Şimdi Ara

SAT/TAK gobl1n'in depolama ilanı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
9
Favori
16.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
İlan Türü #Takaslık Kondisyon #Kullanılmış
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung 320 GB @kurtadam316 'ya satıldı. SMART verisini görmeden EFT geçti. Akşam Whatsapp'tan atarım. Yaşına göre az kullanılmış. Yine de içine sinmezse iade yaparım veya başka bir disk seçer. İlanı boş bırakmamak için gece yeni disk eklerim.
  • "Çift disk yuvalı QNAP TS-210 Turbo NAS" Ankara'dan Hilmi'yle takaslandı. O cihazı kargoya verdi. Ben yarın verebileceğim. Eline ulaşana kadar, ilan bilgisini tutuyorum.
  • Sandisk @erenqwerty 'ye sağ salim ulaşmış. Güle güle kullansın. Referans ilanı açıyorum.
  • Seri no'su 263'le biten 840 pro Eskişehir'den Burak'a satıldı. Güle güle kullansın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba dostum bana 500 GB 2,5" SATA lazım elinizde var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sennedjemus

Merhaba dostum bana 500 GB 2,5" SATA lazım elinizde var mı acaba?

Merhaba. Boşta bir ikinci el bir WD 500 5400 RPM disk var. 0532 654 4755. Whatsapp var.

• 750 GB Samsung 840 EVO WinteR'a satıldı. Ödeme geldi, birazdan kargo.

• Seri no'su DBK ile biten 320 GB Hitachi Ahmet'e elden satıldı.

Bu arada Yusuf adlı Playstation işiyle uğraşan biri sizden disk alacağını söylerse başınızdan defedin. Randevuya gelmeyen bir kancık. Yedi disk taşıdım. Neyse ki en azından birini işyerimdeyken elden sattım, boşuna taşımamış oldum.

• Seri no'su AAL ile biten disk Luc4sHood'a satıldı. Ödeme ulaştı. Yarın kargo.

• Kendisinden 100tlye 500 gb bi disk satın aldım dün. Bugün içinde kargoladı.Buraya kadar bir sorun yok. Fakat laptopta problem çıktığı için daha elime ulaşmadan kargo ve paketlemede oluşan zararını karşılayarak iade etmek istedim. Uzatmayın tarzı laflar söyleyip kabul etmedi. Harddisk problemli çıksada iade edeceğini sanmıyorum. Daha elime bile ulaşmadı harddisk. Kullanamayacağım için insanca zararını karşılayıp geri göndermek istedim. Kendisiyle alışveriş yaparken dikkatli olun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Luc4sHood

Kendisinden 100tlye 500 gb bi disk satın aldım dün. Bugün içinde kargoladı.Buraya kadar bir sorun yok. Fakat laptopta problem çıktığı için daha elime ulaşmadan kargo ve paketlemede oluşan zararını karşılayarak iade etmek istedim. Uzatmayın tarzı laflar söyleyip kabul etmedi. Harddisk problemli çıksada iade edeceğini sanmıyorum. Daha elime bile ulaşmadı harddisk. Kullanamayacağım için insanca zararını karşılayıp geri göndermek istedim. Kendisiyle alışveriş yaparken dikkatli olun.

Gece 1.15'ten 2.20'ye kadar upuzun, suçlayıcı mesajlar attı. Ben insanlara örn. RAM gönderip, uyumsuz çıkarsa geri alan biriyim. Parayı gönderdi. Diskin ilanını kaldıracağımı, emin olup olmadığını sordum, kaldırmamı istedi. Kargo fotoğraflarını görünce, yapılabilecek en sağlam ambalajı yaptığımı kendi yazdı. Benim için satış bitmiştir. Keyfi iade yok. Bozuk ürünü iade almayacağımı vs. yazmış. Doğrudur, almam, çünkü bozuk ürün satmam. Mümkün değil.

Hakkımda mention atmadan konu açıp hakaret de etmiş. Kimse bana "İnsanlıktan nasibini almamış kişilik" "hasta" vs. yazamaz. Yaşım 41. Yüzlerce satışım var. Şikayet ettim.

