Şimdi Ara

150 CC UTV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
32.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çin malı bir UTV türü var bunu pumarex ve JUKİ getimeye başlıyor. Youtube da videoları var (UTV 150 cc yazın).www.pumarex.com da da resimleri var.

Bu konuda ne düşünürsünüz? Yazlık memleketinde dağ bayır aşırıya kaçmadan "toprak yollardan çıkmadan" gezilebilir mi? 7900 liraya değer mi? Alternatifi var mı?

alet şudur:

http://www.youtube.com/watch?v=-p1wHbyXVe8&feature=related

tabi bizdeki markası başka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokturk010 -- 22 Eylül 2011; 22:45:39 >

• Bunların trafikte seyir etmesi yasal mı? Güzelmiş, üstüne de yağmurlu havalarda bi şey kapatılıyor mu? yoksa muşamba falan çekeriz

videoda jigle adamın elinde kalıyordu neredeyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slyman_b -- 22 Eylül 2011; 22:57:43 >
  • İlk defa karşılaşıyorum pek bilgim yok yani konuda

ancak estetik güzel bir araca benziyor
    trafikte seyir etme konusunda aynaları göremedim o yüzden emin değilim yani
  • Bize gelen versiyon kilometre saati sinyal ve ayna vesaire var. legal yani. ÖTV dahil 7900 lira. (dolar nereye gider ona da baglı tabi)
  • 245 KG Yüksüz ağırlığı ve 4 teker.. 150 cc 6,5 kw güç üretiyor max torku olan 9.8nm'yi 4000devirde verebiliyor olmasına rağmez sürücü ortalama 70-80 kişi yan yolcu 50-60 kg desek Ankara'da karda kışta Balgat'ın yokuşunu çıkabilecek seviyedemi acaba

Ankaraya taşınıyorum o açıdan sormak istedim net bir cevap alamıyacağımın farkındayım çünki çoğu kişi kararsız ve bilgisiz şu an ama sormak istedim sadece çünki Ankara malum inişli çıkışlı bir şehir
  • Konya dan mı taşınıyorsunuz? Ankara bence düz..

Variatörlü şanzumanı var. Ama dişli oranı ne o önemli. Bu aracın hızlı gitmediğini gitmemesi gerektiğini düşnürsek aynı hacimdeki motorsikletten iki kat felan daha güçlü olması beklenecektir (yavaş olduğu için).
  • Para verilmez buna yazık..
  • Antalya'dan taşınıyorum Ankara'ya yabancıyım ama kışını yaşadım balgat'a taksiler zorlanır çıkmaya kışın.. ondan sordum

aynen madem böyle bir ürün çıkartıyorsunuz azıcık daha güçlü yapsalar ölücekler sanki koy şuna 15-19 bg 20nm tork koy en azından varsın olsun 200 250 cc olsun

böyle ağır bir kasaya bence çok zayıf bir motor o

• Oğlum gidin üstü açık jiplerden alın bu paraya motor desen değil atv desen değil..
  • Onlardan herkeste var. Bu arazi toprak yol vs için gokart diye düşün. Çamur geçişi yapacak değiliz.
  • Konu biraz eski ama halen alıp deneyen olmadı mı?

Aslında aklımda araba almak vardı ama biraz erteledim maddi durumlar yüzünden ve motosiklet almaya karar vermiştim.Yalnız şimdi motosiklet işinden vazgeçip bunu alma yolunda ilerliyorum;2 gündür araştırmadayım.kafama takılan 2 soru var halen 1 incisi bu alet yurtdışında çocuk utvsi olarak geçiyor , dolayısıyla acaba 150cc bide atv nin ve sürücü yolcunun varlığını hesaba katarsak motor yeterli olacak mıdır acaba?yabancı sitelerde birçok övgü var ama hepsi çocukları baz alarak yazılmış.12-16 yaş arası için boyunuzda max 172 olmalı demişler,180ler sıkışarak oturabiliyo demişler.bir ikinci soorunu ise atv vergisi alınıyor sanırsam buda demek oluyorki 1300cc altı araba olarak geçecek ve senelik 480tl vergi alacaklar.

Sonuç olarak bu haftasonu gidip aleti göreceğim eğer boyutları fazla küçük gelmezse almayı düşünebilirim çünkü branda takılarak kışın bile kullanılabilir.ama motorunun yeterliliğini nasıl anlayacağım orasını bilemiyorum...

Yorumları bekliyorum....

• quote:

Orijinalden alıntı: hayabusaaa

Konu biraz eski ama halen alıp deneyen olmadı mı?

