Şimdi Ara

121.NCİ JANDARMA EGİTİM ALAY KOMUTANLIĞI SERİNYOL / HATAY (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.167
Cevap
15
Favori
547.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bj

@KennYüzer

ustam bugün sevk evrakımı aldım, 23'ünde birliğe katılacağım.

Sınıfı : Ordu Donatım
    Muv. Özelliği : Şöför Adayı

Ordudonatım hakkında hiç bir bilgim yok, acaba sizin bir bilginiz varmı?

dostum 2 ve 3 tabura düsersen ins söför olursun yoksa gidicen yerler komple dogu ve ordu donatım die bişi duymadım arkadasım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeynelkezman

90/1 İzmirden gidiyorum...hatay serinyol ..aynı yer abilerim kardeşlerimle ama maşallah ağzını hayra açan yok hataydan gerisine :D

kütük mardin bir kıyağı olurmu bana ya :D

Vatan ..Vatan..Vatan..

Mardinli arkadasım vardı hasan dinc die düstügü yer 1inci sınır jandarma tabur komutanlıgı hakkari/aktütün yani bu memleket falan bos kardesim
  • Arkadaslar Ben yarın serinyoldayım teslim oluyorum ama usta asker olarak 89/4 oradaydım ve şansıma orada kaldım heee serinyol kadar iyi biyer yok derim size cok cok rahat ama buranın bi olayı var 20 yas üstü hep buraya gelior yada yoklama kacagı bakaya faalan olanlar mesele şöyle bi olay olmustu ben teslim oldum ve yaklasık o gün 50 kişi vardı bölükler falan seciliordu ve normal tertipi 89/4 olanları yani kacaka bakaya tecil bozmus falan deil kendi tertipi olanları ayırdılar onlar iceri girdi cıktı ve bölükleri hep 1,inci taburdu yani sosyete bölügü onların gidicegi yerde hep batı ve bizii diyer grubun bölüklerini belli oldu giren hep 2,3 taburdan seciliordu diyecegim su 2ve3 tabur komple doguya gönderior ama burası cok rahat benden demesi sadece komutanların dedigini yapın yeter ama 2 tabur yani 5,6,7,8,9 bunların yemin töreninden sonra sahra egitimi var persembe cıkıor cumartesi sabahı geliorsun bu co zor oluor geri hersey bos ben 5,inçi bölükteydim ismim Kenan bana ulasmak isteyen 5.bölükten devre kaybı emrahı bulsun bölügünü adını sölesin bulusurz en azından hepimiz birbirimizi yardımcı oluruz göreceksiniz ilk günler neredeyse 10 gün palaska bile alamıcaksınız kantin sırası yüzünden =)

• Arkadaşlar ben izmirden erkan avcı..25-02.2010 da hatay serinyol a teslim olucam..eger izmir manisa veya yakın cevrelerden gitcek varsa haberleşelim.

erkan___avci@hotmail.com
  • cuma günü hayırlısı ile buraya teslim oluyorum herkeze hayırlı tezkereler arkadaşlar
  • arkadaşlar selam bende izmirden gidiyorum cuma gunu akşam 17:00a kadar birliğime katılacagım.. mail adresim sr086@msn.com herkese hayırlı teskereler
  • bende 28 gün 1.bölükte şöför olarak yaptım k1 aldım ve kayseri il jandrma komutanlığına şoför olarak düştüm!
  • arkadaslar ben 8.bölükteydim şöför olarak secildim K1 simdi KASTAMONUYA 1.jandarma eğitim tabur komutanlığına düştüm...
    fakat meslekçi ve söför secilmeyen arkadaslarımın hepsi HAKKARİ ve ŞIRNAK gidiyolar....
  • selam arkadaşlar bende 7.bölükte yaptım acemi birliğimi daha sonra dağıtımda Hakkari şemdinli derecik ırak sınırnda geri kalan vatan borcumu bitirdim.Düşülebilecek en kötü yerdir onu belirtiyim..Hayırlısı ile sağsalim geldim,darısı tüm mehmetçiklerimizin başına.ALLAH yolunuzu açık etsin.
  • Evet arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı teskereler. Acemiliğimi serinyolda bitirdim, kadro birliğim Kumburgaz Jandarma Özel Eğitim Komutanlığı. Adına bakıp da özel eğitim falan aldanmayın rütbeli tatil kampı, 1. taburda acemiliğini yapan arkadaşlar da İl Jandarmalara ve bu tip yerlere dağılıyorlar.Meslekçi ve şöför seçilmeniz doğu şansınızı arttırabilir karar sizin.

Ben 2. bölükteydim eğitim alanında sağ sol yaparken Kenan'ı isimlikteki YÜZER'den den tanıdım :) İyi bir arkadaş yardımları oldu sağolsun eminim sizlere de yardımcı olacaktır. Sözü de var kumburgaza ziyaretime gelicek ;)

2. ve 3. Tabur Sınırcı ve Havancı yetiştirdiği için %90 Hakkari ve Şırnak, nadiren diğer illerde İl Jandarma olarak gidersiniz. 2. veya 3. tabura düşerseniz meslekçi veya şöför olabilmek için elinizden geleni yapın (K1 alıp batıya gidebilirsiniz.)

