Şimdi Ara

2.el 600d alınır mı?(31.05.2020)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 5000 shutterda 5 yıllık bir canon 600d buldum letgoda. Temiz olduğu yazılmış, öyle de görünüyor kutusu faturası vs duruyor. Fiyat olarak 1300e bırakacağını söyledi.
    Alınır mı sizce? İlerde değiştirmek istesem yine satabilir miyim?
    Eski bir makine olması sebebiyle tercih etmemek mi lazım?
    İlk defa dslr makine alacağım, beklentimi karşılar diye umuyorum ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum fiyatı uygun değil onu söyleyeyim. Kit lensle alacağını varsayıyorum tabi ki. Şuan piyasa fiyatları böyle. Sahibindende aşağı yukarı aynı shutterdaki temiz makineler 1200-1250 fiyatlarla konmuş. Ben 1300 lirayı 9 yıllık bir modele vermezdim. Bir sürü satıcı 600d koyuyor ilanlara. 600d alacaksan da pazarlığını güzelce yap. Herkese tek tek yaz. Kesinlikle çok daha altına düşürebilirsin. Bu giriş seviyesi makineler insanların bir dönem hevesle alıp kullanmadığı makineler oluyor genelde. O nedenle adam satamazsa elinde kalacak. 9 yıllık bir model 600d ve artık eski. Ben olsam başka modellere bakardım ama illa 600d olacak diyorsan da 200-300 lira altına da pazarlık ederek alabilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dirgodard kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam, sizin önerebileceğiniz modeller var mı fazla yüksek fiyatlı olmayan?

• primum non nocere P kullanıcısına yanıt
    Valla ben çok takip etmiyorum piyasayı aslında. Kendi 600d'mi satsam mı diye düşündüğüm zaman biraz araştırmıştım. Öncelikli olarak ne amaçla alacağınızı belirleyin. Fotoğraf için mi video için mi yoksa her ikisinin de kaliteli olduğu bir makine mi almak istiyorsunuz? 600d 650d tarzı makineler video çekebiliyorlar fakat amacınıza istediğiniz performansı alabilir misiniz emin değilim. Fotoğraf içinse başlangıç için yeterli olacaktır fakat unutmayın ki önünde sonunda elinizden çıkarmanız gerekecek ve bu kolay olmayacak. Diğer markaların modellerine bakabilirsiniz. Ama eğer fiyatlar her modelde çok uçmuşsa bu modeller de sizi bir süre götürebilir. Ama kesinlikle pazarlık ederek alınız.

• dirgodard kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Önceliğim fotoğraf, ilk defa makine alacağım başlangıç için işimi görsün diye düşündüm. 0 fiyatları maalesef ki baya yüksek. Sanırım dediğiniz gibi 600d veya 650d bakacağım pazarlık ederek.

• 600-650d fotoğraf çekimi için başlangıçta güzel makineler. Ben 6D ile başlamış sonra 650d ye düşmüştüm tabi baya fark etti gece çekimi özellikle. Ama arada fiyat olarak da dünyalar var baktığınızda. Full Frame dünyasında gözün yoksa body olarak bu modelleri alıp yanına güzel bir lens almak daha akıllıca olur. Benim aklımda Sigma 17-50 var şu an.

• Hocam biraz daha fazla verip 250d almak mantıklı olur mu? 3000 civarına temiz 2.el denk gelebiliyor. Geçen 2800e denk gelmişti kaçırdım:/

• primum non nocere P kullanıcısına yanıt
    250D yerine 200D düşünülebilirsiniz daha uyguna bulursanız. Video avantajı var galiba fark olarak bir de daha iyi pil performansı.

https://www.youtube.com/watch?v=867mRtEt4cg&feature=youtu.be

• teşekkür ederim hocam, uygun denk gelirse öyle yapayım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.