Şimdi Ara

2001 Model Toyota Corolla 1.6 Kesiciye Girermi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
2.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnsanların bakışını istiyorsan taksim meydanın önüne çek bikeriliğine n deyken 7 bin devir yap olsun bitsin
    1 kendiliğinden bişey olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallaha arkadaşlar içime su serptiniz bi nebze şu olayı 1 kere yaptım şimdiye kadar oda 1.5-2 saat önce falan araç otomatik 6900 devire kadar bi vututu göremedim dahada yapmam herhalde o motorun kükreyişi kulağımdan çıkmıyor
    gece rüyalarıma girecek herhalde şimdi bu 1 seferlik olay arabanın işleyişini etkilemez diyorsunuz eskiden nasılsa şimdide öyle olur inşallah
    --------------
    Birde dediğim gibi aracı sabah çalıştırıp garajın yokuşunu çıkarken tam gaz basıyorum araba 2.5 3 bin devirden yukarı çıkmıyor ve çok yavaş çıkıyor yokuşu ne yapabilirim bu durumla ilgili
  • daha fazlası var broadway ile ilk 3 vitesde ibreyi sona dayadım (kesici diye bişey yok gittiği yere kadar gider devir)
    renault symbol ile her vitesde kesiciye girdik 5. vites dahil ve araç haftada en az 2-3 kere kesiciye giriyor kuzen çok zorluyor şuan 102.000 km de karadeniz turunda araç sorunsuz gidiyor uzun yolda lpg ile 180 görebiliyor
     2001 Model Toyota Corolla 1.6 Kesiciye Girermi ? 2001 Model Toyota Corolla 1.6 Kesiciye Girermi ? 2001 Model Toyota Corolla 1.6 Kesiciye Girermi ? 2001 Model Toyota Corolla 1.6 Kesiciye Girermi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

daha fazlası var broadway ile ilk 3 vitesde ibreyi sona dayadım (kesici diye bişey yok gittiği yere kadar gider devir)
    renault symbol ile her vitesde kesiciye girdik 5. vites dahil ve araç haftada en az 2-3 kere kesiciye giriyor kuzen çok zorluyor şuan 102.000 km de karadeniz turunda araç sorunsuz gidiyor uzun yolda lpg ile 180 görebiliyor
     2001 Model Toyota Corolla 1.6 Kesiciye Girermi ? 2001 Model Toyota Corolla 1.6 Kesiciye Girermi ? 2001 Model Toyota Corolla 1.6 Kesiciye Girermi ? 2001 Model Toyota Corolla 1.6 Kesiciye Girermi ?

yani hocam diyosunuzki 1 seferlik birşey olmaz aracın işleyişine motoruna 1 seferlikten zarar gelmez diyosunuz broadway ile 7000 devir gördüğünüze ve sonucunda birşey olmadığına göre sorun yok demektir

• Motor soğukken zorlama o da seni zorlar :)

• Bence zorlamana degmez. Hazir biniyosun sonra moralin bozulmasin.
  • Kesiciye girip vudududu yapması için özel bir işlem gerekiyor diye biliyorum. Eskiden bende de corolla vardı kesiciye girdim çoğu kez araba sollarken, devir çok çabuk yükselirdi düşük viteslerde. Ama redline diye tabir edilen yere gelir gelmez anında gazı keser ve yığılırdı araba. Zorlamanın alemi yok, boş verin paşa paşa gezin zevkini çıkararak :)
  • Haklısınız vallaha normalde gezerken vutututut da neymiş yaktığım yakıta yazık oldu sonucu hüsranla bitti 6500 devirden sonra bi ses duymadım zaten
  • Efsane kasa corolla var. 100000 km yi yeni devirdim. Arac 9 senedir bizde ama hala devir kesiciye sokmadim. Insan arabayi evladi gibi gorunce kiyamiyor.

Ama kiyanlar var tabi.

