Şimdi Ara

2. Üniversite için askerlik şart mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
14.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Şimdi arkadaşlar ben ÖNLİSANS mezunuyum. Geçen sene mezun olmamla beraber askerliğimi 2 sene tecil ettirmiştim. Bu sene kısmetse 4 yıllık bir LİSANS bölümü okuyacağım.

Haberde dinlediğim kadarıyla "AYNI DÜZEYDE 2. BİR OKUL" ibaresi var. Bu konu beni kapsıyor mu? Kayıtta yada ilerisinde bir sıkıntı yaşarmıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caGATay89

Şimdi arkadaşlar ben ÖNLİSANS mezunuyum. Geçen sene mezun olmamla beraber askerliğimi 2 sene tecil ettirmiştim. Bu sene kısmetse 4 yıllık bir LİSANS bölümü okuyacağım.

Haberde dinlediğim kadarıyla "AYNI DÜZEYDE 2. BİR OKUL" ibaresi var. Bu konu beni kapsıyor mu? Kayıtta yada ilerisinde bir sıkıntı yaşarmıyım?

senin mezuniyete kadar sıkıntın yok. yay 29'a kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: tembelist

quote:

Şimdi arkadaşlar ben ÖNLİSANS mezunuyum. Geçen sene mezun olmamla beraber askerliğimi 2 sene tecil ettirmiştim. Bu sene kısmetse 4 yıllık bir LİSANS bölümü okuyacağım.

Yaş belli hocam yayılacak bir şey yok, fire vermeden bitirmem gerek :)
    Birde bu 29 yaş olayı var, 29 yaşını bitirince mi yani 30 yaşından gün alınca mı askere alıyorlar yoksa 28 yaşını bitinice yani 29 yaşından gün alınca mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caGATay89 -- 13 Ağustos 2012; 21:47:49 >

• quote:

quote:

quote:

Birde bu 29 yaş olayı var, 29 yaşını bitirince mi yani 30 yaşından gün alınca mı askere alıyorlar yoksa 28 yaşını bitinice yani 29 yaşından gün alınca mı?

işin geyiğindeyim yav

nickten yola çıkarak 89'lu olduğunu varsayıyorum. askeriye doğum tarihine bakmaz, yıla bakar. kısaca 2018 sonrasına erteleyemiyorsun askerliği.http://www.asal.msb.gov.tr/ şuradaki öğrenci erteleme bölümünde tablo mevcut.

• quote:

quote:

quote:

quote:

işin geyiğindeyim yav

nickten yola çıkarak 89'lu olduğunu varsayıyorum. askeriye doğum tarihine bakmaz, yıla bakar. kısaca 2018 sonrasına erteleyemiyorsun askerliği.http://www.asal.msb.gov.tr/ şuradaki öğrenci erteleme bölümünde tablo mevcut.

Anlıyorum, yani 6 senen var sonrasında çeker götürürler diyorsun

• peki ben 2 yıllık okuyorum 4 yıllık aöf yazdım bu sene okuyabilirim dimi, sonuçta daha yüksek program olduğu için . 2 yıl bitince bi şey olmaz yani? (ki bitti gibi bi şey 2 dersim var alttan)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last Later

peki ben 2 yıllık okuyorum 4 yıllık aöf yazdım bu sene okuyabilirim dimi, sonuçta daha yüksek program olduğu için . 2 yıl bitince bi şey olmaz yani? (ki bitti gibi bi şey 2 dersim var alttan)

yüksek bir programa başlarken bir sıkıntı olmuyor askerliğin tecil olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volcanology

quote:

Orijinalden alıntı: Last Later

peki ben 2 yıllık okuyorum 4 yıllık aöf yazdım bu sene okuyabilirim dimi, sonuçta daha yüksek program olduğu için . 2 yıl bitince bi şey olmaz yani? (ki bitti gibi bi şey 2 dersim var alttan)

yüksek bir programa başlarken bir sıkıntı olmuyor askerliğin tecil olur.

sağ olasın.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

işin geyiğindeyim yav

Anlıyorum, yani 6 senen var sonrasında çeker götürürler diyorsun

35 yaşında mezun olan ve askere gitmeyen tanıyorum ama artık onun önünü tıkadılar tabi, 29'u geçtin mi okul kaydını yenilemiyormuş. çekip götürmeseler bile mezun olamazsın yani.

