Şimdi Ara

18 yaşından küçükler telefon alabilirmi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
17.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teknosadan General Mobile Discovery telefonunu almayı düşünüyorum. 17 yaşındayım. Telefonu bana satarlarmı? Yurtta kalmaktayım. Ailem Tekirdağ'da oturuyor. Bi sorun olurmu?

• skilets39 S kullanıcısına yanıt
    sıkıntı olmaz kardeşim parasını verdikten sonra adına faturanı keser verirler...
  • Bişey olmaz 10 yasinda olsan bile satarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mp3'te sorun olmuyorsa telefonda da olmaz.

Money talks.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar :D En yakın zamanda alabilirim ozaman :D
  • Faturalı hat hatta kredi kartı bile veriyorlar artık :)

• Sıkıntı yok mal maldır
    edit : Dikkat etde seni küçük bu pısırıktır diyip açık ürün satmasınlar. Kesinlik en tok sesini kullan ve SAKIN oralardan biriyle ahbab olayım deme. Rahat bir şekilde gir. Şu ürünü alacağım de. Kutuyu görmek istediğini söyle ve parasını ödeyip çık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Honanım Daber -- 28 Mayıs 2014; 22:46:31 >
  • Sonra annen babandan sopa yeme,milleti uğraştırma :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ergin olmasan dahi kısıtlı vs. değilsen, temyiz gücüne sahipsen bu tarz hukuki işlemlere taraf olabilirsin.

DÜZELTİYORUM : Medeni kanun madde 14'e göre küçük sayılıyorsun, fiil ehliyetin yok.Medeni kanun madde 16'ya göre ayırt etme gücüne sahip küçükler ancak yasal temsilcilerinin rızası ile borç altına girebilirler.Ayrıca fiil ehliyeti ile ilgili madde, medeni kanun 9. madde ve diyor ki "Fiil ehliyetine sahip olan kimse, kendi fiilleriyle hak edinebilir ve borç altına girebilir."

Bu yapacağın borçlandırıcı işlem senin küçük olman sebebiyle askıda hükümsüz olacak, karşı tarafı bağlayacak fakat seni bağlamayacak.Yasal temsilcin icazet verirse, seni de bağlayacak.Ayrıca yasal temsilcinin icazeti yazılı şekilde vermesi gerekiyor.

Bunları bilgi olsun diye yazdım, gidip telefonu alman Türkiye şartlarında de facto olarak mümkün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EKE58 -- 31 Mayıs 2014; 1:26:20 >
  • kımyasal kullanıcısına yanıt
    Ailemin haberi var, sadece kendi zevkime göre telefon almama izin verdiler. Para sıkıntı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EKE58

Ergin olmasan dahi kısıtlı vs. değilsen, temyiz gücüne sahipsen bu tarz hukuki işlemlere taraf olabilirsin.

DÜZELTİYORUM : Medeni kanun madde 14'e göre küçük sayılıyorsun, fiil ehliyetin yok.Medeni kanun madde 16'ya göre ayırt etme gücüne sahip küçükler ancak yasal temsilcilerinin rızası ile borç altına girebilirler.Ayrıca fiil ehliyeti ile ilgili madde, medeni kanun 9. madde ve diyor ki "Fiil ehliyetine sahip olan kimse, kendi fiilleriyle hak edinebilir ve borç altına girebilir."

Bu yapacağın borçlandırıcı işlem senin küçük olman sebebiyle askıda hükümsüz olacak, karşı tarafı bağlayacak fakat seni bağlamayacak.Yasal temsilcin icazet verirse, seni de bağlayacak.Ayrıca yasal temsilcinin icazeti yazılı şekilde vermesi gerekiyor.

Bunları bilgi olsun diye yazdım, gidip telefonu alman Türkiye şartlarında de facto olarak mümkün

Anladığım kadarıyla alabilirmiyim hocam telefonu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Honanım Daber

Sıkıntı yok mal maldır
    edit : Dikkat etde seni küçük bu pısırıktır diyip açık ürün satmasınlar. Kesinlik en tok sesini kullan ve SAKIN oralardan biriyle ahbab olayım deme. Rahat bir şekilde gir. Şu ürünü alacağım de. Kutuyu görmek istediğini söyle ve parasını ödeyip çık

Yok hocam, o kadar dikkat ederiz. Kapalı açılmamış kutu alırım. Konuyu açmamın amacı garanti ve fatura işlemlerini kendi üstüme alabilirmiyim? di.
  • Sa beyler 6 yıl gecmis 15 yasindayım 3500 tllik telefon alabilirmiyim sıkıntı olurmu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.