Şimdi Ara

2009-10 BMW 1 SERISI MI YOKSA SIFIR (2015) RENAULT MEGANE MI ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADASLAR 50000-55000 BUTCEM VAR , BMW GIBI PRESTIJLI BIR ARABA ARIYORUM ANCAK 4-5 YASINDAKI BIR ARABANIN YORGUNLUGU DAHA SONRA MASRAF CIKARMASI YOLDA BIRAKMASI VS BENI DUSUNDURUYOR. BU FIYATA YAKIN SIFIR GAYET DONANIMLI MEGANE CVT 1.6 BENZINLI ALINABILIYOR. NE KADAR SIFIR OLSA DA ARADAN 2-3 YIL GECTIGINDE ARABALAR YAVAS YAVAS SORUN CIKARMAYA BASLIYOR. BUNDAN 3 YIL SONRA 2015 MEGANE VE 2010 BMW YORGUNLUK OALRAK AYNI SEVIYEYE GELMIS OLUR MU ? YINE GENEL OLARAK YORUMLARINIZI DA BEKLIYORUM.. SIZ OLSANIZ NE ALIRDINIZ ?

NOT: AUDI A3 FANLARI VARSA AYNI SORUYU A3 ICIN CEVAPLAYABILIRLER..

• 0 araç almanın değeri ayrıdır gözümde her insan da almayı ister ama 0 aldıktan sonra aracınızda para kaybetmiş olacaksınız eğer bu sorub değilse 2. el temiz kullanılmış bmw 1 a3 veya üzerine biraz daha koyup v40 ( ki bu benim hayalim) alabilirsiniz. Veya yine meganeda 2. elinde karar kalabilirsiniz. Olaya prestij, premium gözünde bakmayın derim. Sizin ihtitaçlarınızı karşılayacak, yakıtta üzmeyecek, bindiğinizde içiniz rahat edecek bi araçta karar kılın.

Bu arka bagaj ve diz mesafesi sorun edilmediği sürece benim için v40dır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2009 model eski kasa bir 1 serisi ile nasil bir prestij elde etmeyi planliyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CemUsUs C kullanıcısına yanıt
    eski kasa da olsa megandan daha prestijli olmadigini soyleyebilir misin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vaşak

0 araç almanın değeri ayrıdır gözümde her insan da almayı ister ama 0 aldıktan sonra aracınızda para kaybetmiş olacaksınız eğer bu sorub değilse 2. el temiz kullanılmış bmw 1 a3 veya üzerine biraz daha koyup v40 ( ki bu benim hayalim) alabilirsiniz. Veya yine meganeda 2. elinde karar kalabilirsiniz. Olaya prestij, premium gözünde bakmayın derim. Sizin ihtitaçlarınızı karşılayacak, yakıtta üzmeyecek, bindiğinizde içiniz rahat edecek bi araçta karar kılın.

V40 butceyi asiyor malesef.. meganin 0'a yakin 2nci ellerine baktim sifiri ile fiyat farki cok fark yok. O yuzden sifirini goz onunde bulunduruyorum. Ama aklim bmw'de.. olaya prestij yonuyle bakmamin sebebi musterilerimi arabayla aldigimda veya firmamla ilgili araba lazim oldugunda biliyorsunuz ki araba kartvisit gibdir.. BMW farkli bir irtiba uyandirabilir.. burada asil ogrenmek istedigim malzeme kalitesi 5 yasinda bir BMW ile sifir bir fransizin arasindaki fark nedir ? kullananlar tecrube edenlere yazarsa sevinirim..

• o paralara s40?
  • 0 Megane alırdım. Touch plus mı düşünüyorsunuz?
  • O dönemki 1 serisi Bmw bile değil bence.
    Prestij istiyosan 2001 model E2 paket Mercedes E200 filan bak.
    Model yılı yeni olsun diyosan Audi A3 olabilir.
    2010 model 1 serisi yerine sıfır Megane'ı tercih ederdim.
    Ford Focus, Seat Leon gibi araçların sıfırına da bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: CinliUV

quote:

Orijinalden alıntı: Vaşak

0 araç almanın değeri ayrıdır gözümde her insan da almayı ister ama 0 aldıktan sonra aracınızda para kaybetmiş olacaksınız eğer bu sorub değilse 2. el temiz kullanılmış bmw 1 a3 veya üzerine biraz daha koyup v40 ( ki bu benim hayalim) alabilirsiniz. Veya yine meganeda 2. elinde karar kalabilirsiniz. Olaya prestij, premium gözünde bakmayın derim. Sizin ihtitaçlarınızı karşılayacak, yakıtta üzmeyecek, bindiğinizde içiniz rahat edecek bi araçta karar kılın.

