Şimdi Ara

2007 iMac SSD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba. Elimde 2007 model bir iMac mevcut, malumumuz cihaz artık 11 senelik bu yüzden yavaş. Benimde aklıma cihaza ssd takmak geldi fakat cihazın içini açıp eklemek falan bana göre işler değil. Bu yüzden ssd yi alıp dışardan bağlamayı düşündüm. Fakat şöyle bir problem var, cihazda yanlızca usb 2 portları mevcut bu yüzden alacağım ssd'nin tam okuma ve yazma özelliklerinden faydalanamıyorum. Sorum ise, bunlara rağmen bu işlemi yine yapsam hiç hızda değişim olurmu? okuma-yazma pek mühim değil, daha hızlı açılıp kapansın yeter cihaz. Değer mi sizce? İşletim sistemini sdd'ye kurup o şekilde kullanacağım. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

isterseniz blackmagic test sonuçlarını ekleyebilirim fayda ederse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrebozdags -- 12 Haziran 2018; 1:36:25 >

• Merhaba ben daha öncesinde imacde belirttiğiniz gibi ssd değişimi yaptım. Ancak ssd diskte tam performans beklemeyin. Örneğin takacağınız ssd nin okuma yazma hızları nekadar olursa olsun yarıya düşüyor.. Sadece merak edip denemek adına okuma yazma hızları farklı ssdler taktım ama ortalama 200 mb ın uzerine çıkamadım... Ancak açılış kapanış süreleri işlem yapma süreleri öncesine oranla yaklasık %40 civarı arttı diyebilirim. Usb 2 olsa bile ssd hızlı calıştığı için veri transferinde de daha onceki zamanlarda yaşadığım kasma gibi problemleri yaşatmadı... Ancak kendiniz de takabilirsiniz çok zor birşey değil sadece bıraz uğraştırıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ifixit.com gibi sitelerde hdd nasıl değiştirilir gösteriyor veya youtube

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.