Şimdi Ara

200 kiloluk yetişkin bir erkek gorilin 20 erkek gücünde olması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
4.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu ne kadar seviyeli bir tartisma arkadas? devam beyler forumun size ihtiyaci var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

Silah çeksem ne yapabilir?

bence silahla olsan da seni öldürür

goril hocam bu tek kursunla ölmez ki , sen vurana kadar gelse bi yapiştırsa pert olursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özey olarak geçecek olsak kas miktarı mi önemlidir yoksa motor nöronların çalışma hızı mi? Şuan normal bir bireyde motor nöron lar hızlandırıldığın da güç patlaması olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: CrystalCacik

gorillerin göğüslerine vurması bir güç gösterisinin yanında,oradaki kasları aktive etmede önemli bir rol oynuyormuş.yani benchden önce sizde göğsünüze biraz sertçe vurursanız,daha iyi bir sonuç almanız muhtemel.

vay be

cidden ilk defa duyuyorum bunuşaşırtıcı yani

ben sadece güc gösterisi yapip artistlik olsun diye vuruyolar zannediyodum

• 200 kilo Kayra mi daha ağırdır yoksa 200 kilo goril mi

• quote:

Orijinalden alıntı: bigelow

Burada kaslarını %100'le kullandığını nereden çıkardınız? İnsanların tehlike anında daha önce yapmadığı şeyleri yapması normal bir davranış. Fakat öyle anlarda bile önümüze çıkan genetik bariyerleri vücudumuz aşamaz. Dolayısıyla akıl yürüterek bir kaçış yolu bulmamız gerekir. Bu arkadaş da koluyla kayayı kaldıramayacağı için kolundan vazgeçmiş. Aynı şey değil.

İnsanın ölüm tehlikesi olduğunda sınırları aşabileceğine dikkat çekmek istedim. fatihburak95 nickli arkadaş da bazı anlarda sınırların aşılabildiğini açıklamış. Bence sizin yeteri kadar bilginiz yok bu konuda
  • 200 kiloluk yetişkin bir erkek gorilin 20 erkek gücünde olması

Arkadaşım al sana bir kasın mikroskobik şeması. Kas hareketi esnasında aktinler birbirine yaklaşır. Ortadaki a bandını miyozin oluşturur ve hareket aktin-miyozin ilişkisi ile sağlanır. Burada hareketin a bandının boyuna bağlı olduğunu görmen gerekiyor. İstesen de onun ötesinde hareket yapamazsın çünkü aktinin ilişki kuracağı miyozin yoktur daha fazla. Ayrıca Z bantlarının da a bandına uygun bir sınır oluşturduğunu görüyoruz. Ve tüm bu sınırlar genetikle kodlanmıştır.

Hangi sınırları aşacakmış insan? İnsan biyolojik sınırlarını aşamadığı için bugün folklitler yükümüzü kaldırıyor. İnsan biyolojik sınırlara sahip olduğu için işlerini yapması için teknoloji bu kadar ilerledi. Siz insanı ironman falan sanıyorsunuz sanırım.

• Dehşet-ül vahşet bir güç .

• bigelow B kullanıcısına yanıt
    Ben kimseyi kimseyle karıştırmıyorum. İnsanın acil durumlarda normalde olduğundan daha güçlü olmasını açıklayamadığınız için yeterince bilginizin olmadığını düşünüyorum. Muhtemelen bu işlerde yenisiniz daha.

Bilgili bir arkadaş şuraya gelip açıklasa da konu kapansa keşke.
  • @bigelow

Buyur. Ufak bir araştırmayla adrenalin hormonu salgılandığında normalde olduğundan daha güçlü olduğumuzu buldum.

Sen diyorsun ki ölüm tehlikesinde bile şu anda olduğundan daha güçlü olamazsın. Ama bunun tam tersi olduğunu çocuklar bile biliyor.
    http://yaratilis.com/index.php/adrenalin-tehlike-aninda-bedene-nasil-enerji-verir/

Siz yazının tamamını okuyun çok bilgilendirici bir yazı ama sadece bir bölümlük kısmını buraya alıntı yapayım.

''Bir tehlike anında vücudunuzda olağanüstü hal ilan edilir ve böbrek üstü bezinizden adrenalin hormonu salgılanır. Kana karışan adrenalin molekülleri her organ için farklı bir anlam taşır; damara gittiği zaman damarı genişleten bu molekül, kalbe gittiği zaman kalp hücrelerinin kasılmalarını hızlandırır. Adrenalin molekülleri kas hücrelerine ulaştığı zaman da kasların daha güçlü bir şekilde kasılabilmelerini sağlar. Karaciğere gittiğinde ise, burada bulunan hücrelere, kana daha çok şeker karıştırmalarını emreder. Böylece kasların ihtiyacı olacak ekstra yakıt sağlanmış olur.''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F31FE8CB4 -- 17 Şubat 2018; 15:15:48 >

• Okudum.

Birincisi yaratılış adıyla kurulmuş bir site baştan falsolu. Evrim yalanı diye bir bölüm gördüm hatta, komik.

Siz yazdıklarımı anlamadan cevap veriyorsunuz. Önceki sayfada size şu cevabı vermiştim: ''İnsanların tehlike anında daha önce yapmadığı şeyleri yapması normal bir davranış. Fakat öyle anlarda bile önümüze çıkan genetik bariyerleri vücudumuz aşamaz.''

