Şimdi Ara

147 sahibilerinden yardım istiyorum.( FD6 Civic Elegance alındı)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tüm alfacı arkadaslara selamlar, uzun zamandır mk2 kasa 147 almak istiyorum, eski aracımı geçen cuma sattım ve 147 mi alma aşamasındayım.
    Aracımı satar satmaz hemen aynı akşam ilk defa siyah 147 denedim, ama aracın progression olması ve biraz hor kullanılmış olmasından dolayı cazip gelmedi, hemen ertesi gün gri 147 denedim arac yine progression dı, ama aracı 2-3 km şehir içi, 7-8 kilometre otobanda deneme şansın oldu ve bu arada 4500 d/dk çevirdim ve 100 km/h ile keskin bir viraj aldım, ama bu araçta cazip gelmedi gerek rengi (soluktu) gerekse donanımı yüzünden, ve bir sonraki gün 2008 model siyah 17 inch spider jantlara (yayda vardı sanırım) sahip bi araca baktım bu aracta progression dı (3 ününde ilanında distinctive yazıyordu halbuki) ama fiyat yüksekti aşağa çekemedim.bu hafta içinde de ankara, g.antep (bu arada izmirdeyim) gibi şehirlerden aklıma yatan araçları araştırdım,(telefon görüşmeleri,ruhsat fotokopileri havada uçuştu), alınacak araç var ama içime sinen yok.

Aklımdan geçem alfam şu şekilde,2006-2008 model, kırmızı veya siyah, distinctive, bej döşeme, sunroof ve bose müzik sistemii tercihimdir ama olmasada olur, 30.000 km geçmemiş bir 147. Ama çok fazlada beklemek istemiyorum açıkçası.Bu arada aracı alıp en az 5 yıl kullanırım belki 10u bile bulabilir.

Bunlara rağmen linkteki araçta alınabilir geldi ama sizlere (bilenlere) danışmak istedim.

ilandaki aracı almaktan vazgeçmemden dolayı link kaldırılmıştır, araç güncel olarak satışta olduğu için etik olmayacağını düşündüm.

Araç sahibi ile konuştum, döşemeler özel dedi, bende ilk defa gördüm alfatex kumaş değil, pamuklu kumaş gibi, araçta 4 adet sıfır lastik var, ayrıca teyp pionner usb li bir model ve kolonları güçlendirdim dedi(bence hata etmiş konsol ın goruntusu bozulmus).orjinal teypi veririm dedi. en son fiyatta 200-300 aşağa çekeriz dedi.

Sormak istediklerim şunlar,

1. Fiyat nasıl?? Çokmu??Almayı düşündüklerimin içinde en yükseği.
    2. Döşemeler konusunda bilgisi olan arkadaş varmı? alfatex mi almalıyım?(çabuk kirleniyorlar edindiğim izlenime göre)
    3. Arabayı görür görmez şunu dedim keşke kırmızı veya siyah olsaydı? Gri renk için düşünceleriniz nelerdir?
    4. Vdc nasıl anlaşılır? Bildiğim kadarıyla, araç çalışırdurumda,hareketsiz rölentide,freni diplediğimizde ekranda gülen yüz ve vdc ile ilgili yazıo çıkıyor,doğrumudur?
    Artık sabredemiyorum, 1 haftadır rüyamda alfa görmekten uyamaz oldum.

Buraya kadar sabredip okuyan arkadaşlara teşekürler. Cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bindokuzyuzbes -- 25 Şubat 2011; 18:07:38 >

• Kardes ben 4 sene 2004 model 147 1.6 ts distince 145.000km kullandım, burda uzun uzun nedenlerini yazmicam tek kelime söylicem bismillahde kendine gel ve kendine baska marka araç bak bu arabayı 5-10 sene kullanamazsın.

