Şimdi Ara

INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU] (112. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.840
Cevap
33
Favori
225.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu sabah ModArt Pc' nin sahibi Levon Turaç ahbabım olur kendisi ile yaptığmız uzun görüşme sonucunda asıl sorunun psu nun multi modunda sleeve kablo ile kullanılması ile alakalı olduğnu söyledi psu yu multi modundan single moduna alıp sleeve kabloları taktığımda ise ortada herhangi bir sorun kalmadı gibi gözüküyor şu anda ama bakalım bir kaç gün içinde uzun kullanım testi sonunda ne ile karşılaşıcam şu anda işlemciyi stok hali ile bıraktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanimist

Bu sabah ModArt Pc' nin sahibi Levon Turaç ahbabım olur kendisi ile yaptığmız uzun görüşme sonucunda asıl sorunun psu nun multi modunda sleeve kablo ile kullanılması ile alakalı olduğnu söyledi psu yu multi modundan single moduna alıp sleeve kabloları taktığımda ise ortada herhangi bir sorun kalmadı gibi gözüküyor şu anda ama bakalım bir kaç gün içinde uzun kullanım testi sonunda ne ile karşılaşıcam şu anda işlemciyi stok hali ile bıraktım.
  • 10700k kullanıyorum bende. Bf 5 işlemciye çok mu yükleniyor test için onu seçiyorsunuz? Oc.den pek anlamıyorum ama fikir vermesi açısından genelde cod:warzone oynuyorum. İşlemci sıcaklığı 60-64 derece arası değişiyor. Genelde 61 derece. Hava sıcaklığına göre. Soğutucu h100i sessiz modda çalışıyor.
    INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta cayma hakkı kapsamında iade ettiğim 10700K için bugün İncehesap ile görüştüm iadeyi onaylamışlar sağolsunlar.@REDSTONE

Normalde yeni bir ürün aldığımda böyle durumları düşünerek kutuyu açarken korkarak açarım ve ürün kutu içeriği sticker vs vs bütünlüğünün bozulmamasına dikkat ederim. Bu yüzden iadeden şüphem yoktu ama bir ihtimal işte belki etmeyebilirlerdi de.

Bende bu kadar 10700K serüvenim burada biter arkadaşlar, ilk göz ağrım 10500 ile baş başayız.

O değil resmen sen misin üzerime 10700K getiren dedi ve 5.0Ghz'yi dahi inatla gördürmedi, bende boyun eğdim ve kendisine geri döndüm ne diyelim

Umarım şu saatten sonra alan veya alacak olan herkes ufacık bir V ile 5'leri görür ya da 5.3leri artık neyse görür işte, redditte 10700K alıp mini minnacık V ile uzaya çıkan birinden neyi eksik benim DH'li forumdaşımın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doppio -- 27 Temmuz 2020; 15:16:34 >

• Xdian X kullanıcısına yanıt
    BF1-BFV multiplayer 64 kişilik haritalar en optimum şekilde CPU stabilite testi oyunları denebilir. BFV, AVX vs. ile daha da zorlamaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doppio

Geçen hafta cayma hakkı kapsamında iade ettiğim 10700K için bugün İncehesap ile görüştüm iadeyi onaylamışlar sağolsunlar.@REDSTONE

Normalde yeni bir ürün aldığımda böyle durumları düşünerek kutuyu açarken korkarak açarım ve ürün kutu içeriği sticker vs vs bütünlüğünün bozulmamasına dikkat ederim. Bu yüzden iadeden şüphem yoktu ama bir ihtimal işte belki etmeyebilirlerdi de.

Bende bu kadar 10700K serüvenim burada biter arkadaşlar, ilk göz ağrım 10500 ile baş başayız.

