Şimdi Ara

1926 yılından bu yana Türkiye'nin il merkezlerinde ölçülen en yüksek kar kalınlıkları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Gone with the grandeur

Çok sinir bozucu ama di mi?

Alıntıları Göster
    Windowsun hava durumu uygulaması ilçe istatistiklerinide gösteriyor bak hatırladım. Hadi iyisin bugün

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Komutan Kangal

Windowsun hava durumu uygulaması ilçe istatistiklerinide gösteriyor bak hatırladım. Hadi iyisin bugün

Alıntıları Göster
    Bazı turistik ilçeler haricinde ilçe merkezleriyle ilgili resmi istatistikler yok.

Bodrum, Fethiye, Marmaris, Anamur, Alanya ve İskenderun gibi bazı ilçelerin resmi istatistiklerini meteorolji genel müdürlüğü yayınlamıştı. Onun haricinde resmi istatistikleri yayınlanmış bir ilçe yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 19 Aralık 2018; 22:17:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amerika, Kanada, Avusturalya gibi ülkelerin meteoroloji servisleri, meteoroloji istasyonu bulunan her yerin resmi istatistiklerini yayınlıyor. Bizimkiler yayınlamıyor malesef.

• quote:

Bazı turistik ilçeler haricinde ilçe merkezleriyle ilgili resmi istatistikler yok.

Bodrum, Fethiye, Marmaris, Anamur, Alanya ve İskenderun gibi bazı ilçelerin resmi istatistiklerini meteorolji genel müdürlüğü yayınlamıştı. Onun haricinde resmi istatistikleri yayınlanmış bir ilçe yok.

Alıntıları Göster
    Banane resmiyetten. Var sonuçta

• quote:

Orijinalden alıntı: Komutan Kangal

Banane resmiyetten. Var sonuçta

Alıntıları Göster
    Resmi istatistikler ile uyuşmuyor onlar. Gerçeği yansıtmıyor. Ya daha sıcak ya daha soğuk gösteriyor ortalama sıcaklık değlerini.

Climate.data.org ve benzeri resmi olmayan abuk sabuk hava sitelerini kale almiyorum ben. Resmi istatistikler ile uyuşmuyor.

Resmi istatistiklerin yayınlanması önemli. Bunu da o ülkenin meteoroloji servisi yayınlar. Her ülkenin resmi meteorolojj servisi vardır hava ölçümleri yapan. Onlar yayınlayabilir gerçek istatistik değerlerini. Resmi olmayan abuk sabuk sitelerinin yazdığı şeyler ile resmi istatistikler uyuşmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gone with the grandeur -- 19 Aralık 2018; 23:55:31 >

• quote:

Göle'ye gitmedin ki sen ama. Göle'ye gisersen Ankara sana sıcak gelecek. Ben de Göle'deki soğu Türkiye'de başka hiçbir yerde görmedim. -18 derecelerde sokakta yürüyordum geçen sene aralık sonları ( ben otele girdikten sonra -20 dereceye düştü hava) Göle'den sonra Kars'a ve Erzurum'a gidince hava sıcak geliyor. Isınıyorsun.

Göle soğuğunun yanında Ankara soğugu balon oluyor

Alıntıları Göster
    2002 15 şubat

2003 15 mayıs

Tam 15 ay geçirdim gölede. Dolu dolu 15 ay ve nerdeyse dolu dolu 2 kış.

Senemoğlu yanatlı sürügüden köprülü karatavuk, köyleri yaylaları, Allahuekber dağı, karınca düzü bir uçta, diğer uçta kars selime kadar gezdim.

Saatlerce yazsam bitmeyecek hatıralar dolu göle ile alakalı. -30 ları gördüm, -40 lar ile tanışma şerefine nail olamadım.

Selam olsun yeşil göleye, selam olsun göleyi bilenlere tanıyanlara.

• Meteoroloji keşke Göle'de uzun yıllarda gerçekleşmiş ortalama sıcaklık değerlerini yayınlasana. Göle'den Ardahan merkeze gidince daha ılıman geliyor hava. Göle'de çok acayip dondum, Ardahan merkeze gidince ısındım.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.