Şimdi Ara

2006 Corolla 1.6 sol HB fiyat ve sıkıntılar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
12.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: UnreaCHaBLe

quote:

Orijinalden alıntı: vassagotr

Ben de hiç aklımda yokken bir arkadaşımın sattığı 2006 Corolla D4D HB 1.6 Sol'u düşünmeye başladım. 85,000 km de, araç içi 25,000 isteniyor. Sizce makul bir fiyat mıdır? Özellikle bu direksiyon sorunları konusunda okudukça tedirgin olmaya başladım. Arabayı biliyorum, öyle bir sorunu yok, garantisi 1 sene daha devam ediyor ama aynı araca sahip olanlar varsa tavsiyelerini almak isterim.
    Sizce 25,000 e düşünülebilir mi?
    Teşekkürler,

Dizel mi benzili mi? Dizelse hic dusunme al. Fiyat cok iyi

Benzinli 2006 otomatik 1.6 Sol valla dizel olsa çoktanalırdım ama benzinli

• hocam bende şuan 2007 sol var şuan 19 bindeyim aracımı şuan 29 tl ye çok müşterisi var ama satmayı düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanyo

Yanlış bilgi diyen arkadaş bu araçtan elimde 2 adet var hem 2004 sedan ve 2006 hb sol sr. bu kasalarda direksiyon kutusu ses yapar. kim ne derse desin. tecrübeyle sabittir. inanmayan varsa altta verdiğim adrese bi baksın...
    Çoğu kullanıcı böyle bir arızanın farkında olmayabiliyor. Ama dikkatli kullanıcılar biliyorlar. Araç kötümü asla değil güzel araç. Ocak ayında 2006 sol hb sr siyah olanı 29.000 bin tl ye sattım. ama dediğim gibi direksiyon kutuları problemli. su anki kasada da var aynı sorun... auristede var.

http://www.toyotaclubtr.com/mekanik-sohbet/2002-2007-corolla-direksiyon-kutusu-arizasi-olanlar-varsa-buraya-yazsin-ltfn/

yanlış olan şudur ki 2 aracınızın direksiyonundan tıkırtı gelmesi ile tüm modellerin hatta yeni modelleri de içine katarak %80 sorunlu diye ilan etmeniz. eğer farkında olunmayacak bir problem ise 1500TL masrafı vardır demek ne oluyor. şirketimizde 2 adet sol sw var 2005 model 180binkm de ve hiçbir problemi yok, sadece debriyaj balatası kaçırıyor onun da periyodik değişim zamanı geçti. 2006 modeli 29000 bine satmış olabilirsiniz, alanın aklına şaşarım. 2004 yılından beri piyasanın en çok tutulan modellerine problemli damgası yapıştırdınız. burda kaç yıldır ne sorunlar konuşuldu mesajlara dönüp bir bakın lütfen, direksiyon kutusu garanti kapsamında değişen de var. Ama %80 veya hepsi problemli diyebileceğiniz bir kanıt koyamazsınız. 3 toyota araba kullanıyorum dikkatliyim ve direksiyonlarında problem yok ama %100 sorunsuzdur diyemem. siz de öyle kolayca hepsi sorunludur diyemezsiniz.

• abartmayalım, bir kere o ilan fiyatlarından en az 1000TL düşüp öyle pazarlık edeceksiniz. 29000 e auris varken eski kasa corollaya o paralar verilmez. veren olur o da meraklısıdır başka arabayı gözü görmez anca öyle. arabanız fena değil bana göre ederi 26000TL dır o da km si düşük ve sunrooflu olduğu için. simsiyah cam filmli bir arabayı hiçbir zaman almam o ayrı mesele.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cervinff -- 10 Mart 2010; 0:00:23 >
  • Arkadaşlar valla yorumlar çok yardımcı oldu çok teşekkürler herkese
    Benim kararım arkadaş 26,5 verirse alırım zaten servise gidip baktırdığımda direksyon durumuna bakarım, e bende bi kullanacağım içim bi sıkıntı varsa görünür muhtemelen

