Şimdi Ara

1669 TI alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valorant oynuyorum bu ekran kartı ortalama kaç fps verir almayı düşünüyorum (ikinci el)

• uygun fiyata bulunursa alınabilir ancak sadece valorant için idarelik bir 1030 alıp ilerde.daha güçlü bir kart alabilirsiniz 1030 alıp paranızı dolara yatırın.ama dedigim gibi sadece valorant oynucaksanız

• yenimi çıktı 1669 Ti 

• knks 1660 TI yanlış yazmışım :)

• anladığım kadarıyla diyosunki 1030 al fakat dolara yatırma olayını anlayamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Sc1enT

anladığım kadarıyla diyosunki 1030 al fakat dolara yatırma olayını anlayamadım

1660 ti için ayırdıgınz bütçe ile bir kısmı ile 1030 alın kalan parayı dolara yatırın bekleyin.dolar falan artarsa kar edip 5-6 ay sonra çok daha iyi bir kart alırsınız 1030 yerine

• Mantığın yanlış. Dolarda tutsa bile ve dolar ciddi oranda artsa dahi GPUlar da dolar endeksli olduğu için aynı oranda (hatta belki daha fazla) fiyatı artacak. Üstüne üstlük bugün 500₺ ye alacağı 1030 bu süre zarfında değer kaybedecek dolar karşısında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GryAsl

Mantığın yanlış. Dolarda tutsa bile ve dolar ciddi oranda artsa dahi GPUlar da dolar endeksli olduğu için aynı oranda (hatta belki daha fazla) fiyatı artacak. Üstüne üstlük bugün 500₺ ye alacağı 1030 bu süre zarfında değer kaybedecek dolar karşısında.

dolar artıp gpu fiyatlarının şuanki dolar bazlı fiyatlarından düştügünü varsayarak arkadaşa böyle bir tavsiyede bulundum.dolar 10 olsa atıyorum 500 dolarlık rtx 3060 5 bine falan gelecektir.elinde şimdiden dolar alıp tuttugunu varsayarasak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro725 -- 19 Temmuz 2021; 3:13:48 >
  • Alınır. Valorant için gayet yeterli. İşlemcin iyiyse 144+ FPS çok rahat alırsın.

• peki biraz daha biriktirip 2070S alsam mantıklı olurmu

• Ekran kartı fiyatları uçuyor, valorant için gt 1030 işini görür. İşlemcin yüksek değilse 1660 ti alsan bile darboğaz olacaktır. Tam performans alamazsın. Yani o fiyata konsol falan alınır.

• serhdemir kullanıcısına yanıt

i7 işlemcimi gerekiyor?

• Sc1enT S kullanıcısına yanıt

i5n yeni nesilleri bir problem olmaz, çok eski ise iilaki bir performans kaybı olacaktır, şuanki sistemin işlemcin nedir

şuanki sistemim

Gt 730

i5 core 650 3.20 Ghz

8 gb ram

intel H55 anakart

1 SSD 1 HDD

windows 10 pro

• Ram iyi ama İşlemcin baya eski , o işlemciye 1660ti yi unut, 1050 ti bile alsan , ekran kartı yarı performansla anca çalışır. O işlemci için en ideal ekran kartları gt 1030 veya gtx 750 dir. Daha üste çıkma, darboğaz olacak bir anlamı olmayacak. ekrankartı piyasası dizginlenirse İlerde komple sistem değişirsin

işlemci var aklımda güzelinden fakat bir bütçe ayırmam imkansız ekran kartı alındıktan 5 ay sonra belki

bana önerdikleri işlemci: R5 3600

• quote:

işlemci var aklımda güzelinden fakat bir bütçe ayırmam imkansız ekran kartı alındıktan 5 ay sonra belki

bana önerdikleri işlemci: R5 3600

İşlemciyi değişince mecburen ankartla rami de değiştirmen gerek , bu da haliyle bütçe ister. bunun yerine bahsettiğim ekran kartlarıından birini alırsan bir zaman seni idare eder. valoranrt, cs go vs rahat oynarsın, yeni oyunları da düşük ayarlarda oynarsın Bütçe elverince işlemci - ankart - ram değişirsin

• iyi bir ekran kartı almak istedim bilerek çünkü yeni nesil oyunlarda çıkıyor hem 6-7 sene dayanır diye fakat bukadar masraf olacağını düşünmemiştim

• quote:

iyi bir ekran kartı almak istedim bilerek çünkü yeni nesil oyunlarda çıkıyor hem 6-7 sene dayanır diye fakat bukadar masraf olacağını düşünmemiştim

malesef kaldırmaz o işlemci iyi bir ekran kartını.1050 ti falan takılabilir en iyi ihtimal.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.