6 senede mezun olmaya bak

• Arkadaşlar ben 2011 hazıran ayında 4 yıllık bır bolumden mezun oldum. aynı yıl ygs/lys sınavına girip tekrar bir 4 yıllık bölüm kazandım hala okuyorum eylul 2011 de kaydımı yaptırdım tabi askerliğimi de hemen tecil ettirdim.suan 2 .sınıfım ve tecil surem yanılmıyorsam 2013 hazıran temmuz veya agustos gibi dolacak bende askere mi gidecem gitmeyecem mi bilmiyorum bu haftalar da şubeye de ugrayacam aynı anda 2 proggram da okunulmuyor diye biliyorum hem yuksek lisans hem lisans düzeyinde bunu bir arkadsım söyledi 3 gun once araştırmadım bunu ama dediğim gibi okula kayıt yaptırabilirsiniz. Askerlik işim ne olur onu bilmiyorum agustosda gitmem lazım aralıga kalmamak için okulumdan 1 dönem uzatmak için.. aranızda benımle aynı problemı yaşayan varsa burdan mesajlaşabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihagalar

bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum burdan anladiğm kadarıyla ikinci üniversiteye kayit olmadan askere alinmakta.Ben ilk üniversitedemdenbu sene mezun oldum ve bu sene lysye girip ikinci üniversite okumak istiyordum bu durumu yeni öğrendim.acaba aynı anda ilk okudugum bölümden yüksek lisansa başvurup diğer taraftanda ikinci üniversiteye başvursam ikisini birlikte okusam ki sanırım böle bir hakkım var o zaman yüksek lisansla tecil edermi bu durum.veya başka bir alternatif olarak açık öğretimle birlikte lisansa başvursak açiköğretim burdaki tecil olarak kullanabilirmiyim

Hocam bende şuan aynı durumdayım 2 sene olmuş sen ne yaptın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi ben bu sene 4 yillik bir bolum bitircem.Bu sene tekrar ygs/lys ye girecegim.Benim sorum su;Ben yeni bir 4 yillik kazanirsam universiteye kayit olur muyun ? Amacim sadece kayit olmak zaten kayit olduktan hemen sonra kaydimi dondurup askerlige gitcem.Sonra universiteye devam edecegim .Boyle bir hakkim var mi ?

• Yavrular hiç sıkıntı yok 2010 tarih öğretmenliği mezunuyum 2011 de trakya edebiyat öğretmenliğini kazandım gittim kaydımı yaptırdım okula gitmedim o ayrı mesele yaşım 27 yüksek lisans yaptım şimdi 1 yıl daha tecilim var bu sene ygs ye girdim zihinsel engelliler öğretmenliği tercih yaptım bırakın 2. Yi 3. Ünime kayıt yaptırcam sıkıntı yok kayıtta gider kaydını yaptırırsın asker dönemin geldiğinde muhtardandan fakir kağıdı alıp 6 ay dondurursun döner okulunu bitirirsin ;)

• herkese merhaba, bu askerlik konusu çok karışık biliyorum fakat prosedür kimi için devrede oluyor kimi için olmuyor anladığım kadarıyla sistem tam sağlıklı çalışmıyor. Benim soruma gelecek olursak
    1992 doğumluyum.
    2010 senesinde mezun oldum ve yerleşemedim ve dershaneye başlamıştım fakat o senede aynı zamanda açık öğretim fakültesi kamu yönetimine başladım ( 11.11.2011 )
    Daha sonraki sene ise üniversiteyi kazandım ve oraya da başladım. Tecil işlemini AÖF yapıyor.
    Şuan AÖF 1 dönem uzattığım ve bu dönem mezun olacaktım fakat tek derse kaldım ve temmuzda gireceğim bahar dönemi kayıt yaptırmama gerek yok bu tek ders sınavı için.
    Merak ettiğim nokta AÖF' ü aradığımda bahar döneminin pasif olarak iletileceğini söyledi. Normal üniversitemde 2 senem daha var acaba tecil işlemine o devam eder mi ?
    Açık öğretim bittiğinde örgün öğretim 3 sınıf öğrencisi olduğumda tecil işlemi devam eder mi yoksa askerlik kapıya dayanır mı ?
    Şuan da 2019 a kadar e devlette tecilli gözüküyorum acaba aöf ü bitirmesem (Senelik 2 dönem 500tl) daha mı mantıklı olur veya bitirip 2 yıl tecil hakkı mı kullanmak mı daha mantıklı olur ?
    Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.