V40 butceyi asiyor malesef.. meganin 0'a yakin 2nci ellerine baktim sifiri ile fiyat farki cok fark yok. O yuzden sifirini goz onunde bulunduruyorum. Ama aklim bmw'de.. olaya prestij yonuyle bakmamin sebebi musterilerimi arabayla aldigimda veya firmamla ilgili araba lazim oldugunda biliyorsunuz ki araba kartvisit gibdir.. BMW farkli bir irtiba uyandirabilir.. burada asil ogrenmek istedigim malzeme kalitesi 5 yasinda bir BMW ile sifir bir fransizin arasindaki fark nedir ? kullananlar tecrube edenlere yazarsa sevinirim..

Eğer prestijli görünmek istiyorsanız çoğu insanın da kullananları için düşündüğü ( yani bu benim şahsi görüşüm) gizli zengin gibi de durabilirsiniz audi alarak ama a3le ne kadar olur bilemicem. :) BMW ile Audiyi göz önüne alırsak iki markanın da kasa değiştirirken eski kasa sahiplerini üzmeden makyajladığını söyleyebiliriz sanırım. Ki bmw fanı değilim ve bir seveni olmadığım halde gönül rahatlığıyla söyleyebilirim sizi üzmeyecek işin aslı mutlu da edecektir.

Durumunuz nasıl bilemiyorum beni zorlar demişsiniz ama uğraşabiliyorsanız v40a bir bakmanızı öneririm tekrardan.

Bunları söylememin sebebi bu işin içinde az da olsa bulunmamdan ötürü.

Bu arada yeni kasa meganelar da benim çok hoşuma gidiyor söylemeden edemeyeceğim. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: CinliUV

eski kasa da olsa megandan daha prestijli olmadigini soyleyebilir misin ?

söyleyebilirim. prestij kullandığınız arabada değildir. vapurda parkedip yukarı çıktığınız zaman "ne prestijli adam 2009 model 1 serisinden indi" falan demem. bilakis o dönemin 1 serisini kullanmanız sizin performans veya yakıt tüketimi kriterlerinden hiç anlamadığınız veya şekilcilik uğruna daha kötü bir araca binmeye razı olduğunuz anlamına gelir. haydi bir parça yakışıklı bir araç olsa anlayacağım, çirkin, şekilsiz sararmış angel farlı bir bmw 116i kullanıcısı bana en kral şartlarda "belki bir dönem bu aracı karşılamaya gücü vardı ama artık değiştirmeye de gücü yok mecbur biniyor" intibası verir.

megane da eski motor ve şanzımanına rağmen en azından güvenli bir seçenektir. yakıtı aynı veya çok az daha ekonomiktir ve aynı segment olmasına rağmen daha geniştir. hem de yenidir.

size seçiminizde başarılar, sağlıklı günlerde kullanın.

• CemUsUs C kullanıcısına yanıt
    Yakit,performans eski modelmis vs hic bir bayan anlamaz bilmez, vay bmw der geçer
    2008 e81 aracim var 2-3 parcada vuruk cizik olmasina ragmen tek kapi diye arabayi bise saniyolar.

2008 1 serisinin megane göre artisi prestij,yol tutusu, 140-150 km/s hizda konforlu sürüsü olabilir.
    2008 honda civic'deki yumusak plastik bu aracimda yok.
    Otoban ve düzgün asfalt harici ön konsoldan müthis citirdilar geliyor, bmw biniyorum bu ne diyosunuz, duymamak icin sesli müzik dinliyorum.
    Kuzenimin f30'una bindikten sonra kendi aracim traktör gibi geliyor,motoru benzinli olmasina ragmen sesli calisiyor.
    Ds modda performans biraz tatmin edebiliyor.
    Kesinlikle lpg'siz binilemeyecek bir araba.
    S.ici 11 litre asagisini kimse yakamaz.
    S.disi 140-180km/s hiz arasi 9litre yakar.
    90km/s hizla 6litre.
    2005 megane kullanmis olmama ragmen 2015 modelini kullanmadigim icin hic bilgi paylasmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: spinattimyalnizliga

0 Megane alırdım. Touch plus mı düşünüyorsunuz?

evet touch plus dusunuyorum.. bu fiyata diger markalarin donanimlari cok dusuk.. ve megane cok daha yakisikli..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehesr

Yakit,performans eski modelmis vs hic bir bayan anlamaz bilmez, vay bmw der geçer
    2008 e81 aracim var 2-3 parcada vuruk cizik olmasina ragmen tek kapi diye arabayi bise saniyolar.