Bir de nitelikli er olayı var. Muhafızlığa seçildiyseniz 75 günlük acemilikten sonra dağıtım izni kullanmadan İzmir-Foça'da eğitime gidiyöorsunuz, eğitim sonunda 7 günlük dağıtım izninizi kullanıp evinize ordan da kadro birliğinize teslim oluyorsunuz.

• 7. boluk, 9-10. timler adres derecik :)
    quote:

Orijinalden alıntı: ilker666

selam arkadaşlar bende 7.bölükte yaptım acemi birliğimi daha sonra dağıtımda Hakkari şemdinli derecik ırak sınırnda geri kalan vatan borcumu bitirdim.Düşülebilecek en kötü yerdir onu belirtiyim..Hayırlısı ile sağsalim geldim,darısı tüm mehmetçiklerimizin başına.ALLAH yolunuzu açık etsin.
  • benim sevgilim de hatay serinyoloda yaptı... 11.bolukteydı.. baya uzulduk bız ama kader işte sonra meslek seçimleri wardı gtıı yazıldı.muhasebecıydı ama olmadı snra sofor olmak ıstedı ama olamadı.artık havancıydı... bırden ıstımadayken bırden sofor secıldıgıı soyledn k2 ıle bılecıge 20 gunlugunee gıttıı hatayda ne kdr raht ıse bılecktede o kdr kotuydu sımdıde musa cıktı askerlıgıı.bana sormak ıstedıgınız bır sey olursa cevaplarım bende cok ınt sıtesınde gezdım bırı bsy soyler mı dıe sevgılım 90-1 gıttııı ...daha 12 ay war gelmesınee allh hepınızın yardımcısı olsnn ..hayrlı teskereler. 90-2 gıdecekler sakın uzulmyn hatya cıktıysa ıı bence bende gıttım gordum oralarıı..
  • arkadaşlar bende 90/1 hatay serinyolda yaptım 1 taburda ydım allah yüzüme baqtı suan usta bırlıgım osmanıye sumbas....size kısaca acıklıyayım 1-2-3-4 dırek batı kesınlıkle meslekcı secılmeyın doguya cıkarsınız benım en yakın arkadaslarım ıkısıde dbakırlı biri hakkarı aktutun diğerıde yanlıs degılsem şırnak ikizceye düştü ustelık mesleklerı de ınsaat boyacası allah yardımcıları olsun neyse ıns meslekcı secılmessınız 2 tabur 5-6-7-8-9 sınırcı hakkarı-şırnak başka il yok 3 tabur 10-11-12 bunda da hakkarı sırnak van siirt dbakır elazıg bıtlıs tarafı cıkıyor kantınde cok zorlanırsınız sigaryla telefonunuzu kayıt yaptırdıgınızda sokun yoksa sigaradan cok cekersınız telefonda basta sokun ıcerı yoksa telefon kartına para yetıstıremessınız ama son olarak arkadaslarınızdan ayrılmak felaket koyacak size orada söylecegınız tek muzık varsa oda
    Hatay bir liman
    bende bir gemi
    bir daha gelırsem
    S......ler beni :P Allah yardımcınız olsun kımseyı hataya dusurmesın bu arada 90/2lerden sonra oranın cezası bıtıyor jandarma komando alayı olacakmıs asayişte kalkıyormus

• quote:

Orijinalden alıntı: uqurucar
    bu arada 90/2lerden sonra oranın cezası bıtıyor jandarma komando alayı olacakmıs asayişte kalkıyormus

bu söylentiler efsaneden ibaret
    yıllardır söyleniyor birşey olacağı yok
  • arkadaşlar ben 84/3 tertip olarak hatay serınyulda açemi bırliyimi yaptım 1 tabur turizim 2 tabur sınır hep tim yetiştirir 3 abu havan cı ve bir hariç 2 taburda duğuya düşer ben şırnak oludere 7 ci sınır karakulun da yaptım
  • beyler bende 7. bölükteydim herkeze çok selamlar gerçi ben yemin töreninden sonra havancı olmuştum ama hala kalbim 7. bölük ile atıyor
  • Beyler 3 gidecek yok mu İzmir'den...:) Az kaldı paslaşalım diyorum varsa

KrAmpOn@w.cn msn adresım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeynelkezman -- 20 Temmuz 2010; 23:37:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeynelkezman

Beyler 3 gidecek yok mu İzmir'den...:) Az kaldı paslaşalım diyorum varsa

KrAmpOn@w.cn msn adresım

çömezzzz gel bekliyorum biran önce =))))))
  • geliyoruz geliyoruz :D bir kıyak bekleyerek :D
  • arkadaşlar ağustos 20sinde teslim oluyorum. tam lsite açıklanmamış ama hatay serinyol çıkmış acemilikte. izmirden gidecek arkadaşlar varsa eklesinler

SINIRI YENİDEN ÇİZMEYE GİDİYORUZ!!!!!!! :))))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadox -- 19 Aralık 2011; 21:10:21 >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.