Şimdi Ara

1TB Smartmedia Recorder USB+HDMI 1080i Harici Disk&Media Oynatıcı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
0
Favori
31.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mrvolkan

paşam o zaman bitane popcorn a-110 al yada htpc yap kendine
    htpc yapasan crt tv için s-video cıkısından alırsın göruntuyu
    ileriye yonelik bu sekilde yapabılırsın ancak

popcorndaki cıkıslarlada alabılırsın crt tv icin göruntuyu
    iyi goruntu alırsın yınede
    bunlar popcorn cıkısları
    ● HDMI v1.3a (up to 1080p)
    ● Component Video (up to 1080p)
    ● S-Video
    ● Composite Video
    ● Stereo Analog Audio
    ● S/PDIF Optical Digital Audio

sağol kardeş ilgilendiğin için bakacagım artık bi çaresine
  • rica ederim paşam:)

rica ederim
    bu arada 4l1 arkadasım surekli vatandaki ürünü pohpohlayıp duruyosun ama daha bi numara goremedık..
    ucuz dedigin ürün MKV bile oynatamıyor!!!
  • quote:

rica ederim paşam:)

rica ederim
    bu arada 4l1 arkadasım surekli vatandaki ürünü pohpohlayıp duruyosun ama daha bi numara goremedık..

evet o ürün mkv yi oynatmış olsa di alınacak bir üründü ve
    sonunda Vatan Bilgisayarda stoklarına
    WD TV HD Media Player HDMI & USB 2.0 eklemiş

http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=36063

Fiyatı ise dün 399 TL idi bugün 395 TL bu fiyat değiştikçe değişir artık Dolar sayesinde iade hakkım olduğu için bu ürünü alıp deneme yapıcam hani sesler konusunda uyarmıştın ya bi kaç film indirip deneyeceğim sesleri eğer sorun yaşar isem memnun kalmazsam iade edip o paraya sinema sistemi alacağım

• bu cihazın neden uzaktan kumandası yok,anlamış değilim.
  • Ürün sadece vatanda degil çogu yerde var artık record özelligi sayesinde zaten satılıyor bide ürünün kumandası var tabiki kumandasız media player mı olur.

WD mkv yi oynatıyor ama max 1080p 24 fps veriyor mrk etme hangisinin işlemcisi daha iyi smart ın yeni versiyonu gelince görürsünüz.Smart da kullanılan işlemci wd ninkinden daha yüksek çözünürlük gösterebiliyor.
    quote:

rica ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4L1 -- 24 Şubat 2009; 2:41:33 >
  • Her zaman olduğu gib bu tarz bir cihaz ile Türkiyede ne kadar AÇ ve ACINASI olduğumuz ortaya çıkıyor....

Önce bir iş yaramıyan basit bir cihaz getirip aç ve görmemiş olan bizlere sağlam kazık atıyorlar, aradan kısa zaman gçiyor ve "aha da yenisi" dyerek bir daha kazık atıp elimizde ki geçerliliğini yitirmiş cihazın değerni kaybettiriyorlar...

Şimdi neden bu kadar laf ettim?

Takribi 1 yıldır bu ve benzeri cihazlar üzerinde inceleme ve araştırma yapıyorum, evet Türkiyede bir İLK... ama malesef Dünyada İLK değil. hatta üst sınıf bir cihazda değil, öncelikle neden içinde HDD ile satış yapılıyor??? herkez kendi ihtiyacınca HDD temin edebilmeli, tabi 1TB üstü desteklemesi olmazsa olmaz.

gelelim benim favorim olan bir cihaza...

Ellion HD Media Recorder & Player HMR-350H HDTV HDMI------------------------------
    USB(Host) 2 x USB 2.0 desteği
    USB(Target) USB 2.0 desteği, PC için...
    LAN 10/100 Mbps
    SCART In/Out 21pin TV için
    SCART In/Out 21pin AV Cihazlar için
    Video Out Composite Video (RCA)
    Video In Composite Video (RCA)
    Audio Out 2 Channel (RCA)
    Audio In Left/Right (RCA)
    Component Out Y/Pb/Pr (Y/Cb/Cr)
    HDMI Out Type A / 1080i
    Digital Audio Out Optical x1, Coaxial x1
    Ext. IR In Optional
    ---------------------------
    Kayıt Modları: HQ, SP, LP, EP, SLP
    Video Formatları

MPEG2 HD (ts, tp), Xvid HD (avi), DivX 3/4/5, Xvid (avi), MPEG1/2/4 (dat.mpg.vob.ifo), DVD (VOB, ISO), DV25 (Dijital Kamera).
    ASF, TP, TS, .mkv, h.264 (ts,tp) ve WMVHD
    Alt yazı
    ami, art, smi, srt, sub, ssa
    Çözünürlük

1920 x 1080 üstü bir görüntü kalitesi
    Ses Formatları

Dolby Digital, MP3, WMA, AC3, CDDA, LPCM, AAC, OGG (MP3 bit 320 Kbps ve üzeri)

Ve smartmedia recorder da yer ala diğer birçok özellik.....

