Şimdi Ara

18.000 E KADAR TAVSİYE? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: esensee

Usta bahsettiğin araç bu mini cooper lara benzeyen kasa mı ? Yollarda gördüğüm zaman baya hoşuma gidiyodu.. Memnunmusun araçtan yani yakıtı olsun, arıza çıkarıp çıkarmadığı olsun önemli olan bunlar benim için açıkcası pişman olacağım bi araba almak istemiyorum.. Birde 2006 dan sonra üretilen bi kasası var sanırım bunların ama o pek hoşuma gitmedi eski kasa çok daha şekil duruyo :)

senin bahsettiğin 1. nesil sirion diğer adı ile çakma mini cooper derler. onlarda tek motor tipi var 1.3 16v 102 hp twincam motor çok performanslı ve atiktir. bendeki 2. nesil siriondur. bunlarda 2 motor seçeneği var. 1.0 12v 69 hp 1.3 16v 87 hp. a.3 lerin yakıt tüketimini bilemiyorum kullanmadım ama sana kendi aracımdan 2. nesil siriondan bahsedebilirim.

araçta

abs+ebd

manuel klima

4 cam otomatik

4 hava yastıgı

radio-cd çalar

elektirikli dış dikiz aynaları

içerden açılan depo kapağı

kayar koltuklar( yatak olabiliyor)

bu özellikler 1.0 baz donanımda standart olarak sunuluyor.

yakıt tüketimi

1 litre lpg ile ş.içinde 14 ş.dışında 16 km yol katedebiliyorsun. yaqni ş.içi 7 ş.dışı 6 litre lpg tüketimi var. buda ş.içi 15 ş.dışı 12 kuruşa tekabul ediyor. lpgye tam uyumlu motor var aynı motor yarıs 1.0 modelindede kulllanılıyor. Zaten toyota ile daihatsu kardeş firmadır hatta bu motorları daihatsu toyota için geliştirmiştir. çoğu kişi tam tersi sanar ama öyle değildir. daihatsu mini araç üreticisidir.

son hız

otobanda 5 kişi son hız olarak 170 kmhyi görmüştür. 1.3leri 200ü kesin geçer. 2. nesil sirion 1. nesile göre daha geniştir. tek kullanacaksan 1. nesil iyidir. yalnız aile isen ben 2. nesil tavsiye ederim 5 kişi adana-ankara yaptık sorun olmadı.

• dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Veriler süper görünüyo gerçekten hocam.. Peki benim bütceme uygun olarak fazla km yapmamış yani çok yıpranmamış başımı ağrıtmıcak bi araç bulabilirmiyim sizce ? Mesela şu modelde şu km de bi sirion a ben olsam şu kadar para verirdim deseniz bende sahibindedende falan onlara yoğunlaşsam olur mu ? Çünkü genelde çoğu insan ederinden fazla fiyat koyuyor işin uzmanına danışarak iş yapmak en iyisi diye düşündüm.
  • sirionlar japon oldugu için çok kmyi kafaya takmamak lazım ama gidipte 150 binde 200 bindede almama yani en az km hangisi ise onlara bakarım. 15ede var 20yede var 18ede var. otomatikler pahalı oluyor çünkü tam otomatik vites bunlar yarı değil yani yokuşta geri kaçırma falan yapmaz. sizin bütçe 18 sanırım o paraya ben 2. nesil tavsiye ederim. yalnız illa otomatik olacaksa iş değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

sirionlar japon oldugu için çok kmyi kafaya takmamak lazım ama gidipte 150 binde 200 bindede almama yani en az km hangisi ise onlara bakarım. 15ede var 20yede var 18ede var. otomatikler pahalı oluyor çünkü tam otomatik vites bunlar yarı değil yani yokuşta geri kaçırma falan yapmaz. sizin bütçe 18 sanırım o paraya ben 2. nesil tavsiye ederim. yalnız illa otomatik olacaksa iş değişir.

Yok usta otomatik vites istemem.. 2. nesillere bakacağım ama nedense cooper tarzlarında kalıyo aklım hep :) Teşekkür ederim hocam başını ağrıttım..
  • quote:

Araa şimdi baktım gayet şık görünüyo hocam neden bu kadar ucuz onu anlamadım?

hocam ingiliz malı bir araç ingilizlere göre almanlardan daha kaliteliymiş gayet güzel bence sunroof klima otomatik fites ve daha bir sürü özelliği var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

sirionlar japon oldugu için çok kmyi kafaya takmamak lazım ama gidipte 150 binde 200 bindede almama yani en az km hangisi ise onlara bakarım. 15ede var 20yede var 18ede var. otomatikler pahalı oluyor çünkü tam otomatik vites bunlar yarı değil yani yokuşta geri kaçırma falan yapmaz. sizin bütçe 18 sanırım o paraya ben 2. nesil tavsiye ederim. yalnız illa otomatik olacaksa iş değişir.

Yok usta otomatik vites istemem.. 2. nesillere bakacağım ama nedense cooper tarzlarında kalıyo aklım hep :) Teşekkür ederim hocam başını ağrıttım..

olurmu kardeşim yardım ederiz tabi bilgimiz dahilinde yakıt az olsun dersen 1.0 yakıt normal olsun dersen 1.3 olabilir. 1. nasil sirionda aslında iyidir hatta onların ful olanlarında deri döşeme ve sanrufta var orjinalde.

örneğin bu en fulu 1. nesilin

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-en-dolusu-184839647/detay

2. nesil olarak

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-turkiyede-tek.isteyen-gelib-baksin-193151076/detay

• peugeot 307
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sağol :) .. Almaya karar verdiğimde tekrar sana danışacağım bu fiyatlarda temiz bir yaris bulamazsam zaten kesin bu olucak gibime geliyo.. Clio lara albea lara aynı parayı vermekten iyidir diye düşünüyorum inşaallah yanılmayız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CsbSpesyalist

peugeot 307

Çok şikayet var diye duydum kardeş yoksa inan o donanım ve kasada başka araç yok :.
  • o paraya bulacagın yarıs 150 bin kmde ve değişeni olan olur anca. hadi onu geçtim yarısla sirion iç mekan genişliği olarak çok fark var onu belirtelim. karar veirseniz yine hbrleşiriz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CsbSpesyalist

peugeot 307

Çok şikayet var diye duydum kardeş yoksa inan o donanım ve kasada başka araç yok :.

Kim bilir kaç yıl kullandım en küçük sorununu bilmem 2004 model almıştım. Tavisyem budur.
  • quote:

o paraya bulacagın yarıs 150 bin kmde ve değişeni olan olur anca. hadi onu geçtim yarısla sirion iç mekan genişliği olarak çok fark var onu belirtelim. karar veirseniz yine hbrleşiriz.

Tamam ustam kesin danışacağım tekrar. :)
  • esensee E kullanıcısına yanıt
    nissan micra k12 1.2 motor 85 bg çok seri vergisi düşük yedek parçalar ucuz çünkü clio3 megan 2 ile çoğu parçaları aynı 4 hava yastığı esp abs anaktarsız çalıştırma dijital klima yağmur sensörü lpg ile şu an 140kr yakarsın daha ne olsun içi geniş ferah çok sağlam bi araç
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.