Şimdi Ara

20 yaşında üniversiteye başlamak. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
4.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bende 3. senemde girdim en ufak fark yaratmıyor.
  • 22 yaşında seneye okumayı düşünüyorum ben ama çok kararsızım. Arkadaş ortamı olur mu ondan korkuyorum. Sap gibi kalmak istemiyorum. Arkadaşlarım ve benim yaşımdakiler, ben okula başladığımda mezun olacak. Acayip koyuyor bu. Çok kararsızım. 1 sene 2 sene kayıp olsa neyse 4 sene fena koyuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuroki -- 6 Temmuz 2015; 1:43:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18 yaşında erciye bilgisayar
    19 yaşında akdeniz makine
    20 yaşında mephi nükleer enerjiye başladım ve 5 sene eğitim 1.5 sene staj 3 yıl zorunlu çalışma hayatım olacak
    Yani benden önce bitirirsin yine

• Sıkıntı olmaz

• 21 yaşındayım bu yıl nasip olursa yerleşicem okula ve istediğim bir bölüm gelmeyecek puanım yapabildiğimin çok altında okula gidince tekrar hazırlanıcam Allah Nasip ederse 23 yaşımda asıl istediğim yere gidicem
    yaş pekte önemli değil
    tabi hayata erken atılmak önemli benimle yaşıt arkadaşlarım bu yıl 4. sınıfa geçtiler ben ise daha yeni başlıcam onlar bitirip 1 yıl işe başlıcaklar ben ise tekrar sınavda şansımı deniyor olacağım ama bu yüzden kesinlikle gocunmuyorum
    2 yılım hastalığım yüzünden gitti bu yılda beceremedik ne yapalım önümüzdeki yılları dolu dolu yaşamaya bakıcaz
    evlenip çocuğu olan arkadaşımda var okulu bitirip işe başlayanda demek benim kaderimde bu varmış yapacak bişey yok, elimden geleni yapıcam hayatımda gerisi Allah'ın takdirine kalmış, hayırlısı ise nasip eder hayırlı değil ise etmez

eger ciddi anlamda bazı şeyleri yapabileceğine inanıyorsan daha genciz dene şansını 1-2 seneden bişey olmaz, ama yok yapamam dersen git oku ne diyelim hayatında başarılar dostum

• Hiç kafana takma, senden büyükleri bile olacak. Bizde bir Hasan Amca var, saç sakal beyaz bir ateist muhabbetleri bazen sıkıyor ama fazla uğramıyor yanımıza malum sınıf geçmesi kolay değil alt dönemde kaldı. Zamanında girip bitirmemiş, amcamızın işi gücü var, baya baktığı bahçeli evi var ama dersleri hatta sınavları aksatmamaya çalışıyor. Çok sağlam bir örnek daha vereyim. Bir de İbrahim Abimiz var. Kendisi üniversitenin hastanesinde laboratuvar da çalışıyor, gece nöbetleri falan oluyor onlarda. Üstüne üstlük evli çocuğu var ve inanılmaz derece de başarılı 3.80 lerde ganosu var, 4. sınıfa geçtik beraber. Yani o kadar vakit kısıklığında bile inanılmaz başarılı. Örnek almamız gerek ama hayat şartlarını gördüğümüz halde çalışmıyoruz. Diyeceğim yaşı hiç kafana takma.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.