Ürün HDD içermemekte, tercihinize göre temin ediyorsunuz...
    Fiyat : Ortalama:
    250-300 Dolar

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi bu ve benzeri daha birçok ürün yurt dışında yaşamakta olan ve teknolojiyi özümsemiş kişilerce kullanılırken biz neden halen geri kalmış ürünlere heves edip kazıkçılara para kazandırıyoruz??????????

Malesef ülkemizde ki birçok ithalatçı bizlere geleceği bırakın geçmişi bile koklata koklata veriyorlar... sanki bedava dağıtılıyor....

BIRAKIN ARTIK BU AÇLIĞI BİR KENARA.... Araştırında millet neler kullanıyor bir görün...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuZaK -- 24 Şubat 2009; 3:39:14 >

• bu alet 500 tl ben 200 ytl ye hard dirve lı dvd rexorder alırım kaydettiği görüntü mpeg 2 oluyor
  • hx680 sony hdd li kaydedici bence daha profesyonel video dosylarına kaydediyor

http://www.hepsiburada.com/sony-rdr-hx680-dvd-kaydedici/productDetails.aspx?categoryid=17760&productid=evsonyrdrhx680
  • WD HD TV den vaz geçtim nedeni ise içine hdd yerleşmiyormuş kaldırın çöpe atın hdd external bağlanıyormuş içine hdd yerleşen bir cihaz lazım bize
  • Bu cihaz 300 dolar ve hdd yok ve artı olarak türkçe altyazı desteği varmı türkçe karakter işte sorun orda smartmedia hem hdd ile hemde bu saydıgın özelliklerin sadece codec olmayanını 300 dolara satıyor sen bunu anlayamıyorsun herşey çok basit geliyor sana smart media 500 dolara 1 tb disk le satamaz sanki ! disk koymak zorunda çünki herkezin senin gibi disk yok ve yeride yok 2 tane cihaz koyacak.

quote:

Orjinalden alıntı: TuZaK

Her zaman olduğu gib bu tarz bir cihaz ile Türkiyede ne kadar AÇ ve ACINASI olduğumuz ortaya çıkıyor....

Önce bir iş yaramıyan basit bir cihaz getirip aç ve görmemiş olan bizlere sağlam kazık atıyorlar, aradan kısa zaman gçiyor ve "aha da yenisi" dyerek bir daha kazık atıp elimizde ki geçerliliğini yitirmiş cihazın değerni kaybettiriyorlar...

Şimdi neden bu kadar laf ettim?

Takribi 1 yıldır bu ve benzeri cihazlar üzerinde inceleme ve araştırma yapıyorum, evet Türkiyede bir İLK... ama malesef Dünyada İLK değil. hatta üst sınıf bir cihazda değil, öncelikle neden içinde HDD ile satış yapılıyor??? herkez kendi ihtiyacınca HDD temin edebilmeli, tabi 1TB üstü desteklemesi olmazsa olmaz.

gelelim benim favorim olan bir cihaza...

Ellion HD Media Recorder & Player HMR-350H HDTV HDMI------------------------------
    USB(Host) 2 x USB 2.0 desteği
    USB(Target) USB 2.0 desteği, PC için...
    LAN 10/100 Mbps
    SCART In/Out 21pin TV için
    SCART In/Out 21pin AV Cihazlar için
    Video Out Composite Video (RCA)
    Video In Composite Video (RCA)
    Audio Out 2 Channel (RCA)
    Audio In Left/Right (RCA)
    Component Out Y/Pb/Pr (Y/Cb/Cr)
    HDMI Out Type A / 1080i
    Digital Audio Out Optical x1, Coaxial x1
    Ext. IR In Optional
    Kayıt Modları: HQ, SP, LP, EP, SLP
    Video Formatları

MPEG2 HD (ts, tp), Xvid HD (avi), DivX 3/4/5, Xvid (avi), MPEG1/2/4 (dat.mpg.vob.ifo), DVD (VOB, ISO), DV25 (Dijital Kamera).
    ASF, TP, TS, .mkv, h.264 (ts,tp) ve WMVHD
    Alt yazı
    ami, art, smi, srt, sub, ssa
    Çözünürlük

1920 x 1080 üstü bir görüntü kalitesi
    Ses Formatları

Dolby Digital, MP3, WMA, AC3, CDDA, LPCM, AAC, OGG (MP3 bit 320 Kbps ve üzeri)

Ve smartmedia recorder da yer ala diğer birçok özellik.....

