Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (502. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.283
Cevap
68
Favori
710.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

Arkadaşlar su aralar araçlarınız ne yakıyor acaba 1.3 multijet benim araç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 06hakki

Arkadaşlar su aralar araçlarınız ne yakıyor acaba 1.3 multijet benim araç

Kayseri yolculuğu yaptım gezmek için akıcı olmayan yollardan gittim dur kalk viraj ve düşük hızda
    750 km ortalamasi 4.0 litre/100 km
    Otobandan gidince 3.5 km 100 km de

Antakya gidiş dönüş oldukça virlajli dönemecli yollar
    Ort. 3.6

Yavaş gidersen 3.5
    Hızlı gidersen zaten ekonomi falan kalmıyor yakıtı içiyor;
    Yol sesi motor sesi teker sesi çok çıkıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim araçların bijon aralıgı nedir net bilgi lazım

• Arkadaslar Aksaray Mersin arası gidip geldim daha 100 km olmadan direksiyon ışığı yandı hem giderken hem dönerken. Işık yanıyo fakat direksiyon hemen sertlesmiyor. Ne zaman bi trafik ışığında dursam o zaman sertleşiyor. Stop edip çalıştırinca bazen düzeliyor bazen birkac kez ugrastiriyor. 2 gun sonra Aksaray Ankara arası gidip geleceğim. Bu aralar maddi açıdan sikintidayim direksiyona en az 100 200 isterler diye dusunuyorum. Sizce bu sorunu çözmenin baska bir yolu var mi? Veya başına gelenler ne yaptılar bu sertlesme durumunda?

• quote:

Orijinalden alıntı: tetriser

Arkadaslar Aksaray Mersin arası gidip geldim daha 100 km olmadan direksiyon ışığı yandı hem giderken hem dönerken. Işık yanıyo fakat direksiyon hemen sertlesmiyor. Ne zaman bi trafik ışığında dursam o zaman sertleşiyor. Stop edip çalıştırinca bazen düzeliyor bazen birkac kez ugrastiriyor. 2 gun sonra Aksaray Ankara arası gidip geleceğim. Bu aralar maddi açıdan sikintidayim direksiyona en az 100 200 isterler diye dusunuyorum. Sizce bu sorunu çözmenin baska bir yolu var mi? Veya başına gelenler ne yaptılar bu sertlesme durumunda?

kardeşim bu arızanın tamiri 3000 TL haberin olsun...
  • Mr.Extrem kullanıcısına yanıt
    Araba ne ki 3000 lira masrafi oluyor ya. :/ Sizde de çıktı mı bu sıkıntı? Neden oluyor acaba?

• quote:

Araba ne ki 3000 lira masrafi oluyor ya. :/ Sizde de çıktı mı bu sıkıntı? Neden oluyor acaba?

2 sene önce aynı arızaayı arkadaşım 2750 tl ye serviste yaptılar.. :( inşallah ücretsiz veya düşük bir maliyetle yaptırısın..

belki basit bir elektrikçide yapabilir..

bu arada kronik bir arıza haberin olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Extrem -- 10 Eylül 2017; 0:27:34 >
  • Mr.Extrem kullanıcısına yanıt
    Evet araştırınca öğrendim. Yani city modu sıkıntılı olduğunu biliyordum zaten uzun zamandır city kapalı kullanıyorum ama direksiyonun tamamen sorunlu olduğunu bilmiyordum. Bir yerde 28 -32 km arasını hızlı geçersek sorunun olmadığını iddia eden bir yorun okudum. Deneyen var mi acaba?

• merhaba arkadaşlar

yaz tatilini tamamladık, yakıt durumunu paylaşayım

şehirler arası istanbul - antalya 1035 km yol yaptım (bunun 200 km si şehir içi) alınan yakıt 215tl yol bilgisayar göstergesi 4.5lt / 100km gösteriyordu 20kr/km

antalya içi 660 km yol yaptım 153 tl yakıt aldı araç 23kr/km

geçen yıl aynı yolu 4,8 - 4,9lt/100km şeklinde yapmıştım, arada tek fark ön iki lastiği değiştirmem oldu

eski lastiğim bridgestone turanza er300 dü
    yeni lastiğim yokohama blueearth
    arada bu kadar fark olması şaşırttı beni açıkçası
  • Merhaba arkadaşlar,

2011 ve 2012 yıllarında benimde 2006 model 1,3 multijet Dynamic puntom vardı. Çok büyük merakla almıştım. Ne günlerdi. Arabayı sattım satalı dertlerde bitti o yıllardan beri foruma yazmıyorum.

İlk olarak ben uzun mesafeli seyrek trafik olan yollarda 100 km' de 3,2 ila 3,3 lt' tüketimi rahat yakalıyordum. Ama 80 ila 90 km/h hızla giderseniz. 90 ila 100 km/h hızla 3,4 ila 3,5 lt oluyordu 100 km' deki yakıt tüketimi oluyordu. Tabiki klima açık değilken klima açıldığında da hatırladığım çok fazla fark etmiyordu. İlave 0,2 ila 0,3 Lt tüketim oluyordu sanırım 100 km' de. Yaklaşık 45 lt mazot ile 1200 km yol yaptığımı bilirim. Bu araç gerçekten çok az yakar kıymetini bilin. Ama hız yapacağım derseniz içer. 130 la 140 km/h hızlarda diğer araçlar fazla yakar. İsterseniz deneyin.

