Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (459. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.282
Cevap
68
Favori
708.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 457458459460461
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada son zamanlar sabir olmamakla birlikte arasıra 'm.oil press' ilk marş bastığımda birde şu sıralar ilk çalıştırmamda devamlı service tag ti sanırım ingiliz anahtarı olan ışık yanıyor 5-10 sn sonra göstergeler normale dönüyor.

böylede bir durum var bir depo opet mazotla şehir içi ve dışı 960 km almaya devam ediyorum 1 defa hata ederek ucuz mazot fullettim depoyu onlada 1200 km yaptı sonra opetten hiç şaşmadım mesafede 960km den şaşmıyor tüketimde böle bende.
  • yokmu bana yardım edebilecek bir puntocu yada sanayiisever abilerim...üstte derdimi anlattım
  • utopiautopia U kullanıcısına yanıt
    Rampadaki sallanma aks kafası arızası ve boşluğundan yapar iç taraftakiler yalnız...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iç aks kafalarından mı diyorsunuz hocam...götürdüğüm arkadaş doğru tesbitmi yapmış

eğer öğleyse 2 iç aks kafası 220 tl opar hayırlı işler daha taktırması var..

başka neden olabilir bu sallama...
  • 3 4 saniye bekleme dediginiz
    Turbo lag dedikleri turbo gecikmesi sanırım:

Turbo hortumlarıni kelepcelerini kontrol edin gerekirse kelepçeleri değiştirin.
    Puntonun kronik sorunu kelepçeler gevşiyor. ayar vidalı olan kelepcelerle değişim oneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 25 Ağustos 2015; 11:30:42 >
  • Cevrenizde gordugunuz çukurları belediyeye telefonla veya mail ile bildirin
    Normalde bunu mahalle muhtarlarınin yapması gerekiyor.

Otobanda bile çukurlar olabiliyor
    Çukurları şikayet etmeye etmeye sonunda alt takım ses yapıyor amortisor bozuluyor cukurdan kacmak isteyenler kazaya sebep olabiliyor

• Turbo ile ilgili olan durumu bilmiyordum bak bu iyi oldu teşekkür ederim yokuşta ve gaza basınca araçta bariz sallama

Hakkında iç aks kafaları hariç ne kontrol ne ettirmeliyim.

bakım ve performansla ilgili motorun rahatlaması için neler değiştirelim bu araçta onuda belirtebilirseniz sevinirim.

ilginiz için teşekkürler
  • buda benim puntom :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: utopiautopia

Turbo ile ilgili olan durumu bilmiyordum bak bu iyi oldu teşekkür ederim yokuşta ve gaza basınca araçta bariz sallama

Hakkında iç aks kafaları hariç ne kontrol ne ettirmeliyim.

bakım ve performansla ilgili motorun rahatlaması için neler değiştirelim bu araçta onuda belirtebilirseniz sevinirim.

ilginiz için teşekkürler

Motoru durdurunca sarsıntı oluyorsa sanziman takozu degismeli

100 binde bir sanziman yağı degismeli

Map sensoru debimetre temizligi hava filtre kutusu temizligi

Arada enjektor katkısı wurth vb gibi kaliteli bise. Gerçi etken madde kerosen diger adiyka gazyağı . birbirinden pek farki yok sanirim enjektor katkilarinin

Enjektör sorunu da silkeleme benzeri bir etki yapabilir.katkı +bir süre devirli surmek faydalı olabilir

Cozemediginiz sorunlari buraya sorabilirsiniz

www.otosorun.com/yakit-sorunlari/arabaniz-sarsintilimi-calisiyor/#comment-5717

• Selamlar. Yedek su deposu catlamis degistirmek istiyorum servislerde siparis ediyorlar parca yokmus. parca ucreti 140 iscilik 40 50 civari denildi. bu parcayi daha uyguna bulabilecegim bir yer bilen varsa yardimlarini beklerim.. tesekkurler...

• bugün az kalsın sağ ön tarafı veriyordum bir çekici sağ taraftan bildiğin üstüme döndü yol kamerası şart valla

acı bir fren yaptım dönen arkadaşında annesini baya bi rahatsız ettim .. nazar değiyordu puntocuğuma ..