Aslında aklımda araba almak vardı ama biraz erteledim maddi durumlar yüzünden ve motosiklet almaya karar vermiştim.Yalnız şimdi motosiklet işinden vazgeçip bunu alma yolunda ilerliyorum;2 gündür araştırmadayım.kafama takılan 2 soru var halen 1 incisi bu alet yurtdışında çocuk utvsi olarak geçiyor , dolayısıyla acaba 150cc bide atv nin ve sürücü yolcunun varlığını hesaba katarsak motor yeterli olacak mıdır acaba?yabancı sitelerde birçok övgü var ama hepsi çocukları baz alarak yazılmış.12-16 yaş arası için boyunuzda max 172 olmalı demişler,180ler sıkışarak oturabiliyo demişler.bir ikinci soorunu ise atv vergisi alınıyor sanırsam buda demek oluyorki 1300cc altı araba olarak geçecek ve senelik 480tl vergi alacaklar.

Sonuç olarak bu haftasonu gidip aleti göreceğim eğer boyutları fazla küçük gelmezse almayı düşünebilirim çünkü branda takılarak kışın bile kullanılabilir.ama motorunun yeterliliğini nasıl anlayacağım orasını bilemiyorum...

Yorumları bekliyorum....

tek kişi max 60 kg civarlarında birisi otursa yüksüz azami 60 km hız yapsa gene yeterli ama yokuşlarda zorlanacaktır ikişi zaten yerinde kalabilir diye düşünüyorum ancak sadece kağıt üzerindeki bilgilere göre konuşuyorum çünki kullanmışlığım görmüşlüğüm kullanan tanıdığım yok

youtube dan izleyebilirsiniz

• Arkadaşlar çok para istiyorlar para vermeyin şunlara . Ruhsatsız şekilde istesem bunu maks. 3000 liraya kralını yaparım ama ruhsat vermiyorlar. Sizi bana inanmanız içi go kart yapalım konusuna bekliyorum.
  • Calistigim isyerinde is makinalari yapiyoruz,bunu diil istesek tank bile yapariz.ama inanin bana bencede pahhalida sunuda dile getirmek isterim normal atvler bile 4500tlden basliyor.off road tutkum olmasi ve guzel bir brandayla kisinda binilebilecek olmasi bana cazip geldi.
  • Bide aksam telefonla bayi ile konustum adam 90tl dedi vergisi.eskiden araba vergisi aliyorlardi artik almiyorlar mi?bilen var mi?
  • arkadaşlar normal 150cclik bir motor bir iki kişiyi normal götürüyorsa bu hiç götüremez. Çok güzel duruyor tam istediğim birşey ama köpek kovalasa içeri iki koşmada atlayacak derecede zayıf olacak bence bu motorla utv denilen şey çok güzel ama şuan benim netten rastladıklarım hep 17 -18 liradan başlıyor bukadar zayıf değil ancak. Kaldı ki okadar para da etmez gider niva alırsın canavar gibi binersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: terbüyesüzcanavar

arkadaşlar normal 150cclik bir motor bir iki kişiyi normal götürüyorsa bu hiç götüremez. Çok güzel duruyor tam istediğim birşey ama köpek kovalasa içeri iki koşmada atlayacak derecede zayıf olacak bence bu motorla utv denilen şey çok güzel ama şuan benim netten rastladıklarım hep 17 -18 liradan başlıyor bukadar zayıf değil ancak. Kaldı ki okadar para da etmez gider niva alırsın canavar gibi binersin

aynen dediğin gibi niva al üstünü kes açılıp kapanmalı sistemi kur olsun sana buggy (utv) Heryere gidersin onlan güçlüde olur ruhsatta var, 4çeker.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu aletten viaport alışveriş merkezindeki gokart sahasının kenarında iki tane kullanımda vardı. İçine oturup baktım. Yardımcı olan arkadaş gelmedi zamanım yoktu.

Alet boyunuz 1.90 felan değilse sürülebilir. Üstünde branda da var. Lastikleri felan öyle uyduruk değil. Sürüp denemek lazım. Bindiğimin her yanı çamur içindeydi. Demek ki birşeyler yapabiliyorlar. Yolunuz düşerse sanırım orada kiralama vs yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altnkrtl

quote:

Orijinalden alıntı: terbüyesüzcanavar

arkadaşlar normal 150cclik bir motor bir iki kişiyi normal götürüyorsa bu hiç götüremez. Çok güzel duruyor tam istediğim birşey ama köpek kovalasa içeri iki koşmada atlayacak derecede zayıf olacak bence bu motorla utv denilen şey çok güzel ama şuan benim netten rastladıklarım hep 17 -18 liradan başlıyor bukadar zayıf değil ancak. Kaldı ki okadar para da etmez gider niva alırsın canavar gibi binersin

aynen dediğin gibi niva al üstünü kes açılıp kapanmalı sistemi kur olsun sana buggy (utv) Heryere gidersin onlan güçlüde olur ruhsatta var, 4çeker.

Niva ninn cikaracagi masraflari dusunemiyorum bile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.