Adrenalin hormonu ile ilgili yazılanlar doğru. İnsanın tehlike anında sınırlarını zorladığını zaten yazmışım ama siz okumamışsınız.

Sınırları zorlamak ile sınırları aşmak aynı şey midir? Size bilimsel olarak insanların mevcut kas gücünü aşamayacağını kanıtlıyorum bana hala tehlike anında aşabiliriz diyorsun.

Normalde 50 kilo kaldırabilirken örneğin tehdit edildiğin bir durumda 70 kilo kaldırabilmen senin sınırları aştığın anlamına gelmiyor, kaslarının 70 kilo kaldırabileceğin kadar güçlü demektir bu. Ama kaslarının maksimum gücü buysa 75 kiloyu hiçbir şekilde kaldıramazsın nedenini de açık açık anlattım.

• quote:

Orijinalden alıntı: bigelow

Okudum.

Birincisi yaratılış adıyla kurulmuş bir site baştan falsolu. Evrim yalanı diye bir bölüm gördüm hatta, komik.

Siz yazdıklarımı anlamadan cevap veriyorsunuz. Önceki sayfada size şu cevabı vermiştim: ''İnsanların tehlike anında daha önce yapmadığı şeyleri yapması normal bir davranış. Fakat öyle anlarda bile önümüze çıkan genetik bariyerleri vücudumuz aşamaz.''

Adrenalin hormonu ile ilgili yazılanlar doğru. İnsanın tehlike anında sınırlarını zorladığını zaten yazmışım ama siz okumamışsınız.

Sınırları zorlamak ile sınırları aşmak aynı şey midir? Size bilimsel olarak insanların mevcut kas gücünü aşamayacağını kanıtlıyorum bana hala tehlike anında aşabiliriz diyorsun.

Normalde 50 kilo kaldırabilirken örneğin tehdit edildiğin bir durumda 70 kilo kaldırabilmen senin sınırları aştığın anlamına gelmiyor, kaslarının 70 kilo kaldırabileceğin kadar güçlü demektir bu. Ama kaslarının maksimum gücü buysa 75 kiloyu hiçbir şekilde kaldıramazsın nedenini de açık açık anlattım.

Konu kapanmıştır. Bunlar son çırpınışlardı. Forumdan bir şeyler tartışmak konusunda o kadar tecrübeliyim ki artık bu yorumun 'ben haksızım ama tartışmaya devam etmek istiyorum' yorumu olduğunu anlayabiliyorum. Mesela siteye laf atmak gibi çırpınışlar, aynı yazıya farklı kaynaklarda da ulaşılabilir. İyi günler dilerim bugünde bir şey öğrenmiş oldunuz

Bu arada açıklamayı yapan Op. Dr. Hüsnü Erel Aksoy hocaya da internette böyle faydalı paylaşımlarda bulunduğu için teşekkür ediyorum onun gibiler sayesinde senin gibi bilgisizlere muhtaç kalmıyoruz.

• Sizden öğrendiğim tek şey cehaletin insana verdiği özgüvenin ne kadar zararlı ve komik olduğudur.
  • 100 şınav
    100 mekik
    100 squat
    10km koşu
    üç yıl boyunca her gün aksatmadan yapıldığında sınırları aşabilirsiniz
  • Daha önce bir belgeselde izlemiştim. Uçurumda bir şekilde adam yaralandığı için yatıyordu ve yüzlerce kg agirligina kaya yuvarlaniyordu. Kaya ya adamin uzerinden gececekti ya da adam asagi atlayacakti. Olay buna benzer bir seydi yanlis hatirlamiyorsam. Adam yaralıydı ve kaya adamin uzerine gelirken adam kayayi kendi uzerinden savurmayi basarmisti. Tabiiki omuz tendonları kopmuştu.

• Hocam şimdi bunları yapsak gerçekten baya güçleniriz. Yalnız günlük hayatta kaslarımızı tam performans kullanmıyormuşuz. Adrenalin hormonu ne kadar fazla salgılanırsa potansiyelimizi daha fazla kullanıyoruz. Adrenalin'de en fazla ölüm korkusu olduğu zaman salgılanıyormuş.
  • https://youtu.be/K5fCmdWT4tw

İnsan tüm gücü kullanamıyor.Sadece ölümle karşı karşıya kaldığı anlarda kullanıyor ve bu da ciddi sakatlıklara neden oluyor.

• O kadar yazdım gitmiş sadece smiley çıkmış yıl olmuş 2018 hala mı bu hatalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aspiratör -- 17 Şubat 2018; 16:47:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uçan_adam

https://youtu.be/K5fCmdWT4tw

İnsan tüm gücü kullanamıyor.Sadece ölümle karşı karşıya kaldığı anlarda kullanıyor ve bu da ciddi sakatlıklara neden oluyor.

Bu videoda olayın sadece adrenalinle alakalı olmadığı, özel durumlarda beynin acı eşiğini yükseltmesiyle de alakalı olduğu bilgisi var. Gerçekten ilginç.
  • Sonra önümüze geleni tek yumrukla indiriyoruz sanırım

200 kiloluk yetişkin bir erkek gorilin 20 erkek gücünde olması

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.