şu yokuşta ve gaza sert yüklendiğimdeki oluşan sallanmayı giderebilecek bide debriyajdaki o nadir herkesin sorduğu çıt sesinin giderebilecek sağlam bir usta varmı bilen aydında...
  • Kaça alınır arkadaşlar veya bu kmde alınır mı ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-orjinal-degisensiz-parca-boyali-grande-punto-italyan-226835424/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThePlakumat -- 29 Ağustos 2015; 8:16:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO 188

Selamlar. Yedek su deposu catlamis degistirmek istiyorum servislerde siparis ediyorlar parca yokmus. parca ucreti 140 iscilik 40 50 civari denildi. bu parcayi daha uyguna bulabilecegim bir yer bilen varsa yardimlarini beklerim.. tesekkurler...

Aleykum selam

Oncelikle tamir isini araştır
    Sağlıklı olursa tamir.

Olmuyorsa çıkma araştır netten falan
    Parçacı gezsen daha iyi olur her parcayi nete koymuyorlar

O da olmadı yansanayi veya baska markadan uyan olursa grande punto vs.

En son orijinal

• quote:

Orijinalden alıntı: PewDiePie

Kaça alınır arkadaşlar veya bu kmde alınır mı ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-orjinal-degisensiz-parca-boyali-grande-punto-italyan-226835424/detay/

Biniciysen km den korkma 400-500 bin km lerden bahsediyorlar multijet motor için

Bu modelde mazot filtresi komple değişiyor yuvasıyla birlikte o biraz pahalıya geliyor hepsi o
    Punto filtre setini 40-50 ye alıyorsan bu az pahalıdır hepsi o

Grande 5 yildiz euro ncaptan
    Güzel araba
    Renk de gri beyaz daha guzel olur
    Aerodinamik dizayni guzel
    Tasarım 10 numara

• quote:

Orijinalden alıntı: utopiautopia

bugün az kalsın sağ ön tarafı veriyordum bir çekici sağ taraftan bildiğin üstüme döndü yol kamerası şart valla

acı bir fren yaptım dönen arkadaşında annesini baya bi rahatsız ettim .. nazar değiyordu puntocuğuma ..

şu yokuşta ve gaza sert yüklendiğimdeki oluşan sallanmayı giderebilecek bide debriyajdaki o nadir herkesin sorduğu çıt sesinin giderebilecek sağlam bir usta varmı bilen aydında...

Yol kamerasi sart
    Hem aracin onune hem arkasına
    Gps li olmalı anlik hizi videoda göstermeli

• Punto spin videom

[DHVideo=]https://youtu.be/GBveazRDsPM
    https://youtu.be/GBveazRDsPM

[DHTUBE=]https://youtu.be/GBveazRDsPM[DHTUBE=]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 29 Ağustos 2015; 11:18:23 >
  • Sa punto severler. Benim araçtan uzun zamandır siyah duman ve rüzgar sesi gibi bi ses geliyor. Benim tamirci abiye götürdüm aracı kullanmadan siyah duman çıkıyor dedim diye devirli kullan geçer dedi. Bayağıdır devirli kullanıyorum arabayı ama hala siyah dumanı atıyor ve gerçekten rahatsız edici bir ses çıkarıyor. Bunların ikisine birlikte ne sebep olabilir sizce bilenler varsa lütfen yardım etsinler. Araç 1.3 multijet

• filikoguz kullanıcısına yanıt
    Araç kaç km de, ses kalın bir ıslık sesine benziyor mu? Bir de araçta performans eksikliği var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Durace

Araç kaç km de, ses kalın bir ıslık sesine benziyor mu? Bir de araçta performans eksikliği var mı?

araç 148 bin km de performans eksikliği var ufakta olsa ıslıktan daha çok rüzgar sesine benziyor. Gaza yüklenildiği zaman geliyor. Bi de Yakıt tüketimi arttı biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: filikoguz

Sa punto severler. Benim araçtan uzun zamandır siyah duman ve rüzgar sesi gibi bi ses geliyor. Benim tamirci abiye götürdüm aracı kullanmadan siyah duman çıkıyor dedim diye devirli kullan geçer dedi. Bayağıdır devirli kullanıyorum arabayı ama hala siyah dumanı atıyor ve gerçekten rahatsız edici bir ses çıkarıyor. Bunların ikisine birlikte ne sebep olabilir sizce bilenler varsa lütfen yardım etsinler. Araç 1.3 multijet

Yazılım atilan araçlarda siyah duman oluyor bazen

Netten araştır derim sorunun kaynağını
    Motor yag yakıyor olabilir
    Yag seviyende azalma oluyor mu belirgin?

Ileri seviyelerde egzozdan mavi duman cikiyor denir hep

• 
Sayfa: önceki 457458459460461
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.