Şimdi Ara

1500 tl oyun ağırlıklı olmayan sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 8 senelik laptopum tarayıcıda 3 sekme açınca kasıyor artık. hızlı bir sistem toplamak için yardımınıza ihtiyacım var. madde madde gidecek olursam:

1) hızlı ve uyumlu bir sistem lazım. çok fazla oyun oynamayacağım. ps4 takılıyorum genelde.
    2) asus mx239h monitör var. iyi görüntü ve genel performans için ekran kartı lazım derseniz ekran kartı takacaksam 2000 tl ye çıkarım.
    3) ssd nin katkısı olur derseniz alayım. yüksek kapasiteye çok ihtiyacım yok harici hdd ler kullanıyorum.

• Monitörünüz güzel bir model, ancak oyun oynamayacaksanız iyi görüntü için ekran kartına gerek yok. Ekran kartı görüntü kalitesinden çok akıcılık ve özel efektlerde etkilidir, yani film izlerken veya internette gezinirken bir etkisi olmaz. Ekran kartı almanız gerekli değil, ileride lazım olursa da sonra alınır dert de değil.
    SSD, sistemin hızlı açılmasında ve programların dosyaları hızlı okumasında oldukça etkilidir ve almanızı tavsiye ederim. Harici HDD kullandığınız için 240gb yeterli olacaktır diye düşünüyorum.
    Şöyle bir sistem olabilir sizin için.
     1500 tl oyun ağırlıklı olmayan sistem

• ozi2708 kullanıcısına yanıt
    Psuya biraz daha para bayılınmasında fayda var. Ben o psuya güvenmem, 450w olsun en kötü. Ekran kartı takmak istenildiğinde sıkıntı çıkmasın
  • dingdongings kullanıcısına yanıt
    Intel Core i5-6500 Skylake 6M 3.20Ghz 1151
    MSI B150M Pro-Vdh D4 2133Mhz mATX 1151
    Corsair Vengeance 8GB DDR4 2400Mhz
    Zalman ZM400-LX 400W
    Sandisk Ultra II 240GB
    Zalman ZM-T1 Plus ATX

1550-1600 tl gibi bir rakama geliyor.
  • arkadaşlar tavsiyeler için teşekkürler

1)bu sisteme ekran kartı eklemezsem windows basic renk düzeninde kullanmak zorunda kalmam değil mi

2)ekran kartı olmayınca flash kullanan sitelerde performans etkilenir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tabi ki hayır hocam, içindeki tümleşik ekran kartı kötü değil.:) Cs vs açıyordu sanırım. +Hiçbir sıkıntısı olmaz
    Şöyle açıklayayım hocam, işlemcinizin içinde zaten dahili grafik kartı(intel hd graphics) var. Bu sistemin harici ekran kartı yok, dahili ekran kartı var.
    Dolayısıyla görüntü ile ilgili her şey, oyun oynamak da dahil, bu dahili ekran kartı üzerinden yürür. Bununla bir çok oyun oynanabilir hatta, en düşük ayarlar da olsa. O yüzden görüntü için içiniz rahat olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.