)

P65ST30, 65 inç, 3300 $,Mayısta piyasalarda !

P60ST30, 60 inç, 2400 $ '' ''

P55ST30, 55 inç $ 1,800 Piyasalarda

P50ST30, 50 inç $ 1,500 ''

P46ST30, 46 inç, 1300 $ ''

P42ST30, 42 inç, 1100 $ ''
     2011 YENİ PANASONIC MODELLERİ

.............................
    P65GT30 65 inç, 3700 $ Mayısta

P60GT30 60 inç, 2800 $ Mayısta

P55GT30 55 inç, 2200 $ Bu ay satışa çıktı

P65VT30 65 inç, 4300 $ Mayısta

P55VT30 55 inç, 2800 $ Nisanda satışa çıkyor
     2011 YENİ PANASONIC MODELLERİ

...............................
    Yeni seri plazmalarda Panasonic bu serileride panelleri daha farklı ve fosfor oranları eskiye göre çok daha kaliteli ve yenilenmiş olarak tanıttı !

GT30 serisi ise bir önceki VT20 serisinden daha farklı cam yapsına sahip olduğunu belirtmiş,bu serilerin satışında 3D gözlük satışa dah,l edilmiş yani ayrı olarak satılmıycak !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 19 Mart 2011; 21:21:58 >

• Bu arada bende aldığım 50V20 yi iade ettim cihaz teşhir çıktı. Beyaz fon attım USB den bi baktım her yerde iz. Hele bi sağ altta DSMART yazısı vardıki facia. Bide adamlar yemin billah ettiler merak etmeyin kapalı kutu diye. Neyse bened telefonda sipariş verirken. Kayıt yapıyorum dedim. Telefondada uyardım teşhir çıkarsa anında iade ederim diye. Artık bekledim yeni panelleri bakalım 3500 TL civarına 46 - 50 inch aralığı ne alabilirim.

Bu arada Albani ye tavsiyeler için teşekkürler. Bende sadece film izlemek için bir panel alıcaktım. 2-3 tane LED LCD alıp geri verdikten sonra plazmada karar kılmıştım. V serisi nasip olmadı bakalım ne olucak. Ama bi yandanda 3500 TL civarına 50V20 kapalı kutu arayışım devam ediyor.
  • Bu saatten sonra bazı panelleri sıfır bulmak giderek zorlaşmıştır!

-Sana tavsiyem git bi tane 55SV kap işi kökünden hallet özellikle madem sende "FILM" cisin

-Diğer tavsiyem yine özellikle FILM ciler için 46Z1 dir(bildiğim kadarıyla en son rakam 4,1/4,2 gibiydi,10 taksite)

-Pany PDP almak istiyorsun(2010 Model)paneli çıplak gözle izlemeden sakın alma!!!
    Çakal Satıcılar bu furyada ne varsa sıfır diye kakalıyorlar

Hala memlekette bu işin ahlaki boyutunu ve "bir panel nasıl satılır" olayını öğrenemedik! daha doğrusu bu çakallar
    "ısrarla" öğrenmemeye gayret ediyorlar
    Her yerde bu "geçirmece taktiği" var!!

++

• quote:

Bu arada bende aldığım 50V20 yi iade ettim cihaz teşhir çıktı. Beyaz fon attım USB den bi baktım her yerde iz. Hele bi sağ altta DSMART yazısı vardıki facia. Bide adamlar yemin billah ettiler merak etmeyin kapalı kutu diye. Neyse bened telefonda sipariş verirken. Kayıt yapıyorum dedim. Telefondada uyardım teşhir çıkarsa anında iade ederim diye. Artık bekledim yeni panelleri bakalım 3500 TL civarına 46 - 50 inch aralığı ne alabilirim.

Bu arada Albani ye tavsiyeler için teşekkürler. Bende sadece film izlemek için bir panel alıcaktım. 2-3 tane LED LCD alıp geri verdikten sonra plazmada karar kılmıştım. V serisi nasip olmadı bakalım ne olucak. Ama bi yandanda 3500 TL civarına 50V20 kapalı kutu arayışım devam ediyor.

Plazma almamak için en büyük neden. Demekki bu sorunu halledemiyorlar. Boşver plazmayı. Senin elindede olacak aynı yazı. Bizim projeksiyon tv de olduğu gibi. Tam bir çöp bu teknoloji

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Bu saatten sonra bazı panelleri sıfır bulmak giderek zorlaşmıştır!

-Sana tavsiyem git bi tane 55SV kap işi kökünden hallet özellikle madem sende "FILM" cisin

-Diğer tavsiyem yine özellikle FILM ciler için 46Z1 dir(bildiğim kadarıyla en son rakam 4,1/4,2 gibiydi,10 taksite)

-Pany PDP almak istiyorsun(2010 Model)paneli çıplak gözle izlemeden sakın alma!!!
    Çakal Satıcılar bu furyada ne varsa sıfır diye kakalıyorlar

Hala memlekette bu işin ahlaki boyutunu ve "bir panel nasıl satılır" olayını öğrenemedik! daha doğrusu bu çakallar
    "ısrarla" öğrenmemeye gayret ediyorlar
    Her yerde bu "geçirmece taktiği" var!!

++

Hocam ilginiz için çok teşekkürler. Sizn gibi birisinden tavsiye almak mutlu ediyor beni.
    Öncelikle 55 benim için çok büyüt kaldıki 50 bile sınır gibi. Toshiba 46SV 685 mutlu edermi beni (backlight vs. olayları nasıl acaba)
    Birde Teknosada şu anda 46VT20 plasma 4.799 yanında 32 inch LCD hediyeli bunu alsam 700 TL ye müşterisi hazır zaten. TV bana 4100 TL ye gelir. 4100 TL ye 46VT20 mi yoksa 46Z1mi yada hiç kasmadan çok daha ucuz 46SV685 mi?

Birde Sharp 46LE814 izledim medi marktda görüntü hoşuma gitti... Ayrıca Ankarada oturuyorum 46Z1 ucuz nasıl alırım?

• -46SV OK dir+(başlığına bak bunun için!)FULL-LED+LD li panellerde Backlight sorunu hemen hiç yoktur,yada belli belirsiz vardır!
    ancak bu panelleri CCFL/EDGE-LED ile karıştırma,bahsettiğin sorunlar o paneller içindir!

-VT2x de çok güzel bir panel,ama 3D takıntın yoksa V2x lere bak!
    "hediyeli ürünlerden" genelde kaç!

-SV bu panellerden çok farklı bir kulvardadır ve hepsinden daha iyidir!

-Z1 ise özel bir panelde,2009 Modeldir ve o zamanlarda bu panelde TR de 12/13 kağıttan satılıyordu
    elde kalan sanırım son 30-40 tane panel bir şekilde ucuzlatarak satılıyor!İzmir Egemen en düşük fiyat verendir,
    sanırım MM de bu panel 7 kağıt gibi(veya bir diğer markette)

-Sharp ı tavsiye etmiyorum!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.