Şimdi Ara

2009 - 2010 meselesi hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İlk 20 k dakika no tıp, ve tıp kontenjanlarını, yeni açılan tıp kontenjanlarını , yeni açılan
    İlk 20 k daki muhtemel no tıp kontenjanlarını dikkate alarak bir hesaplama yaptım.
    Hesaplamaya mezunlar kalanlar dahil değildir. Çünkü bilmiyorum Tabii ki geçen yılın
    Yönelik yüzdeleri bu yıl da aynı olur kabulü ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qawsed52 -- 17 Ağustos 2018; 9:40:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Tokat gaziosmanpaşa diş kaçla kapatır? Geçen sene 22.9k ile kapatmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam anlamadığım şu siz sıralamalar uçurum şekilde gerilemez çok az mı geriler diyorsunuz ileri mi gider diyorsunuz ilk5k için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MylesKenn -- 17 Ağustos 2018; 9:44:6 >
  • Dediğim gibi ilk 20 k için yogunlastim. Ama sıralamalar büyüdükçe
    Gerilemelerin artacağını düşünüyorum

• Bana sordun zannettim. Haxron

• Hocam dediğinizi tam anlayamadım. Dediğinize göre ösym 2010 yılında tercih öncesi kılavuzda 2009 sıralamalarını 2010 a anlamsız bir şekilde dönüştürmüş. Odtü makineyi 8k ya dönüştürmelerinin saçma olduğunu söylemişsiniz. Ama attığınız linkte de odtü makinenin taban sıralaması 8k gözüküyor

• hocam neden herkes kendi işine bakmıyor?
    ne güzel fizik anlatıyorsunuz gerçi onu da paraya dökmüşsünüz vesselam.
  • Lars Mikael Akerfeldt kullanıcısına yanıt
    Ankara tıp asla 5k'dan almadı :) Kılavuz rezalet
  • BAŞKOMİSER ORHAN kullanıcısına yanıt
    yavrum evladım, sen bu foruma bir şey yazdığında, sen niye işine bakmıyorsun deniyor mu?

bir sürü insanın yanlış bildiği bir konu var, insan gibi anlatıyoruz şurada. okuyan arkadaşların var, ilgilenen arkadaşların var. seni ilgilendirmiyorsa "işine baksana sen"
  • Forumun IQ seviyesini yükseltmeye çalıştığınız için minnettarım sayın hocam.

• ertansinansahin kullanıcısına yanıt
    hocam bu forum benimle alakalı çünkü tyt ayt formu ve ben bu sınava girdim/girecem
    sadece size özel değil ben bu konuda öğretmenlerin yorum yapmasına sinir oluyorum sıralama konusunda da bir kaç şahıs atıp tutmuştu kaynak gösterilmeden apaçık bilgiymiş gibi gösterilmesi doğru değil
    iyi günler dilerim saygıdeğer hocam haddimi aştıysam affola.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qawsed52

Dediğim gibi ilk 20 k için yogunlastim. Ama sıralamalar büyüdükçe
    Gerilemelerin artacağını düşünüyorum
    Olsun eyvallah.

• ertansinansahin kullanıcısına yanıt
    İleri gitmeler olabilir mi hocam yoksa siz geriler ama öyle aham şaham bir şey beklemeyin mi diyorsunuz

• Mrpenguin M kullanıcısına yanıt
    Dikkatli okuduğun için teşekkür ediyorum, hatalı yazmışım. kılavuz 11k'demiş 8k'dan kapatmış ama. Şu şekilde düzelttim

---->2009'da yerleşen öğrencilerin SAY2, EA2 ve SÖZ2 sonuçlarını yeni sisteme göre uyarlayarak hesapladılar. Yani ODTÜ Makine'ye giren bütün öğrencilerin MF3 MF4 puanlarını ve sıralamalarını hesapladılar. Aslında 2009'da SAY2'de 8k'dan olan birinin MF4 sıralamasının (biyoloji yüksek, fizik düşükse) 11k olarak hesaplanması çok olası. Sonra gittiler, 2010'daki öğrencilere ODTÜ MAK 11k'dan aldı dediler.

Baya baya saçmalık. Piyasada dolaşan fikirler gibi...

Sonra 2010'daki kılavuza bakan öğrenciler de bana 11k'lık bölüm gelmedi vs dediler. Olan neydi? ODTÜ MAK 6,5 yerine 8k'dan kapattı, 11k'dan değil.
  • https://forum.donanimhaber.com/2010-ve-2011-yillari-arasindaki-hukuk-basari-sirasi-dususu-hakkinda--78308885 Benzer konu 2013 yılında da tartışılmış.

• https://tf.ogu.edu.tr/Sayfa/Index/37/yillara-gore-puan-turleri-ve-kontenjanlari
    Bunu da değişim yıllarına örnek olsun diye attım

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.