Ürün HDD içermemekte, tercihinize göre temin ediyorsunuz...
    Fiyat : Ortalama:
    250-300 Dolar

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdi bu ve benzeri daha birçok ürün yurt dışında yaşamakta olan ve teknolojiyi özümsemiş kişilerce kullanılırken biz neden halen geri kalmış ürünlere heves edip kazıkçılara para kazandırıyoruz??????????

Malesef ülkemizde ki birçok ithalatçı bizlere geleceği bırakın geçmişi bile koklata koklata veriyorlar... sanki bedava dağıtılıyor....

BIRAKIN ARTIK BU AÇLIĞI BİR KENARA.... Araştırında millet neler kullanıyor bir görün...

• quote:

pasha western smarttdan on kat daha iyidir..
    mkv cok onemli bi ozelllik ama okudukca anlayacaksınki sana wd hd de yetmeyecek cunku oda dts ses cozmuyor
    o yuzden once ne ıstedıgını bılmen gerek

peki bu üründede DTS sorunu aynımı

Popcorn Hour

demek istediğim bi sorunda hdmı( HDMI bağlarsak yüksek çözünürlükleri açıyor) ama HDMI baglantısı yapmama dediğim compozitlerden bağlarsak aşşagıdakileri açıyormu

HDMI Resolutions ( HDMI çıkışı yaparsak bunları açıyor )

480P 720x480 CEA
    720P 1280x720 CEA
    768P 1366x768 CEA
    1080i 1920x1080 CEA
    1080P 1920x1080 CEA

Component Resolutions ( S-video veya Compozit çıkışından bağlarsak bunları açıyor)
    480P 720x480 CEA
    720P 1280x720 CEA
    1080i 1920x1080 CEA

bu çözünürlükleri bu player açıyormuş tam istediğim gibi birşey ama tek kötü yanı içine hdd takılmıyor normal DVD player gibi DVD rom var içinde

DUNE HD PLAYER

http://www.dune-hd.com

• SMART MEDİA TS dosyalarını açıyor mkv kadar sıkıştırılmış bir tür degil bugun denedik , ts dosyalarını oynatıyor ürün ve karalenme olmuyor takılmadan çok güzel ve kaliteli ts film ler izledik.

dts e gelince smartmedia mkv desteği yok mkv den başka dts le gelen ts dosyaları varsa çözüyor galiba ama denemek lazım deneyebiliriz.Eğer elinizde link varsa veya dosya varsa bana ulaştırabilirsiniz

wmv,mov,mkv ve hd ile encode edilmiş avi ler gibi dosyaları oynatmıyor smartmedia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4L1 -- 28 Şubat 2009; 21:40:40 >
  • arkadaşlar önce WD nin multimedia cihazını gördüm almaya gittim içinde HDD olmadığını öğrenince bir şok geçirdim (ki evde WD 750gb. var) fakat yani bişi seyredicem diye iki şeyi yanyana koymam lazım artı bir arkadaşıma giderken yanımda iki cihaz götürmem gerekicek tabi bu sinir bozucu sonra vatandaki arkadaş bana smartmedia yı gösterdi 1tb falan herşey var ee güzel şimdi onu almayı düşünüyordum fiyat araştırması yapayım dedim internete girip donanimhaberde bir arattım ve bu sayfayı görünce allak bullak oldum. şimdi karar veremiyorum alsam mı almasam mı alanlar memnun mu tek kelime ile izah edebilirlerse sevinirim herkes farklı bir yorum yapmış dolayısı ile kafam karıştı
  • mkv,wmv ve mov desteği istiyorsan wd gibi bir cihaz alıcaksın , smart da hd video olarak sadece ts yi oynattığına şahit oldum ama dvd ve dvix in türlerinde sorunsuz türkçe altyazı da da sorunsuz bide record özelliği var.
  • benim yazdıgım mesajlar neden silindi bilgine güvenmiyormusun yoksa arkadaşım? yalan yanlış konuşuyorsun ve mesajımı siliyorsun bu ne demek oluyor? ordan burdan duyduklarınızla gelip burda mesaj yazmayın
  • mesajlarımı silip duruyorsun ama daha record özelliği nasıl kullanılıyor onu bile bilmiyosundur ayrıca güncelleme falanda yapılmıcak bu üründe yanlış bilgilendirme insanları smartmedia nın içindeki yazılım bir defa yazılır ve asla değiştirilemez içine virüs giremez smartmedia asla update edilemez bu yazılımı yazan mühendisle daha dün biraradaydık nasıl söylersin böyle birşeyi ya birde doğru yazdığım doğru bilgileri silip duruyorsun yalan yanlış bilginle burda mesaj yazıyosun
    quote:

Orjinalden alıntı: 4L1

Ürün sadece vatanda degil çogu yerde var artık record özelligi sayesinde zaten satılıyor bide ürünün kumandası var tabiki kumandasız media player mı olur.

