Şimdi Ara

2*1 gb ram tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bulabilirsen bu Ramlerlerden al derim. 2x1GB Crucial Ballistix Z503 - Micron -5B D
    http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=67762&page=58
     2*1 gb ram tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alobar -- 18 Nisan 2006; 20:29:41 >
  • http://img418.imageshack.us/img418/1416/screen041bt.jpg

bu sefer ramler 275 olmadı ama problem ramlerde değil işlemci yada anakarttan kaynaklanıyor yinede 270 e kadar çıkardım sizin için o kadar yoğun işin içinde size birde ss yolluyorum dediğim gibi ramler çok iyi çıktı fakat anakarttan çok ince bir şekilde bios ayarları yapmak gerekiyor yani iş ramlerde bitmiyor.
    Bu arada meraklıları için
    anakart gigabyte k8nxp-9 ve işlemcide venice 3000+ ancak bu anakartla herkes overclock yapamaz ben biosu kendi yazdığım kodlarla modladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OVERMOD -- 19 Nisan 2006; 0:40:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: OVERMOD

http://img418.imageshack.us/img418/1416/screen041bt.jpg

bu sefer ramler 275 olmadı ama problem ramlerde değil işlemci yada anakarttan kaynaklanıyor yinede 270 e kadar çıkardım sizin için o kadar yoğun işin içinde size birde ss yolluyorum dediğim gibi ramler çok iyi çıktı fakat anakarttan çok ince bir şekilde bios ayarları yapmak gerekiyor yani iş ramlerde bitmiyor.
    Bu arada meraklıları için
    anakart gigabyte k8nxp-9 ve işlemcide venice 3000+ ancak bu anakartla herkes overclock yapamaz ben biosu kendi yazdığım kodlarla modladım

iyi de sen mesajında 2.5 3 3 5 1T 275 fsb yapıyor demişsin.verdiğin ss de ne ram timingleri var,ne ramin markası yazıyor,ne de stabil olup olmadığını gösteren bench programı açık.bu hiç inandırıcı bir ss değil.

• http://img235.imageshack.us/img235/5300/screen064ux.jpg

sızlanacağınızı bildiğim için sistemi hala kapatmadım hiç bir şeyede dokunmadım sisoft benchi ve sistem bilgisini hemen ardından yolluyorum bakalım şimdi ne isteyeceksin.
  • quote:

http://img235.imageshack.us/img235/5300/screen064ux.jpg

sızlanacağınızı bildiğim için sistemi hala kapatmadım hiç bir şeyede dokunmadım sisoft benchi ve sistem bilgisini hemen ardından yolluyorum bakalım şimdi ne isteyeceksin.

arkadaş prime alırken cpu-z den ss versende biz de böyle uğraşmasak.sonuçta 2.5 3 3 5 1T(senin verdiğin ss de 2T) 270fsb açan ram belki stabil olmayabilir.önceden alınmış bir bench de olabilir.amd64 tweaker veya cpu-z açıkkken prime alırsan biz de sistemin stabilliğinden emin oluruz.

• twinmos cadt serisinin oc için hiç iyi olmadıgını söyleyebilirim.250 fsb ye kötü zamanlamalar ile bile ulaşırsan başarı.ancak voltu dayıycan patlayana kadar ikide bir hata ile karşılaşırsın.bi kere pi alırsan iyidir

ddr 400 default zamanlaması 2 3 2 6 ,2 2 2 5 gibi ramler ancak güzel oc oluyorlar. cas 2 olacak yani.Mushkin (bazı serileri) , Corsair XMS,kingston hyperx gibi ramler iyi oc oluyor.
  • bende zaten full stabil demedim anakart zaman zaman tutukluk yapıyor zaten sistem demin kendini resetledi yinede 2t bile olsa son 2 - 3 saatir kullanımdaydı ve sisoftta her zaman için 6300 ve üzeri bench alabilirim dikkat ettiysen 955 çipset ve ddr2 5300 bile yanına yaklaşamıyor
    ve hatırlatırım hiç voltaj vermedim! amacım ss lerle göz doldurmak değil sonuçta 90-100 dolara alınabilecek ramlerin 250 htt nin üstüne bile çıkması yatırımı kurtarır bu arada sisoft 2 cmd gösteriyor 2cmd ile 2 t aynı şeyimi ifade ediyor sence?
  • quote:

bende zaten full stabil demedim anakart zaman zaman tutukluk yapıyor zaten sistem demin kendini resetledi yinede 2t bile olsa son 2 - 3 saatir kullanımdaydı ve sisoftta her zaman için 6300 ve üzeri bench alabilirim dikkat ettiysen 955 çipset ve ddr2 5300 bile yanına yaklaşamıyor
    ve hatırlatırım hiç voltaj vermedim! amacım ss lerle göz doldurmak değil sonuçta 90-100 dolara alınabilecek ramlerin 250 htt nin üstüne bile çıkması yatırımı kurtarır bu arada sisoft 2 cmd gösteriyor 2cmd ile 2 t aynı şeyimi ifade ediyor sence?

