Şimdi Ara

150TL'ye Kadar Modem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnternette aramama rağmen modemlerle alakalı detaylı bilgiye ulaşamadım. Şu an elimde TTNET'in verdiği TP Link marka bir modem var ama memnun değilim. Hem internette sık sık kopmalar yaşıyorum hem de wifi çekiş kalitesi hiç iyi değil. Bir de son zamanlarda online oyunlarda problem yaşamaya başladım. Bilmiyorum modemle alakası var mıdır ama bu sebeplerden dolayı yeni bir modem alacağım.

Arayüzü basit, online oyun oynarken problem yaşatmayacak(modemle alakası var mı bilmiyorum ama en azından port açması kolay olsa iyi olur :)), 150TL'yi geçmeyecek bir modem arıyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Yarın ya da Cumartesi alacağım.

• Dsl n 14 u

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu saatten sonra normal adsl+ modemler alınmaz hele ki 150 tl gibi bir rakam olursa ! Kısaca direk çöpe atmış olursun parayı Vdsl+fiber+adsl+ destekli bir modem alın ki ileride yeni bir modem almak zorunda kalmazsınız.Önerim airties 5650

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 27 Şubat 2015; 10:42:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Bu saatten sonra normal adsl+ modemlere alınmaz hele ki 150 tl gibi bir rakam olursa ! Kısaca direk çöpe atmış olursun parayı Vdsl+fiber+adsl+ destekli bir modem alın ki ileride yeni bir modem almak zorunda kalmazsınız.Önerim airties 5650

150 TL ye sıfır satılıyormu bu model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 27 Şubat 2015; 10:41:58 >
  • Valla bulunduğumuz konuma fiber gelecek gibi gözükmüyor ama fibere uyumlu olmasının dışında avantajları varsa 240tl verip alabilirim.

Diğer durumlarda yücel'in önerdiği asusu almak en mantıklısı gibi duruyor.
  • ZYXEL P-1302-T10B

Kullanıyorum çok memnunum.
  • Gokhius G kullanıcısına yanıt
    Fiber yoksa hiper vardır vdsl üzerinden aynı zaten hat değerlerini yazarsan ne zaman gelip gelmeyeceğini vdsl destekleyip desteklemediğini rahatca söylerim yada aşağıda ki linkten adresini girip sorgula Seçtiğiniz lokasyonda Hiper Hızlı İnternet Bulunmaktadır derse vdsl vardır demektir yani panoya kadar fiber gelmiş eve kadar tel.hattından hızlı internet verilir :D

yoksa da mutlaka olur yakında genelde yaz aylarında kutular değişir bakımları yapılır..sadece 150 tl normal adsl modeme vereceğine 50 tl daha katıp daha güncel bir modem almak en mantıklı seçim olur.Elinde ki modemi sat gitsin kurtul ondan bir an önce :D

http://www.ttnet.com.tr/bireysel/internet/Sayfalar/TTNET-Fiber-Nerede.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 27 Şubat 2015; 12:55:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Fiber yoksa hiper vardır vdsl üzerinden aynı zaten hat değerlerini yazarsan ne zaman gelip gelmeyeceğini vsl destekleyip desteklemediğini rahatca söylerim yoksa da mutlaka olur yakında genelde yaz aylarında kutular değişir bakımları yapılır..sadece 150 tl normal adsl modeme vereceğine 50 tl daha katıp daha güncel bir modem almak en mantıklı seçim olur.Elinde ki modemi sat gitsin kurtul ondan bir an önce :D

Hocam bu fiber desteklemiyor diğer bağlantı çeşitlerini destekliyor mu acaba: ZYXEL P-1302-T10B
  • Hocam yoldayim, vatana gidiyorum. Hipernet varmis bizim orda telefonla arayip sordum. Sanirim dediginiz ozelliklerde almam lazim. Neye dikkat etmem gerekiyor simdi?

• snakecharmer kullanıcısına yanıt
    Evet Fiber desteği yok o modelin fiber yoksa vdsl desteğide yoktur sadece adsl+2 nin vereceği en yüksek hızı verir .. vdsl modemler hepsini destekler bağlantın ne olursa olsun fiber+vdsl+adsl o yüzden böyle yüksek rakamlar verip modem alacaksanız eskiyigözden çıkarıp bu tür modemleri alın en basiti vatanda en çok satılan vdsl+fiber+adsl destekli modem 239 tl
    http://www.vatanbilgisayar.com/airties-air-5650-300mbps-kablosuz-n-adsl2-4-port-modem-vdsl2-router.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 27 Şubat 2015; 13:17:10 >
    Vatandan alacaksanız Airties 5650'yi ben şahsen öneririm size vdsl2 destekli en ucuz ve çok satan modeldir 239 tl fiyatı var Önce modemi alın gerisi kolay
    param çok daha kalitede alırım dersen ASUS DSL-AC68U modeli ama 517 tl fiyatı var bana sorarsan bu kadar para etmez bir modeme de bu kadar para vermek akıl kârı değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 27 Şubat 2015; 13:14:01 >
  • Hocam dediginiz modemi aldim 235tl ye. Umarim memnun kalirim. Hatta hipernete gecmek icin gerekli islemleri de gerceklestirdim. Bakalim neler olacak :)

Hayırlı olsun 10 dakika felan sürüyor geçiş işlemi eski modeminle artık nete bağlanamazsın
    memnun kalacağına emin ol hat değerlerin şimdi çok daha iyi olacak.yüklen torrente gitsin 150 tl yi normal bir adsl+ modeme vermekten kurtuldun :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 27 Şubat 2015; 13:35:54 >
  • Sagolun hocam. Bu arada hat degerlerimi birazdan yollayacagim size. Yorumlayabilir misiniz?

• Sanıyorum değerler bu şekilde eski modem ve normal adsl ile;

Geçiş işleminin tamamlanması bitmiştir büyük ihtimalle benim merak ettiğim yeni hat değerleri hat zayıflamasının 0'a düşeceği kesin Umarım yeni modemle hat modu vdsl2 olarak bağlanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 27 Şubat 2015; 14:04:17 >
  • geçiş işlemine henüz onay veremedim, hat sahibinin onayı gerekiyormuş. şu an eski bağlantı ve yeni modem kullanıyorum.
    10 dakika felan sürüyor zaten geçiş Hangi tarifeyi seçtiniz ? birde eskiye göre yeni modemin kablosuz performansı nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 27 Şubat 2015; 14:59:47 >
  • Fiber zaten alamıyorum, Hipernet tarifesi seçeceğim bir tane. İlk etapta 35mbps'ye kadar, 100gb akk paketini deneyeceğim. Olmazsa bir sonraki ay 50mbps 200gb akk olan pakete yükseltirim.
    24 Mbps'ye kadar 35 GB akk kullanıyorum ben ayda 71 tl ama ay sonunda 500 GB geçmiş oluyorum hep Torrent çok kullanıyorsan extra kota için fazla para vermek gerekmiyor zaten her türlü iniyor mtu değiştirdikten sonra çok çabuk akkye yakalanıyorsun bu hızda bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 27 Şubat 2015; 15:12:57 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.