Şimdi Ara

1500 TL civari CPU - Anakart -Ekran karti ve Ram tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

7 yillik mevcut sistemimi yenilemeye karar verdim. (basitce q6600 ve 8800gtli bir sistem)
    Mevcut sistemimden kasa, hdd ve Epsilon 600w Psu'yu yeni sisteme gecirmeyi planliyorum. Monitorum de var.

Biraz gezinince AMD 6300 ve 8300 serileri ile 270x ve 280x modellerinin onerildigini gordum. Ancak merak ettigim konu normal ATX kasanin boyut ve Epsilon 600w psunun guc yonunden bu yeni sistemi kaldirip kaldiramayacagi.

6300 ve 8300 serileri arasindaki fark fiyatlari arasindaki farka deger mi?
    Bununla beraber ilgili bilesenleri Vatandan almam durumunda montaj yapiyorlar mi? Kendim de yapabilirim ancak o sistemi kurdugumdan bu yana ilgilenmiyorum, paslanmisimdir

Son olarak eskiden yeni seri kartlar yilin son ceyreginda cikardi yanlis hatirlamiyorsam, yakin zamanda cikmasi beklenen yeni seri var mi? Beklemeye deger mi? (sistemin acelesi yok)

F/p olarak daha iyi bir oneri olursa daha ucuz veya biraz daha pahali bir sistem de dusunebilirim. (Sistemi oyun amaciyla dusunuyorum, ancak cok da vaktim kalmiyor - haftada 8-10 saati gecmem. Bu yuzden ultra bir sisteme de gerek yok)

Simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 15 Ekim 2014; 20:30:11 >

• Butcemi biraz arttirarak asagidaki sistemi toplamayi dusunuyorum:

i5 4590 islemci
    msi z97 anakart - Overclock yapmayacagim ancak H serisi anakart bulamadim (pek anlamiyorum bu anakart islerinden
    Gskill 2x4gb ram
    Powercolor R9 270x

Su an icin toplamda 1580 TL civarina geliyor bu sistem. En azindan 4 sene gotursun istiyorum, ileride ekran kartini guncelleyebilirim bu yuzden islemciyi amdye gore daha kuvvetli almayi daha mantikli buldum. Bununla beraber 1-2 aya gtx 960 serisi cikacak zannedersem ancak fiyati 800 TL'nin altinda olmaz sanirim, sizce beklemeye deger mi?

Son olarak, 500-550 TL araliginda 270x alma imkani varken 280x serilerine 800 TL uzeri vermeyi pek mantikli gormedim. Yorumlarsaniz sevinirim. Tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 15 Ekim 2014; 20:35:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

Butcemi biraz arttirarak asagidaki sistemi toplamayi dusunuyorum:

i5 4590 islemci
    msi z97 anakart - Overclock yapmayacagim ancak H serisi anakart bulamadim (pek anlamiyorum bu anakart islerinden
    Gskill 2x4gb ram
    Powercolor R9 270x

Su an icin toplamda 1580 TL civarina geliyor bu sistem. En azindan 4 sene gotursun istiyorum, ileride ekran kartini guncelleyebilirim bu yuzden islemciyi amdye gore daha kuvvetli almayi daha mantikli buldum. Bununla beraber 1-2 aya gtx 960 serisi cikacak zannedersem ancak fiyati 800 TL'nin altinda olmaz sanirim, sizce beklemeye deger mi?

Son olarak, 500-550 TL araliginda 270x alma imkani varken 280x serilerine 800 TL uzeri vermeyi pek mantikli gormedim. Yorumlarsaniz sevinirim. Tesekkurler

hocam güzel sistem. düşündüklerin gayet mantıklı. ekran kartını zaten ilerde yenilerim diyorsan 4 sene rahat götürür bu sistem.ilerde gtx 960 değil de belki gtx 970 alırsın. veya gtx 960 ti

• quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

Butcemi biraz arttirarak asagidaki sistemi toplamayi dusunuyorum:

i5 4590 islemci
    Gskill 2x4gb ram
    Powercolor R9 270x

hocam güzel sistem. düşündüklerin gayet mantıklı. ekran kartını zaten ilerde yenilerim diyorsan 4 sene rahat götürür bu sistem.ilerde gtx 960 değil de belki gtx 970 alırsın. veya gtx 960 ti

Tesekkurler cevap icin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.