Şimdi Ara

16GB RAM kullanmak? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
1
Favori
25.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yahu göcertmek, çökertmek felan işte.. neyse nasıl en günceli bile almıyor yaw :S :S :S :S :S :S :S

anakartın ne ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kb001

yahu göcertmek, çökertmek felan işte.. neyse nasıl en günceli bile almıyor yaw :S :S :S :S :S :S :S

anakartın ne ?

kadir sana haberlerim var.

ürünlerim orijinal.steohun fung us yetkilisiyle görüştü.artık kingston hyperx pnp'den soğutucuyu kaldırmışlar :S

1866 mhzdede benim laptopta çalıştırmak için biosla oynamak lazım.bu bilgiyi biliyorduk.artık kesinleşti

ramleri iade edeceğim.ve yerine 2x 8gb corsair 1333 mhz alacağım.

1333 mhz hızında cl7 bulabilirmisn?
  • quote:

Orijinalden alıntı: afset001

quote:

yahu göcertmek, çökertmek felan işte.. neyse nasıl en günceli bile almıyor yaw :S :S :S :S :S :S :S

anakartın ne ?

kadir sana haberlerim var.

ürünlerim orijinal.steohun fung us yetkilisiyle görüştü.artık kingston hyperx pnp'den soğutucuyu kaldırmışlar :S

1866 mhzdede benim laptopta çalıştırmak için biosla oynamak lazım.bu bilgiyi biliyorduk.artık kesinleşti

ramleri iade edeceğim.ve yerine 2x 8gb corsair 1333 mhz alacağım.

1333 mhz hızında cl7 bulabilirmisn?

hmm mm kolay o bakayım hemen
    +iade iyi olmuş...

• quote:

anakartın ne ?

mesaj atmadın bekliyorum :D
  • yahu bu aralar sürekli iş var 1 hafta sonra okula gidince raht rahat herseyi deneriz :D :D :D
  • quote:

yahu bu aralar sürekli iş var 1 hafta sonra okula gidince raht rahat herseyi deneriz :D :D :D

kusura bakma :D.bendede iş çok.okula başlayınca zor girerim artık
  • quote:

quote:

yahu bu aralar sürekli iş var 1 hafta sonra okula gidince raht rahat herseyi deneriz :D :D :D

niye yahu esas okullarda girilir şimdi tatil ( güya) için geldim köye hep iş üniversite acılınca orda full time net :)
  • quote:

quote:

quote:

niye yahu esas okullarda girilir şimdi tatil ( güya) için geldim köye hep iş üniversite acılınca orda full time net :)

kadir selam,
    uzaklaştırılmışın :S eri geldiğine sevindim

ramleri iade edince yeni ram almaya karar verdim.laptop için.sence hangisini alayım kingston mu corsair mi?
    genelde sadece kafamda bu iki marka olurdu kingston ve corsair ama kafam karışık :S.gskillinde rami var (gecikmesi biraz daha iyi 9-9-9-20)
    bide team elite.çok iyi reklam yapmışlar hepsiburadada. ama kaliteleri bu iki markanın nasıldır bilmiyoorum.sence hangisini seçeyim?

birde hepsiburadada corsair vengeance sodimm var(konuşmuktuk bol bol :D)1600 mhz hızında çalışmayacak ama
    üstünde soğutucu var ve acaba yüksek performans için üretildiğinden chipleri falan daha mı iyidir diyorum?

sence hangisini alayım?

• Kingston
  • quote:

Kingston

peki ya corsairin soğutuculu rami vengeance hakknda ne diyorsun?
  • quote:

quote:

Kingston

Corsair Vengeance 1600, HyperX 1600'den daha performanslı. Şahsen kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Joey

quote:

quote:

Kingston

hayırlı olsun yeni pc.bu kaçıncı oldu bilmiyorum ama

corsairin daha iyi olduğunu biliyorum.fakat bende 1600 mhzde çalışmayacağı için 1333 mhzde çalışacak.üstündeki soğutucu
    ve acaba üzerindeki chipler daha mı iyidir diyorum yani sen nediyorsun?yoksa standart ramlerden farksızmıdır?

