Şimdi Ara

2000-3000 TL ile Fotoğraf Makinası ve Lens tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Fotoğrafçılığa yeni adım atmak istiyorum.Kendime Max 3 bin lira bütçe ayırdım.Bu fiyafa Nikon veya Canon arasında alabilceğim veya oluşturabileceğim en işe yarar makina ve yeni başlayan birisine göre işimi görecek lens tipi hangisidir.Tavsiyelerini bekliyorum

• ne fotosu çekeceksin mesela ? portre manzara makro ...

2. el mi yoksa 0 mı ?

• Canon Eos 700d ve Sigma 15-50 f2.8 lens ile beraber almayı düşünüyorum iyi bir tercih olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayvonali

Canon Eos 700d ve Sigma 15-50 f2.8 lens ile beraber almayı düşünüyorum iyi bir tercih olur mu?

bende aynını yaptım. yanına bir de manzara için 10-18 çakarsın ilerde tadından yenmez. bu arda sigma da optik is olsun. emin ol çok gerekli. bir de benim de ilk slr makimen 700d ama dinamik alan konusunda çok başarışız geldi bana. raw formatta çekip düzenliyorum. bilmiyorum nikonda durum nedir. iso 1600 kullanbiler geliyor. iso 3200 gideri var diyeyim ama iso 6400 çok sıkıntılı. muhtemelen diğer makinelerde de durum aşağı yukarı aynıdır.
  • Geçen hafta bir arkadaşıma hediye olarak Nikon d7100 ve 18-105 Vr lens, Sıfır kapalı kutu fakat garantisi 6 ay önce başlamış şekilde 3100 Liraya Ankara dan aldım. Aynı fiyatlara bulabilirseniz aynı temizlikte bir makina önerebilirim. orta seviyede bir makinadır. sizi uzun süre tatmin edecektir. daha üst düzey bişey isterseniz ikinci el Nikon d600 - d700 body ve sigma 24-70 f2.8 objektifi ortalama 3500 e alabilirsiniz.(2500 makina - 1000 objektif) Full frame makina sahibi olursunuz hemde.

Nikon D5200 önermem size. Af motoru bulunmuyor ve her objektifte otomatik odaklama yapamıyor ve giriş seviyesi, D5200 ün sıfırına bakana kadar kullanılmamış veya çok az shuter de d7100 bulabilirseniz çok iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.