Şimdi Ara

1500-2000ytl civarı kasa...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • samsung 2232bw monitörümle uyumlu bir kasa toplamak istiyorum.Daha çok oyun,film vb. amaçlı.Oyunları mükemmel çalıştırsın.Uydu yayınlarını çözebilen tvkartı olsun.Ses kartı iyi olsun.Çünkü ileride 5.1 logitechz-5500 hoparlör bağlamayı düşünüyorum..Dvd-writer'ım var.Onu dahil etmenize gerek yok.Ama donanım konusunda son derece bilgisizim.Yardımcı olursanız sevinirim.Sistem intel tabanlı olsun.Bir de sistemin overlock yapılabilmesinin bir önemi yok.Çünkü anlamam.

• Intel 8400

Gigabyte p35 ds3r (Aslında bütçeniz varken x38 derim ama oc veya ileride uprage yapmayacaksanız yeterli.

Veritech 2 gb ram.

Seagate 500gb hdd.

Axle 9800 gtx.

Creative extreme ses kartı.

Axp stacker

Thermaltake 750w psu.

1750 ytl civarı birşey tutuyor.
  • Teşekkürler tavsiyeniz için.İleride upgrade yapabileceğim bir sistem istiyorum tabiki.Ama kastettiğim şey,overlock falan beceremem.Ram 4 gb olsa daha iyi değil mi?
  • O fiyata dek getirmek için boşada para harcamak ne kadar mantıklı tartışılır. O bileşenlere 750W gibi bir Güç deposu almak , parayı çöpe atmak gibi birşey. Bu bileşenlerin çekeceği azami güç 550W tır. Anakartı X38 yapmak daha mantıklı. Ekran kartını GTS serisi bir ekran kartı yapmak bana göre daha mantıklı , çünkü hiç f/p oranlarını sevemedim bu 9800GTX lerin... Ayrıca Ramler , 2x2GBlik Mushkin'nin bir modeli vardı , ismini unuttum f/p oranı harkulade düzeyde. Kasa olarak , Thermaltake'in sanırım 183 $ ( Kdv dahil ) lık bir kasası vardı ona bakılabilir. Fiyat da yine değişme olmaz ama güzel bir düzenlenme yapılmış olur.

Hayırlı olsun!
  • Elbette mutlaka bu fiyata ulaşacağım gibi bir amacım yok.Amacım yüksek performans..Sizin tavsiye ettiğiniz sistem (ekran kartı vs.) nedir?
  • Benim tavsiyem Ekran kartı olarak 8800GTS serisi bir ekran kartı. İşlemci olarak Extreme bir işlemci tavsiye ederim , lakin fiyatlar çok yüksek o yüzden 8400 yeterli bir işlemci olacaktır. Ses kartı olarak MAudio marka ses kartı öneririm. Ses kalitesi çok iyidir , ve genelde müzik stüdyolara bu ses kartını kullanırlar. Anakartımız zaten X38 Ds5 , Ds4 olabilir. Diğer bileşenleride üst tarafdaki mesajımda belirttim.
  • peki 8800gtslerden hangi marka daha iyi? ve monitörümle daha iyi uyum sağlar?
  • CPU INTEL E8400 Core2 DUO 3.0 GHz Socket 775 6MB, 1333 MHz, 45nm 195 $
    ANAKART GIGABYTE EX38-DS4, X38, DDR2, PCIExp X3, Socket 775, Core 2 Duo 203 $
    BELLEK - RAM CORSAIR 2X1GB KIT DDR2-1066MHZ DOMINATOR 85 $
    HDD WESTERN DIGITAL 500 GB HDD SATA II 16 MB 89 $
    EKRAN KARTI GECUBE ATI HD3870X2, 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X10.1, DDR3, 2x256 bit, 850/1800 366 $
    KASA Lian-Li PC-007 FB Plus II Kasa Gümüş (PSU Yok) 105 $
    TV KARTI SKYSTAR CREXON V 2.8 PCI TV KARTI 77 $
    KASA - PSU OCZ STEALTHXSTREAM 600W SLI POWER SUPPLY 113 $
    TOPLAM : 1233 $
    KDV : 221,94 $
    TOPLAM FİYAT - PEŞİN : 1454,94 $
    NAKİT / HAVALE : 1.846,32 YTL

+
    CREATIVE SB X-FI XTREME GAMER DAHILI 7.1 SES KARTI 164YTL

Tamm:2000ytlyi bulduk

• Kardeş ekrankartı güzele benziyor da bu ekrankartının desteklediği çözünürlüğü monitörüm desteklemiyor zaten.Hd desteği de yok. Almak saçma değil mi?
  • iyide çoğunda hd desteği var zaten hd desteği olmayan alırsan saçma olur !
  • Fiyatları nereden yazdın? Tesekkürler bu arada...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.