Şimdi Ara

2000 TL.'ye kadar A+++ Buzdolabı tavsiyeleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
20.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • iyicene karasız kaldık ,samsung 63ebpn alacaktık şimdi samsung rt77sbpn çıktı hangisini tercih etsek birde boshc low frost çıktı allak bullak olduk candoğan usta samsung 2 model den hangini tercih etsek yardım ,
  • istanbul kadıköy, serasker caddesi samsung bayiinden aldık...
  • Üstadım yatak odasında buzdolabımı ? naptın sen ya :(

Hayırlı olsunda malesef bizim evdeki arçelik öyle bir ses yapıyordu uyuyamıyorum uazkta olmasına rağmen, kim bilir başımın ucunda olsa ne olur....
  • Bu buzluk kısmının altta olmasına anlam veremedim. Mesela bazı yiyecekleri en üst kısma bu kısımda da en arkaya yerleştirsek boyu kısa olanlar o yiyeceği,içeceği almada sıkıntı yaşamazlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azizim

Bu buzluk kısmının altta olmasına anlam veremedim. Mesela bazı yiyecekleri en üst kısma bu kısımda da en arkaya yerleştirsek boyu kısa olanlar o yiyeceği,içeceği almada sıkıntı yaşamazlar mı?

Boyu kısa olanlara tavsiye etmiyorum.
    Fıtığı vs olanlar için iyi olabilir.
  • arkadaşlar ,

buzdolabından şu an'a kadar memnunuz, faturam kaç gelecek bir de ona bakacaz , o da azalmışsa doğru tercih yapmış olacağım....Sesi çok çok az diyebilirim...Ev çok sessizleşti....Soğutması çok hızlı ve dolabın kapağını açınca bir kaç dakika açık kaldığı halde derecede oynama bile olmuyor, daha uzun süre açık kalıp dolap içindeki sıcaklık yükselince çok kısa süre içinde ayarladığınız dereceye geliyor (-18 alt taraf, +4 üst taraf )...

eskki buzdolabı çalışırken genleşme seslerine benzer sesler çıkarıyordu, bunda hiç o tür sesler duymadım.

Dolap iç rafları beyaz plastikten yapılmış, şeffaf değiller bu yüzden biraz sade görünüyor içi, ama çok ferah...Şimdilik herkese tavsiye ederim, şimdilik diyorum çünkü kullanalı daha bir ay bile olmadı...

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/refrigerater/bottom-mounted/RL62ZBSW1/ANU...

bu arada Candoğan arkadaşım yeni dolabın faturanı düşürdü mü acaba merak ettim.Bosch Low frost A+++ almıştın , güle güle kullan tekrar...

• Samsung rt 77sbpn aldık 2000 tl nakit,raflar güçlendirilmiş cam yazıyordu sitesinde ama sanırım sert şeffaf plastik,Tek bir düğmeye dokunarak dönüştürülebilir tazelik. yazıyor sanırım o özellikte mevcut değil,üzerinde 570 kwsaat yazıyor yıllık tüketim miktarı imiş,dolabın resimlerini ekliyeceğim geniş ferah bir dolap sessiz çalışıyor 63 ebpn arasında bunu tercih ettim sebebi 63 ebpn taiyland üretimi idi bu cihaz kore yapımı umarım yerinde bir tercih yapmışızdır klasik olucak ama satıcı ve servis memnun kalacağımız belirttiler!
  • arkadaşlar samsung buzdolabından sonra faturam 90 tl 'lerden 100 'lerden ki bu 2005 ten beri yüksekti, son iki aydır gelen faturam 57 tl ve 62 tl , 62 tl 33 günlük faturam, 57 olan 29 günlük faturam...yani elektrik faturam dolap değiştikten sonra neredeyse % 40 kadar düşüş gösterdi hemde elektriğe zam yapılmış olmasına rağmen...

Bence elektirik faturası yüksek olanlar acil buzdolabını en az A+ sınıfıyla yenilesinler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Low Frost özelliği derin dondurucu ile alakalı. Soğutucu bölümle ilgisi olan bir teknoloji değil. Soğutucu bölme zaten kendi buzunu düzenli aralıklarla kendisi eritiyor.
    Soğutucu ünitenin (evaporatör) dondurucudaki tasarımı ve yerleşimi sayesinde dondurucu bölmedeki buz tutma oranı azaltılmış. Buna Low Frost deniyor.
    Ayrıca statik olup da elektronik kontrollü olması tasarruflu ve yüksek performanslı olmasını sağlıyor. Diğer statik buzdolaplarındaki gibi dondurucu soğukluğu kontrolsüz değil; ayrı olarak 'C birimiyle ayarlanabiliyor. Çift soğutma çevrimi sayesinde dondurucu veya soğutucu ayrı ayrı soğutulabiliyor.

