Şimdi Ara

2.700TL'lik sistem nasıl sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • onu bekle bunu bekle, o çıkacak bu çıkacak derken artık sıkıldım, haziran sonunda amd rx 480 ile son noktayı koyup bu toplama işine son vermek istiyorum.
    sizden ricam eksik veya yanlış terchi varsa düzeltmeniz. HDD ihtiyacım yok. mouse klavye ve padde mevcut.

sistem şu şekilde;

2.700TL'lik sistem nasıl sizce?

bu sisteme;

rx 480 (fiyatını belli değil fakat amazondan veya uygunsa Türkiye'den alacağım, 700-800-900TL tahmini)

2.el veya amazondan 144hz 1ms 1080p uygun fiyatlı freesync (800-900TL) bir monitör ekleyip sistemi tamalayacağım.

hepsini TRden alırsam 2600-2700 lira arası bir fiyat çıkıyor. SSD-RAM-PSU-MONITOR amazondan alırsam fiyat ne kadar düşer bakmadım.

kasa ve psu sistem için iyi mi sizce? veya başka bir öneriniz var mı?

not :ekran kartı, işlemci vs yenilemeyi/tazelemeyi düşünmüyorum, parçaları kasaya gömüp bırakıcam. 1gb ram olsa dahi parça ekleyip çıkartmayacağım. 5-6 sene sonra direk çöpe atarım . zaten i5 6600 bile alsam o zamana kadar eski kalır. ona göre tavsiye yazarsanız sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M 9 -- 2 Haziran 2016; 16:45:31 >

• i3 6100 rx 480e yeterli gelmeyebilir . darboğaz sıkıntısı çekebilirsin. ez az i5 6400 koymanı öneririm. parçalari gömüp birakacam demişsin. o zaman al i5 6500 ömürlük kullan.
  • I3 6100'ün yettiği kart anca 380, 480 ondan bayağı hızlı 6100'ü kesinlikle alma ssd'yi sonradan alabilirsin ama işlemciyi alamazsın.
    O yüzden 6500 en az koyman gereken İşlemci.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M 9

onu bekle bunu bekle, o çıkacak bu çıkacak derken artık sıkıldım, haziran sonunda amd rx 480 ile son noktayı koyup bu toplama işine son vermek istiyorum.
    sizden ricam eksik veya yanlış terchi varsa düzeltmeniz. HDD ihtiyacım yok. mouse klavye ve padde mevcut.

not :ekran kartı, işlemci vs yenilemeyi/tazelemeyi düşünmüyorum, parçaları kasaya gömüp bırakıcam. 1gb ram olsa dahi parça ekleyip çıkartmayacağım. 5-6 sene sonra direk çöpe atarım . zaten i5 6600 bile alsam o zamana kadar eski kalır. ona göre tavsiye yazarsanız sevinirim :)

Diğer arkadaşın da söylediği gibi almayı düşündüğün ekran kartı ve monitör için i3 6100 yeterli gelmeyecektir.. sistemi de uzun süre kullanıp güncelleme yapmayacağına göre işlemci en kötü i5 6400, ideal ise i5 6500 olmalıdır kardeşim.. RX 480'in en azından GTX 970 ya da çok az üzeri bir performansı olduğunu düşünürsek, 1 - 2 sene içinde i3 oyun zevkini baltalamaya başlayacaktır.. :) bu yüzden i5 şart maalesef..

Amazon'dan uygun fiyatlı ve vergisiz ürün bulabilirsen PSU, SSD, RAM alabilirsin, sıkıntı olmaz.. ama monitör pek öneremiyorum.. çünkü 80 doları geçeceği için yüklü bir kargo parası, gümrük vergisi + Depozito ödeyeceksin.. dolar üzerinden aldığın için de fiyatı Türkiye'den pahalıya gelecektir.. 1 ms 144 Hz FreeSync bir monitörü orada bile ucuza bulamazsın.. kısaca Amazon'dan monitör ALINMAZ hiç bir şekilde..

• Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Işlemciyi 6400 para çıkışırsa 6500 yapıcam o zaman.
    Anakart overclock yapmayacagim ve parca eklemeyecegim icin yeterli degil mi?
    Kasa ve güç kaynağı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatlarini min. Tutmaya calistim. Tabi kimse kalitesiz psu almak istemez:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M 9 -- 3 Haziran 2016; 13:36:39 >
  • O dandik kasa+psu alınmaz bende eğer bütçe çok çok yüksek değilse diğer parçalardan kısılıp daha iyi kasa alınmasını tasrif etmiyorum ama psu öyle değil o kasadaki psu hem çok ses çıkarır hemde 350 watt dahi vermez, sen 500 watt civarında 80+bronze psu alsan yeterli, anakart değiştirme kalsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

O dandik kasa+psu alınmaz bende eğer bütçe çok çok yüksek değilse diğer parçalardan kısılıp daha iyi kasa alınmasını tasrif etmiyorum ama psu öyle değil o kasadaki psu hem çok ses çıkarır hemde 350 watt dahi vermez, sen 500 watt civarında 80+bronze psu alsan yeterli, anakart değiştirme kalsın.

Tamam o zaman şu corsair in cs550 550w bi modeli vardı. 200r kasayla beraber geliyodu hatta. Mobildeyim linki bulamadım, biraz daha bütçeyi zorlayıp o tarz bişey alabilirim. Yeterli gelir değil mi 550w?