• gobl1n kullanıcısına yanıt
    SAT/TAK gobl1n'in depolama ilanı

Forumun kapasitesi WhatsApp muhabbetini görüntülemeye yetmiyor. Buyrun:

https://imgur.com/a/oZmFt

https://wetransfer.com/downloads/d98218fb051db4639ef1e734a13e59d520180309063426/0baa24fe34d7a3eb8d9f5a24197cb9b020180309063426/bc80f5

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

Bilgisiz birine bu kadar bilgi verip 20 TL kazandım, metroda ilk gördüğüm müzisyenin kutusuna atacağım. Hayatımın en az bir saatini ona ayırdım. Bunu hak etmedim.

Gece bilmem kaçtan bilmem kaça kadar suçlayıcı mesajlar atmışmışım. Attığınız whatsapp görüntülerinde zaten var. Size insanca durumu anlatmaya çalıştım. Siz muhabbete dahi girmeden, bana göndermeyin kendiniz satın, uzatmayın tarzı şeyler söylediniz. Elbette ki sinirlenicem. 41 yaşındayım diyorsunuz benim yaşım 25. Bu işin çocuk oyuncağı olmadığının farkındayım. Fakat o saatte yazmamın sebebi harddisk elime ulaşmadan, yanlış anlaşılma olmasını engellemek içindi. Dediğim gibi daha önce forumdan bir çok ürün aldım. Kimseyle bi problem yaşamadım. Zararınız neyse karşılayacağımı iade almanızı istediğimi söyledim. Yaptığınız işi insanlara aşırı profesyonelmiş gibi göstermeyin çünkü alakası yok. Şimdi gelmiş cahil birinden 20 lira kazandım diyorsunuz. Ben o harddiski kullanamıycam hatta satamıycam bile belki. Açtığım konu direk uçmuş yazılan mesajları bile göremedim. Fakat 41 yaşında birinin olgunluğuna sahip değilsiniz. 20 liranın peşindensiniz demek ki. Hakkım varsa haram olsun. Umarım bundan sonra sizden bir şey alacak olan insanlar bunları görüp karar verirler.

• quote:

Gece bilmem kaçtan bilmem kaça kadar suçlayıcı mesajlar atmışmışım. Attığınız whatsapp görüntülerinde zaten var. Size insanca durumu anlatmaya çalıştım. Siz muhabbete dahi girmeden, bana göndermeyin kendiniz satın, uzatmayın tarzı şeyler söylediniz. Elbette ki sinirlenicem. 41 yaşındayım diyorsunuz benim yaşım 25. Bu işin çocuk oyuncağı olmadığının farkındayım. Fakat o saatte yazmamın sebebi harddisk elime ulaşmadan, yanlış anlaşılma olmasını engellemek içindi. Dediğim gibi daha önce forumdan bir çok ürün aldım. Kimseyle bi problem yaşamadım. Zararınız neyse karşılayacağımı iade almanızı istediğimi söyledim. Yaptığınız işi insanlara aşırı profesyonelmiş gibi göstermeyin çünkü alakası yok. Şimdi gelmiş cahil birinden 20 lira kazandım diyorsunuz. Ben o harddiski kullanamıycam hatta satamıycam bile belki. Açtığım konu direk uçmuş yazılan mesajları bile göremedim. Fakat 41 yaşında birinin olgunluğuna sahip değilsiniz. 20 liranın peşindensiniz demek ki. Hakkım varsa haram olsun. Umarım bundan sonra sizden bir şey alacak olan insanlar bunları görüp karar verirler.

Resimler gayet net okunuyor. Elimden geldiğince profesyonel seviyede iş yapıyorum. Alışverişle ilgili yazışmalardan, fotoğraflardan belli.

Helal - haram muhabbetine inanmıyorum. Ben sana saatlerce emek verdim. Madem sen inanıyorsun, haram - zehir - zıkkım olsun. Burnundan fitil fitil gelsin. 20 TL paranı kazandım. Hak ederek kazandım. Onu da yazdığım gibi, akşam metroya binince ilk rastladığım müzisyene bağışlayacağım. Hakaretlerin için umarım ceza alırsın.

