Şimdi Ara

2010 Honda CR-V (Makyajlı) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.174
Cevap
22
Favori
151.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • renk konusunda, ben dış beyaz-iç krem aldım, renkler zevkler tartışılmaz, içine hangisi siniyorsa onu al, ama daha önce de dedim, bayinin elinde olmayan, "gelecek" denen aracı tercih etme.
  • Herkese slm arkadaşlar.
    uzun bir aradan sonra yine bir görüneyim,yıllık izin süresi için yakaladığım değeri paylaşayım dedim.
    bu sene yaz tatili yakıt tüketim bilgileri:

44 LT ile uzun yol ile 780 KM

YER:İstanbul-didim -bodrum mevkii
    Araç Doluluk Oranı: 2 yetişkin 1 bebek,dolu bagaj+büyük bebek arabası
    bu mesafenin sadece 60-70 kmsi şehir içidir.

44LT/780KM =5,64LT/100KM
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrehanci

Herkese slm arkadaşlar.
    uzun bir aradan sonra yine bir görüneyim,yıllık izin süresi için yakaladığım değeri paylaşayım dedim.

44LT/780KM =5,64LT/100KM

Araç nedir? Benzinli mi dizel mi?
  • hocam sen napmışsın öyle, benzini koklamış araç..

bu arada dışı beyaz için siyah diye bir model var, düşük paket olarak getirdikleri modeller öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrehanci

Herkese slm arkadaşlar.

44LT/780KM =5,64LT/100KM

Hocam bunu bize açıklaman lazım :) Dehşet bir veri...
    Bir yanlışın yoksa bu değeri ancak 80-90 ortalama hız aralığında özel bir çaba ile yakalayabilirsin diye düşünüyorum....

Bu arada şehir içi ortalama değerinizi de merak ettim şimdi...Bir de genel ortalamanızı tuttuysanız o nedir acaba?

• Civic8'lerin dijital anlık tüketim göstergesinde "%10 eksik gösteriyor" diyen arkadaşlar var. CR-V'de durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Civic8'lerin dijital anlık tüketim göstergesinde "%10 eksik gösteriyor" diyen arkadaşlar var. CR-V'de durum nedir?

quote:

Orijinalden alıntı: virgaba

Bir de bugün tüketim göstergesi ile ilgili birşey farkettim...40 lt ile 400 km gitmişim en son...yarısı şehir içi....bu 100 km de 10 lt yapar ama gösterge 9lt gösteriyordu.

Bikac kez daha bakmak lazım ama yine de...tek veriyle kesin yargıya varmamak lazım...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dunyao

kimi solladığına bağlı... :)

virgaba d3'ü kullanmıyor musun, işe yarıyor, (vitesin oradaki düğme)

quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

Bilgiler için tekrar teşekkürler. Bir sorum daha olacak. Tamam performans beklemiyoruz ama uzun yolda sollamalarda sıkıntı var mı? Hiç tedirginlik yaşadınız mı?

Bir de mavi noktasal bir ışık var gözlük koyduğumuz bölgeye yakın yerde...nedir o ışık ?

mavi ışık, anladığım kadarıyla, ışık sensörü, yani oto farlar devreye girdiğinde o mavi ışık da yanmaya başlıyor.

• güzel bir tespit dunyao...

Ben de bugün D3 ü denedim...yaklaşık 80 km/saat hızda giderken (sanırım 4. viteste idim), devri 2 bini gösteriyordu ve D3 düğmesine bastığımda devir 3 bini aşıp araç hızlanmaya başladı...sanırım 3. vitese aldı...İlginç bir uygulama gibi geldi bana... sanırım 120 ile gidiyorsan zaten vites düsürmeye gerek kalmıyacagından bir alt vitese, yani 4. vitese almayı gerekli gormemisler...bu özelliği yalnızca düsük hızlar icin koymuslar...
  • Ben de bugün teslim aldım aracı. İlk izlenimlerim olumlu. Sürüşü çok rahat ve keyifli. Henüz alışmaya çalışıyorum. Tam adapte olmam için biraz daha kullanıp kurcalamam gerekecek .
  • quote:

Ben de bugün teslim aldım aracı. İlk izlenimlerim olumlu. Sürüşü çok rahat ve keyifli. Henüz alışmaya çalışıyorum. Tam adapte olmam için biraz daha kullanıp kurcalamam gerekecek .

