Şimdi Ara

1'inci Mknz. P. Tug. K.lığı DOĞUBEYAZIT AĞRI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
3
Favori
36.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben sabahtan gidiyorum...Akşamdan gideni burda duymadım.
  • anladım kardeş sabahtan burdan kalkış olmadığı için öle gitcem akşam saati hayırlısı
  • Amin kardeşim hayırlısı hepimiz için...
  • Ben Antalya'dan Erzurum'a gideceğim. Perşembe öğlen 11 gibi Erzurum'dayım. Saç sakal kesmeden, göze batmadan Ağrı'ya gitmeye çalışacağım. Havaalanından, otobüs terminaline otobüsler varmış sanırım. Oradan Ağrı'ya her saat varmış - onlardan biriyle gideceğiz artık. KTM'lere yakalanmazsak zor da olsa yolu buluruz herhalde.
  • Merhaba arkadaşlar bende izmirden sabah 7 uçağı ile erzuruma gieceğim izmirden giden arkadaşlarla havaalında buluşalım gitmeden birlikte hareket etmekte fayda var Hepimize hayırlı teskereler arkdaşlar...
  • Birlikte gitmek riskli. KTM'lere yakalanma şansın artıyor. Tavsiye etmem, okuduklarım bu yönde de.
  • ya kardeslerım herkez kendını tek basına hıssetmesın uzulmeyede gerek yok askerlık bu sans buraya dustuk ama yapan arkadaslarım var orda hıc deılse acemılık rahat gecıcek sonra nereye dusersen 1'inci Mknz. P. Tug. K.lığı topcu kısa donem ne yazıkkı ucak bıletı yok en yakın erzuruma ben onu kullanmadım dırek ıstanbuldan otobuse bınıcem carsamba 2 30 ta agrı dogu anadolu turızm :) 21 saat yol gelıcem persembe 12 de dogubeyazıttayım eger ıstanbuldan gıdıcek arkadas varsa otobus yoluculugundan korkucak bır sey yok yol oyle boyle gecer korkmasın ben bakuye zamanında 48 saat yol gıttım ınanın hıc bır sey olmuyor
  • mrb arkdaşlar,

hepimize hayırlı olsun..

ben istanbuldan erzuruma perşembe sabahına uçak bileti aldım. sun expresin uçağı.
    varmı aynı uçakta olan?
    nasıl yapıcaz bu ktm olayını
  • perşembe sabah 7:15 THY uçağına bilet aldım:) Uçuş:2704
  • vay torunlarım. nasıl giderseniz gidin. ktm ye yakalanırsınız. bende vana gittim. inzibatlar bırakmıyor ne yazık ki. van ktm ordan agrı patnos ordan agrı. ve nihayet dogubayazıt yapmıştık. tugay iyi sayılır. ama sonra dagıtımlar karakollara diger alaylara. hatta bir kısımda ıgdıra gidiyor. soguklar ve nöbet dışında pek zorluk ve tehlikesi yok.
  • ----------------------------
    Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi 1'inci Mknz. P. Tug. K.lığı
    DOĞUBEYAZIT AĞRI
    ----------------------------

Adım Sinan. Boluluyum. Bolulu varsa özel mesaj atabilir.

Nasip olursa, yarın sabahtan önce Ankara'ya oradan da Erzincan veya Erzurum'a otobüsle gitmeyi düşünüyorum. Ankara'dan Erzurum ortalama 10 saat sürüyor. Erzurum'dan otobüs bulabilirsem Ağrı'ya da gidebilirim, tabi yakalanmazsak :)

AĞRI VE SOĞUK

Bir arkadaşım Ağrı'da asker, diğeri de Valilik'te polis memuru idi. Ağrı ile ilgili söyledikleri tek şey: SOĞUK... Hele hele, kısa dönem olduğumuz için eğitim sonrası da orada kalacağımızı göz önüne alırsak askeri eğitimden çok, soğuk sıkıntı olacak gibi. Meteoroloji sitesinden Ağrı'nın hava sıcaklık derecelerine baktım. Ağustos-Eylül ve Ekim ayları serin. Fakat, Kasım ayından itibaren terhis olacağımız Ocak ayına kadar çok soğuk (-10 ile -30 arası). Arkadaşım, "Nöbetleri 15 dakika arayla tutuyorduk" demişti. Gerisini siz düşünün.

YANINIZA ALMANIZ GEREKENLER

"Giderken yanınıza birşey almayın" diyen çok oluyor. Askeri siteden de okudum. Açıkcası, yanımda fazla birşey götürmeyi düşünmüyorum. Sadece KTM'lerde kalırım diye - yakalanmamam imkansız :) - birkaç eşya götürebilirim. Askerdeki tüm ihtiyaçlar (pijamasından çorabına kadar) zaten veriliyor. Traş bıcağından telefon kartına kadar yanınıza almayı düşündüğünüz herşey de kantinlerde mevcut. HATTA DIŞARIDAN ALACAĞINIZ FİYATTAN BİLE UCUZ.

