Şimdi Ara

2011 Model 1.2 Easytronic 111.Yıl arabalar SORUNLU !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
161
Cevap
7
Favori
15.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Darısı başımıza ,biz hala beklemedeyiz:)) 2 hafta beklememi rica ettiler 2 hafta içinde çözeceklermiş sorunu... inşallah...
  • Bugün servise çağırdılar Vakum pompası ve çip takdılar ve yazılım güncellediler arabada bir sıkıntı gözükmüyor opel genelmerkeze ve muğladaki servis müdürü egemen beye teşekürederim
  • Bugun beni araci goturdugum servisten aradilar ve beklenen parcanin geldigini soylediler yarina randevu verdiler.Daha once Opel Turkiye yazilim guncellemesi yapilacagini ve Almanya'dan yazilim beklediklerini soylemisti. Simdi ise bir parcadan bahsediyorlar. Forumda okuduklarimi ve gecici cozumleri kabul etmeyecegimi soyledim, bu islem sonrasi sorunumun tamamen cozulecegini iddaa ettiler.

Servis sonrasi durumuda buradan yazarim. Bu islem cozum olmazsa bende mahkemeye verecegim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu açan arkadas ortada yok. Konuyu acmış gitmiş. Sorun çözüldü mü acaba.

• Aracımı servisten aldım bir vakum pompası takmışlar. Açık bir alanda klimayı sonuna kadar açıp ileri ve geri viteslerde defalarca dur kalk yaparak test ettim. Şimdilik bir sorun yok gibi görünüyor.
    Yaklaşık 2 ay süründürdükten sonra sonunda çözüm buldular parça Almanya'dan anca gelmiş, sanki sanayideki ahmet ustaya yaptırıyoruz.Umarım başka sorunlar yaşamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: progressive

Aracımı servisten aldım bir vakum pompası takmışlar. Açık bir alanda klimayı sonuna kadar açıp ileri ve geri viteslerde defalarca dur kalk yaparak test ettim. Şimdilik bir sorun yok gibi görünüyor.
    Yaklaşık 2 ay süründürdükten sonra sonunda çözüm buldular parça Almanya'dan anca gelmiş, sanki sanayideki ahmet ustaya yaptırıyoruz.Umarım başka sorunlar yaşamam.

Progresive, senin adına sevindim. Benim araç 2010 model ve şimdilik sorun yok ama buradakileri okuyunca gözüm korktu. Esime hergün arabayı dene, klimayı ac frene bas diye talimat veriyorum çünkü henüz arabamdan uzaktayim. Umarım bu gercekten son çözumdur de bu kadar insan uğraşmak zorunda kalmaz. Sorun çıkarsa yaz lütfen

• Ankara çayyolu opan bu sorunla ilgili sadece yazilim yukluyor. frene basinca klima devre disi kaliyor. Yetkili serviste vakum ve cip taktiran var mi ankarada? Bilgisi olan servis adi verirse iyi olur.

• ankara opal sorun için yazılım bekliyoruz dedi.
  • Arkadaşlar en çok beni uğraştırıyoe herhalde bu sorun. Reis oto dan eylül başında ilk sözde yazılım güncellemesinden sonra üsttede yazılanlar gibi frene basınca klimayı devre dışı bırakan sistem eylül sonunda tekrar arayarak yurtdışından bekledikleri yazılımın geldiğini bildirerek çağırdılar tüm gün araç serviste kaldı akşam üstü aldım tamam klima açıkken fern tutuyor sorun yok gibi derken başka bir şey kulağıma takıldı...
    Şİmdi de her frene bastığımda ve ayağımı frenden çektiğimde göğüsün hemen ön tarafından bariz duyulacak şekilde dzzzzt dzzzzzt diye mekanik bir ses geliyor yoğun trafikte bu bayağı rahatsız edici olabiliyor ve frenin tutup tutmayacağı endişesi yaşamama senbep oluyor. tekrar servise gittiğimde 2. yazılımdan sonra bu sesin olduğunu vakum pompasını güçlendirikleri için çıktığını opelin bulduğu çözümün bu olduğunu bu şekilde kullanmam gerektiğini söylediler. Orjinalinde olmayan bu sesi bana verdikleri kusurlu araçtaki baştan savma çözümlerle dinletemezler. aracın kusurlu olmaya bir modeliyle değişimi .ç.n noterden ihtar çektim 1 hafta içinde cevap gelmezse tüketici mahkemesine başvuracağım...

