Şimdi Ara

2. El bisikleti toparlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar 150 tlye 2. El bisiklet aldım. Fotoğrafını yarın atarım şimdi bağ evinde duruyor. Aylık olarak bisiklete yeni parçalar almayi ve bisikleti restore etmeyi düşünüyorum. Öncelikle, direksiyonu paslanmış sanırım. Mike mi deniyordu, o tabaka gitmemesi için zımpara ile temizlemeyin diyorlar. Bunun da fotosunu atarım, temizlik için soracağım onu. Fren konusunda on frene bastığımda hafif bir oynama var direksiyonda. Sanırım direksiyonu tekere bağlayan kısımda oynama var. Boşluk daha doğrusu. İçinde bilyeler vardır muhtemelen onlarda bi sıkıntı olmuş gibi bunu nasıl düzeltebilirim? Ayrıca on jantta hafif eğilik var. Sürerken hissettirmiyor onda sıkıntı yok sadece gözüme batıyor. Yeni jant ve teker alsam bu ne kadara mal olabilir. Şimdi diyeceksiniz ki 20 26 gibi değerler var senin ki kaç? Onu nasıl ölcecegim bilmiyorum ama bisikletim büyük tekerli muhtemelen 26 dir. Onun haricinde çift amortisör var. Bu amortisörlere nasıl bi bakim yapabilirim? Yağına suyuna bakma durumu yani? Frenleri de eğer uyumlu olursa ilerde disk yapabilir miyim? Bunların hepsini yapsam bisiklet kesinlikle adam olur ancak bana harcatır. Ama olsun ya. Araba sürmekten ziyade bisiklet sürmeyi çok seven bi insan olarak hazır bisiklet yeri e kendim uğraştığım bisiklete binmek daha güzel olacak. Sorularım şimdilik bu kadar. Yarın dediğim gibi fotosunu her açıdan çeker konuya eklerim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.