Sözde 41 yaşında adamın düştüğü durumlara bak ya. Tek yaptığı aynı mesajı oraya buraya yapıştırıp kendini haklı göstermeye çalışmak. Sizin zararınızı 15-20 tl neyse karşılayıp insanca durumu anlatarak geri iade istememe "kendiniz satın, uzatmayın" tarzı mesajlar atan adam bence insanlıktan nasibini almamıştır. Bu bir hakaret değildir ortada olan durumun açıklamasıdır. Bu profesyonelce iş yapmak değildir. Ben o harddiski satabilirsem çok altında yine zararına satıcam. Sizin haram edecek bir şeyiniz yok yani. En iyisi bu demekle bilgilendirme yapmış olmuyorsunuz. Umarım aynı mağduriyeti yaşarsınız ve karşınızdaki sizi umursamaz. Size bundan sonra "hayırlı satışlar" dilerim.

• quote:

Sözde 41 yaşında adamın düştüğü durumlara bak ya. Tek yaptığı aynı mesajı oraya buraya yapıştırıp kendini haklı göstermeye çalışmak. Sizin zararınızı 15-20 tl neyse karşılayıp insanca durumu anlatarak geri iade istememe "kendiniz satın, uzatmayın" tarzı mesajlar atan adam bence insanlıktan nasibini almamıştır. Bu bir hakaret değildir ortada olan durumun açıklamasıdır. Bu profesyonelce iş yapmak değildir. Ben o harddiski satabilirsem çok altında yine zararına satıcam. Sizin haram edecek bir şeyiniz yok yani. En iyisi bu demekle bilgilendirme yapmış olmuyorsunuz. Umarım aynı mağduriyeti yaşarsınız ve karşınızdaki sizi umursamaz. Size bundan sonra "hayırlı satışlar" dilerim.

"İnsanlıktan nasibini almamış", "hasta". Bunlar hakarettir. Mesajından silmişler. Bu ceza alacağına işaret. Sen insansın. Ben sana benzememek için hayvan olmayı kabulleniyorum.

Piyasadaki en ucuz ilanı bulup, kargosunun pazarlığını yapmayı biliyorsan, aynı fiyata kolayca satabileceğini de bilmen lazım. Drama queen'lik yapma.

Ortadaki mağduruyeti görmezden gelip hiç umursamadan "kendiniz satın, uzatmayın" diyen insan bence insanlıktan nasibini almamıştır. Siz bir çok satış yapmış profesyonelce iş yapan biri gibi davranırken iade durumlarının ortaya çıkabileceğini acaba hiç mi düşünmediniz ? İade konusu ortaya çıkınca kestirip atan sanki ben size yalan söylüyormuşum gibi, dolandırmaya çalışıyormuşum gibi davranan sizsiniz. Keyfii bir iade yoktu ortada. Ben size hocam ben vazgeçtim kullanmak istemiyorum geri iade edelim demedim. LAPTOP TAMAMEN BOZULDUĞU İÇİN HARDDİSKİ KULLANAMAYACAĞIM İÇİN zararınız neyse karşılayıp iade almanızı istedim. Bunda bir yanlış var mıdır ? Bunları ben tekrar tekrar söylerim ceza almamda bir sakınca yok. Dün gece sinirle ne yazdım hatırlamıyorum bile.Ama "hasta" kelimesini kullandıysam sizden özür dilerim. 25 yaşındayım çocuk değilim. Bir hata yaptıysam özür dilemesini de bilirim. En ucuz ilan ya da değil ki büyük ihtimalle değil. Sizle kargo konusunda pazarlık yapıp anlaştık. Ama aynı zamanda kargo ve paketlemede zararınız neyse karşılamayı da direk kabul ettim. O dediğiniz 20 lirayı yine kendinize alıp bana geri 80 lira iade edebilirdiniz ama yok. Çünkü ben 2 aya askere gidicem. Harddiskide idareten almak istedim. Tamamen bozuluncada elimden bir şey gelmedi iade etmeye çalışmaktan başka. Anlamadığım tarafı bu zaten. İade diyince başka birine dönüşüyorsunuz. Korkmayın kimse sizi kandırmaya falan çalışmıyor.