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfas

Arkadaşlar en çok beni uğraştırıyoe herhalde bu sorun. Reis oto dan eylül başında ilk sözde yazılım güncellemesinden sonra üsttede yazılanlar gibi frene basınca klimayı devre dışı bırakan sistem eylül sonunda tekrar arayarak yurtdışından bekledikleri yazılımın geldiğini bildirerek çağırdılar tüm gün araç serviste kaldı akşam üstü aldım tamam klima açıkken fern tutuyor sorun yok gibi derken başka bir şey kulağıma takıldı...
    Şİmdi de her frene bastığımda ve ayağımı frenden çektiğimde göğüsün hemen ön tarafından bariz duyulacak şekilde dzzzzt dzzzzzt diye mekanik bir ses geliyor yoğun trafikte bu bayağı rahatsız edici olabiliyor ve frenin tutup tutmayacağı endişesi yaşamama senbep oluyor. tekrar servise gittiğimde 2. yazılımdan sonra bu sesin olduğunu vakum pompasını güçlendirikleri için çıktığını opelin bulduğu çözümün bu olduğunu bu şekilde kullanmam gerektiğini söylediler. Orjinalinde olmayan bu sesi bana verdikleri kusurlu araçtaki baştan savma çözümlerle dinletemezler. aracın kusurlu olmaya bir modeliyle değişimi .ç.n noterden ihtar çektim 1 hafta içinde cevap gelmezse tüketici mahkemesine başvuracağım...

hocam o ses, frenden ayağı çekince klimanın tekrar devreye girmesinden dolayı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ADAMANTIUM

quote:

Orijinalden alıntı: tayfas

Arkadaşlar en çok beni uğraştırıyoe herhalde bu sorun. Reis oto dan eylül başında ilk sözde yazılım güncellemesinden sonra üsttede yazılanlar gibi frene basınca klimayı devre dışı bırakan sistem eylül sonunda tekrar arayarak yurtdışından bekledikleri yazılımın geldiğini bildirerek çağırdılar tüm gün araç serviste kaldı akşam üstü aldım tamam klima açıkken fern tutuyor sorun yok gibi derken başka bir şey kulağıma takıldı...

hocam o ses, frenden ayağı çekince klimanın tekrar devreye girmesinden dolayı olabilir.

Ses daha arabayı çalıştırmadan kontak açıkken ve klima kapalıyken geliyor her frene basıp çektiğimde göğüsün hemen sağ ön tarafında vakum pompası olduğunu tahmin ettiğim cihazdan geliyor dur kalklarda bayağı rahatsız edici olabiliyor. Artık duymamak için müziğin sesini açıyorum...

• arkadaşlar herkese iyi akşamlar.2010 model.1.2.corsa 111.yıl otomatik vites,lpg.li 66000km de 28500 tl.otomobil var.almak istiyorum.2010 modellerde de aynı sıkıntılar varmı.araca gidip bakmadım.tel de konustum.boyasız.bu model araç kullanan varmı.hiç opel kullanmadım.fiyatı uygunmu sıkıntısı varmı.tşk.ederimbelli yıl ve aydaki üretim hatası olan araçlarmı kusurlu
  • Konu fazlaca abartılmış yeni kasa 1.2 eastroniclerde klima açıkken düşük hızda park esnasında fren şişme yapıyor doğru ama tutuyor o esnada ayağınızı frenden çekip yavaşca tekrar basarsanız araba kendini topluyor zaten vakum pompası ve yazılımla olayı halletmişler ben ona bile gerek duymuyorum bu yüzden arabalara hatalı demek yanlış bence.

cezayirliahmet31 sizin sorunuza gelince zaten arabalar az yakıyor estronic yakıt tasarrufu sağlıyor lpg mantıksız ve motora zarar verir zamanla yağ yakma gibi orjinal fabrika çıkışı kullanılması en temizi olur kanaatindeyim.2010 model hiç kullanmadım 80 hp 110 nm torka sahip sanırım sakin kullanım için ideal 150 160 km hıza zorlanmadan çıkar kanımca opel kısaca iyidir..
  • Benim anlamadığım neden gidip tüketici mahkemesine başvurup kararı aldıktan sonra, iade, degisim gibi seyleri talep etmiyorsunuz da bayiye gidip onarım yaptırıyorsunuz?

Bu gizli ayıptır ve 2 yıl zamanasımı var

• Son yazılımla fren sertleşme sorunu tamamen gideriliyor arkadaşlar. Önceki yazılımdaki gibi Frenleme ile klimanın devre dışı kalması gibi bir şey yok. Fren klimayı etkilemiyor. Ama Tayfas nickli arkadaşın söylediği gibi her frene basışta çok tiz hafif bir ses geliyor konsolun motor tarafından.

