Şimdi Ara

16 binden 4 bine ayrıntılı tavsiye konusu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
63
Favori
10.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kaf 1-2 çözdünüz mü hocam tyt matematik için ne yapabilirm her gün ağlıyorum ciddi ciddi o matematiği nasıl yapabildiniz,
  • Hocam ben bu sene 12. sınıftım ve senem berbat geçti
    O kadar berbattı ki mezuna kaldığıma üzülmüyorum
    Okul + kurs beni çok yordu
    Okulda yazılı cevapları verilmedi hocalar derste boş bırakmadı bazı insanlardan kazık yedim vs...
    Hırslı ve çalışkan olan ben 110k yaptım sayısalda
    Sınav günü uyuyamadım zaten mezuna kalacağımı biliyordum sınava iğrenç bir kafayla girdim
    Annem ve ablam üzülme zaten sen diyordun gelecek sene için hazırlanacağım diye diyolar beni destekliyolar
    Babamsa çok kızdı kör girse daha iyi yapardı falan dedi
    Bu zamana kadar ailemden hiç derslerim yüzünden azar işitmedim hep takdir aldım yazılı notlarım iyiydi
    Babam sınavımın kötü geçtiğini biliyordu ve seneye kalmam için destekliyordu ama bugün çok kızdı ve çok üzüldüm kırıldım
    Tıp istiyordum ve şu an tıp fakültelerinin kapısının önünden bile geçemem
    Hocam sizce bu sene 110 k yapan biri seneye 10 k yapabilir mi
    obp: 94.86

• functionmachine kullanıcısına yanıt
    Hayır çözmedim. Fak konusuna açıklık getireyim 3-4 ün sadece trigo limit parabol polinom türev integral kısımlarını çözdüm elimde başka kaynak yoktu o kadar bol soru olan.
    Hocam bol deneme+kendine güven diyeyim o tyt mat için. Bol deneme kısmı daha ağır basıyor çok fazla deneme çözdüm sadece yayın değil kurumsallar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • slyessa kullanıcısına yanıt
    Yaparsınız çok net. Canınızı sıkmayın bu kadar psikoloji çok önemli. Ben de okul+kurs muhabbetinden sıkılmıştım yukarıda yazdım. Mezun senenizde onlar olmayacak. Güveniyorum size

• Hocam sizce son sene açık liseye geçilir mi? dershanesiz sadece youtube? Sizin tyt niz 500 lerdeyken sayısal kısım neden 4 binlerde hocam ham sıralamada tyt sayısalda?
  • functionmachine kullanıcısına yanıt
    Hocam ayt geriye attı çünkü:D
    Kendinize güveniyorsanız, çalışma ortamınız düzgünse geçin. Okul devamsızlıkta sıkıntı yapmıyorsa gerek yok sanırım bu açık lise konusunda bilgim yok pek

• İşte gerçek bir tavsiye konusu. Bazı tavsiye konularına sinir oluyorum. Yardım etmek için mi açıyorlar köpek çekmek için mi belli değil. Fizikte bilgi sarmal soru bankasını tavsiye eder misiniz. Geoda karekök çözülmeli mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tweety1996 T kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim. Bilgi sarmalı çözmedim bilmiyorum dersanedeki hoca beğeniyordu. (Nihat bilgin çözün bence bu arada mutlaka.) karekök biraz eski kaldı bence ama katı cisim çember analitiği çözülebilir. Sırf bunları çözmek için almayın bence.

• hocam yazdiniz mi goremedim ama tekrar yaziyorum.sure sikintisini nasil hallettiniz. roman vs okudunuz mu tytyle alakali özel bir taktik var mi

• Halil_asd H kullanıcısına yanıt
    Deneme çözmek deneme çözmek deneme çözmek... ha tyt Türkçe için kitap okumak kesinlikle etkiliyor.

• Raveen kullanıcısına yanıt
    anladim hocam genel deneme mi yoksa alan mi tercih ediyordunuz?

Karışık hocam:D bazen genelleri alanlara böldüğüm oluyordu bir dersini çok beğendiğimde

aytde genel veya mat deneme adına neleri çözdünüz hocam ben deneme de çözdüm ama yetersizdim sanırım bi türlü yükselmedi 35 üstü görmedim 30 35 arası gelirdi benim normalde
  • __Scrubs__ kullanıcısına yanıt
    Hocam konu biraz uzun farkındayım görmemiş olabilirsiniz. Aşağılarda denemelerde yazdım

kusura bakmayın detaylı inceleyememişim orayı teşekkürler
    anladım hocam tebrikler ve sonrasi icin de basarilar

Tşkler

• Hocam iyi günler dilerim öncelikle, tecrübelerinizi aktardığınız için de teşekkür ederim.

Ben bu sınava ezber yöntemiyle çalışılmayacağını kasım ayında anlama şansına erişmiştim. Senenin geri kalanında ona göre çalıştım ve sınava girmeden önce çok iyi bir sonuç elde edeceğimden emindim özellikle son hafta çözdüğüm denemelerden sonra ilk 10k garanti 5k yı da yaparım muhtemelen diye düşünüyordum. Sınav anında işler umduğum gibi gitmedi sınavdan çıktığımda yıkılmış bir halde 18k civarı beklemeye başladım, sonuçlar açıklanınca bir daha yıkıldım çünkü 27k geldi.

Bu sıralamaya yazabileceğim yerler hiç içime sinmiyor bu yüzden mezuna kalmayı düşünüyorum ama bu sene mart ayı gibi bitmişti benim bütün enerjim son 3-4 ay artık sevmediğim derslere çalışmak zulüm gibi bir şey olmuştu o yüzden son 2 ay neredeyse sadece fizik ve matematik çalıştım diyebilirim diğerlerini çalışmak hiç içimden gelmiyordu.

Çekindiğim kısım acaba mezuna kalırsam yine böyle bir bıkkınlık yaşar mıyım, bir diğer beni düşündüren husus ise acaba yine bu seneki gibi çalışmalarımın karşılığı alamama durumu olur mu, ayrıca mezuna kalırsam 1 sene boyunca zaten bildiğim şeylere çalışmayı başarabilir miyim bilmiyorum.

Sonuçlar açıklandıktan sonraki uykunuzu tarif edişinizden çok etkilendim bu arada. Ne dün gece ne bu gece doğru dürüst uyku girmiyor gözüme, binbir türlü düşünce dolanıyor kafamda. Çok uykum var ama benim kontrolüm dışında direniyor beynim. Kapatma düğmesi olsa da kapatıp güzel bir uyku çekebilsem keşke.

• DHTürkMan D kullanıcısına yanıt
    Hocam 12.sınıfta benim 1/3 üm kadar çalışan elemanlar yerleşip gitmişti bana çok koymuştu bu. Geçen sene ben de zulüm gibi hissetmiştim. Şahsi fikrim 1 sene beklemeniz, nerede hata yaptığınıza bakmanız ve her derse aynı değeri vermeniz. Ben 12.sınıfta biyoloji ve kimyaya “Lan bunlar zaten ezber, ezberlerim son zamanlar işte” gözüyle baktım. Sonra biyodan patladım. Bu sene her derse eşit davrandım hiçbirini küçümsemedim sosyali bile.

Ya hocam o tarif konusunda haklısınız çok küçük bir şey ama insana o hissi yaşatıyor bu betimlemeler. Ama gerçekten güzel bir his. Allah herkese nasip etsin.

• Güzel yazı, azminizi tebrik ederim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.