WD mkv yi oynatıyor ama max 1080p 24 fps veriyor mrk etme hangisinin işlemcisi daha iyi smart ın yeni versiyonu gelince görürsünüz.Smart da kullanılan işlemci wd ninkinden daha yüksek çözünürlük gösterebiliyor.
    quote:

rica ederim

• SmartMedia güncelleme olmıyacaksa firmanın sorunu ama güncelleme yapılabiliyor bunu biliyorum bu tür işlemcilere her neyse SmartMedia nın yazılımını Çinde bir firma yapıyor iyi çince biliosun demekki arge müh. Türkiye de saçmalıosun abartma artık kapat şu konuyu.

Birde benim msj silme yetkim yok malesef öyle bişe olsa seni banlardım bana hakaret ettiğin için.

quote:

Orjinalden alıntı: cafein34

mesajlarımı silip duruyorsun ama daha record özelliği nasıl kullanılıyor onu bile bilmiyosundur ayrıca güncelleme falanda yapılmıcak bu üründe yanlış bilgilendirme insanları smartmedia nın içindeki yazılım bir defa yazılır ve asla değiştirilemez içine virüs giremez smartmedia asla update edilemez bu yazılımı yazan mühendisle daha dün biraradaydık nasıl söylersin böyle birşeyi ya birde doğru yazdığım doğru bilgileri silip duruyorsun yalan yanlış bilginle burda mesaj yazıyosun
    quote:

Ürün sadece vatanda degil çogu yerde var artık record özelligi sayesinde zaten satılıyor bide ürünün kumandası var tabiki kumandasız media player mı olur.

quote:

rica ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4L1 -- 11 Mart 2009; 23:20:52 >

• ben kimseye hakaret etmedim arkadaşım sadece bilgi eksikliğin var onu tamamlamak istedim aslında firma hakkında hiçbirşey bilmiyorsun profilinde vatan bilgisayarın adresini koymussun hangi şubesinde çalışıyosun adın ne söyle geliyim yanına göster bana bahsettiğin özellikleri klavyede yazmak o kadar basitki yaz yaz bitmez bu sevda geliyim yanına göster bakalım dogrumu dediklerin,

quote:

SmartMedia güncelleme olmıyacaksa firmanın sorunu ama güncelleme yapılabiliyor bunu biliyorum bu tür işlemcilere her neyse SmartMedia nın yazılımını Çinde bir firma yapıyor iyi çince biliosun demekki arge müh. Türkiye de saçmalıosun abartma artık kapat şu konuyu.

Birde benim msj silme yetkim yok malesef öyle bişe olsa seni banlardım bana hakaret ettiğin için.

quote:

Orjinalden alıntı: cafein34

mesajlarımı silip duruyorsun ama daha record özelliği nasıl kullanılıyor onu bile bilmiyosundur ayrıca güncelleme falanda yapılmıcak bu üründe yanlış bilgilendirme insanları smartmedia nın içindeki yazılım bir defa yazılır ve asla değiştirilemez içine virüs giremez smartmedia asla update edilemez bu yazılımı yazan mühendisle daha dün biraradaydık nasıl söylersin böyle birşeyi ya birde doğru yazdığım doğru bilgileri silip duruyorsun yalan yanlış bilginle burda mesaj yazıyosun
    quote:

quote:

rica ederim

• tmm ben yalancıyım hangi özelliği yanlış yazdık söle sen emret düzeltelim kullanıyorsun sanki ? Ürünü Test ettik denedik bu özellikler mevcut güncelleme olayına gelince güncellene bileceğini kendi söyledi müh. bu konuda tam emin degilim ama bu tür işlemciler güncellene biliyor buna özel bir husus varsa o da acayip olur tabe.

Pm den at öle msj ları yanıma gelirsin konuşuruuz bakarız ürünün özelliklerine nerde yalan sölüyorum merak ettim biz yalancıyız sen kralsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4L1 -- 12 Mart 2009; 4:30:33 >
  • arkadaşım mesajımı yanlış anlama yukarıda bir sürü bilgi yazmışsın ve çoğu doğru burda bir hizmet yapıyorsun tutupta kimsenin hakkını yiyemem güzel şeyler yazmışsın ama bazı bilmediğin noktalar var bak aşağıda imzam var o imza orda yazıyosa buna cesaret edebiliyorsam bir bildiğim var demektir ürünün bütün özelliklerini biliyorum kullandım halada kullanıyorum wd hd tv yide kullanıyorum bütün diskleride kullanıyorum ben duyduguma göre değil gördüğüme göre konuşurum

saygılar cafein
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.