Ekleme: Ses çıkaran parça sonradan takılan GM Logolu pompa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BDE369A63 -- 2 Aralık 2012; 19:38:03 >
  • Frenlerin sertlesmesi sorunu benim aractada var. Bakim sirasinda kontrol ettiler ve dogrulandi, Opel Turkiye ile irtibata gectiler cevap bekliyorum

• Arkadaşlar sorun problemlerin çözülmesi ses gelmesi falan değil asıl sorun OPEL in bize kusurlu araç satması ve bunu bilerek aracı satmaya devam etmesi.
    Gerçekten böyle genel bir sorun olmasaydı Opel ilk yazılımla klimayı frene basınca devre dışı bırakan bir sitemle çözmeye çalıştıktan sonra vakit kazanıp yeni yazılım üzerinde aylarca çalışmazdı. Serviste her gittiğimde bana verilen cevap" OPEL BU KONUDA YENİ BİR YAZILIM ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR 2 AY İÇİNDE SORUNUNUZU HALLEDECEĞİZ" oldu. 2. kez yazılım yüklendi fren sorununu çözdü ama artık orjinalinde olmayan bir sesi her frene bastığımda duymak zorundayım , Temmuz ayında Sıfır km. aldığım araca fren tutmayacak korkusuylae 3 ay klima açamadan bindim.

Hakkımızı aramadığımız için baştan savma çözümlerle geçiştiriyorlar Araçta problem yok diyorlar ama Opel Almanya aylarca sorun çözmek için yazılım hazırlıyor. Forumları araştıracak olursanız bu sorun yüzünden park ederken veya yoğun trafikte ufak ta olsa kaza yaşayan birsürü insan var. Ben daha aracı aldığım gün evimin otoparkında duvara vurmaktan son anda el frenini cekerek kurtardım. O kadar emek vererek sahip olduğumuz araç en ufak bir çizik olsa canımız yanmıyormu? Kimse parayı sokaktan toplamıyor 31bin tl benim için büyük para, karşılığını alamadıktan sonra bişeyler için emek verip borç ödemek için eziyet çekmenin ne anlamı var.

• ARKADAŞLAR BİLİRKİŞİ RAPORUNDA '' KESİN DEĞİŞİLMESİ GEREKEN KUSURLU MAL '' STATÜSÜNDE RAPORUNDAN SONRA

MAHKEMEYİ KAZANDIM

OPEL YARGITAYA GİTTİ , TABİ ARABANIN ÜCRETİNİDE TEMİNAT OLARAK SEVE SEVE YATIRDILAR :))))))

YARGITAY KARARIM OLUMLU OLURSA ARACIM DEĞİŞİYOR.... 50 BİN KM'DE ŞUAN ;)

HUKUK YOLU 2 YILDIR SÜRÜYOR AMA VAZGEÇMEYİN DİRENİN !!!!!!!! BENİM GİBİ :)))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LazuTS -- 26 Ocak 2013; 0:35:22 >

• DİKKATLİ BAK.... KABLOLARI GÖRECEKSİN AKÜDEN ÇEKİLMİŞ YOK ÖYLE YAZILIM FALAN YALAN :))
  • ARKADAŞLAR 111.YEAR 1.2 BENZİNLİ EASYTRONİC ARACI OLANLARA VE BU ARIZASI OLANLARA SESLENİYORUM...

YA BEKLEYİN BENİM YARGITAYIMI 2 AYA KARAR VERECEK EMSAL KARAR İLE SİZDE DEĞİŞİN !!!!

YADA ŞİMDİDEN MAHKEMEYE GİDİN... YOK ÇOK UZUN SÜRÜYOR YOK BİLMEM NE DEMEYİN . 2 YIL ÖNCE BEN GİTTİM BAKIN BİLİRKİŞİ BU NE YAAA DEĞİŞ BUNU OPEL DEDİ , MAHKEME OHAA OPEL NAPTIN PANPA SEN DEĞİŞCEKSİN BİTMİŞTİR DEDİ AHADA YARGITAYA GİTTİLER KAÇAMAZLAR YARGITAYDA TABİKİ KOSKOCA BİLİRKİŞİ İLE MAHKEMEYİ REDDETMEYECEĞİNE GÖREEEE...

+ OPEL ARACIMIN ALIM BEDELİNİDE TEMİNAT OLARAK MAHKEMEYE NAPTI ??? yaaaa--tırrrr-dıııı

YARGITAY'DA MÜHÜRÜ BASTIMI BENİM İŞİM TAMAMDIR. TÜM 111.YEAR BU SORUN OLAN ARAÇ SAHİPLERİNE SESLENİYORUM.

BENİ TAKİP EDİN KAZANIRSAM YAYINLAYACAĞIM İLANI SİZDE DEĞİŞİN , BENİM GİBİ AİLEM İÇİNDE KAMYONUN ALTINA AZ DAHA GİRİYORDUM , SİZ GİRMEYİN...

ÖLMEYİN - YAŞAYIN ARKADAŞLAR ....... BU SÜRE İÇİNDE BEN ARANIYORUM TABİKİ AMAN DAVAYI GERİ ÇEKİN AMAN BU DAVALAR UZUN SÜRER DİYE AMA ASLAAA...

İNSANLIK ÖLMEDİ OPEL , AMA SEN BİTECEKSİN !!!!

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.