Yanlız alnadığım kadarı ile piyasası biraz tok, gerçkten 27, 29 verilip de 2006 araba almamak gerek, özellikle yüksek km'li, Direksyon sorunu delirtecek kadar değilse donanımı yükesek bir araba. 2005 2006 golfler de 27-28 arası geziyor donanımlı arabalar bu civarda galiba
  • şahsi fikrim 27-28binTL lara çıkılabiliyorsa üzerine düşük vadeli uygun kredi çekip sıfır almak. bir yanda iyi ihtimalle 30-40binkm yapmış 4-5yıllık geçmişini bilmediğiniz ve yakın gelecekte ne problemler çıkaracağı belli olmayan 2.el , diğer yanda ilk defa sizin koltuğuna oturacağınız tertemiz sıfır.
  • Forumlin haklisin bende imkan olsa kredi cekip belki 10bin de filan 2010 almak isterim sifir arabaya karsiyim cok vergi vs oduyoruz cok cok az kullanilmis arabalar3-4 bin asagi satiliyor.
    Ama malesef butce max 27 kredi filan zor o nedenle bana corolla yada golf uygun gibi gorunuyor 2nci el ama donanimli araba
  • Arkadaşlar arabayı 27.5 aşağı vermrdiler bende almadım araç alınca buraya eklerim en azında bu tarih için alınan bir araç için fiyat fikrimiz olur
  • 30 bin TL ye 2007 13bin km comfort(çelik jant , park sensörü, spoiler) auris aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: spin

30 bin TL ye 2007 13bin km comfort(çelik jant , park sensörü, spoiler) auris aldım

Hayırlı olsun arkadaşım.gerçi bence biraz pahalı almışsın ama yinede Toyota iyidir :) aldığın comfortmu yoksa elegantmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spin

30 bin TL ye 2007 13bin km comfort(çelik jant , park sensörü, spoiler) auris aldım

Hayırlı olsun.27-28 eski kasaya vereceğinize bu bence daha isabetli bir karar olmuş.Dizelse zaten tadından yenmez.Benzinli ise Lpg ile uyumlu motoru var iyi bir kitle ekonomik olarak uzun yıllar binersiniz.
  • 2006 Sol HB D4D aracım var sıfır aldım ve sadece kendim kullanıyorum. 4 yıldır kullanıyorum, Auris'te kullandım ama Corolla HB ile Auris arasında bence konfor ve ergonomi açısından dağlar kadar fark var... Donanım açısından bile Auris , Corolla HB Sol' den daha geride bence.... Keşke 27.500' e alsaydınız... Ama neticede yine bir Toyota almışsınız, hayırlı olsun...İyi günlerde kullanın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gwznr -- 19 Mart 2010; 3:11:04 >
  • kim ne derse desin pahalı olabilir bazı sorunları olabilir. ama ben koltukları insanı bu kadar güzel saran bi araba gormedim. ve iç malzeme kalitesi çok iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gwznr

2006 Sol HB D4D aracım var sıfır aldım ve sadece kendim kullanıyorum. 4 yıldır kullanıyorum, Auris'te kullandım ama Corolla HB ile Auris arasında bence konfor ve ergonomi açısından dağlar kadar fark var... Donanım açısından bile Auris , Corolla HB Sol' den daha geride bence.... Keşke 27.500' e alsaydınız... Ama neticede yine bir Toyota almışsınız, hayırlı olsun...İyi günlerde kullanın...

