Şimdi Ara

1500-1800 Lira arasi oyun pcsi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Baslikta belirttigim gibi onerileri bekliyorum bu arada vatandan almayi dusunuyorum orda montaj yapiyorlar mi acaba ?

• Kayseri mağazasında montaj bölümü var. Orda gözünüzün önünde monte ediyorlar. Diğer mağazalarda nasıldır bilmem. Birde tavsiyem alacağınız ürünlerin kutularını kontrol edin açılmamış olsun. Bana kutusu açılmış ürün sattılar zar zor değiştttirdim. Sistem tavsiyem ise monitör hariç;

AMD FX 6300 İşlemci 286 TL----Vatan

Gigabyte 970A-UD3P Anakart 233 TL----Vatan

ASUS R9 270 DirectCU II 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı 481 TL-----Vatan

Corsair 8GB (2x4GB) Vengeance 1866MHz DDR3 CL9 Ram 235 TL----Vatan

3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 138 TL----Vatan

Corsair 200R Carbide Serisi USB3.0, Corsair VS550, 550W Kasa 273 TL----Inventus

Toplam:1646 TL

• Arkadaşlar çok teşekkür ederim alttakine sıcak bakıyorum alternatifler varsa bekliyorum yorumları

Bu arada windows almam gerekir mi sizce 250 300 lira gereksiz gibi geliyor vermek

Ek olarak dvd sürücüsü ethernet ve ses kartları gerekli olmuyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D37FC5D75 -- 6 Mayıs 2014; 22:29:39 >
  • 2.sistem bence de daha iyi. Windows'u paranız varsa orijinal alın. Ama bu seviye sistemlerde Windows'a para vermek çok saçma kaçıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ossuranboga

2.sistem bence de daha iyi. Windows'u paranız varsa orijinal alın. Ama bu seviye sistemlerde Windows'a para vermek çok saçma kaçıyor.

1800 lirayı geçemem hocam maalesefo yüzden windowsa para vermim en iyisi . 2.ye bende sıcak bakıyorum ama dvd sürücüsü ethernet ve ses kartları gerekli olmuyor mu? Listede yokta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D37FC5D75 -- 6 Mayıs 2014; 22:31:27 >
  • Ethernet ve ses kartı anakarta dahil zaten. Onlara ayrıyetten para vermeyin. Dvd sürücüye de benim hiç işim düşmüyor. Windowsu programları Usb'den kuruyorum. Ama size lazımsa alın.
  • Aslında banada hiç lazım olmuyor gereksiz o zaman. Ethernet kartı ve ses kartının dahil olması iyi olmuş pek anlamam donanımdan kusura bakmayın :D
  • Dvd sürücüye sadece ilk ethernet kartını tanıtmak için ihtiyacınız olacak. Onu da herhangi bir bilgisayardan indirip Usb'ye atıp halledebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barbaros Hayreddin Paşa

Arkadaşlar çok teşekkür ederim alttakine sıcak bakıyorum alternatifler varsa bekliyorum yorumları

Bu arada windows almam gerekir mi sizce 250 300 lira gereksiz gibi geliyor vermek

Ek olarak dvd sürücüsü ethernet ve ses kartları gerekli olmuyor mu?

KARDEŞ BEN EN İYİ SİSTEMİ YAPTIM SANA BU FİYATA EĞER KAFANA TAKILAN BİR SORU OLURSA VEYA HERHANGİ BİR BİLGİ ALMAK İSTERSEN PMDEN ULAŞABİLİRSİN YARDIMCI OLURUM ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN
  • -Birincisi 2.sistemde önerilen anakartın kasanın öne panelinden gelen USB 3.0 için portu yok. Benim önerdiğim Gigabyte anakart forumda herkesce önerilen bir anakarttır.
    -İkincisi Xigmatek 600W kasa ile Corsair 200R 550W kasa aynı fiyat. 50W için Xigmatek alınmaz bence. Corsairiin kalitesi belli.
    -Üçüncüsü zaten sistemler arasındaki 140 TL lik farkı benim önerdiğim ekran kartının üstüne koyarsan GTX 760 alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isbara40

-Birincisi 2.sistemde önerilen anakartın kasanın öne panelinden gelen USB 3.0 için portu yok. Benim önerdiğim Gigabyte anakart forumda herkesce önerilen bir anakarttır.
    -İkincisi Xigmatek 600W kasa ile Corsair 200R 550W kasa aynı fiyat. 50W için Xigmatek alınmaz bence. Corsairiin kalitesi belli.
    -Üçüncüsü zaten sistemler arasındaki 140 TL lik farkı benim önerdiğim ekran kartının üstüne koyarsan GTX 760 alabilirsin.