ramlerin iyi olduğunu bende biliyorum.ama o ramler 2.5 3 3 5 1T yapmıyor çünkü benim elimden de geçti.ve hynixler zaten çok fazla voltaj yemiyorlar.en iyi değerlerini 2.7-2.8 de yapıyorlar o da en fazla 10fsb oynuyor.sen ramler 2.5 3 3 5 1T 275fsb yapıyor dediğin için itiraz ettim ben.yoksa zaten ramlerin iyi olduğu bir gerçek hele de fiyatına bakılırsa.ama o ramler 3 4 4 8 de bile ancak 250-260 fsb yapıyor 1T ile.işin içine 1T-2T girince ramin performansı çok farkediyor.
    not:listedeki 955 çipset ve 5300 ramler 5 5 5 15 zamanlamalarında olduğu için senin ramlerin daha iyi puan alması normal.çünkü ben bile 625mhz de 4 4 4 12 corsair ile ondan daha yüksek puan alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maymunkral -- 19 Nisan 2006; 2:22:54 >

• valla bence Hynix D43 2 x 1 gb güzel voltaj yiyor - imzamdaki ramler :
    performansı da güzel ve stabil, cold boot olayı da sıfır.
    DFI'ın hakkını veren ramler.

2*1 gb ram tavsiyesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: aLper_iLeri

valla bence Hynix D43 2 x 1 gb güzel voltaj yiyor - imzamdaki ramler :
    performansı da güzel ve stabil, cold boot olayı da sıfır.
    DFI'ın hakkını veren ramler.

2*1 gb ram tavsiyesi

Bak bu güzel işte hakikaten hynixleri alıp denemek gererk
  • bişey sorucam..
    inventus Kingston Micron-5B 1gb ram siparişi alıyo.. bu ramler nasıl oc konusunda? kullanan , tavsiye eden var mı ?
  • Kesinlikle Mushkin Redline XP 4000 2-2-2 al.Ben aldım.
    2-2-2-5 1t zamanlamalarıyla çalışıyor.
  • 600 YTL onlar biliyosun di mi
    şu an için maalesef
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmettombak

Kesinlikle Mushkin Redline XP 4000 2-2-2 al.Ben aldım.
    2-2-2-5 1t zamanlamalarıyla çalışıyor.

2*1gb ram arıyor insanlar micron chipli kinstonlar ii varsa alınır hatta bende aliim..
  • @ fenomenhaa inventus gelicek diye yazmış 99+kdv.. fiyatta iyi galba.. 2x1gb alınır mı şimdi bunlardan
  • quote:

Orjinalden alıntı: kengurum

@ fenomenhaa inventus gelicek diye yazmış 99+kdv.. fiyatta iyi galba.. 2x1gb alınır mı şimdi bunlardan

alınırda alınmasına o yazı aylardır var ben sanmıyorum geldiğini arayıp öğrenmk lazım..Ben mail şeettirdim bakalım

• dfi için öleydi ama yoktu harbiden

bi de

KINGSTON SAMSUNG-UCCC PC3200 1GB; DDR400Mhz
    KINGSTON MICRON-5B PC3200 1GB; DDR400Mhz

bu ikisinden hangisi alınır ? ikiside 1gb ama çipler farklı ? tabi şans faktörüde var ama genelleme yaparsak
  • 3-4-4-8 abartı fazla yahu - en iyiysi hynix
  • micronla 3-3-3-8 270+lar görmen muhtemel uccc ile 270+ 3-4-4-8 olarak görmen muhtemel yeterlidir umarım..
  • @ aLper_iLeri seninkiler hynix değil mi ? nerden aldın ?

@ fenomenhaa yeterli bu durumda micron biraz daha iyi gibi ama timing'ler çıktı şimdide hep vardı zatende
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.