Şimdi Ara

15m2 oda için klima tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Malum doğalgaz faturasından şikayetçiyiz. Bu yüzden oturma odamıza klima taktırmak istiyoruz.
    Sitede araştırdım. Mitsubişi ve Fucitsu klimaları önerenlervar ancak onlar çok pahalı. Bu işin bütçesini aşar.
    Arçelikçiyi aradık ucuz diye geldiler keşfe ölçtüler odayı, 4650btu diye forma karaladılar. 9000 btu luk klima yeter dediler. Bende soğukta çalışırmı diye sordum. Performansı düşer dedi. inverter klimalar için biriside ac akımı motoruyla çalışır değişken kapasite ihtiyaçları için değişken akım çekme değeri olur dedi.
    İnverter klimalar gerçektenten daha soğuk havalarda ısıtma yapabilir mi? yaparsa nasıl yapar.
    Normal klimalardan farkı varmıdır. gerçekten aradaki fiyat farkına değer mi?

Arkadaşımın işyerinde vestel eco serisi kliması var 2 senedir yaz ve kış günde 24 saat kullanıyor. Sorunsuz çalışıyor bizzat şahidim. bazen soğuklarda defrost oluyor. O zamanda 10-15dk fan çalışıyor ve sonra devam ediyor.

Yaklaşık 500tl civarı almıştı. 10-15dk defrosta geçmesi bence çok önemli değil.

Sonuçta bende ucuzundan a sınıfı bir klima almaya karar verdim. Çok soğuk olursa kombiyle takviye yaparız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanandac -- 12 Ocak 2009; 22:59:07 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.