O değil resmen sen misin üzerime 10700K getiren dedi ve 5.0Ghz'yi dahi inatla gördürmedi, bende boyun eğdim ve kendisine geri döndüm ne diyelim

Umarım şu saatten sonra alan veya alacak olan herkes ufacık bir V ile 5'leri görür ya da 5.3leri artık neyse görür işte, redditte 10700K alıp mini minnacık V ile uzaya çıkan birinden neyi eksik benim DH'li forumdaşımın
    Hayırlısı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

BF1-BFV multiplayer 64 kişilik haritalar en optimum şekilde CPU stabilite testi oyunları denebilir. BFV, AVX vs. ile daha da zorlamaktadır.
    bf5 zaten oyunun belli yerlerinde map yükleme vb full %100 cpu kullanıyor.O anlarda bile cpu da sıkıntı varsa kendini belli ediyor.Ayrıca yoğun avx kulllanımıda mevcut.Prime avx falan kasmaya gerek yok.5 ghz üzeri zaten cpu lar gold seviyesini gösteriyor.Bu 8.ci ve 9.cu nesil içinde aynısıydı.Zaten 10700k bildiğimiz 9900k.Tabiki elden geçmiş refresh hali.10600k da 8700k nın elden geçmiş hali.Yabancı forumlar ve reddit de gördüğüm kadarıyla zaten 5 ghz çok rahat oluyor.Kiminde az kiminde çok voltajla.Bu noktada yapacak birşey yok.Tombala çekiyoruz cpu alırken.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

bf5 zaten oyunun belli yerlerinde map yükleme vb full %100 cpu kullanıyor.O anlarda bile cpu da sıkıntı varsa kendini belli ediyor.Ayrıca yoğun avx kulllanımıda mevcut.Prime avx falan kasmaya gerek yok.5 ghz üzeri zaten cpu lar gold seviyesini gösteriyor.Bu 8.ci ve 9.cu nesil içinde aynısıydı.Zaten 10700k bildiğimiz 9900k.Tabiki elden geçmiş refresh hali.10600k da 8700k nın elden geçmiş hali.Yabancı forumlar ve reddit de gördüğüm kadarıyla zaten 5 ghz çok rahat oluyor.Kiminde az kiminde çok voltajla.Bu noktada yapacak birşey yok.Tombala çekiyoruz cpu alırken.

Alıntıları Göster
    Aynen öyle.

• Yurt dışından alacağım 10700K'ın da beklentilerime uygun çıkması %100 değil ki. İşlemcilerde deneme yöntemi olmuyor mu acaba takıp iki dakika BIOS SP kısmını gösterseler?

Linkteki kişi SP 86 olmasına rağmen 5.0 Ghz yakalayamamış 1.33 voltaj ile. Acaba SP harici Asus'a özgü bir problem mi var?

https://www.reddit.com/r/intel/comments/gv8qfm/struggling_with_10700k_temps_for_50_ghz/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 27 Temmuz 2020; 16:30:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Methoxyphenyl

Yurt dışından alacağım 10700K'ın da beklentilerime uygun çıkması %100 değil ki. İşlemcilerde deneme yöntemi olmuyor mu acaba takıp iki dakika BIOS SP kısmını gösterseler?

Linkteki kişi SP 86 olmasına rağmen 5.0 Ghz yakalayamamış 1.33 voltaj ile. Acaba SP harici Asus'a özgü bir problem mi var?

https://www.reddit.com/r/intel/comments/gv8qfm/struggling_with_10700k_temps_for_50_ghz/
    Bu SP muhabbeti açılınca baktım ben de, benim amazondan aldığım 10700k SP 85'miş. Ancak oc konusunda altyapım yeterli olmadığından detaylı test sonuçları veremeyeceğim

• [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Benim 51 çıktı, çok sıcak çalışıyor haliyle. Amazon.de'den bir tane daha almayı düşünüyorum bunu 2.elden satıp. Siz Amazon almanyadan mı almıştınız? Bir de şu an hangi ayarları kullanıyorsunuz merak ettim.

Sanırım DRP 4 kullanıyorsunuz. Aynı soğutucuya sahibiz ve kesinlikle üst seviye bir soğutucu bu. 5.0 Ghz denediniz mi acaba hiç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 27 Temmuz 2020; 16:59:47 >
  • quote:

Benim 51 çıktı, çok sıcak çalışıyor haliyle. Amazon.de'den bir tane daha almayı düşünüyorum bunu 2.elden satıp. Siz Amazon almanyadan mı almıştınız? Bir de şu an hangi ayarları kullanıyorsunuz merak ettim.