Boşta devir kesici;

2 viteste;

1-2-3 ve 4. viteste. 185 basarken devir kesiciye sokuyor arabayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 3 Eylül 2014; 22:51:38 >

• Ek olarak çok hevesiniz varsa alın bir tane eski kasa civic'lerden. Birkac değişiklik sayesinde aşağıdaki gibi devir çevirirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Angelica -- 3 Eylül 2014; 23:02:32 >
  • Motor bitiren haraketler bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Efsane kasa corolla var. 100000 km yi yeni devirdim. Arac 9 senedir bizde ama hala devir kesiciye sokmadim. Insan arabayi evladi gibi gorunce kiyamiyor.

Ama kiyanlar var tabi.

Boşta devir kesici;

2 viteste;

1-2-3 ve 4. viteste. 185 basarken devir kesiciye sokuyor arabayı

----------------------------------------------------------------

quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

Motor bitiren haraketler bunlar.

Angelica hocam lafı ağzımdan aldınız bi insan evladı yerine koyunca böyle oluyo 6500 e çıkartırken içim cız etti vallahi

-----------------------------------

echomaniac hocam vallaha sizde haklısınız motor ömrünü azaltan şeyler

• sabricanözkznc S kullanıcısına yanıt
    Keske o kadar cikmisken biraz daha cikarsaydiniz. Sizin araciniz bir ust kasa. Benimkinde limitor varsa sizinkinde her turlu vardir. Tahminen 6800-7000 arasi devreye giriyordur. Cok dusuk ihtimal 7200 rpm.

• Şu konulari görünce ikinci el araba alası gelmiyor insanın.

• quote:

Keske o kadar cikmisken biraz daha cikarsaydiniz. Sizin araciniz bir ust kasa. Benimkinde limitor varsa sizinkinde her turlu vardir. Tahminen 6800-7000 arasi devreye giriyordur. Cok dusuk ihtimal 7200 rpm.

Vallahi ne yalan söyliyim gece garajda bütün apartmanı uyandırmadığım için şükür ediyorum yoksa ellerinde oklavalarla teyzeler inse garaja aman ne kötü bu haftasonu yaşamkent'e kooparatife gittiğim zaman 1 kere daha denerim herhalde aslına araca zarar verirmi diye içim içimi yemiyor değil 1 kere şu vutututu sesini duymak yeter zaten dahasını hayatta yapmam malum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabricanözkznc -- 4 Eylül 2014; 1:07:57 >

Hocam, arac vitesteyken yani seyir halindeyken deneyin bence. Daha cok keyif alirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Nulla Poena Sine Lege

Şu konulari görünce ikinci el araba alası gelmiyor insanın.

Aslında her araba kullanıcısı böyle yapacak diye birşey yok beni asla öyle kızlara hava atmak için gaza basıp böyle ani haraketler yapan biri olarak görmeyin araç gerçekten çok temiz bi araç içinde sigara bile içilmedi ama meraktan dolayı böyle bir işe kalkıştım heves ettim diyeyim :D 1-2 kereden birşey olmaz mantığı ile denedik
  • quote:

Hocam, arac vitesteyken yani seyir halindeyken deneyin bence. Daha cok keyif alirsiniz

Hocam kanıma girmeyiniz lütfen araç otomatik vites 1-2-3 de izin vermez sanırım ama 4 de sona dayarsam devir saatini sanırım olur ama bunun için bana bayağı uzun boş bi yol gerekicek yoksa cumburlop uçarız

Pardon otomatik oldugunu unutmusum.

Vites seceneklerinde 1-2-3 diye birsey yok dimi?

• quote:

Pardon otomatik oldugunu unutmusum.

Vites seceneklerinde 1-2-3 diye birsey yok dimi?

1-2 Var :D böyle fakir işi tiptronik işte 1-2 var aslında doğru söylediniz hatta Vites sıralaması (yanlış hatırlamıyor isem)
    P

R
    N
    D
    2
    1
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.