• quote:

Cevaplar için teşekkürlee arkadaşlar. Işlemciyi 6400 para çıkışırsa 6500 yapıcam o zaman.
    Anakart overclock yapmayacagim ve parca eklemeyecegim icin yeterli degil mi?
    Kasa ve güç kaynağı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir şey değil kardeşim.. evet, i5 6400 veya i5 6500 için anakart yeterlidir.. daha üstüne gerek yok.. Kasa ve PSU da yeterli bir model aslında.. i3 max. yük altında 70 watt çeken bir işlemci genelde.. turbo modunda tabi ki.. :) RX 480 için de 150 Watt TDP değeri olduğu söyleniyor.. bu da max. 140 - 150 Watt güç tüketeceği anlamına geliyor.. kasadaki PSU çift kanaldan 408 Watt veren VX serisi bir model.. yani ne çok iyi, ne çok kötü diyebiliriz.. yine de güncelleme yapmayacağın için uygun fiyata daha geniş, kaliteli bir kasa ve 500 - 600 Watt 80+ Bronze bir PSU çok iyi bir kombinasyon olabilir bana göre..

Kasa: Deep Cool Tesseract SW USB 3.0 Çift Ledli Fan MidT ATX Siyahhttp://www.ebrarbilgisayar.com/deep-cool-tesseract-sw-mid-siyah-kasa-psu-yok-pmu335466

PSU: Nagas AO600 600 Watt 80+ Bronze (12V Tek Kanal 576 Watt)http://www.eksenbilgisayar.com/nagas-ao600-600w-80-bronze-aktif-pfc--guc-kaynagi

Alternatif: Aerocool Kcas Serisi 600 Watt 80+ Bronze (12V Tek Kanal 540 Watt)http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=103493

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

O dandik kasa+psu alınmaz bende eğer bütçe çok çok yüksek değilse diğer parçalardan kısılıp daha iyi kasa alınmasını tasrif etmiyorum ama psu öyle değil o kasadaki psu hem çok ses çıkarır hemde 350 watt dahi vermez, sen 500 watt civarında 80+bronze psu alsan yeterli, anakart değiştirme kalsın.

Tamam o zaman şu corsair in cs550 550w bi modeli vardı. 200r kasayla beraber geliyodu hatta. Mobildeyim linki bulamadım, biraz daha bütçeyi zorlayıp o tarz bişey alabilirim. Yeterli gelir değil mi 550w?

O kadar pahalıya gerek yok.. önerdiklerim yeterlidir diğer mesajımdaki.. :)

• Angelmax kullanıcısına yanıt
    Kasa güzel estetik duruyor :)
    Zaten o nagas ile bunun arasında kalmıştım. Nagas alalım o zaman.

Ek olarak elimde 2 3 senelik 500w high power eco series bi psu var. İş yapmaz diye yazmadım ama, kullanılabilir mi?

• M 9 kullanıcısına yanıt
    ilk önce deneyin o psu ile baktınız olmuyor başka psu alırsınız.
    Neyse highpower ı karıştırmayalım semt bilgisayarcisindan alinmisti zamaninda. Tipine ve markasina pek guvenemedim :)) tavsiyeler için teşekkürler.

• quote:

Kasa güzel estetik duruyor :)
    Zaten o nagas ile bunun arasında kalmıştım. Nagas alalım o zaman.

Ek olarak elimde 2 3 senelik 500w high power eco series bi psu var. İş yapmaz diye yazmadım ama, kullanılabilir mi?

Kasa gayet güzeldir, fiyatına göre de kaliteli, içi geniştir.. ECO serisi PSU'lar sessizdir ama güç verimi düşüktür.. elindeki model çift kanaldan 360 Watt güç verebiliyor.. alacağın sisteme ancak yeter ancak uzun vadede tekleyecektir.. onu sat, önerdiğim Nagas modeli al, çok daha iyi olur.. :)
  • quote:

Neyse highpower ı karıştırmayalım semt bilgisayarcisindan alinmisti zamaninda. Tipine ve markasina pek guvenemedim :)) tavsiyeler için teşekkürler.

Markaya güvenebilirsin.. kanıtı imzamda görüyorsun.. :) ancak elindeki düşük güçte, zayıf bir model.. 80+ da yok, yetmeyecektir yani..
    Elimdeki model şu şimdi baktım.

http://www.hepsiburada.com/high-power-eco-500w-aktif-pfc-yuksek-verimli-power-supply-hpe-500-a12s-pm-bd301465

Satalım o zaman ben kötü çin malı bi psu zannediyordum :))

• quote:

Elimdeki model şu şimdi baktım.

http://www.hepsiburada.com/high-power-eco-500w-aktif-pfc-yuksek-verimli-power-supply-hpe-500-a12s-pm-bd301465

Satalım o zaman ben kötü çin malı bi psu zannediyordum :))

Tamam, benim tarif ettiğim model bu zaten kardeşim.. sat tabi, ama çok para veren olmayacaktır bu modele.. :)

Yatmasından iyidir :D tekrar teşekkür ediyorum.

• quote:

Yatmasından iyidir :D tekrar teşekkür ediyorum.

Evet, yatıp da bozulup çöpe gideceğine birinin işini görür en azından.. rica ederim kardeşim.. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.