Vincent hocam hayırlı olsun...sanırım sen de baya bir süre araştırdın bu sınıf araçları...denk geliyordum diğer forumalrda da sana :)

Bu arada full istanbul şehir içi trafiğinde 45 litre ile 450 km yaptım. 10lt/100 km yapıyor (km de 36 kuruş)...Gösterge ise 9.3 gösteriyrodu...Yani bizim göstergeler anladığım kadarı ile 1 e yakın düşük gösteeriyor..bunu ikinci kez tecrübe ettim...Yine çok agresif olmayan sakin bir kullanım tarzı ile...

Arkadaşlar benzin depomuz kaç litre ? Benzin ikaz lambası kaç litre kala yanıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgaba -- 5 Ağustos 2010; 20:07:05 >

• quote:

quote:

Ben de bugün teslim aldım aracı. İlk izlenimlerim olumlu. Sürüşü çok rahat ve keyifli. Henüz alışmaya çalışıyorum. Tam adapte olmam için biraz daha kullanıp kurcalamam gerekecek .

Vincent hocam hayırlı olsun...sanırım sen de baya bir süre araştırdın bu sınıf araçları...denk geliyordum diğer forumalrda da sana :)

Bu arada full istanbul şehir içi trafiğinde 45 litre ile 450 km yaptım. 10lt/100 km yapıyor (km de 36 kuruş)...Gösterge ise 9.3 gösteriyrodu...Yani bizim göstergeler anladığım kadarı ile 1 e yakın düşük gösteeriyor..bunu ikinci kez tecrübe ettim...Yine çok agresif olmayan sakin bir kullanım tarzı ile...

Arkadaşlar benzin depomuz kaç litre ? Benzin ikaz lambası kaç litre kala yanıyor ?

Teşekkürler. Evet uzun süre araştırdım, bir çok test sürüşü yaptım. Sonunda CR-V'de karar kıldım. Amerikanın 3 yıldır en fazla satan SUV'u olması da etkili oldu kararımda. Şimdilik memnunum.
    Alır almaz uzun yola çıkmak durumunda kaldım. Yakıt konusunda henüz yorum yapamam. Şehir dışı ortalama yol bilgisayarında 8.5 L gözüküyor şu anda. İlk doldurmada 54 litrede pompa attı. Devam ettirsem birkaç litre daha alırdı herhalde.

• Depomuz 58 litre,ışık yanınca depoda 8.5 litre benzin kalıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

Depomuz 58 litre,ışık yanınca depoda 8.5 litre benzin kalıyor..