donanımdan kastınız nedir mesela ne artılar var?
  • arkadaşlar yorumlara baktım da kimi fiyatı çok diyor kimi makul diyor.Yaz piyasasına göre normal olan bir fiyat derim.Ben 2 ay önce Toyota Corolla 2005 model 1,6 Terra HB , benzinli aldım.Aldığım zaman km si 35000 de idi.Aldığım fiyat ise 23.250 Tl.Şimdi ise keşke biraz daha imkanları zorlasaydım da D4D (dizel ) bir corolla alsaydım diyorum.Malum benzin fiyatları da bu kadar yüksek iken sıkıntı yapmaya başladı.Ama arkadaşlar araba kullanıyorum diyorsunuz.Corollanın kullanım zevki bir başka.Opel Corsa dizel sizce nasıl.Karşılaşılaştırdığınız zaman corolladan vaz geçip dizel bir corsa alınır mı.
  • merhaba arkadaşlar, fikir vermesi açısından söylüyorum, dayım 3 gün önce aldı karaman'da

corolla sedan 1.4 d4d
    2006 model
    63.000 km'de
    23.000 TL
    donanımı ne bilmiyorum ama cd çalar ön sis farı (yuvarlak, bazıları ince uzun oluyor) 4 hava yastığı, jantlar plastik kapak

araçta büyük bir kaza darbe değişen yok, hep şehir içi binilmiş ancak aracı kullananlar çok temiz değillermiş, kaputu falan açınca yüzüne bakılacak hali yokmuş, içinde sigara içilmiş baya pis kokuyormuş, konya'ya geldi önce serviste bakımları yapıldı frenler bitik 4'ü de değişmiş falan, sonra iç dış detaylı bakımı temizliği yapıldı, içi çok uzun sürünce boya koruma sonraya kaldı ama kapı koltuk tavan döşemeleri plastik kısımlar ve motor özel kimyasal karışımlarla detaylı olarak temizlendi ve araç pırıl pırıl oldu, hatta satan adam aracı görünce 25.000 vereyim geri ver abi demiş şakayla karışık.

herkese iyi forumlar

• Merhaba arkadaşlar bende 2006 model 1,4 d-4d MMT Hb corolla aldım. 27000 tl ye 2002 model Boram oldu, 2002 Bmw 3,16 sedan aracım oldu, 2000 model focuc ve honda civic araçlarım oldu Bmw hariç hepsinde hoş corolla gözüme geliyor. dizel olması belkide çok hoşuma gitti. diğerleri benzinliydi dizel ve multi mode vitesli olması çok güzel bu arada terra aracım sis farı çelik çant 4 airbag felan filan işte. saygılar.
  • 2007 hb benzinli corolla sol aldım..iç mekan kalitesi çok iyi bence..ilk defa toyotaya biniyorum sürüş kalitesi harika..motor oldukça iyi..ama tabi şu "tıkırtı" olayı sıktı canımı..bunun kesin tanı ve tedavisi hakkında hemfikir olunan birşey var mı acaba..daha önce suzuki swiftte vardı bu tıkırtı..fren kaliperlerinden geldiğini söylemişlerdi..gerçekten kaliperleri yağlayınca ses bitiyordu..ben direksiyon kutusundan olduğunu sanmıyorum...bu direksiyon kutusunda tornalatma işlemi yaptıranlar sorunu tamamen çözmüşler mi acaba...arabaya dvd/tv düşnürken tıkırtının peşine düştük
  • 2011 Toyota aurısım var sırf yol sesı ve dıreksıyon tıkırtısından aracımı satmak ıstıyorum aynı araçtan başka arkadaşımda aldı onda yok ve 2006 corallo hb araçlar ınanın aurısten 2 katı dayanıklı ve ses çıkmıyor araçtan ne tümsekte nede başka bıyerde yol sesı hıc gırmıyor ıcerı

Corolla hb ınanın aurısten daha kalıtelı ve dıreksıyon tıkırtısı sansınıza ne çıkarsa 2 kez degıstı garantiden yıne var hala atıyorummm aracımııı
  • O yüzden 2005 -2004 modeller çok pahalı....Alan satmıyor satan da manyak paralara satıyor....
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.