Fiyatı çok en fazla 20.000tl verilir.
    döşeme farketmez
    renk hepsi güzel
    vdc ile ilgili öyle birşey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 29 Ocak 2011; 15:41:10 >
  • vdc de söyledim olayı hiç denemişmiydin?
    vdc ile ilgili şöyle bir videoya denk geldim
    http://www.youtube.com/watch?v=wE-3wNEs_zY
  • Bende 1.5 sene 2004 model 156, 2 sene 97 model GTV, 1 senede 90 model 164 kullandım. Toplamda Alfa'lar ile 100 bin km'yi geçtim.
    Bence seçimin kesinlikle doğru zaten bir kere sahip olunca başka markanın eziyet olduğunu anlayacaksın.
  • alfa yı seviyorsanız tadına doyum olmaz ve hiç bir arabada olmayan konfora sahiptir ..arkadaş 5-10 seneden fazla binemezsin demiş de biraz garip bir paradoks. bu beş on sene az bir zaman mı kardeşim...zaten bir araca 5 sene biniyorsan mükemmel bir istikrardır bu...fiyatına gelince kusura bakmasın ama yine biraz sallama olmuş..temiz bir alfa 2006 model 20 000 tl olurmu ya ..çalıntı malmı bu...147 ler sedanlara (156) göre 2000 tl falan düşüktür...yani arabanız bence durumuna, aksesuarına göre temizi 23--25 arasıdır gerisi size ve arabaya kalmış.benim alfadan anladığım ve piyasanın verileri bu şekilde..ama iki ay sonra satmak istiyorsan ozaman bir piyasa arabası bak reno,fiyat tyta vs
  • aracın kilometresi düşük ancak 5 yıllık bakımı geliyor, bunların ne kadar tutacağını araştırıp ona göre bir indirim talep edebilirsin. 25-26 bin lira bu araba için bence ideal. kronik bir problemi arızası yoksa tabi. hemen satışını düşünmeyin ancak yine de alfanın en çok satan arabalarından diye biliyorum.
    benzin tüketimi ve 5 yıllık bakımıyla ilgili aklınızda soru işareti kalmazsa bence alınabilecek bir araç. oldukça keyifli bir alfa.
  • arkadasların dedıgı gıbı bakımı sıze kalıcak buda 1.000-1.200 lıra demektır lastık falan degısıcektır yuksek oranda kalıtelı bsıey desenız 600 lıraya gelır bua rada yazdıgım bakım fıyatı varyatorlu kı o kılometrede bence muhakkak degısmelı bua rada bende ızmırdeyım arac bulucak olursam haberdar ederım sıteden sızı. ben yaklasık 6 ay aramıstım aracımı bulana kadar boseli kırmızı sunrooflu ve kılometresı dusuk full bır model ıcın sabretmek lazım ne diyim
  • ilandaki araçtan vazgeçtim, nedenlerine gelirse öncelikle renk, kesinlikle siyah veya kırmızı olmalı, fiyat olarakta en son 27000 dedi ,ki bu araça 25000 den fazla verilmez gibi geliyor. 27000 e sunrooflu ve belki hatta bose müzik sistemli 147 bulabilirim diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bindokuzyuzbes -- 8 Şubat 2011; 9:59:07 >
  • ıyı yapmıssın aramaya devam...bence kesınlıkle sunrroflu olsun ama solıyım bır sure sonra tıkırtı baslar sunrooftan ama gıderılmıcek seyler degıl.
  • merhaba arkadaşlar ben de2006 2007 147 arıyorum dizel sorunsuz citroen c4 ümü sırf alfa için satışa çıkardım ikinci elde zor satılır diyolar bu sıkıntı değil ama 2006 2007 model sunrooflu çelik jant deri koltuk bose müzik sistemli bir 147 için 27000--28000 nasıl fiyat acaba bilgisi olan arkadaşlardan özellikle daha önce alfa satmış olan arkadaşlardan yorum alabilirmiyim lütfen bir de 2007 model donanımlı bir 147yi 27000 e almış olsak satışta ne kadar değer kaybeder
  • Fiyat normal. Değer kaybetmez, sadece diğer markalara göre biraz daha fazla beklersiniz satarken. Bi haftada satamazsınız yani kolay kolay.

Onun haricinde kafanızda başka soru işareti olmasına gerek yok :) İyi bir ustaya iyice baktırın tabii.

Şimdiden hayırlı olsun
  • Nerdeyse aracımı satalı 1 ay olmuş. ve bu süre zarfında 6-7 tane 147 arac baktım. ama tam olarak içime sinmedi hiç biri. bende diğer seçeneklere yöneldim.
    bende 2. seçeneğime yönelerek. Sıfır, Beyaz, Honda Civic 1.6 Elegance aldım.

Tüm arkadaşlara değerli paylaşımları için teşekür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bindokuzyuzbes -- 24 Şubat 2011; 18:00:28 >
  • şahsi fikrimce 147'ye (veya 156+GT ye) 25 milyar civarı paralar vermek büyük hata. Neden diyecek olursanız. Arabanın üretildiği fiat type 2 platformu nerdeyse 20 yaşında.. yani crash testi çok kötü, araçtan sürekli tıkırtılar bimlemle geliyor vs.vs.. alfistiturkey 'teknik' bölümüne bakın herkes aracınının tavanından ön konsoldan alttan üstten sağdan soldan tıkırtı geldiğini yazıyorlar

buda 147'nin crash testi 64km hız ile metal bir bariyere çarpınca araçtan eser kalmıyor.

ben sizin yerinizde olsam bütçemi biraz daha zorlayıp 35 civarına 159 arardım veya tam zıttı 17-18 e 2004 model temiz makyajsız bir 147 alırdım.