Hmm...ben de öyle bir şey tahmin ediyordum...Zira ışık yandıktan sonra doldurduğumda bile max 50 litre alıyordu depo....Bu arada grubumuz kalabalıklaşıyor :) Hadi bakalım ...
  • Bundan 5 ay önce bana sen japon otomobili alacaksın deselerdi gülerdim.Bu güne kadar hep alman kullandım 97 astra,2000 vectra,2006 golf V
    2009 Golf VI almandan başkasına binmem derken bi arkadaşım aradı ikinci el 2009 CR-V adığını söyledi 'ya ne yaptın aynı paraya tiguan yada
    ikinci el X3 alırdık derken ''bunu bi kullan sonra konuş''dedi ertesi gün CR-V'yi kullandım Golf VI başarılı bir otomobildi memnundumda
    ama hemen o gün Golf'ü sattım ( isteyeni vardı ) ve bir hafta içinde makyajlı 2010 siyah içi bej otomatik CR-V aldım.Arabam 3.5 aylık 5200 km'de
    Arabada müthiş bir tokluk hissi var ve oldukça sessiz,icerdeki güneşlik acılınca cam tavan sayesinde iç mekan ferah ve aydınlık oluyor,
    içi cok geniş arkada bacak bacak üstüne atılabiliniyor düşünün,iç mekan kaliteli deri koltuklar çok rahat,otomatik şanzıman vites değişimlerini
    hiç hissettirmiyor bu klasik otm vitesin artısı ( tiptroniklerde hissediliyor ) yol tutuş çok iyi SUV olmasına rağmen bir çok otomobilden daha iyi.
    süspansiyon iyi ayarlanmış ne yumuşak ne sert.direksiyon manevrada olması gerektiği kadar yumuşak.yüksek hızlarda taş gibi oluyor
    buda güvenliği artırıyor,en hoşlandığım özelliği ise bozuk yollarda içerden hiç tıkırtının gelmemesi kısaca k. başı oynamıyor,klima çok başarılı
    ön cam buğu çözücü çok yararlı ve kullanışlı,8 gb USB'ye 300 şarkı attım cd taşımıyorum,geri viteste sağ aynanın kaldırımı göstermesinin
    bana park ederken çok yararı oluyor.
    Belki performans çok iyi değil ama inanın rahatsız etmiyor,yalnız yokuşlara devirli başlamak lazım yoksa baya zor toparlıyor ve
    o sıradada benzini içiyor.Şehir içi tüketim yokuş bir yerde oturuyorsanız dikkatsiz kullanımda 12, 12.5'lara çıkabiliyor.
    sakin kullanım şehir içi 11 , 11.5 civarında.
    Tatilde Ankara Bodrum gidiş gönüş ve orada kullanım toplam 1900 km yol yaptım klima hep açık cruise fazla kullanmadan
    sollamalarda ve yokuşlarda kökleyerek ( yani biraz dikkatsiz kullanım ) genellikle 120 km hızla 9 litre yaktı.
    2.0 benzinli otomatik ve 1.6 tonluk bir suv için hem şehir içi hem uzun yol kabul edilebilir sınırlar içinde bence. yol bilgisayarı ile bire bir aynı ölçtüm halbuki hatalı zannediyordum.
    beğenmediğim yanlarıda var.Müzik sistemi daha iyi olabilirdi,geri görüş kamerası ix35 teki gibi standart sunulmalıydı bide calıştırınca kemer takılı değilse her taraf ötüyor.
    Arabam şu anda 3.5 aylık ve 5200 km'de ve müthiş keyifli kullanıyorum.Hepimize kazasız belasız kullanışlar inşallah..

• Arkadaşlar kusura bakmayın üstte selam vermeyi unutmuşum.Ben yeni bir CR-V kullanıcısıyım.Herkese merhaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

Arkadaşlar kusura bakmayın üstte selam vermeyi unutmuşum.Ben yeni bir CR-V kullanıcısıyım.Herkese merhaba..

Merhaba hocam....hayırlı olsun aracınız...
  • Teşekkür ederim virgaba,hepimize kazasız belasız..
  • herkese hayırlı olsun, ben de şimdi uzun yoldan geldim, gittikçe daha iyi tanıyorum aracı, hala çok memnunum.
    sizlere navigasyon ve geri görüş kamerası tavsiye ederim, arabaya kim binse hayran oluyor.

son günlerde dikkatimi çekti, yukarıda arkadaş da söylemiş benzer birşey, sıkışık trafikte dur kalkta bile çok fazla benzin yakmıyor ancak, yokuşa yavaş girerseniz vay halinize, sanırım en kötü özelliği bu, bunun dışında herşey mükemmel.

selamlar,
  • quote:

yokuşa yavaş girerseniz vay halinize,

Arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum o zaman....önümüdeki günlerde bir karadeniz turu planım var...dağları tırmanıp tırmanıp ineceğim :) Yani sürekli yokuş hali olacak...2000 metreye yakın yükseklikteki bir dağa , yaklaşık 25 km lik yol ile tırmandığımı farzederseniz, sizce yanıma yedek depo ile mi gideyim :)
    Birkaç tane bu tarz dağı tırmanmayı düşünüyorum, bakalım hangi dağ bana en pahalıya mal olacak :) Bir de bende aerodinamik tampon var, keşke orijinal olandan, açılı arazi tamponundan olsaydı...umarım tamponu oralarda bırakıp gelmem :)

İşin şakası bir yana, yol stabilize, asfalt falan da degil...D3 modu ile mi çıksam, normal otomatikte mi çiksam yoksa sürekli 2. viteste mi çıksam...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.