Şimdi Ara

2 gb ram - intel Atom N270 - 1.6 GHz bilgisayara linux tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
7.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ProjectMan

TCL diyeceğim, o seni bulutların üzerine çıkartır :)
    Hocam sizi bulutların üzerine çıkartırım nasıl mı ?

Tabii ki Arch Linux önererek

Bir kez yükleseniz halüsinojen almış ekşi sözlük yazarı gibi entry girersiniz
  • UsturaNiyazi kullanıcısına yanıt
    ARCH linux level-1 yani 1. seviyedeki bir kullanıcının ihtiyaçını karşılamaz.

arch kullanmak için linux un ne olduğunu birinin bilmesi için.

en az 10 kere linux kurmaya çalışması gerekir.

her kurulum sonrası insanların bir kısmı linux tan soğuyor.

çünkü haklılar.

windows u windows yapan bill gate değil ! adı üzerinde pencer kapı pvc sistemleri dir.

yoksa windowstan öncede komut satırı sistemi vardı.

MS boşu boşuna son kullanıcı deneyimini analiz etmek için
    bir departmanda 100 tane elemana boşu boşuna her ay maaş vermiyor yani .!

ambalaj bir nevi reklamdır.

reklam yapmayan şey şey linux :)
  • quote:

çünkü haklılar.

windows u windows yapan bill gate değil ! adı üzerinde pencer kapı pvc sistemleri dir.

Bence Arch Linux level 1 yani 1. seviye kullanıcı işletim sistemidir

Arch USB flashdan boot edince karşımıza komut satırı geliyor

loadkeys trq yapıyoruz sonra cfdisk yapıyoruz. 2 partition yaratıyoruz iki mount kodu yazıyoruz sonra pacstrap çalıştırıp paketleri indiriyoruz iki üç dosya daha editleyip install grup diyoruz tamamdır videoları var

Ben bunları yapabildiğim için mesela 3. seviye kullanıcı oldum yani Arch'ın özelliği aslında 1. seviyedeki kullanıcıyı 3. seviye yapmaktır.

Mesela bizim bir arkadaş vardı veterinerdi benim gibi arch yükledi sonra bilgisayar mühendisliği kazandı Arch insanı bilgili yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsturaNiyazi -- 11 Aralık 2019; 8:47:23 >

• quote:

çünkü haklılar.

Hocam bakın Arch Linux kullanın yemin ediyorum vi metin editörüyle istediğiniz gibi program yazıp gcc ile derleyeceksiniz Arch kullanan adam -------------------------------------------------> ok gibi fırlıyor

ben grafik ara birimsiz şeyleri pekte kullanamıyorum.
    bak arkadaşım Türkiyede eğitim diye bir şey yoktur.

ama bir ingilizce kitap açıp okursan bir konu hakkında bir şeyi kullanmış kadar bilgi sahibi olursun.

ama konu türkçe ye gelince türkçe dökümasyon sadece kullanım klavuzudur.

bakınız eksi hackerlar nasıl doğmuş ! adamlar gitmiş çöplerde işlemci veri-yolu seri-port kapıları nasıl çalıştığı ile ilgili dökümanları kurumsal firmaların çöplüklerinde bulduğu ile ilgili bir kaç hiç hikaye var.
    aslın bu pekte inandırıcı bir hikaye değil.
    adamlara yeni donanım geldiği gün kutularında çıkarılacak ta kağıt kartonlarıyla çöpe atıldığı gün eski hackerlar bu dökümanları bulacakta.

bunun denk gelme olasılığı hacker olanların kağıt toplayıcısı olma ihtimali kadar düşük bir ihtimal ama yinede bu hikaye iyi tutuyor.

arch ı 1. seviye kullanıcı kullanamaz çünkü birleşenleri bilmiyor. neyi neden indireceğini bilmiyor.