Eğitim sonrasında ve özellikle kışa doğru ihtiyaç olursa kazak gibi kalın eşyalarımı kargo ile yollattırmayı düşünüyorum.

AŞAĞIDAKİ SİTEDEKİ BİLGİLERİ OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM
    http://www.dzkk.tsk.tr/TURKCE/birliktanitimi/isdeneregitimalayi/faydali_bilgiler.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bolu374 -- 10 Ağustos 2010; 17:58:14 >

• Arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım... forumdan takip ettiğime göre burdaki arkadaşların çoğunluğu öğretmen... ben yüksek lisans yapmıştım... buraya gönderilmemde bununda etkisi olabilir mi bilgisi olan arkadaş varsa bizimle paylaşırsa çok sevinirim... herkese şimdiden hayırlı teskereler ve de hayırlı ramazanlar...
  • Blackhawk hoşgeldin arkadaşım.

Öğretmen olarak alınanlarımızın çoğunluğu büyük bir ihtimal Mehmetçik Dershanesine gideceğiz.Orda rahat edeceğimizi düşünüyorum...Buraya gönderilmemizin en büyük etkisinin sınavda oturup soruları çözmemiz olduğunu düşünüyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soul-reaver

Blackhawk hoşgeldin arkadaşım.

Öğretmen olarak alınanlarımızın çoğunluğu büyük bir ihtimal Mehmetçik Dershanesine gideceğiz.Orda rahat edeceğimizi düşünüyorum...Buraya gönderilmemizin en büyük etkisinin sınavda oturup soruları çözmemiz olduğunu düşünüyorum ben.

öğretmen olanlar branşlarıda yazarsa iyi olur.Şimdiden 2 matematikçi olduk zaten :)
    Bu arada ben İstanbuldan THY 7:15 uçağına erzuruma biletimi aldım.Hayırlısı artık bekliyorum :)
  • Ağrı doğubeyazıt piyade

Ben de aranızdayım arkadaşlar.

İstanbuldan gideceğim.

ozgurcu@hotmail.com

sunexpres ten bilet aldım 06:20 sabiha gökçen

ama iptal edip thy ile atatürk hava alanından gitmeyi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: jopar

Ağrı doğubeyazıt piyade

İstanbuldan gideceğim.

ozgurcu@hotmail.com

Gel tertip sende THY 7:15 uçağına hep birlikte hareket ederiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: @uiKSilveR

quote:

Orijinalden alıntı: jopar

Ağrı doğubeyazıt piyade

İstanbuldan gideceğim.

ozgurcu@hotmail.com

Gel tertip sende THY 7:15 uçağına hep birlikte hareket ederiz

Öyle yapmayı düşünüyorum. Hepimizi toplayıp KTM'ye göndermeseler bari.
    Saç sakal kesecek misiniz? Ben kesmemeyi düşünüyorum. İnce bir sakalla gidilebilir.
    Çok fazla eşya almayın diyorlar.
    Hakkımızda hayırlısı olsun...

• Saçları daha önce kestirdim ben de top sakallarımı kesmeyeceğim.Artık doğubeyazıta ulaşabilirsek orada merkezde kestireceğim.
    Eşya gelince orta boy çanta ile temel eşyaları aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @uiKSilveR -- 10 Ağustos 2010; 22:35:12 >
  • mek ağrı dağı turizm diye bi firma var.
    erzurumdan 12 de kalkıp 4 saatte doğubayazıta gidiyormuş otobüs.
    isterseniz yerinizi ayırtın arkadaşlar.
    erzurum havaalanından 8 km imiş otogar.
    servisler ve taksiler varmış.
    reklam gibi olmasın tabi, başka firma bulursanız da haber verin, ben bunu bulabildim sadece.
  • arkadaşlar slm ben de yeni katıldım aranıza...

samsundan gelen sanırım sadece benim bir de sanırım turizmci olan yine sadece benim gibi gözüküyor

ben samsundan direk doğu beyazıta bir araba buldum...onunla gidecem,ktm derdim olmayacak bu şekilde gibime geliyor..ama yine de tedbir amaçlı saç sakal karışık gidiyorum...çevremden duydugum kadarıyla soğuk dışında bi zorluk çekmeyecez gibi duruyor..yapmış olanlardan ve şuanda teskeresine 1 ay kalmış birisinden almış oldugum duyumlar bunlar...ama yine de her şey gidince net belli olacak..hayırlısı diyecez artık

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.