Şimdi Ara

2.Sınavda da parktan kaldım.Umudumu yitirdim. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
17.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yok göz kararı yok 50 cm falan filan adam heyecanlıyken bunlara mı kafa yoracak daha somut şeyler lazım.

Ben 7 kasımda girdim ve ilk girişimde geçtim direksiyonu, inşallah cuma ehliyetimi alacağım. Park korkum vardı ama bu sayede atlattım o korkuyu bu yöntemle, şimdi anlatacağım şekilde sorunsuzca ve dümdüz park edebilirsin.

Arka kapının ortasına hizala öndeki dubayı. Sonra tam sağ kır. Ön camdaki silecekler ön dubaya paralel olacak şekle gelene kadar geri git yarım debriyajla. Sonra dur. Direksiyonu tam sol kır. Ama yarım açı sağa çevir direksiyonu. Arabanın sağ aynasını yere indirmiş olman gerekli bu arada. Yarım açı bıraktıktan sonra geri gelmeye devam. Ta ki park çizgisine az bi mesafe kalana kadar. O mesafeye gelince sağa bıraktığın açıyı da sola kırıp kapatıyorsun. Ve geri gelmeye devam ediyorsun. Tebrikler kusursuz bi parkınız oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 2. Hakkımda parktan kaldım bizim parkurda park en son parkı yaptın mı ehliyet senin parka kadar gelip parktan kalmak sınavın sonuna kadar hatasız gelip park ta elenmek çok üzüyor insanı.parkta benim sorunum arabayı sağa kırdıktan sonra ne kadar gelmem gerektiği bu sorunu halledersem inşallah ehliyetim elimde olacak

• Sol aynadan arka köşedeki dubayı görene kadar geri geleceksin, gördüğün an durcaksın ve tam sol yapıp geri devam edeceksin. Bazı parkurlarda değişebiliyor bu mesefe, derse gittiğinde yarım saat park çalışmak istediğini söyle ve nereye gelince duracağını nasıl yapacağını kendince ayarla, 10-15 kere hatasız tekrar yap. Sorunsuz geçersin.
  • s.uzun kullanıcısına yanıt
    Bizim kurs arabaları palio haftaya park alanı uzunluğu 5.5 metre 3. Hakkımı giricem bugün gidip biraz çalışayım dedim (hocayı değiştirmiştim) araç bozulmuş dersim felan var cuma tekrar giricem gene olmazsa komşulara yalvarıcam onlarda palio var ya da özel ders alıcam.dediğiniz gibi bi 30-40 dk park çalışabilsem yapabileceğimi inanıyorum

• Arkadaşlar hafta boyunca hiç hata yapmadan direksiyon sınavına girdim paralel parkta ön teker kaldirima sıfır olduğu için bıraktılar bu normalmi

• hocam merhabalar kardeşimde direksiyon sınavından kaldı şimdi tekrar sınavı için 2000 tl talep ediyorlar bu iyatlar doğru mu yoksa bizi mi koparıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.