Şimdi Ara

1600x - RTX 2060 Super Darboğaz yaşanır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıkta da görüldüğü üzere sistemimde Ryzen 5 1600x işlemci var. Ekran kartımı yükseltmek istiyorum ve RTX 2060 Super almayı düşünüyorum. Yaptığım araştırmalar sürekli kafamın karışmasına neden oldu bu nedenle sizlerden de fikir almak istedim dostlar. Bu işlemci ile ekran kartını birlikte kullanmam durumunda herhangi bir darboğaz sorunu yaşar mıyım? Yaşarsam bu ekran kartının performansını ne kadar etkiler? Birkaç teste baktım, kimisinde sorun olmazken, kimisinde ekran kartı performansının yüzde 75-80 civarında olduğunu gördüm. Rica etsem bu konuda bilgili arkadaşlar beni aydınlatabilir mi? Ayrıca eğer darboğaz olacaksa, işlemcimi mevcut anakartımı da göz önünde bulundurarak hangisi ile güncellemeliyim? Anakartım: MSI B350 Tomahawk

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Elleri yıkayalım. Kendimize dikkat edelim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 144 hz monitörde darboğaz olur

yenileme hızı düşük (75Hz) monitörler görebileceğiniz FPS sayısını kısıtlar.
    1080p oyunlarda veya düşük ayarlarda 144Hz ve üzeri monitörlerde sınırlayıcı faktör işlemci olabilir.
    1440p oyunlarda (2K,QHD çözünürlüklü monitörlerde) ve yüksek ayarlarda sınırlayıcı faktör ekran kartıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 27 Mart 2020; 13:3:22 >
  • Hocam alacaksan RX 5700XT al. Hem fiyat olarak daha uygun hem de performansı daha iyi.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-radeon-rx-5700-xt-mech-oc-8gb-gddr6-256bit-dx12-amd-radeon-ekran-karti.html
  • mhmttn12 kullanıcısına yanıt
    Hocam 1600X var adamda yalnız uyandırayım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.