Sanırım DRP 4 kullanıyorsunuz. Aynı soğutucuya sahibiz ve kesinlikle üst seviye bir soğutucu bu. 5.0 Ghz denediniz mi acaba hiç?
    5 ghzde denemiştim ama auto voltaj kullandığım için sistem crash felan vermiyor haliyle. sıcaklıklar ise 90ı geçiyor 5ghz ve üstünde. 4.9 tam 90 derece sınırı oldu benim için. ama bu dediğim oto voltajda. belki elle ayar çeksem düşük voltajda alacağım aynı hızları. o kısmına hakim değilim ondan test edemedim. şuan 1.27 V veriyor 4.8ghzde. cinebench r20'de ortadaki çekirdekler 80-90 arası sıcaklıklara çıkıyor max. dışarıdaki çekirdekler 75-80 derece civarı.

amazon almanyadan aldım.
    soğutucu DRP4 evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [__Zahid__] -- 27 Temmuz 2020; 17:6:14 >

Bence bir deneyin, SP puanı çok iyi. Auto voltajı boşver, BIOS'dan 5.0 Ghz 1.32 voltaj LLC4 ayarlayıp dener misiniz? İsterseniz yardımcı olabilirim ayar için.
  • quote:

Bence bir deneyin, SP puanı çok iyi. Auto voltajı boşver, BIOS'dan 5.0 Ghz 1.32 voltaj LLC4 ayarlayıp dener misiniz? İsterseniz yardımcı olabilirim ayar için.
    bütün yapmam gereken buysa deneyeyim hemen ai suite ile. biostan yapmam şart değil sanırsam.
    Çok iyi olur.
  • quote:

Çok iyi olur.
    ai suiteten yapınca olmadı, biostan yaptım ama dondu pc cinebench r20 testinde. ancak voltajı CPU-Z 1.27 gösteriyordu, HWinfo64 ise 1.305, biostan 1.32 manuel vermeme rağmen. LLC4 zaten otomatik seçiliymiş ama gene de manuel olarak seçtim.
    sıcaklıklar iyiydi tabi busefer. 85 gördü max. ama dondu işte pc. denemelik otoya çektim 1.40 V verdi 5ghzde. 100 derece oldu tüm çekirdekler korktum durdurdum testi.
    O zaman bu farklılığın sebebi anakart olabilir mi? 51 puanın ulaşamadığı düşük voltajlı Ghz'e 86 puanlıkta ulaşamıyor. O zaman hiç yeni bir 10700K almaya gerek yok, zaten ben de Amazon Almanya'dan almaı düşünüyordum.

Asus Strix-E galiba sizin anakart. Benim de -F modeli. Suçlu acaba anakart mı?

Cidden kafayı yiyeceğim en sonunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Methoxyphenyl -- 27 Temmuz 2020; 18:16:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xdian

10700k kullanıyorum bende. Bf 5 işlemciye çok mu yükleniyor test için onu seçiyorsunuz? Oc.den pek anlamıyorum ama fikir vermesi açısından genelde cod:warzone oynuyorum. İşlemci sıcaklığı 60-64 derece arası değişiyor. Genelde 61 derece. Hava sıcaklığına göre. Soğutucu h100i sessiz modda çalışıyor.
    Nasıl ya autoda 5.1 kafam yandı ben daha stock hali ile 4.7 üzeri göremedim nasıl 5.1 okumuşki cpu-z bunu ?

• Bugün bir arkadaşımla telefon da görüştüm 10900 almış o kadar mutlu geliyordu ki sesi adamın ne oc derdi var ne ısı derdi var 10 çekirdek 4.9 sabitlemiş kullanıyor acaba K işlemcilere bir süre aramı versem kendi ruh sağlığım açısından
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanimist

Nasıl ya autoda 5.1 kafam yandı ben daha stock hali ile 4.7 üzeri göremedim nasıl 5.1 okumuşki cpu-z bunu ?

Alıntıları Göster
    INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU]

Senin kafa yanmaya devam edecek gibi
    Sendeki sistem nedir. İmzanda bişey yok.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.