Tamam hocam inceleyeceğim hepsini haftasonu alsam indirimli mi oluyor?
  • Sanırım Vatan o indirim olayını kaldırmış. Birkaç haftadır site zaten indirimli fiyatta. Mağazalardada site ile aynı fiyat var. 5 lira falan oynuyor mağaza ile site arasında en fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isbara40

-Birincisi 2.sistemde önerilen anakartın kasanın öne panelinden gelen USB 3.0 için portu yok. Benim önerdiğim Gigabyte anakart forumda herkesce önerilen bir anakarttır.

Bende sana acikliyayim bir usb3.0 portu çok önemli bir şey değil 2. Evet senin yazdığın anakarti çok kullandırdim tavsiye ettim bende biliyorum ama overclock yapilmicaksa fazla para vermeye değmez bütçeyi geçer gtx 760 ile senin sisteme gtx 760 koyunca butceyi geçer üstelik harddisk Seagate daha iyi o onerdigin harddisk siniflara ayrıldığı için tam performans sınıfı harddisk degil ama sonuç olarak görüldüğü üzere pek fark yok senin sistemi tercih ederse performans kaybı olur bu net birsey ayni performansı almasi için gtx 760 koymalı ama buda butceyi gecirir fark etmez sonuç olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uplayalım
  • Bu arada anakart iyi bir kart fakat kuzey köprüsünde ısınma sorunu bariz bir şekilde eğer kasada hava sirkulasyonu iyi deilse 60 derecelerde gezer en mantıklısı bunu alcagı zaman bir kaçtanede fan alması lazım o.c yapcağı zaman çok ısınıyor usb 3.0 olmama özelliği çok önemli deil bu arada tek tuşla tüm msi anakartlarda o.c yapılabiliyor ama benim şahsi fikrim bunun bir üst model g65 olan zira daha iyi ama tabiki fiyat açısından en makul olanı bu anakarttır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICromwelleI -- 7 Mayıs 2014; 13:02:19 >
  • Bütçe kısıtlı olduğu için yapıcak pek bişey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ossuranboga

2.sistem bence de daha iyi. Windows'u paranız varsa orijinal alın. Ama bu seviye sistemlerde Windows'a para vermek çok saçma kaçıyor.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan_1907

Bütçe kısıtlı olduğu için yapıcak pek bişey yok

Hocam sizin sistemi ciddi olarak düşünüyorum isinma ya da uyum gibi sorunlar olmaz degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barbaros Hayreddin Paşa

quote:

Orijinalden alıntı: kaan_1907

Bütçe kısıtlı olduğu için yapıcak pek bişey yok

Hocam sizin sistemi ciddi olarak düşünüyorum isinma ya da uyum gibi sorunlar olmaz degil mi?

Kardeş eğer overclock yapmicaksan aldığın gibi kullancaksan hiç bir şekilde problem olmaz çoğu oyunuda ultrada oynarsın 2 sene rahat high ultra karışık oynarsın.
    eğer overclock yapıcaksan 50 tl daha fazla vermen gerekicek verebilirsen yeni bir anakart önericem.
    tabi overclock için soğutucuda almak gerekicek stok fan çok ses yapar ama eğer overclock yapmam dersen hiç bir sorun yok.
    eğer ki ileride yaparım dersen şimdi anakartı daha pahalı bir şey al soğutucuyu sonra alırsın.
    eğer kafana takılan bir soru veya almak istediğin bir bilgi varsa pm atarak ulaşabilirsin ordan daha detaylı açıklamada bulunabilirim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.