• quote:

Ortadaki mağduruyeti görmezden gelip hiç umursamadan "kendiniz satın, uzatmayın" diyen insan bence insanlıktan nasibini almamıştır. Siz bir çok satış yapmış profesyonelce iş yapan biri gibi davranırken iade durumlarının ortaya çıkabileceğini acaba hiç mi düşünmediniz ? İade konusu ortaya çıkınca kestirip atan sanki ben size yalan söylüyormuşum gibi, dolandırmaya çalışıyormuşum gibi davranan sizsiniz. Keyfii bir iade yoktu ortada. Ben size hocam ben vazgeçtim kullanmak istemiyorum geri iade edelim demedim. LAPTOP TAMAMEN BOZULDUĞU İÇİN HARDDİSKİ KULLANAMAYACAĞIM İÇİN zararınız neyse karşılayıp iade almanızı istedim. Bunda bir yanlış var mıdır ? Bunları ben tekrar tekrar söylerim ceza almamda bir sakınca yok. Dün gece sinirle ne yazdım hatırlamıyorum bile.Ama "hasta" kelimesini kullandıysam sizden özür dilerim. 25 yaşındayım çocuk değilim. Bir hata yaptıysam özür dilemesini de bilirim. En ucuz ilan ya da değil ki büyük ihtimalle değil. Sizle kargo konusunda pazarlık yapıp anlaştık. Ama aynı zamanda kargo ve paketlemede zararınız neyse karşılamayı da direk kabul ettim. O dediğiniz 20 lirayı yine kendinize alıp bana geri 80 lira iade edebilirdiniz ama yok. Çünkü ben 2 aya askere gidicem. Harddiskide idareten almak istedim. Tamamen bozuluncada elimden bir şey gelmedi iade etmeye çalışmaktan başka. Anlamadığım tarafı bu zaten. İade diyince başka birine dönüşüyorsunuz. Korkmayın kimse sizi kandırmaya falan çalışmıyor.

Konuyla ilgili bütün belge ve bilgileri aktardım. Burada da bloklama hakkımı kullanıyorum. Bundan sonra mesajlarını okumayacağım için, cevap da vermeyeceğim.

Diğer arkadaşlardan soru gelirse, cevaplamaya hazırım.

Benim fikrim, ticaretteki titizliğim ve dürüstlüğümün bu konu sayesinde görüldüğü yönünde. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. Gül attın, dikeni denk gelmedi. Çamur attın, ekmeğe dönüştü. Hakaret ve aşağılamaların üzdü. Üzsün. Ayıp senindir.

Bu site ve Sahibinden'de klavye delikanlılarının hakaretlerinden çok çektim. Aileme defalarca hakaret edildi. Biri eşime ağır hakaret edip, bloklamıştı. Birkaç gün bekledim, bir Samsung Note 3 ilanı için eşime arattırıp randevu aldırdım, yakalayıp tokatladım. Zeytinburnu'ndan zibidinin biriydi. Onun dışında, hakaret edip de, aynı şeyi yüzüme söylemesini istediğimde saklanmayan, kuyruğunu bacaklarının arasına almayan, sözünün arkasında duran tek bir delikanlı henüz çıkmadı.

"Benim fikrim, ticaretteki titizliğim ve dürüstlüğümün bu konu sayesinde görüldüğü yönünde. Bundan dolayı teşekkür ediyorum. Gül attın, dikeni denk gelmedi. Çamur attın, ekmeğe dönüştü."

hahaha bu nedir ya Algı oluşturmada üstünüze yok yemin ediyorum. Belge falan dediğiniz bizim whatsapp konuşlamarımız bunları ben de atabilirim ne alaka yahu ?? Belirtmem gerek sanırım; sizi dolandırıcılıkla suçlayan falan yok gerçekten çok ilginç bir insansınız. O mesajda yine anlattım gelmiş burda yok titizlik yok dürüstlük bilmemneden bahsediyorsunuz hala. Keşke yazdığım özellikle BÜYÜK harflerle belirttiğim kısımlara bi cevabınız olsaydı ama yok. Siz aynı mesajları oraya buraya kopyala yapıştır yapmaya devam edin. Tehditvari söylemleriniz veya o kişilere ne yaptığınız açıkcası zerre umrumda değil. Ben doğru bildiğimi söylerim.

Sonuç olarak kendisinden alışveriş yaparken lütfen dikkatli olun. Ortada bir mağduriyet olduğu takdirde kendisi o sizinle ilgileniyormuş gibi gözüken tavrından bir anda başka bir şeye dönüşüyor. Kesinlikle mağduriyet konusunda kendisine gitmeyin. Dediğim gibi hakkım geçtiyse haram olsun. O yine aynı mesajları oraya buraya yapıştıracağı için daha fazla uzatmanın bir anlamı yok. Tekrardan "hayırlı" satışlar.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.