Şimdi Ara

2011 sigara zammı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
0
Favori
28.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İçkiyi azaltmak,sigarayı bırakmak ve arabaya gaz taktırmak...ooo çok işim var
  • Camel Box'a zam yok herhalde ? :)
  • Bugün Migrosta amca'nın biri 10-12 paket sigara alıyodu.. anlaşılan zamdanmış
  • Şimdi hersabah sigara aldıgm tekelden parlament istedim yok dedi malboro istedim o da yok dedi kent vermeye calıstı:S

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bülent arınç "Bu zam insan sağlığına iyi gelicek" hoşaf ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkmm

quote:

1senede 7.5tlden .2700lira veriyor adam sigaraya...mesela malbora. yazik yani...4lira yapsinlar devlete aksin o parada kaçak sigara yada kaçak tütüne felan gidecegine...ülke degil teror kazansin istiyorlarsa buyursunlar zamlarini yine yapsinllar..

hocam olay bu kadar basit değil. sigarayı paket olarak düşünüyorsunuz. devletin sigaradan kârı yok. kanser vakaları bu meret yüzünden artıyor. sgkdan oluk oluk para akıyor. birileri yemek arkası tüttürecek diye, afedersiniz ama kimse kendi verdigi vergilerin bir hiç uğruna gitmesini istemez.

açık konuşayım. bizim evimize alkol sürekli girer. fiyatlar arttı, şikayetimiz yok. 2 alıyorsak, 1 alacağız. buradan kıstığımız bir şişe alkol bizim hayatımızı etkilemeyecek. çok büyük sorunlar yaşatmayacak. misal, land rover marka aracımız var. model yükseltmeyi düşünüyorduk. bu zamlarla büyük oranda zam geldi. zaten milyarlarca para dökmeyi göze almışız, şimdi üstüne eklenecek 30-40 artık neyse bizi çok mu etkileyecek ? hayır. bunu anlatmaya çalışıyorum, zam yapılan kesim zaten bu zamlardan çok fazla etkilenmeyecek.

Herkes sizin gibi zengin mi ? Adam Land Rover'a biniyor sigara zammı tabi koymaz. Ben hayatımda Land Rover'ın içine oturmamışım adam gelmiş model yükselticez parası neyse yine vericez diyor üstüne bir de sigara zammını savunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angry006

büyüyok-çini-geçtik-elhamdülillah-ekonomi-eyiye-gidiye

buzuhahahha amuhahahaha yerlere yattım yeminle ben gastamonu

• quote:

Orijinalden alıntı: Rocha

quote:

Orijinalden alıntı: brkmm

quote:

1senede 7.5tlden .2700lira veriyor adam sigaraya...mesela malbora. yazik yani...4lira yapsinlar devlete aksin o parada kaçak sigara yada kaçak tütüne felan gidecegine...ülke degil teror kazansin istiyorlarsa buyursunlar zamlarini yine yapsinllar..

hocam olay bu kadar basit değil. sigarayı paket olarak düşünüyorsunuz. devletin sigaradan kârı yok. kanser vakaları bu meret yüzünden artıyor. sgkdan oluk oluk para akıyor. birileri yemek arkası tüttürecek diye, afedersiniz ama kimse kendi verdigi vergilerin bir hiç uğruna gitmesini istemez.

açık konuşayım. bizim evimize alkol sürekli girer. fiyatlar arttı, şikayetimiz yok. 2 alıyorsak, 1 alacağız. buradan kıstığımız bir şişe alkol bizim hayatımızı etkilemeyecek. çok büyük sorunlar yaşatmayacak. misal, land rover marka aracımız var. model yükseltmeyi düşünüyorduk. bu zamlarla büyük oranda zam geldi. zaten milyarlarca para dökmeyi göze almışız, şimdi üstüne eklenecek 30-40 artık neyse bizi çok mu etkileyecek ? hayır. bunu anlatmaya çalışıyorum, zam yapılan kesim zaten bu zamlardan çok fazla etkilenmeyecek.

Herkes sizin gibi zengin mi ? Adam Land Rover'a biniyor sigara zammı tabi koymaz. Ben hayatımda Land Rover'ın içine oturmamışım adam gelmiş model yükselticez parası neyse yine vericez diyor üstüne bir de sigara zammını savunuyor.

diğer yazdıklarına bişey diyememde arkadas gibi bende sigara zammını destekliyorum. Birde bazı babalar var çocuğu geliyor baba 1 lira versene arkadaslarla biseyler alcaz sokakta diyor baba hemen bağırıyor yürü git ben aksama kadar çalışıyorum bide sanamı para vereceğim diyor. Sonra baba dışarı çıkar gider 5 tl verir sigaraya işte böyle babalar için zam lazım hatta 10 lira olsun ki mecbur alacakları için sürünsün yerlerde parasızlıktan.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZR1

Şimdi hersabah sigara aldıgm tekelden parlament istedim yok dedi malboro istedim o da yok dedi kent vermeye calıstı:S

Aynisi sabah bana oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CappyDH

quote:

Şimdi hersabah sigara aldıgm tekelden parlament istedim yok dedi malboro istedim o da yok dedi kent vermeye calıstı:S

Aynisi sabah bana oldu

bnde sigara satıyorum dukkanda hiçbir sigarayı esirgediğim yok :) pek bi zam gelmiyor aslında.. parliament 7.25TL iken 7.50TL olacak. ama şuan için bir zam yok. yani dün yoktu bugun henüz toptancı gelmiş değil

• muratti 7.5 oha
  • Paket başı 50 krş diyebiliyorum. Kaçak Marlboro getirticem ne yapayım ?
  • devletin sigaradan kârı yok denmiş hahhaahahah ne insanlar var ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: buFF00n

quote:

Orijinalden alıntı: CappyDH

quote:

Aynisi sabah bana oldu

bnde sigara satıyorum dukkanda hiçbir sigarayı esirgediğim yok :) pek bi zam gelmiyor aslında.. parliament 7.25TL iken 7.50TL olacak. ama şuan için bir zam yok. yani dün yoktu bugun henüz toptancı gelmiş değil

10 olcak falan yazıyo bir yerde yalanmı onlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lokomatif Portakal -- 14 Ekim 2011; 11:59:13 >

• parlament 8,5 olcakmış sordum teyid ettim
  • Benzin istasyonlarından kartonla sigara alıp stok yapabilirsiniz.. Ben yaptım zira..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

quote:

Orijinalden alıntı: M4id3N

viceroy
     2011 sigara zammı

Adam muhtemelen arkadaşıyla ortak paket almış kibriti söylemeye gerek yok fakirlik diz boyu.

aslında winston alacaktık ama zam gelince mecbur bunu aldık
    edit:winston yerine windows yazmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vladimir Lenin -- 14 Ekim 2011; 17:03:13 >

• Beyler o ekside ve bazi sitelerdeki liste tamamen yalan. sirketler daha fiyat vermedi ki zaten o fiyatlarin olmasi imkansiz zam yuzde 6 oraninda yapildi buda 4.5 liralik sigara icin 25 30 kurus 5.5 luk icin 35 kurus 7 liralik icin 45 50 kurus demek yani en fazla 50 kurus olacak zam en pahalli sigara 8 lira olacak endiseye gerek yok
  • Beyler Bakkaldan gittim uzun winstonu 5,5 Liraya aldım. Zam falan geldiği kesinleşmedi. Fiyatlar belli olunca zam olacakmış.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.