Kullanma kılavuzunda +5'C sıcaklığa kadar verimli çalışabileceği beirtilmiş. Ben yine de +10'C ye kadar olan ortamlarda kullanılmasını doğru buluyorum. Kışın anormal soğuk olan doğu illerimiz haricinde kullanılabilecek bir ürün. Bu zamanda mutfağı +10'C altına düşen ev azdır herhalde, çok soğuk bir ortam çünkü.

Hocam low frost derin dondurucu bölümü ile alakali demişsiniz.. bu durumda sogutucu bölümü standart, yani aynimi no frost dolaplarla low frost dolaplarin sogutucu bölümü?

Tek farklari derin dondurucuyla alakami hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Epey geçcikmiş bir cevap olucak ama No Frost ile Low Frost bu ikisinin arasındaki fark

noFrost: Buz yapmadan Dondurur ve yaz'dan saklamak istediğiniz ürünleri olduğu gibi koyduğunuzda tüketinceye kadar korur fiyatı biraz daha pahalı olup elektrik tüketimi daha yüksektir .

lowFrost: Yazdan saklamak istediğiniz ürünleri önce haşlayıp sonra saklamanıza olanak sağlar bunu yapmadığınız taktirde ürünler bozulabilir kesinlikle haşlanarak saklanmalıdır derin donduruculara nazaran daha az oranda buz yapar lowFrost daha ucuz fiyatlı ve daha az elektrik tüketimi sağlar .

Günlük soğutucu kısımlarında bir birlerine üstünlüğü kullanılabilirliği ve hacimleri ile değerlendirilebilir.

not: A+++ olanları tavsiye ederim eğer gücünüz yeterse noFrost olanı tercih edin lowFrost ta saklanıcak ürünlerin saklanma dan önce haşlanması ayrı bir sorun oluşturacaktır .

umarım açıklayıcı olmuştur .

• quote:

Orijinalden alıntı: kofteci

Epey geçcikmiş bir cevap olucak ama No Frost ile Low Frost bu ikisinin arasındaki fark

noFrost: Buz yapmadan Dondurur ve yaz'dan saklamak istediğiniz ürünleri olduğu gibi koyduğunuzda tüketinceye kadar korur fiyatı biraz daha pahalı olup elektrik tüketimi daha yüksektir .

lowFrost: Yazdan saklamak istediğiniz ürünleri önce haşlayıp sonra saklamanıza olanak sağlar bunu yapmadığınız taktirde ürünler bozulabilir kesinlikle haşlanarak saklanmalıdır derin donduruculara nazaran daha az oranda buz yapar lowFrost daha ucuz fiyatlı ve daha az elektrik tüketimi sağlar .

Günlük soğutucu kısımlarında bir birlerine üstünlüğü kullanılabilirliği ve hacimleri ile değerlendirilebilir.

not: A+++ olanları tavsiye ederim eğer gücünüz yeterse noFrost olanı tercih edin lowFrost ta saklanıcak ürünlerin saklanma dan önce haşlanması ayrı bir sorun oluşturacaktır .

umarım açıklayıcı olmuştur .

Bu haşlama olayını ilk defa duyuyorum daha hiç bozulma başıma gelmedi benim bu biraz fanteziye kaçmış bence, sonuçta ikiside aynı sıvaklıkta çalışıyor ne alaka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar yazma gereği duydum,
    samsung buzdolabı almıştım yaklaşık 3 sene oldu sanırım.

ilk senesinde belki 2.senesind yani garanti kapsamındaydı öyle hatırlıyorum; dijital gösterge sapıttı, söndü bazı rakamları...servis parçayı komple değiştirdi daha güzel oldu...
    sepetlerde su biriktirdi, 1 , 2 gün fişi çektim kapakları açtım, beklettim....sonra düzeldi.

maalesef o da geçtiğimiz aylarda , ekran yavaş yavaş bazı yerlerden sönmeye , farklı yerlerden ışık yanmaya başladı yani düzgün görüntü olanaksız nerdeyse...

ve dış yüzey boyası çok ince boyanmış , hemen çizilebiliyor...
    ..ses seviyesi az diye almıştım 40 db. gayet sessizdi, ama sanırım bir miktar derin inlemeli de olsa biraz arttı, ama normal dolaplara göre yine de sessiz...

artıları :

elektirik sarfiyatı az.
    soğutması stabil. ve hızlı.
    karlanma yok.
    ses seviyesi halen sessiz gibi.
    lastikleri halen yep yeni düzgün.
    renklerde solma olmadı.
    ( bu arada 2.5 yıl boyunca kafeterya da iş için kullandım ayrıca belirtiym)...şimdi eve getirdim tekrar...yani sonuç olarak fena sayılmaz , iyiye yakın.

• aynı modelin spotunu 1690 a gördüm... ama çin üretimi almayın benimki çin üretimi...

aynısının tıpkısı kore üretimi var, çok dikkatli incelediğinizde bazı kalite farklarını anlayabilirsiniz...koresi tabii ki daha düzgün ve işçilik v kalitesi daha iyi...ama dediğim gibi ilkbakışta anlaşılmıyor, yakından bakınca ayrıntılarda gizli.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.