• type 2 şehir efsanesi geri dönmüş :)))

Gülüyorum ya...
  • kendinizi kandırmak bedava tabiki.

tempra ile 155 aynı platforma sahipti ve 156/147/GT/GTV nin bu platformu kullandığı bilinen bir gerçek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VuLTuRe*

kendinizi kandırmak bedava tabiki.

tempra ile 155 aynı platforma sahipti ve 156/147/GT/GTV nin bu platformu kullandığı bilinen bir gerçek.

tabiki canım

başka bir rivayete göre de 147 ve 156 tipo şasesi üzerine otutulmuş
  • İlk Alfa Romeo aracına 96 yilinda alfaci bir arkadasın 75'inde bindim arkadasa deli dıyorduk taparcasina seviyordu aracını , ulen arıza bu dıyorduk git sende bizim gibi reno Fiat toyata ford al ne isin var acayip markalarda ancak yılarca o araba aklımda kaldı sadece bir kere alfaya binmiş ve büyü bana da geçmişti. Yıllar sonra hiç aklımda yokken bir 156 sahibi oldum ve şimdi anlıyorum bu nasıl bir tutkudur. Ya siz hangi aracinizla aldığınızdan aylar geçmesine rağmen akşamları bir sebep yokken sırf arabayı özlediğiniz için 5 10 km yol yaparmisınız
    Oysa ben bu güne kadar hiçbir arabayı özlemezdim. Şimdi bana bazıları yahu bu araba masraflidir parçaları pahalidir zor bulunur diyorlar (ki böyle bisi yok hava filtresi 15 Yag filtresi 10 tl) hadi isterse olsun feda olsun be alfama , yemem yediririm giymem giydiririm
    Zor binerim gibi geliyor artık bu paralara alınabilecek başka bir markaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doenitz -- 28 Şubat 2011; 1:48:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xylit156

quote:

Orijinalden alıntı: VuLTuRe*

kendinizi kandırmak bedava tabiki.

tabiki canım

başka bir rivayete göre de 147 ve 156 tipo şasesi üzerine otutulmuş

Hatta diğer bi şehir efsanesine göre de 1987 model Lancia Delta, 1993 model Fiat Tipo altyapısıyla yapılıyomuş

Zaman makinesinin icadından hemen sonrası tabi bu

• quote:

Orijinalden alıntı: doenitz

İlk Alfa Romeo aracına 96 yilinda alfaci bir arkadasın 75'inde bindim arkadasa deli dıyorduk taparcasina seviyordu aracını , ulen arıza bu dıyorduk git sende bizim gibi reno Fiat toyata ford al ne isin var acayip markalarda ancak yılarca o araba aklımda kaldı sadece bir kere alfaya binmiş ve büyü bana da geçmişti. Yıllar sonra hiç aklımda yokken bir 156 sahibi oldum ve şimdi anlıyorum bu nasıl bir tutkudur. Ya siz hangi aracinizla aldığınızdan aylar geçmesine rağmen akşamları bir sebep yokken sırf arabayı özlediğiniz için 5 10 km yol yaparmisınız
    Oysa ben bu güne kadar hiçbir arabayı özlemezdim. Şimdi bana bazıları yahu bu araba masraflidir parçaları pahalidir zor bulunur diyorlar (ki böyle bisi yok hava filtresi 15 Yag filtresi 10 tl) hadi isterse olsun feda olsun be alfama , yemem yediririm giymem giydiririm
    Zor binerim gibi geliyor artık bu paralara alınabilecek başka bir markaya

+1

yorumlarınızda çok haklısınız, Alfa Romeo'ların 147,156 ve 159 modelleri (155'de dahil) üretildikleri yıllara (otomotiv otoritereleri tarafından da kabullenilmiş olarak) damgasını vuran makinelerdir. Önceki modellerde muhakkak iyidir fakat yaşım gereği pek bi bilgim yok :) Kurulduğu tarihten beri üretmiş olduğu modellerin tarihçesini kitap olarak basan ve kitabevlerinde satılan tek marka Alfa Romeo olarak gördüm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.