2008 1 serisinin megane göre artisi prestij,yol tutusu, 140-150 km/s hizda konforlu sürüsü olabilir.
    2008 honda civic'deki yumusak plastik bu aracimda yok.
    Otoban ve düzgün asfalt harici ön konsoldan müthis citirdilar geliyor, bmw biniyorum bu ne diyosunuz, duymamak icin sesli müzik dinliyorum.
    Kuzenimin f30'una bindikten sonra kendi aracim traktör gibi geliyor,motoru benzinli olmasina ragmen sesli calisiyor.
    Ds modda performans biraz tatmin edebiliyor.
    Kesinlikle lpg'siz binilemeyecek bir araba.
    S.ici 11 litre asagisini kimse yakamaz.
    S.disi 140-180km/s hiz arasi 9litre yakar.
    90km/s hizla 6litre.
    2005 megane kullanmis olmama ragmen 2015 modelini kullanmadigim icin hic bilgi paylasmiyorum.

iste beni en cok dusunduren o.. 5 yasinda bir arabada cok trim sesi olacak mi?.. disardan guzel ama icine bindiginde catur cutur sesler gelecekse sifir megane almak kullanislilik adina daha mantikli geliyor.. BMW kullanicisi olarak 7-8 yasindaki bir BMW ile 1-2 yasinda bir megane arasinda yas farki hissedilir mi ? her iki arabayi da kullanmadim..

• CinliUV C kullanıcısına yanıt
    Touch plus gercekten de dolu. Düşüncelerinize katılıyorum.

• 1 Serisinin eski kasası tam bir hurdaya benziyor .yeni turbolu ve iç mekan yeni olanlar güzel ..eskisi hurda.
    Sıfır megane iyidir ama iç mekan rezalet daha dün baktım ..yine o paralara en iyisi leon sıfır olarak .leonada baktım eylüle veriyolar .kırmızı vardı yalnız hazır bayide.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

1 Serisinin eski kasası tam bir hurdaya benziyor .yeni turbolu ve iç mekan yeni olanlar güzel ..eskisi hurda.
    Sıfır megane iyidir ama iç mekan rezalet daha dün baktım ..yine o paralara en iyisi leon sıfır olarak .leonada baktım eylüle veriyolar .kırmızı vardı yalnız hazır bayide.

saol 1 serisinin malzeme kalitesi kotu mu yani ? 2010-2011 uzer mi kalite olarak ?

seat leon 3400 tl daha pahali otomatik olani.. donanimsa benzer meganin iyi oldugu donanimlar var.
  • aracı alış amacına göre değişir prestijli gösterip göstermeyeceği.

eğer amacın karşı cinsi etkilemek ise, bmw her halukarda daha iyidir. çünkü hatun milleti anlamayacaktır.

eğer amacın müşterilerinle olan ilişkiler ise şu şekilde bir ikilemde kalıyor insanlar;

1. bmw sahip olduğu genç imajı ile aslında çok da iyi bir tercih değil. üstüne bir de hb bir araç olduğu için 1 serisi direk, baba parası yiyen işsiz güçsüz eleman imajı veriyor. bu nedenle altındaki araca göre seni yargılayacak insanlar açısından bmw 1 serisi çok da iyi bir tercih değil. onun yerine sedan bir araç bakarsanız ve bu baktığınız araç bmw olmazsa bence daha iyi olur.

2. bir de araçtan anlayan insanlarla karşılaşabileceğini düşün. o aracın eski kasa olduğunu vs. anlayabilecek insanlar, az biraz internet kullanabilen insanlar veya o tarz araçlara sahip olan insanlar aracın fiyatını ve aslında çok da prestijli olmadığını anlayacaklardır.

sonuç olarak ben sana o paraya prestij istiyorsan hb bir araçtan çok sedan veya suv tarzı bir araç bakmanı öneririm. 30 bine alacağın land rover tarzı bir araç bile 1 serisinden daha prestijli duracaktır.

• A3 kullanıcısı olarak bence ne bmw 1 ne mercedes A nede audi A3 prestij arabasıdır.
    prestij diyorsan en az E sınıfı olacak araç mercedes E bmw 5 audi 6 olacak

cebimi düşünürüm dersen megane çok iyi tercih tam memur arabası az yakar çok kaçar servis uygun parçaları uygun. Hiç ikinci elle uğraşma, iyi bi pazarlık yap git sıfır al.
    Sıfırın tadı azcık tuzludur amma kafa rahatlığı herşeye değer.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.