Şimdi Ara

11 Yaşındaki oğluma sistem tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ram ya tek 16 ya 2 tane 8 lik var, anakart kalsin ssdde isini gorur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oqi kullanıcısına yanıt

iki anakrtta aynı yolun yolcusu. Fazla para vermene gerek yok,değiştirme.

Ramleri 2 x 8 gb yap. Epey bi süre idare eder,oğlanı.

SSD yi doldururum dersen, 1 TB olayı gündeme gelebilir.Ancak Vatandaki SSD de Dram modülü var. Daha kalite yani.Ama crucialde işini görür.

Rampagenin powerleri pek üst seviye değildir. Bu nedenle 260 tl fark ile 700 watt yerine 850 watt olanı tercih etmen mantıklı. Power daha az zorlanacağı için risk faktörü de düşecektir.

• Sağolun varolun emeğiniz büyük, yarın en geç sonraki hafta sonu kısmetse bitiririm bu işi sayenizde.

• metin abi 65 kullanıcısına yanıt

SSD de Kioxiada Dram modulü var diye anlıyorum üstadım doğrumudur onun 1 TB olanını ekledim.

Sonuç ;

-AMD Ryzen™5 5600 Soket AM4 3.5GHz 32MB 65W 7nm İşlemci

-MSI A520M-A PRO Amd A520 Soket AM4 DDR4 4600 MHz(OC) M.2 Anakart

-SAPPHIRE RADEON RX 6700 PULSE 10GB GDDR6 160Bit AMD Ekran Kartı

-GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram

-Kioxia 1TB Exceria G2 Serisi NVMe M.2 SSD (2100MB Okuma / 1700MB Yazma)

-RAMPAGE X-HORSE 850W 80 PLUS BRONZE 4x120mm RAINBOW FAN USB 3.0 MidT ATX KASA

Doğrumudur üstadım ?

Evet var.

Tamam işte,ne gerek var 3-5 milyar fazla vermeye. Dediğim gibi ,bu bile oğlana çok fazla .11 Yaşındaki oğluma sistem tavsiyesi 

• Yalnız bi şeyi merak ettim. İ7 kullanıyorum demişsin. Zahmet olmazsa, o i7 işlemcinin tam bi modelini yazabilirmisin.

Gerekirse,öğrenmek için, şu programı kullanabilirsin.speccy.

https://www.ccleaner.com/speccy

Zahmet ne demek, siz o kadar katlandınız bana...

Yalnız benim laptopum baya eskidir, Asus Pro. Oyun vs oynamam günlük işler ve sosyal medya montaj işlerim için vs kullanıyorum. i7 6. nesil mi 7. nesil mi öyle birşeydi.

11 Yaşındaki oğluma sistem tavsiyesi
  • Hocam yanlış anlamayın ama 11 yaşında bir çocuğa bilgisayar alınmaz. Gelişimini çok olumsuz yönde etkileyecektir. Liseye geçmeden kesinlikle elektronik cihaz almayın.

Ben o i7 dediğinizi masaüstü sanmıştım Sizde laptop varmış.

Sormamın nedeni, Ryzen 5600 ün gücünü göstermek içindi. Oğlanın makina ,işlemci gücü olarak ,elinizdeki i7 yi, yutar geçer.

Bakınız aşağıda kas gücü olarak iki işlemcinin,tek ve çok çekirdek güçlerinin yüzdesi ve testte aldıkları puanlar var. E. kartını zaten saymıyorum bile. Sizdeki,işlemci içinde olan, dahili ekran kartı,güncel oyunları falan oynatmaz bi kart..

Resime tıklayın netleşir.

11 Yaşındaki oğluma sistem tavsiyesi

Bunları neden yazdım. İçiniz rahat etsin diye.Hatta 1400 tl daha az verin,olmazsa Ryzen 5500 alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 19 Ağustos 2023; 12:20:27 >

• m-99 M kullanıcısına yanıt

Ben daha küçük bir yaşta comodore 64 ile tanışmıştım sonrasında ilk bilgisayarımı aldı sağolsun babam, gelişimim gayet normal çok takılmamak lazım böyle şeylere BENCE... Yine de çok teşekkür ederim görüşünüz için 🙏

Sağolun varolun tekrar, benim laptopda bazen basit oyunları açıyordum 1 saat sonra alev ateş olunca laptop kapatıyorduk zaten. Harika kıyas olmuş 👌

Sayenizde bugün çok net şekilde gittim vatana ve bitirdim işi, iyi ki varsınız.

Hadi hayırlısı .Vatandan almanız iyi olmuş. Bi sorun olursa,(ki, kolay kolay olmaz) kargo şu bu ile uğraşmazsınız. Direkt aldığınız yere götürürsünüz. Başınızda ağrımaz.

Makinayı aldınız mı .Ellerinde varmıymış.11 Yaşındaki oğluma sistem tavsiyesi 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 20 Ağustos 2023; 1:12:23 >

Hepsi vardı bende şaşırdım yarım saatte girdim ve çıktım o derece 😀

commodore 64 gördüyseniz muhtemelen abimle aynı yaştasınız 80 doğumlu olabilirsiniz. Ben de 80 li nesildenim ilk bilgisayarımı annem 97- 98 gibi bir tarihte almıştı yanlış hatırlamıyorsam.

Bizim zamanımızda 2006 ya kadar ADSL bile gelmemişti. O zamanın koşullarıyla şimdiki internetin hali hiç eşit değil. İnternet çok tehlikeli ve kirlenmiş bir mecra artık. Bu bakımdan söyledim. Bizim çağımızın masumiyeti ile şimdiki durum çok farklı.

İlk bilgisayarı bana 92-93de de alsalar belki bana bir zararı olmazdı ama şu an çok ciddi zararlar söz konusu olabilir. ( hesaplarına ebeveyn kilidi koyun mutlaka istediğiniz zaman ve uygulama dışında giriş yapamasın en azından )

Sadece fikir olarak söylüyorum saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 20 Ağustos 2023; 11:30:33 >
  • m-99 M kullanıcısına yanıt

Sağol varol dostum söylediğin gibi 83 doğumluyum. Çok doğru yazmışsın bizim dönemdeki internet ile şimdiki bir değil kilitler konusunda gerekli araştırmaları yapıp sadece öngörebileceğim yerlere girmesini öngördüğüm oyunları oynamasını sağlayacağım.

Bilgisayarı toparlarken izlettim, termal macun bakımı temizlik vs gibi şeyleri de beraber yaparsak en azından ileride gece ışık görmüş tavşan gibi bakmaz bu olaylara.

Ofiste ne insanlar görüyorum görev çubuğundaki sekmeleri birleştirmeden ayırmadan bi haberler, böyle bir çocuk olsun istemiyorum.

Hayırlı olsun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.