Şimdi Ara

128GB Force GS Serisi Sata 3.0 SSD Hız Sorunu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
2.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Senin anakart amd . Amd ile ssd ler dahada büyük bir sorun. Forumun geneli amd-ssd ikilisinden tam performans elde edemiyorlar. Anakartının sata3 portu amd nin dogal portu. (SB950SATA 6Gb/s.) Ama bu sorun yaşamayacaksın anlamına gelmiyor.

anakartın kontrolcüsü marvel Ssd nin kontrolcüsüde marvel olsa dahi performans sorunları çıkartmakta.

Sorun marvel kullanan anakartlarda yani marvelin anakart kontrolcülerinde. Marvelin ssd kontrolcülerinde herhangi bir sorun yok.
    Ben marvel kontrolcülü orico hm-01 ssd yi intel ile uzun süre sorunsuz yüksek performansta kullandım. Ama bu ssd yi marvel kontrolcülü sata3 portu ile denememde çpk kötü degerler aşmıştım.

Ssd yi en iyi kullanabilecegin kombinasyon.
    Intelin dogal sata portu olan anakart ve güncel olan bir ssd.
  • fatgm F kullanıcısına yanıt
    Benchmarklarda hissedilir seviyede olacaktır pratik kullanımda çok hissetmezsiniz.Örneğin sıralı okuma yazma testlerinde bir 100-150 mb/sn olabilecektir.
  • Şuan laptop tan yazıyorum. Formatı attım. Güncelleştirmeleri yapıp sonuçları yazacağım.Bakalım Masaüstündeki sorun burada çıkacak mı
  • Hocam ne yapayım ozaman ssd almaktan vazmı geçeyim bi ssd' e için komple sistemi değiştirecek halim yok.
  • brev kullanıcısına yanıt
    Bütün sıkıntı bench içinse önemli değil. Yani pc'nin oyunların açılış hızı çok farketmezse sorun yok ozman.
  • fatgm hocam ben böyle olucağını bilseydim hiç almazdım Sana al / alma demiyorum benim düşüncem bu.
    Anakartı değştirecek isem tüm sistemi değiştirmek durumunda kalacağım.
    Eğer laptop ta 500 MB/S görür isem iade etmiyeceğim. Onda da sorun yaşar isem 24 saat geçmeden iade edeceğim ve benim için SSD Defteri bir süre kapanmış olacak.
  • Laptop ta da bir fark olmadı .BIOS tan AHCI moduna aldıktan sonra format attım.

128GB Force GS Serisi Sata 3.0 SSD Hız Sorunu

Bir kaç tane daha güncelleştirme buldu onları da yapsın tekrar teste sokacağım. Hadi Masaüstün de Marvell 'den dolayı düşük hız çıktı. Laptop ta niye düşük hız çıktı bilgisi

olan var mı ?

Ben iade etmeyi düşünüyorum siz ne diyorsunuz arkadaşlaR?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highschool -- 24 Haziran 2014; 15:22:23 >

• highschool H kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim gibi testlerde düşük skor alması çok problem değil benim için günlük kullanımdaki hızı ve sorun çıkarmaması önemli eğer bu konularda sıkıntı varsa almam daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatgm

Hocam dediğim gibi testlerde düşük skor alması çok problem değil benim için günlük kullanımdaki hızı ve sorun çıkarmaması önemli eğer bu konularda sıkıntı varsa almam daha iyi.

Benim kullandığım Seagate SATA III disk ile SSD arasında öyle çok bir fark göremedim. Açılışta -Kapanışta yine bekliyorum. Beklemeler de bir azalma yok.
  • Dostum valla bilemiyorum belki senin ssd arızalıdır, zaten metrobüste pek konuyu araştırmam da mumkun değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Test degerlerine bakılırsa sata2 degerleri görülmekte.

Laptopun marka modeli nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 24 Haziran 2014; 15:26:30 >
  • Orijinalden alıntı: nmm1716

Laptopun marka modeli nedir?
    [/quote
    http://www.toshiba-turkey.com/discontinued-products/satellite-a500-19w/

SATELLİTE A500-19W
    Ben sana al yada alma diyemem. Forumda amd anakart ile bir çok sorun yaşayan kullanıcı var. Azda olsa yaşamayanda var. Karar senin.

Ama performans düşüklüğünü testlerde hissedersin. Günlük kullanımda hissedecegini zannetmiyorum. Ama bu benim için kesin bilgi değil. Seni yanlış yönlendirmek istemem.
    Sata çıkışın hakkında bilgi verilmemiş. Googlede baktıgım kadarıyla ve test sonuçlarına bakılırsa portun sata2.

Portun sata2 ise degerlerin gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Sata çıkışın hakkında bilgi verilmemiş. Googlede baktıgım kadarıyla ve test sonuçlarına bakılırsa portun sata2.

Portun sata2 ise degerlerin gayet iyi.

Yeni bir laptop değil Sata III olduğunu zannetmiyorum hocam.
  • Denemekte fayda var teknoloji şans işi inşallah sorun çıkmaz ağız tadıyla kullanırım. Gelsin bakalım deneyelim olmaza iade ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatgm

Denemekte fayda var teknoloji şans işi inşallah sorun çıkmaz ağız tadıyla kullanırım. Gelsin bakalım deneyelim olmaza iade ederim.

Ben iade edeceğim siz alıyorsunuz. İnş. hız problemi yaşamassınız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi highschool -- 24 Haziran 2014; 15:50:37 >
    Şimdiden hayırlı olsun. Inşallah sorun çıkmaz. Gelince test eder bizleride bilgilendirirsin.
    Laptop sata2 o yüzden düşük çıktı bu verdiğiniz değerler Sata2 değerleri ve sata2 için kesinlikle çok iyi değerler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: highschool

quote:

Orijinalden alıntı: Furkan Emekli

Geçmiş olsun hocam. Bu SSD'nin malesef bu tür sorunları var. Kullanıcı yorumlarını okudum hepsi böyle. Ben de bu aralar SSD almayı planlıyorum o yüzden araştırma yapıyorum. Corsair Force Gt bundan biraz daha eski ama daha iyi. Bunun IOPS değeri daha yüksek ve kontrolcüsü daha yeni olduğu hâlde performansı düşük çıkıyor. İmkânınız varken değiştirin bence. Vatan'da 1 gün içerisinde değiştirme şansınız var.

Sıkıntının SSD'den olduğuna emin olayım da hocam ona göre değiştireyim. Yukarıda bi arkadaş benim anakarttan olduğunu söylemiş.

128GB 840 PRO SATA 3.0 (Okuma 530MB / Yazma 390MB) SSD Bunun ile değiştirebilirim.

keşke samsung evo alsaydın ssd de en başarılısı o ve senin aldığının genel sorunu hız problemi zaten

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.