• quote:

quote:

quote:

Kingston

dostu yeni haberlerim var.hepsiburadaya corsair vengeance 8gb gelmiş.tek modül.süper ya.tam istediğim ram

acaba ondan 2 tane alsammı diyorum?yukarıda yazdım cevabını bekliyorum.yalnız hepsiburaada üstünde soğutucu yok yazmışlar ramin.
    acaba yanlış mı yazdılar yoksa kingstonun ramindeki gibi soğutucu kalkmış olmasın?
    http://www.hepsiburada.com/liste/corsair-vengeance-8gb-1600mhz-ddr3-sodimm-notebook-ram-cmsx8gx3m1a1600c10/productDetails.aspx?productId=bd301459&categoryId=47#Gorseller

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kingston

corsairin daha iyi olduğunu biliyorum.fakat bende 1600 mhzde çalışmayacağı için 1333 mhzde çalışacak.üstündeki soğutucu
    ve acaba üzerindeki chipler daha mı iyidir diyorum yani sen nediyorsun?yoksa standart ramlerden farksızmıdır?

Sağol Ben Autocad kullanacağım için Corsair'leri 1333 mhz'de diğer ramler ile birlikte 16GB olarak kullanacağım. Chipler daha mı iyi bilemiyorum ama iyi gibi gözüküyor. Üretim teknolojisini ve materyallerini incelemek lazım..

Bir sonraki mesajında Hepsiburada'ya 8GB'lık 1600'lük ram geldi demişsin. Fiyatları gayet makul. Bence al derim. Hatta bütçen var ise 2 tane alıp dual olarak kullanırsın. Ben Monster'dan çıkanları 1-2 ay sonra satıp onlarına yerine 2 tane daha 4GB 1600'lük Corsair alacağım.

İleriye yönelik bir uyarı: Cihazlarımız 32GB ram destekliyor fakat 1333mhz hızda iken. Eğer 32GB takarım diyorsan 1600 mhz alma derim. Yok bana 16GB yeter diyorsan Corsair Vengeance 1600'lük tam sana göre.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kingston

Sağol Ben Autocad kullanacağım için Corsair'leri 1333 mhz'de diğer ramler ile birlikte 16GB olarak kullanacağım. Chipler daha mı iyi bilemiyorum ama iyi gibi gözüküyor. Üretim teknolojisini ve materyallerini incelemek lazım..

Bir sonraki mesajında Hepsiburada'ya 8GB'lık 1600'lük ram geldi demişsin. Fiyatları gayet makul. Bence al derim. Hatta bütçen var ise 2 tane alıp dual olarak kullanırsın. Ben Monster'dan çıkanları 1-2 ay sonra satıp onlarına yerine 2 tane daha 4GB 1600'lük Corsair alacağım.

İleriye yönelik bir uyarı: Cihazlarımız 32GB ram destekliyor fakat 1333mhz hızda iken. Eğer 32GB takarım diyorsan 1600 mhz alma derim. Yok bana 16GB yeter diyorsan Corsair Vengeance 1600'lük tam sana göre.

fakat benim laptopta sıkıntı var.1333 mhzde çalışacak.1600de değil çünkü biosum izin vermiyor. işin tek esprisi
    soğutucu ve vengeance olması.o yüzden vatandaki corsair 8gb 1333 mhzden bir farkı yoksa gider elimle alırım.

hepsiburadada ürünün altındaki açıklamaya bak.soğutucu yok diyor.telefonla aradım biz bilemeyiz teknik servise mesaj atın dedi.mesaj attım
    yanıt yok.soğutucu yoksa hiç almayacağım ok.çünkü kingston hyperx pnp 1866 mhz almıştım.4 tane.4x4gb 1866 mhz ram olacaktı.
    yani bios 1866 mhze izin vermiyordu.1333 üstü hiç bir şeye vermiyor.geri iade ettim.birde üstündeki soğutucuyu kaldırmışlar o yüzden
    1600 mhz olması bana fayda sağlamayacak.soğutucu yoksa niye alayım?

yanıtını bekliyorum.bir araştırsan soğutucu var mı yok mu?