gereksiz dil dosyalarının yüklediği sahne 16. dk falan :)

hahahah :D
  • quote:

ben grafik ara birimsiz şeyleri pekte kullanamıyorum.
    Arch grafik arabimli üstat. Setup exe calistiriyorsun kuruluyor yoksa daha dun annemizin kollarinda yasarken, findow$lu pilkisayarimizin, menulerinde kosarken, simdi forumlu olduk, basliklari doldurduk, sevincliyiz hepimiz, yasasin arch linuxumuz diyenler kullanabilir miydi?

sizi akliselim olmaya davet ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bak arkadaşım Türkiyede eğitim diye bir şey yoktur.

ama bir ingilizce kitap açıp okursan bir konu hakkında bir şeyi kullanmış kadar bilgi sahibi olursun.

ama konu türkçe ye gelince türkçe dökümasyon sadece kullanım klavuzudur.

bakınız eksi hackerlar nasıl doğmuş ! adamlar gitmiş çöplerde işlemci veri-yolu seri-port kapıları nasıl çalıştığı ile ilgili dökümanları kurumsal firmaların çöplüklerinde bulduğu ile ilgili bir kaç hiç hikaye var.
    aslın bu pekte inandırıcı bir hikaye değil.
    adamlara yeni donanım geldiği gün kutularında çıkarılacak ta kağıt kartonlarıyla çöpe atıldığı gün eski hackerlar bu dökümanları bulacakta.

bunun denk gelme olasılığı hacker olanların kağıt toplayıcısı olma ihtimali kadar düşük bir ihtimal ama yinede bu hikaye iyi tutuyor.

arch ı 1. seviye kullanıcı kullanamaz çünkü birleşenleri bilmiyor. neyi neden indireceğini bilmiyor.
    hocam hacker olarak su tcl yi daha ileri goturun de hepimiz kullanalim. gerci mesajlastiginiz arkadas perma ban yemis fakat ben de ayni fikirdeyim

• en sonunda pes edip windows 10 kurayım da gitsin gibisinden düşünme. kaldıramaz. linux olabilir fazla bilmiyorum diğer işletim sistemlerini fakat bu sisteme lite gibi çok hafif ve düşük grafikli bi sistem kurun. müzeye kaldırılmaya hazır gibi şaka bi yana kullanım sıklığın fazla olacaksa eğer, en azından 120-240 gb ssd alıp tertemiz bi hızlı kurulum yapmak. en azından bi kaç kat hızlı işlem yaparsın.

• Sparky Linux öneririm.

• Porteus linux xfce,mate
    www.porteus.org

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İngilizce kullanırsanız en hızlı hafif pupy linux kullaniyorum aynı sistemde. Linuxmint, lubuntu, lmde, pardus ve pisilinux gibi birçok linux kurdum . şu an lubuntu, manjero , pupy ve windows 10 kurulu. Manjeroda fena değil ama güncellemeyi çalıştıramadı. Lubuntunun deposu çok geniş kapsamlı aradığın çoğuşey var. Kurulum çok uzun sürdü. Linuxmint i5 işlemci 8gb ramli makinamda çok güzel çalışıyor. Netbookta hantal, pupy linux günlük rutin işler için çok iyi.

• Herkes başka bir şey önermiş, bir şey 2 kere önermiş olsa kuracağım ama yok...
  • SSD ve 2GB ram takviyeme rağmen kürkçü dükkanına döndüm windows7 starter kurdum, tüm programlar güncel çalışıyor.

Aynı anda da 3-4 programı da çalıştırıyorum.

Yandex browser gibi hafif tarayıcıdan da youtube açabiliyorum, 480p üstü kasmayacaksınız tabi bunun lcd paneli zaten kaldırmaz fazlasını.

Hepsi bu, hatta php ile programlama bile yapabiliyorum şimdi kenarda spotify müziğini çaldırıp.

Linux bile sırt çevirmiş bize kısaca. Boşa uğraşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celil.mayaoglu -- 8 Aralık 2020; 15:19:8 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.