Direksiyon sorunu kroniktir. Sorun yaşamayanlar %10 luk bir kesimdir. Bu aracı satın alıyorsanız %90 direksiyon hata sorunu vardır. Ben servise gösterdim çıkmadı içim rahat demeyin serviste hata çıkmıyor. Kendi aracımda ara ara yapıyordu. Stop edip tekrar çalıştırınca direksiyon eski haline dönüyordu. Servise götürdüm bilgisayara bağladılar araçta sorun bulamadılar. Ben bu haliyle kullanıyordum biraz sinir ediyor ama 3000 TL vermekten iyidir. Ayrıca bnimki yağmurlu havalarda ve sonbahar - kış aylarında daha çok arıza veriyordu.

Bir diğer diyeceğimde vşrajlarda dikkat edin. Araç önden kayma eğiliminde viraja hızlı girerseniz veya hızlı şekilde makas atmaya çalışırsanız takla atarsınız.

• 2004 yılında sıfır km alarak başladığım punto macerası dün itibarıyla sona erdi

300.000. km yi geride bıraktık kendisiyle

Ekonomik ve çevik bir araçtı

Diğer arkadaşlara kazasız günler diliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • torossediri kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun. Çok uzun bir dönemde kullanmışsın. 13 Yıl dile kolay. Senin araç hiç sıkıntı çıkarmadı sanırım.
  • Çok önemli bir problem yaşamadım şükür,sıkıntısız kullandım
  • quote:

Arkadaslar Aksaray Mersin arası gidip geldim daha 100 km olmadan direksiyon ışığı yandı hem giderken hem dönerken. Işık yanıyo fakat direksiyon hemen sertlesmiyor. Ne zaman bi trafik ışığında dursam o zaman sertleşiyor. Stop edip çalıştırinca bazen düzeliyor bazen birkac kez ugrastiriyor. 2 gun sonra Aksaray Ankara arası gidip geleceğim. Bu aralar maddi açıdan sikintidayim direksiyona en az 100 200 isterler diye dusunuyorum. Sizce bu sorunu çözmenin baska bir yolu var mi? Veya başına gelenler ne yaptılar bu sertlesme durumunda?

Çözüm tork sensörü değişimi

Torque sensor

http://www.ebay.com/itm/EPS-Sensor-torque-steering-sensore-di-coppia-fiat-punto-188-yellow-cable-/191852857580?epid=1966512041&hash=item2cab5248ec:g:jIYAAOSwF1tZb0Qk

Sarı kablolu olan bizim araca uygun diye biliyorum

Youtube da değiştirme videosu vardi

• Arkadaşlar aracımı bi akrabama satmıs bulunmaktayım aracım Ankara'dan İstanbul a satıldı cok üzüldüm açıkcası cok zor ayrıldım aracımdan o konfor rahatlık sürüş keyfi yakıt ekonomisi inşallah pişman olmam diye düşünüyorum hepiniz Allah'a emanet olun herşey için teşekkürler

• Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Aracım 2006 model 1,4 dinamik shine modelidir.

Size bir kaç sorum olacaktı.

1) aracımda yolcu havayastığı devrede ancak yolcu havayastığı gösterge ışığı 4 saniye yanıp ardından 4 saniye yanıp-sönünüyor.( bu durum havayastığı gösterge ışığının arızasını bildiriyormuş) bu durumla karşılaşan oldu mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

2) seyrek olarak bozuk yollarda hem yolcu havayastığı hemde kırmızı havayastığı göstergeleri aynı anda yanıp kısa bir süre sonra sömüyor nedeni ne olabilir.

3) bu araçlarda kol dayama kullanan var mı? Önerilerinizi bekliyorum

TEŞEKKÜRLER

• quote:

Orijinalden alıntı: honestman

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Aracım 2006 model 1,4 dinamik shine modelidir.

1) aracımda yolcu havayastığı devrede ancak yolcu havayastığı gösterge ışığı 4 saniye yanıp ardından 4 saniye yanıp-sönünüyor.( bu durum havayastığı gösterge ışığının arızasını bildiriyormuş) bu durumla karşılaşan oldu mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

2) seyrek olarak bozuk yollarda hem yolcu havayastığı hemde kırmızı havayastığı göstergeleri aynı anda yanıp kısa bir süre sonra sömüyor nedeni ne olabilir.

TEŞEKKÜRLER

airbag lambası bir ihtimal sağ kapı içinde anahtar açma yerinden bozuk olabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: honestman

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Aracım 2006 model 1,4 dinamik shine modelidir.

TEŞEKKÜRLER

airbag soketi gevşek olabilir
    sigorta kutusuna falan bakın bir yerde soketi olacaktı onun

olmadı obd cihazı ile arızayı okutmaya çalışın

• Teşekkür ettim. Bizim araçlarda airbag soketi nerde. Koltuk altında değil herhalde

• arkadaşlar merhaba 20000-25000 arası araba araştırması yapıyorum.Az yakması,klima,az biraz konfor ve de yol tutarsa iyi olur.Siz bu aracı tavsiye eder misiniz?Bu fiyat aralığında uygun gibi bu araçlar
  • 
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.