• quote:

quote:

quote:

Kingston

• AZCIK PERFORMANS İÇİN kingstondan vazgeçme hem onlarda da sogutucu var :D Ayrıca okullardan dolayı bakakmıyorum ya bşrsürü sorun bi yerleşemedim tam gitti :D
  • quote:

AZCIK PERFORMANS İÇİN kingstondan vazgeçme hem onlarda da sogutucu var :D Ayrıca okullardan dolayı bakakmıyorum ya bşrsürü sorun bi yerleşemedim tam gitti :D

uzun süredir yoktun ortalarda.:D

2 ürün arasındayım.vatandaki tek corsair 8gb modül 1333 mhz cl9 olan.%25 var bu hafta sonu bitmeden almak istiyorum.
    birde hepsiburadadaki istediğim ram.resmen hayalimdeki ram.corsair vengeance 8gb 1600 mhz ram.fakat soğutucu yok yazıyor.
    kafam karışık kadir.yine soğutucusuz ürün istemiyorum,soğutucu yoksa vatandan elimle alırım value rami.
    birde corsair vengeance 1600 mhzde cl 10 veriyor(2x4g daki gibi 9-9-924 değil.10-10-10-27).1333 mhzde kaç olur acaba tahminim cl8

çabuk cevap ver nolur sence hangisi.(kingstonu çoktan iade ettim haberin olsun)

• quote:

Orijinalden alıntı: kamaka

arkadaşlar p150hm notebookumda 4x2 kingston 1600 mhz ramler var(1600 mhzde çalışıyor, pnp destekli) . bi 4x2 daha aynı ramlerde takmayı düşünüyorum, ne kadar mantıklı olur? daha sonra yükselten arkadaşlar yorumda bulunabilirse artısı eksisi nedir? açılışta kapanmalarda ne gibi şeyler yaratıyor, bilgilendirirse sevinirim.

Kullandığım ram kodu: KHX1600C9S3P1K2/8G

Ram i yükseltmen şuan için bir şey değiştirmez. Açılış ve kapanış için ram eklemeye gerek yok. Fazladan masraf olur. Oyuna felan hiçbir katkısı olmaz. Yani ilerde yetmezse o zaman yükseltmen daha mantıklı olur.
  • quote:

quote:

AZCIK PERFORMANS İÇİN kingstondan vazgeçme hem onlarda da sogutucu var :D Ayrıca okullardan dolayı bakakmıyorum ya bşrsürü sorun bi yerleşemedim tam gitti :D

uzun süredir yoktun ortalarda.:D

2 ürün arasındayım.vatandaki tek corsair 8gb modül 1333 mhz cl9 olan.%25 var bu hafta sonu bitmeden almak istiyorum.
    birde hepsiburadadaki istediğim ram.resmen hayalimdeki ram.corsair vengeance 8gb 1600 mhz ram.fakat soğutucu yok yazıyor.
    kafam karışık kadir.yine soğutucusuz ürün istemiyorum,soğutucu yoksa vatandan elimle alırım value rami.
    birde corsair vengeance 1600 mhzde cl 10 veriyor(2x4g daki gibi 9-9-924 değil.10-10-10-27).1333 mhzde kaç olur acaba tahminim cl8

çabuk cevap ver nolur sence hangisi.(kingstonu çoktan iade ettim haberin olsun)

neden tek modul istiyorsun ki biraz pahalı olacak biliyorsun ayrıca eski ramleri sökecekmisin suan kac modul dolu...
    yani hepsini çıkarıp onu şaapacaksan al gitsin kanka

walla madem istiyorsun
    AL GİTSİN, ŞU HAYATTA Bİ ŞEY İSTİYORSAN DENE GİTSİN !

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.